Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα σε ολους.

εχω βαλει το gosms και ακομα καθε φορα που μπαινω μου ζηταει να το κανω default, παρολο που εχω απενεργοποιησει τη μαμισια εφαρμογη μηνυματων. ειμαι στην 316.

εχει κανεις αποψη;

ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει κανεις ιδεα στο μαμισιο ημερολογιο του κινητου, πως γινεται η ειδοποιηση στην μπαρα ειδοποιησεων να ειναι μονιμη και να μην φευγει εκτος κ αν την πατησω εγω?

 

Στις διαφορες υπενθυμησεις που βαζω κατα καιρους, πεταγεται μια ειδοποιηση αλλα μετα απο λιγη ωρα φευγει. Εγω θελω να ερχεται η ειδοποιηση στην μπαρα και να μενει μονιμα εκει μεχρι να την πατησω εγω. Γινεται αυτο?

 

Σε μενα πολλες φορες δεν ερχεται ποτε.

 

Καταλαβα! Παλι καλα δηλαδη να λεω που ερχονται οι ειδοποιησεις ! :( :(

Σαν κατι να εκανα τελικα.

 

Απενεργοποιησα την ειδοποιηση αναδυομενου παραθυρου για το ημερολογιο και ετσι ερχεται η ειδοποιηση μονο στην μπαρα πανω πανω.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160711/69adda4182c649f7128f16126b19c76c.jpg

 

Δοκιμασα κι'ολας και εβαλα μια υπενθυμιση να χτυπησει, χτυπησε, πεταχτηκε η ειδοποιηση επανω στην μπαρα και την αφησα κανα μισαωρο και παρεμενε εκει.

 

Θελω να ρωτησω και κατι, αν ξερει καποιος. Σε ολες τις εκδοσεις rom , ειχα την επιλογη με παρατεταμενο πατημα του πληκτρου "προσφατες εφαρμογες" να κανει εναλλαγη των δυο τελευταιων εφαρμογων. Στην Β856 δεν μπορω να βρω που ειναι αυτη η ρυθμιση. Ξερει κανεις? Πλακα θα εχει να την αφαιρεσανε και αυτην.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Επειδή θέλω να πουλήσω το κινητό καί θέλω να το φέρω στην αρχική του κατάσταση, ποιά wipes να κάνω και πώς;;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το MI PAD 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Επειδή θέλω να πουλήσω το κινητό καί θέλω να το φέρω στην αρχική του κατάσταση, ποιά wipes να κάνω και πώς;;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το MI PAD 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Wipe data και cache.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.

εχω βαλει το gosms και ακομα καθε φορα που μπαινω μου ζηταει να το κανω default, παρολο που εχω απενεργοποιησει τη μαμισια εφαρμογη μηνυματων. ειμαι στην 316.

εχει κανεις αποψη;

ευχαριστω πολυ.

 

κανεις;;;;;

Link to comment
Share on other sites

κανεις;;;;;

Φίλε μου και σε μένα το έκανε αυτό, αλλά πάντα μετά από επανεκκίνηση του κινητού.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη το κινητο ειναι πραγματικα κριμα να μεινει στο ραφι, θα δοκιμασω οποια επιλογη εμεινε.. Δλδ να το φλασαρω απο την αρχη και να το κανω root. Τι ακριβως θα χρειαστω;

 

Η επομενη τελειωτικη κινηση θα ειναι να το παω σε αλλο service εδω στην Ελλαδα και να αλλαξουν ξανα την μπαταρια.. Αν και παλι δε δουλεψει σωστα, θα το παω για ανακυκλωση.. :(

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες μέρες μου σβήνει το κινητό από μόνο του ενώ η μπαταρία είναι φορτισμένη. Όταν πατάω το κουμπί για να το ανοίξω φορτώνει για λίγα δευτερόλεπτα τη μαύρη οθόνη που γράφει Honor και μετά ξανασβήνει. Όπως είναι απενεργοποιημένο αν βάλω το βύσμα του usb για να φορτίσει ανάβει από μόνο του το κινητό χωρίς να πατήσω το κουμπί ενεργοποίησης και λειτουργεί κανονικά. Μόλις βγάλω το usb σβήνει μετά από λίγο.

 

 

Υ.Γ Η μπαταρία πριν από αυτο το πρόβλημα μου κράταγε περίπου δύο μέρες με μία ώρα λειτουργίας σε παιχνίδια την ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Και νέα αναβάθμιση για το τηλέφωνο! Η 6*7*16 πριν λίγες μέρες . [imglurl=https://postimg.org/image/6qnlstabr/]Screenshot_2016_07_19_23_13_54.png[/url][/img]

Αφαιρούν σιγά σιγά εργαλεία που ήταν χρήσιμα όπως το μεγεθυντικο φακό κατά τα άλλα ομως πάει καλά, θα δείξει στη πορεία! Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά το Honor 8

Για επόμενη αγορά και να αφήσω το 6 στη γυναίκα! Το 8 ή το v8 είναι πολλά να κοιταξω

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου και σε μένα το έκανε αυτό, αλλά πάντα μετά από επανεκκίνηση του κινητού.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

οχι εμενα το κανει και χωρις επανεκκινηση. μπορει να ερχεται μηνυμα κανονικα και να πρεπει καθε φορα να επιλέγω το gosms σαν default εφαρμογη.

τελως παντων. ευχαριστω παντως για την απαντηση σου.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες μέρες μου σβήνει το κινητό από μόνο του ενώ η μπαταρία είναι φορτισμένη. Όταν πατάω το κουμπί για να το ανοίξω φορτώνει για λίγα δευτερόλεπτα τη μαύρη οθόνη που γράφει Honor και μετά ξανασβήνει. Όπως είναι απενεργοποιημένο αν βάλω το βύσμα του usb για να φορτίσει ανάβει από μόνο του το κινητό χωρίς να πατήσω το κουμπί ενεργοποίησης και λειτουργεί κανονικά. Μόλις βγάλω το usb σβήνει μετά από λίγο.

 

 

Υ.Γ Η μπαταρία πριν από αυτο το πρόβλημα μου κράταγε περίπου δύο μέρες με μία ώρα λειτουργίας σε παιχνίδια την ημέρα.

 

Εδώ και 10 μέρες κάθε φορά που προσπαθώ να τρέξω συγκεκριμένες εφαρμογές, που στο παρελθόν έτρεχαν κανονικά, το κινητό κάνει επανεκκίνηση και φθάνει μέχρι την οθόνη "honor" και μετά επανεκκίνηση ασταμάτητα. Έκανα reset σήμερα και προσπαθώντας να εγκαταστήσω το apk του play store έχω πάλι τα ίδια.

 

Πού να το πετάξω;

 

Update: Διαπίστωσα ότι όταν το κινητό είναι συνδεδεμένο με το φορτιστή λειτουργεί κανονικά. Αν το αποσυνδέσω δεν μπορώ να κάνω τίποτα απολύτως χωρίς να σβήσει και να ξεκινήσει τις επανεκκινήσεις. Ούτε κλήσεις ούτε να τρέξω οποιαδήποτε εφαρμογή. Υποθέτω ότι φταίει η μπαταρία του. Που μπορώ να απευθυνθώ για αλλαγή μπαταρίας εντός Ελλάδος;

Edited by panikos73
Ενημέρωση
Link to comment
Share on other sites

Αν βρεις την μπαταρία, σε οποιοδήποτε μαγαζί με service κινητών θα σου την αλλάξουν

 

Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να καταλάβω εάν ο τύπος που του έδωσα να μου βάλει καινούρια μπαταρία, όντως την έβαλε; Έχω και την παλιά μπαταρία μαζί μου. Μπορώ να κοιτάξω κάτι πάνω στη μπαταρία που να με βοηθήσει;
Link to comment
Share on other sites

Στην πλάτη το κινητό δε θα έχει κάποια σημάδια από το άνοιγμα?

 

 

Εαν ο μάστορας έχει κάνει σωστή δουλειά όπως είχε κάνει σε μένα τότε κανονικά δεν πρέπει να φαίνεται τίποτα.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

B860 από σήμερα..Μου ήρθε ενημέρωση..Διαφορές δε βλέπω..Μόνο κάτι καινούργια θέματα..Αλλά,στο επίσημο site τίποτα ακόμα..Το παράτησαν;
Link to comment
Share on other sites

^^ Εγω αυτην την εντυπωση εχω. Σαν να το παρατησανε στην μοιρα του. Ευελπιστω να βγαλουν τουλαχιστον μια τελευταια επισημη και σταθερη εκδοση γιατι αυτες οι beta που βγαινουν εχουν τα θεματακια τους. Να του αλλαξω και μια μπαταρια και να το κρατησω οσο αντεξει μετα.

 

Κριμα παντως γιατι ειναι ωραιο κινητο, αν υπολογισεις και το οτι τα καινουρια δικαρτα που βγαινουν, εχουν την μοδα να εχουν 2 θυρες πραγμα που δεν μου αρεσει καθολου. Η 2 καρτες sim η καρτα sim+micro sd δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

Που σημαίνει ;

 

δεν είναι stable. Άρα δεν ανεβαίνουν στο site.

Σημαίνει επίσης πως υπάρχει το υλικό για να βγεί stable, χωρίς να σημαίνει πως θα το κάνουν κιόλας, εφόσον είναι πολύ προβληματικές.

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι stable. Άρα δεν ανεβαίνουν στο site.

Σημαίνει επίσης πως υπάρχει το υλικό για να βγεί stable, χωρίς να σημαίνει πως θα το κάνουν κιόλας, εφόσον είναι πολύ προβληματικές.

 

Κι όμως..Μέχρι την Β535,ανέβαιναν κανονικότατα στο site..

Link to comment
Share on other sites

Απο οσο γνωριζω η Β8χχ ειναι emui 4 και beta android 6

Η Β5χχ ειναι stable και emui 3 android 5

 

Αρα οι BXXX δεν είναι beta.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...