Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα είμαι τώρα στην 6.3.16 και θέλω να περάσω στην 6.5.16 μπορει καποιος να με βοηθήσει γιατί δεν βρίσκω πλέον στης ρύθμισής την τοπική ενημέρωση. αν μπορείτε να μου πειτε λίγο αναλυτικά, αν πρεπει να βάλω τα αρχεία του update στο φάκελο dload αν χρειάζεται να αλλαξω όνομα αν θέλει αποσυμπίεση

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τώρα έβγαλε και ειδοποίηση για 6.6.1 ! Να την κάνω;

 

http://s33.postimg.org/dlrmc8upr/Screenshot_2016_06_12_23_53_39.png

Edited by mach3
Link to comment
Share on other sites

Τα στατιστικά υπάρχουν

 

http://s33.postimg.org/l0g6739an/Screenshot_2016_06_12_17_22_03.png

Στο επίπεδο κατανάλωσης ή ενεργοποίηση στοιχείων χρήσης

 

Για το δεύτερο χρήστη να σου πω την αλήθεια δεν ασχολήθηκα ποτέ και δεν ξέρω που να κοιτάξω

 

Και το κουμπί για την απενεργοποίηση της οθόνης δεν το βρίσκω πουθενά!

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Επανερχομαι για τη ram. Δεν τραβάει τόσο πολύ! Έστρωσε τελικά και είναι καλύτερο από πριν!

 

Σε μενα τα στατιστικα απο τις εφαρμογες που καταναλωσαν περισσοτερο, οπως τα εδειχνε σε προηγουμενες εκδοσεις, δεν υπαρχουν. Μονο αυτο βγαζει αν πατησω στο "επιπεδο καταναλωσης" .

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160612/07cd68091fc2e8087c787c6eefe3f658.jpg

 

Το κουμπι δεν το βρισκω κ εγω πουθενα, ωστοσο η εφαρμογη υπαρχει. Την εχω βρει στη λιστα των εφαρμογων στις ρυθμισεις. Αλλα στην αρχικη οθονη πουθενα!

Τώρα έβγαλε και ειδοποίηση για 6.6.1 ! Να την κάνω;

 

http://s33.postimg.org/dlrmc8upr/Screenshot_2016_06_12_23_53_39.png

Τις πηρες ολες παραμαζωμα τις ενημερωσεις! :D :p

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα τα στατιστικα απο τις εφαρμογες που καταναλωσαν περισσοτερο, οπως τα εδειχνε σε προηγουμενες εκδοσεις, δεν υπαρχουν. Μονο αυτο βγαζει αν πατησω στο "επιπεδο καταναλωσης" .

 

Αν πατήσεις στις επιλογές που σου δίνει βγάζει μετά ανάλογα τι πατήσες

Edited by mach3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Από rooted Β317, με πειραγμένο το local.prop, μπορώ να πάω σε Β535 με local update; Μήπως θα μπορούσα να το κάνω με 3Κ; Δεν με πειράζει να σβηστούν όλα και έχω κατεβάσει την official rom B535 από το site της Emui.

Ευχαριστώ

Edited by douglas
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα τα στατιστικα απο τις εφαρμογες που καταναλωσαν περισσοτερο, οπως τα εδειχνε σε προηγουμενες εκδοσεις, δεν υπαρχουν. Μονο αυτο βγαζει αν πατησω στο "επιπεδο καταναλωσης" .

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160612/07cd68091fc2e8087c787c6eefe3f658.jpg

 

Το κουμπι δεν το βρισκω κ εγω πουθενα, ωστοσο η εφαρμογη υπαρχει. Την εχω βρει στη λιστα των εφαρμογων στις ρυθμισεις. Αλλα στην αρχικη οθονη πουθενα!

 

Τις πηρες ολες παραμαζωμα τις ενημερωσεις! :D :p

Αυτές είναι stable MM?

Link to comment
Share on other sites

Αυτές είναι stable MM?

 

Ή 6.6.1 που έχω εγώ είναι dev. Αλλά δεν έχω δει μέχρι στιγμής πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Τα καταφερα το brickara. ουτε με honor tool δεν ξεμπρικαρει. κολησε στο honor και ουτε recovery μπαινει ουτε τιποτα.. κριμα ρε huawei με τα αθλια emui το κατεστρεψα καινουργιο κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι, εγώ το είχα hardbrickάρει και εν τέλει διορθώθηκε. Φαντάζομαι κι εσύ κάτι τέτοιο έπαθες
Link to comment
Share on other sites

Και άλλη μία αναβάθμιση ! 6.6.16

 

http://s32.postimg.org/48595pzhd/Screenshot_2016_06_14_21_32_15.jpg

 

Όλες μαζεμένες τις βγάζει! Σε δύο μέρες 3 ενημερώσεις!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν την ανεβάζουν στο emui site ? Αφού dev είναι, όχι beta. Πάντως κι εγώ από το πουθενά μου ήρθαν μέσα σε 1 μέρα 2 ενημερώσεις ota και πήδα στην 6.2.1
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι, εγώ το είχα hardbrickάρει και εν τέλει διορθώθηκε. Φαντάζομαι κι εσύ κάτι τέτοιο έπαθες

τι εκανες ρε φιλε;

εμενα μονο σε fastboot μπαινει. το περασα νεο system recovery αλλα τιποτα.

το αφησα εσβησε απο μπαταρια κολήμενο στο honor και απο τοτε οταν το φορτιζω δεν δειχνει σωστα η χαμηλή μπαταρια δειχνει η φορτζιζει αλλα χωρις ποσοστο. καμια βοηθεια χριστιανοι;;; ουτε 3Κ δουλευουν.

Link to comment
Share on other sites

τι εκανες ρε φιλε;

εμενα μονο σε fastboot μπαινει. το περασα νεο system recovery αλλα τιποτα.

το αφησα εσβησε απο μπαταρια κολήμενο στο honor και απο τοτε οταν το φορτιζω δεν δειχνει σωστα η χαμηλή μπαταρια δειχνει η φορτζιζει αλλα χωρις ποσοστο. καμια βοηθεια χριστιανοι;;; ουτε 3Κ δουλευουν.

 

Εμένα έμπαινε μόνο σεfastboot και όταν το άνοιγα δεν έβγαζε καν το λογότυπο της huawei παρά έβγαζε error και rescue mode και αφού είχα δοκιμάσει τα πάντα το πήγα σε service κινητών στην Αττική.Αρχικά και αυτοί δεν μπορούσαν να το φτιάξουν και επικοινωνωντας με τους Κινέζους τους έστειλαν κάποια συγκεκριμένα αρχεία και μου το έκαναν bypass ,τώρα τι ακριβώς είναι αυτό δεν καταλάβα. Ψιλοακριβα μεν αλλά ήταν κρίμα να το πετάξω. Εν τέλει δηλαδή αφού φτιάχτηκε το δικό μου σίγουρα θα γίνεται και το δικό σου να φτιαχτεί, απλά αν είσαι τυχερός και τύχεις πχ στο xda σε κάνα τζιμάνι και το κάνεις μόνος σου θα είναι το ιδανικό

Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσεις στις επιλογές που σου δίνει βγάζει μετά ανάλογα τι πατήσες

 

Ναι, αν πατησω μου δειχνει τα στατιστικα αλλα ετσι :

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160614/55d455bcbb491f8a31d8d6e114ba3dba.jpg

Θα ηθελα τα στατιστικα να ειναι οπως ηταν στις προηγουμενες εκδοσεις του android , οπως ειναι και στου φιλου παρακατω:

Εχει την εκδοση 6.2.1 αλλα δεν ξερω σε ποια εκδοση android αντιστοιχει.

 

Η μπαταρία μου μετά από 20 μήνες εντατικης χρήσης (φόρτιση σχεδόν κάθε μέρα)

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160503/91ae7ff0b8a51f3818df7dc9e015d04d.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160503/543b5d6e5b247b2531da1ea7bb7e959c.jpg

 

 

Αυτές είναι stable MM?

Σε ενενα ναι, ειναι stable MM. Υποθετουμε ομως οτι μπορει να ειναι beta γιατι δεν εχουν βγει αυτες οι εκδοσεις στο site της huawei για να τις κατεβασεις.

 

Εν τω μεταξυ, σημερα μου ηρθε νεα ενημερωση, η Β856. 170mb ηταν περιπου, κατεβηκε αυτοματα και την εκανα εγκατασταση.

Οι μονες αλλαγες που εχω δει μεχρι στιγμης, ειναι μια print υπηρεσια που εχει στις ρυθμισεις και μια διαφορα στο εικονιδιο που φαινεται επανω αριστερα οταν εχω μνμ απο whats app η viber. Ενω πριν εδειχνε πανω αριστερα το εικονιδιο της αντιστοιχης εφαρμογης, τωρα δειχνει την φωτογραφια της επαφης που εστειλε το μνμ. Αυτα εχω διαπιστωσει μεχρι τωρα.

Link to comment
Share on other sites

τι εκανες ρε φιλε;

εμενα μονο σε fastboot μπαινει. το περασα νεο system recovery αλλα τιποτα.

το αφησα εσβησε απο μπαταρια κολήμενο στο honor και απο τοτε οταν το φορτιζω δεν δειχνει σωστα η χαμηλή μπαταρια δειχνει η φορτζιζει αλλα χωρις ποσοστο. καμια βοηθεια χριστιανοι;;; ουτε 3Κ δουλευουν.

 

 

Μπες σε fastboot και περασε το recovery της rom που ειχε πριν τα τιναξει. Για να μην δουλευει το multitool πρεπει να χεις MM rom μέσα. Περασε το recovery που θα βρεις χρησιμοποιωντας το Huawei Update extractor... http://www.droidbeep.com/how-to-extract-update-app-huawei-firmware/ Μετα ξέρεις τι πρεπει να κάνεις.

Edited by CRISPAF77

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Από rooted Β317, με πειραγμένο το local.prop, μπορώ να πάω σε Β535 με local update; Μήπως θα μπορούσα να το κάνω με 3Κ; Δεν με πειράζει να σβηστούν όλα και έχω κατεβάσει την official rom B535 από το site της Emui.

Ευχαριστώ

 

Παιδιά κάποιος; Κάπου μέσα στο νήμα είχα διαβάσει ότι μπρικάρει το τηλέφωνο αν το αναβαθμίσω σε lollipop και είναι rooted... ή κάτι τέτοιο;;;

 

Αν έχει κάποιος άποψη θα βοηθούσε... Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος; Κάπου μέσα στο νήμα είχα διαβάσει ότι μπρικάρει το τηλέφωνο αν το αναβαθμίσω σε lollipop και είναι rooted... ή κάτι τέτοιο;;;

 

Αν έχει κάποιος άποψη θα βοηθούσε... Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

 

 

Για να μην έχεις θεμα το ξερουταρεις του περνας το stock recovery της ROM που εχει και μετα του κανεις update την Β535 και θα χεις απροβληματιστα την τελευταία stable lollipop.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Για να μην έχεις θεμα το ξερουταρεις του περνας το stock recovery της ROM που εχει και μετα του κανεις update την Β535 και θα χεις απροβληματιστα την τελευταία stable lollipop.

 

 

Ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Για να μην έχεις θεμα το ξερουταρεις του περνας το stock recovery της ROM που εχει και μετα του κανεις update την Β535 και θα χεις απροβληματιστα την τελευταία stable lollipop.

Περνάς το στοκ ρεκοβερυ της Ρομ που έχει; γιατί εδω

Ολική επαναφορά σε stock κατάσταση.

 

1. Κατεβάζεις την τελευταία Full ROM από EMUI, το HuaweiUpdateExtractor και αυτόν τον adb φάκελο.

2. Ξεζιπαρεις την ROM και ανοίγεις το UPDATE.APP με το HuaweiUpdateExtractor.

3. Κάνεις extract το SYSTEM.img και το RECOVERY.img (τα .headers τα σβήνεις μόνο τα .img θες) και τα βάζεις μέσα στον adb φάκελο.

4. Bootαρεις σε fastboot και συνδέει με το PC.

5. Ανοίγεις το cmd.exe από τον adb φάκελο και γράφεις (ή κάνεις copy-paste) τα παρακάτω:

fastboot flash recovery RECOVERY.img

fastboot flash system SYSTEM.img

6. Μετα κάνεις το installation με τα 3 κουμπιά και έχεις επανέλθει πλήρως.

 

Η παραπάνω διαδικασία είναι full format που σημαίνει πως θα χάθουν data, root κ.τ.λ.π.

Μπορείτε να παραλείψετε το βήμα 6 και αντί αυτού να κάνετε local update ώστε να μην χάσετε data.

 

 

Λέει να περάσεις τη ρεκοβερυ της Ρομ που θα βάλεις. Εκτός και αν είναι τα ίδια ακριβώς. ..

Link to comment
Share on other sites

Περνάς το στοκ ρεκοβερυ της Ρομ που έχει; γιατί εδω

 

 

 

Λέει να περάσεις τη ρεκοβερυ της Ρομ που θα βάλεις. Εκτός και αν είναι τα ίδια ακριβώς. ..

 

 

Εαν έχεις ΜΜ δε νομιζω οτι μπορείς να περάσεις lollipop μ αυτό τον τρόπο. Σε μενα πάντως χεν έπιασε.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Όσοι πήγατε στην τελευταία dev ΜΜ, από ειδοποιήσεις είδατε πρόοδο; Από κατανάλωση ενέργειας;

Επίσης δοκιμασατε ρουταρισμα;

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 6.3.1 και θέλω να κάνω το rollback σε 6.2.1 με το H60-L02-L12_EMUI4.0_2_EMUI3.1

 

Δεν έχω όμως επιλογή για "τοπική ενημέρωση" ή "local update", πως γίνεται το Rollback;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...