Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορει καποιος να μου πει πως παμε safe απο 6.3.1--->6.3.16 η αν υπαρχει καποιο link με αναλυτικο οδηγο? εχω σιχαθει τα προβληματα με τις ειδοποιησεις.

 

 

Δεν μπορείς φίλε μου. Πήγαινε πίσω στην 6.2.1 και κάνε update κατευθείαν στην 6.3.16

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οποιος έβαλε την 6.5.16 kvip και του έρθει οτα τώρα η 6.6.1 μη την περάσει αν δε κάνει unroot :p:p:p γιατί θα γελάμε μετά (εμενα μου ήρθε)

 

Μιχάλη στη βοήθεια σου πάλι, χααχχααχ! Κάνω απλά unroot και φλασάρω 6.6.1 kang από TWRP? Ούτε xposed σβήνω ούτε τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ιδεα ,λογικα ετσι θελει.. λες αμα κανουμε το οτα να χασουμε το kvip?
S.E.t100,k500,k700i,satio//sgh-z520,z620//nokia n90//lg optimus 3d//galaxy s2,s4,duos,galaxy3,s3,note2,note4//hwawei honor 6,honor 8
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ιδεα ,λογικα ετσι θελει.. λες αμα κανουμε το οτα να χασουμε το kvip?

 

Με το ΟΤΑ αν πετύχει, λογικά ναι. Εγώ λέω κατέβασμα kvip 6.6.1 και φλασάρισμα πάνω από την υπάρχουσα.

Link to comment
Share on other sites

Με το ΟΤΑ αν πετύχει, λογικά ναι. Εγώ λέω κατέβασμα kvip 6.6.1 και φλασάρισμα πάνω από την υπάρχουσα.

 

ε ναι ετσι δε θελει τπτ μονο το unroot

S.E.t100,k500,k700i,satio//sgh-z520,z620//nokia n90//lg optimus 3d//galaxy s2,s4,duos,galaxy3,s3,note2,note4//hwawei honor 6,honor 8
Link to comment
Share on other sites

ε ναι ετσι δε θελει τπτ μονο το unroot

 

παιζει και να μην χρειαζεται και unroot αφού δεν είναι οφίσιαλ. Δοκίμασες μήπως;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας παρακαλώ, έχει κανείς Β318 στο L02? Έχει πρόβλημα με τα Google apps, gmail, chrome κλπ? Εχω Β316 και ολο κολλάνε!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας παρακαλώ, έχει κανείς Β318 στο L02? Έχει πρόβλημα με τα Google apps, gmail, chrome κλπ? Εχω Β316 και ολο κολλάνε!

 

Κι εγώ εκεί ήμουν και πήρα την απόφαση να πάω στην custom 6.5.16. Με αρκετή δουλίτσα σε greenify, amplify η μπαταρία έχει φτάσει σε καλά επίπεδα. Δεν πλησιάζει καν 316 αλλά κολλήματα τέλος, όλα τρέχουν σφαίρα και η παραμετροποίηση είναι στο φουλ. Από 316 φλάσαρα με τοπική την τελευταία developer kitkat, μετά την τελευταία 6.2.1 και μετά 6.3.16. Από εκεί με φλασάρισμα twrp περνάς την custom 6.5.16.

Link to comment
Share on other sites

όχι θα κάτσω εδώ για 2-3 μήνες μέχρι να προχωρήσει το update περισσότερο έτσι κι αλλιώς τώρα είναι πλήρες το τηλέφωνο
S.E.t100,k500,k700i,satio//sgh-z520,z620//nokia n90//lg optimus 3d//galaxy s2,s4,duos,galaxy3,s3,note2,note4//hwawei honor 6,honor 8
Link to comment
Share on other sites

όχι θα κάτσω εδώ για 2-3 μήνες μέχρι να προχωρήσει το update περισσότερο έτσι κι αλλιώς τώρα είναι πλήρες το τηλέφωνο

 

Για καλύτερη μπαταρία τι έχεις κάνει; Amplify + Greenify από μένα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας ...

Ειμαι κατοχος του κινητου Huawei Honor 3C

κατα λαθος παρήγγειλα απο το eBay μια θηκη, η οποια ειναι για το κινητο Honor 6

Την παρελαβα χθες και δεν την χρειαζομαι

Αν την θελει καποιος ας μου στειλει ΠΜ και θα του την στειλω (δωρεαν φυσικα)

http://s33.postimg.org/45n4qfgrv/unnamed.jpg

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Την περασα και την Β850. Τελικα μαλλον ειναι beta εκδοση οπως ειπε ο φιλος πιο πανω.

 

Καταρχας λειπουν τα στατιστικα στην καταναλωση μπαταριας. Αυτα που εχει κατω απο το γραφημα της καταναλωσης μπαταριας, ποιες εφαρμογες δηλαδη την ξεζουμισαν. Αυτα σε εμενα λειπουν. Δεν τα εχει.

 

Δευτερον, δεν μπορω να βρω πουθενα την επιλογη για να ορισεις δευτερο χρηστη. Στην 5.1.1 εκδοση υπηρχε αυτο. Εκτος και αν το εβγαλε η google, που αν ειναι ετσι ειναι μεγαλη χαζομαρα.

 

Τριτον τα εικονιδια συντομευσεων οταν κατεβαζεις την μπαρα ειδοποιησεων τα χαλασανε. Πριν μπορουσες να τα ειχες ολα τα εικονιδια, τωρα μπορεις να εχεις μονο 8 (συν 1 το εικονιδιο των ρυθμισεων που αυτο δεν φευγει) . Αλλη χαζομαρα και αυτο.

 

Επισης, δεν υπαρχει πουθενα η εφαρμογη/συντομευση/widget (δεν θυμαμαι τι ηταν ακριβως) για το κλεισιμο/κλειδωμα οθονης. Πρεπει να παταω το power πληκτρο τωρα για να κλεινω την οθονη.

Ισως σε αυτο να μπορει καποιος να βοηθησει, να ανεβασει το apk της εφαρμογης (αν ειναι εφαρμογη αυτο) σε καποιο cloud για να το κατεβασω και να δοκιμασω αν δουλευει.

 

Χαχαχαχαχα σε ευχαριστω! Το'χω κοντα εναμιση χρονο το κινητο, δεν ειχα μπει ποτε στις ρυθμισεις της μπροστινης καμερας!

Ενα update για την Β850 που εβαλα πριν καμια βδομαδα. Μπορει να ειναι beta, να εχει τα θεματακια της που περιγραφω, αλλα ενα μεγαλο θετικο ειναι οτι εχει διορθωθει το γνωστο θεμα των ειδοποιησεων.

 

Εχοντας ορισει ως εμπιστη εφαρμογη την whats app, την εχω στις προστατευομενες, την εχω να ενεργοποιειται μονη της στο bootαρισμα του κινητου, την εχω και κλειδωμενη στην λιστα με τις προσφατες εφαρμογες και πλεον με την Β850 και στην εξυπνη εξοικονομηση μπαταριας , ολες οι ειδοποιησεις ερχονται κανονικα στην ωρα τους. Με ρωτανε πολλοι φιλοι αν αλλαξα κινητο επειδη πλεον ερχονται τα μνμτα τους!

 

Στο viber το μονο που δεν δουλευει ειναι οι led ειδοποιησεις , οπως κ πριν που δεν δουλευαν, αλλα μικρο το κακο.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ εκεί ήμουν και πήρα την απόφαση να πάω στην custom 6.5.16. Με αρκετή δουλίτσα σε greenify, amplify η μπαταρία έχει φτάσει σε καλά επίπεδα. Δεν πλησιάζει καν 316 αλλά κολλήματα τέλος, όλα τρέχουν σφαίρα και η παραμετροποίηση είναι στο φουλ. Από 316 φλάσαρα με τοπική την τελευταία developer kitkat, μετά την τελευταία 6.2.1 και μετά 6.3.16. Από εκεί με φλασάρισμα twrp περνάς την custom 6.5.16.

Δν με κατάλαβες μάλλον, εννοούσα οτι αν κάποιος εχει κάτσει στην Β318, να μου πει αν έχει προβλήματα κολληματος με τα Google apps. Για το L02 πάντα. Γιατί εγω στην Β316 εχω συνέχεια πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Κυριοι με το κινητο δε μου εμειναν πολλες επιλογες.

 

α) Το αφηνω να σαπισει στο σπιτι ή ακομα καλυτερα το πεταω σε καδο ανακυκλωσης.

 

β) Το παω Κινα με δικα μου εξοδα και πληρωνω οσα μου πουν, με ρισκο το κινητο να ερθει παλι χαλασμενο, εαν ειναι ελαττωματικο.

 

γ) Δοκιμαζω να το παω σε καποιον μαστορα εδω στην Ελλαδα να το ανοιξει και να δει μηπως καταφερει να κανει κατι. Εξαλλου η εγγυηση χαθηκε. Βεβαια εαν θελει αλλαγη η μητρικη πχ δε ξερω τι μπορει να καταφερει να κανει.

 

:(:(

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έχω το honor 6 EMUI3.1_H60-L02_6.1.1 και προσπαθώ απεγνωσμένα εδώ και μέρες να περάσω την H60_EMUI3.1_Android5.1_6.2.1 που την κατέβασα από το επίσημο site άλλα μου βγάζει συνεχεια fial

καμιά ιδέα ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έχω το honor 6 EMUI3.1_H60-L02_6.1.1 και προσπαθώ απεγνωσμένα εδώ και μέρες να περάσω την H60_EMUI3.1_Android5.1_6.2.1 που την κατέβασα από το επίσημο site άλλα μου βγάζει συνεχεια fial

καμιά ιδέα ?

 

Μάλλον δεν κατέβηκε σωστά. Ξανά κατέβασέ την από εδώ.. http://www.emui.com/plugin.php?id=hwdownload&mod=detail&mid=76 και προσπάθησε πάλι.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν κατέβηκε σωστά. Ξανά κατέβασέ την από εδώ.. http://www.emui.com/plugin.php?id=hwdownload&mod=detail&mid=76 και προσπάθησε πάλι.

 

το ξανά κατέβασα 2 φόρες και εξακολουθεί να μου βγάζει fail στην εγκατάσταση

Link to comment
Share on other sites

το ξανά κατέβασα 2 φόρες και εξακολουθεί να μου βγάζει fail στην εγκατάσταση

 

sory επειδη είμαι ον λίγο άσχετος προσπαθούσα να κάνω εγκατάσταση χωρίς να αποσυμπιέσω το αρχειο, το αποσυμπίεσα και όλα είναι οκ ¨)

Link to comment
Share on other sites

έχω εγκατεστημενη EMUI3.1_H60-L02_6.2.1 Android 5.1.1 και θέλω να κάνω εγκατάσταση Android 6.0 Marshmallow EMUI 4 προσπάθησα από διάφορα site να την κατεβάσω αλά δεν ξέρω ούτε τη κατέβασα :lol: ούτε τα κατάφερα να κάνω εγκατάσταση.

Μπορεί καποιος να με βοηθησει με κάποιον οδηγό.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πας εδώ https://yadi.sk/d/SnGMwBO6qEzF9

Αυτό είναι OTA από 6.2.1 σε 6.3.16 που είναι αρχείο update.zip το κατεβαζεις και πας στην πρώτη σελίδα - οδηγός αναβάθμισης OTA, local update και άλλες πληροφορίες και ακολουθείς το βήμα 4, δηλαδή αν το αρχείο που θα κατεβάσεις είναι update.zip τσέκαρε αν έχει του φακέλους που λέει και στον οδηγό (δεν το αποσυμπιεσεις) το βάζεις σε φάκελο dload στη κάρτα μνήμης η αν δεν έχεις στην μνήμη του κινητού χύμα, αν δεν έχεις φάκελο dload τον δημιουργείς, αν έχεις και έχει άλλους φακέλους μέσα τα διαγραφεις. Μετά από αυτά θα πας αναβάθμιση και θα επιλέξεις την τοπική. Αυτά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος καλος χριστιανος να με βοηθησει πως θα κατεβω απο 6.3.1 για να μπορεσω να βαλω μια stable ή developer εκδοση που να δουλευουν οι ειδοποιήσεις?κουραστικα πια. δεν με νοιαζει τι rom θα ειναι απλα θελω να δουλευουν οι ειδοποιήσεις. Εχω κολλησει στην 6.3.1 και φοβαμαι μην κανω καμμια βλακεια και brickaro το τηλεφωνο και φευγω για ταξιδι 1 1/2 μήνα.
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος καλος χριστιανος να με βοηθησει πως θα κατεβω απο 6.3.1 για να μπορεσω να βαλω μια stable ή developer εκδοση που να δουλευουν οι ειδοποιήσεις?κουραστικα πια. δεν με νοιαζει τι rom θα ειναι απλα θελω να δουλευουν οι ειδοποιήσεις. Εχω κολλησει στην 6.3.1 και φοβαμαι μην κανω καμμια βλακεια και brickaro το τηλεφωνο και φευγω για ταξιδι 1 1/2 μήνα.

 

Ένας φίλος έγραψε ότι στην Β850 διορθώθηκε το θέμα με τις ειδοποιήσεις. Για να πας εκεί πρέπει πρώτα να πας στη 6.2.1 με το rollback αρχείο που θα βρεις στο φάκελο EMUI 4 από εδώ.. http://forum.xda-developers.com/honor-6/general/honor-6-stock-roms-t2963180 . Μετά πας στην Β535 (φλασαρεις πρώτα το rollback 3.1 από developer σε stable και αμφότερα). Έπειτα τα γνωστά βήματα από Β535 περνάς την Β823 - >Β850 - >Β856

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα το πρωί ειδοποίηση για ενημέρωση για MM! Την έκανα και παίζω ....

 

http://s33.postimg.org/w654v8ufj/Screenshot.png

 

Ακόμα το ψάχνω να δω αλλαγές! Για αρχή ή κουρτίνα με χάλασε. Μόνο 9 συντομεύσεις μείον 1 που είναι για τις ρυθμίσεις και οι υπόλοιπες μόνιμα κρυμμένες! Επίσης τρώει πολύ ram.

Στα + μόνο ή επιλογή για το 4G ακόμα! Θα δείξει ....

Edited by mach3
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα το πρωί ειδοποίηση για ενημέρωση για MM! Την έκανα και παίζω ....

 

http://s33.postimg.org/w654v8ufj/Screenshot.png

 

Ακόμα το ψάχνω να δω αλλαγές! Για αρχή ή κουρτίνα με χάλασε. Μόνο 9 συντομεύσεις μείον 1 που είναι για τις ρυθμίσεις και οι υπόλοιπες μόνιμα κρυμμένες! Επίσης τρώει πολύ ram.

Στα + μόνο ή επιλογή για το 4G ακόμα! Θα δείξει ....

Εβαλες developer εκδοση απο οτι βλεπω. Εγω εχω βαλει την stable Β850 αλλα πολυ πιθανων να ειναι beta. Μεχρι στιγμης εχω βρει τα παρακατω προβληματακια. Ισχυουν και σε εσενα τα ιδια η τα εχουν διορθωσει? Εκτος φυσικα απο την κουρτινα οπως ηδη εγραψες.

Την περασα και την Β850. Τελικα μαλλον ειναι beta εκδοση οπως ειπε ο φιλος πιο πανω.

 

Καταρχας λειπουν τα στατιστικα στην καταναλωση μπαταριας. Αυτα που εχει κατω απο το γραφημα της καταναλωσης μπαταριας, ποιες εφαρμογες δηλαδη την ξεζουμισαν. Αυτα σε εμενα λειπουν. Δεν τα εχει.

 

Δευτερον, δεν μπορω να βρω πουθενα την επιλογη για να ορισεις δευτερο χρηστη. Στην 5.1.1 εκδοση υπηρχε αυτο. Εκτος και αν το εβγαλε η google, που αν ειναι ετσι ειναι μεγαλη χαζομαρα.

 

Τριτον τα εικονιδια συντομευσεων οταν κατεβαζεις την μπαρα ειδοποιησεων τα χαλασανε. Πριν μπορουσες να τα ειχες ολα τα εικονιδια, τωρα μπορεις να εχεις μονο 8 (συν 1 το εικονιδιο των ρυθμισεων που αυτο δεν φευγει) . Αλλη χαζομαρα και αυτο.

 

Επισης, δεν υπαρχει πουθενα η εφαρμογη/συντομευση/widget (δεν θυμαμαι τι ηταν ακριβως) για το κλεισιμο/κλειδωμα οθονης. Πρεπει να παταω το power πληκτρο τωρα για να κλεινω την οθονη.

Ισως σε αυτο να μπορει καποιος να βοηθησει, να ανεβασει το apk της εφαρμογης (αν ειναι εφαρμογη αυτο) σε καποιο cloud για να το κατεβασω και να δοκιμασω αν δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλες developer εκδοση απο οτι βλεπω. Εγω εχω βαλει την stable Β850 αλλα πολυ πιθανων να ειναι beta. Μεχρι στιγμης εχω βρει τα παρακατω προβληματακια. Ισχυουν και σε εσενα τα ιδια η τα εχουν διορθωσει? Εκτος φυσικα απο την κουρτινα οπως ηδη εγραψες.

 

 

 

Τα στατιστικά υπάρχουν

 

http://s33.postimg.org/l0g6739an/Screenshot_2016_06_12_17_22_03.png

Στο επίπεδο κατανάλωσης ή ενεργοποίηση στοιχείων χρήσης

 

Για το δεύτερο χρήστη να σου πω την αλήθεια δεν ασχολήθηκα ποτέ και δεν ξέρω που να κοιτάξω

 

Και το κουμπί για την απενεργοποίηση της οθόνης δεν το βρίσκω πουθενά!

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου ήρθε σήμερα το πρωί ειδοποίηση για ενημέρωση για MM! Την έκανα και παίζω ....

 

http://s33.postimg.org/w654v8ufj/Screenshot.png

 

Ακόμα το ψάχνω να δω αλλαγές! Για αρχή ή κουρτίνα με χάλασε. Μόνο 9 συντομεύσεις μείον 1 που είναι για τις ρυθμίσεις και οι υπόλοιπες μόνιμα κρυμμένες! Επίσης τρώει πολύ ram.

Στα + μόνο ή επιλογή για το 4G ακόμα! Θα δείξει ....

 

Επανερχομαι για τη ram. Δεν τραβάει τόσο πολύ! Έστρωσε τελικά και είναι καλύτερο από πριν!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...