Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε παιδιά. Το σύστημα Android τι σκατά κάνει και μου τρώει την μπαταρία??? Μέσα σε 2,5 ώρες από 100% σε 93% στην κατανάλωση είναι πρώτο με 22% και 16 λεπτά χρήση CPU ή οθόνη είναι επίσης στα 22% με 14 λεπτά. Ξέρει κανείς πως να φρεναρω λίγο?

 

Έχεις θέματα με την κάρτα sd? Εμένα είχε και έκανα αποσυνδέσεις και δοκίμασα για 1 μέρα χωρίς την κάρτα και τελικά έφταιγε αυτό. Με 3Κ εφτιαξε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις ήρθε η μπαταρία με δωρο ενα λειζερ και τα απαραίτητα εργαλεία .

Είμαστε έτοιμοι για την εγχείρηση με τον ασθενή μας !!:D:D:D

 

Την μπαταρία από που την παραγγείλες;

 

Στο ebay βρίσκω διάφορες, ορισμένες αναγράφουν στις φώτο Huawei άλλες όχι.

 

Στο bangggod, που το θεωρώ αρκετά σοβαρό κατάστημα βρίσκω αυτή εδώ, γνωρίζει κάποιος αν είναι αξιόπιστη εταιρεία η συγκεκριμένη;

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κανω εγκατασταση L02 B807-B809 με τον DIALER αλλα δεν γινεται πως μπορω να κανω εγκατασταση?
Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Έχεις θέματα με την κάρτα sd? Εμένα είχε και έκανα αποσυνδέσεις και δοκίμασα για 1 μέρα χωρίς την κάρτα και τελικά έφταιγε αυτό. Με 3Κ εφτιαξε

Όχι δεν έχω θέμα με sd. Είμαι σε 6.1.16

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Την μπαταρία από που την παραγγείλες;

 

Στο ebay βρίσκω διάφορες, ορισμένες αναγράφουν στις φώτο Huawei άλλες όχι.

 

Στο bangggod, που το θεωρώ αρκετά σοβαρό κατάστημα βρίσκω αυτή εδώ, γνωρίζει κάποιος αν είναι αξιόπιστη εταιρεία η συγκεκριμένη;

Την παράγγειλα απο aliexpress .Βρήκα την φθηνότερη γνήσια Huawei γύρω στα 8 αν θυμάμαι καλά .

Προς το παρόν το κινητό λειτουργεί καλά με την νέα μπαταρία.Θα χρειαστώ μερικές φορτίσεις ακόμα αλλά Όλα καλά .

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την παράγγειλα απο aliexpress .Βρήκα την φθηνότερη γνήσια Huawei γύρω στα 8 αν θυμάμαι καλά .

Προς το παρόν το κινητό λειτουργεί καλά με την νέα μπαταρία.Θα χρειαστώ μερικές φορτίσεις ακόμα αλλά όλα καλά .

Το δικό μου πρόβλημα ήταν η μπαταρία τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Ολική επαναφορά σε stock κατάσταση.

 

1. Κατεβάζεις την τελευταία Full ROM από EMUI, το HuaweiUpdateExtractor και αυτόν τον adb φάκελο.

2. Ξεζιπαρεις την ROM και ανοίγεις το UPDATE.APP με το HuaweiUpdateExtractor.

3. Κάνεις extract το SYSTEM.img και το RECOVERY.img (τα .headers τα σβήνεις μόνο τα .img θες) και τα βάζεις μέσα στον adb φάκελο.

4. Bootαρεις σε fastboot και συνδέει με το PC.

5. Ανοίγεις το cmd.exe από τον adb φάκελο και γράφεις (ή κάνεις copy-paste) τα παρακάτω:

fastboot flash recovery RECOVERY.img

fastboot flash system SYSTEM.img

6. Μετα κάνεις το installation με τα 3 κουμπιά και έχεις επανέλθει πλήρως.

 

Η παραπάνω διαδικασία είναι full format που σημαίνει πως θα χάθουν data, root κ.τ.λ.π.

Μπορείτε να παραλείψετε το βήμα 6 και αντί αυτού να κάνετε local update ώστε να μην χάσετε data.

Ευχαριστω για την βοηθεια αλλα πανω κατω την διαδικασια αυτη την εχω δοκιμασει, χωρις επιτυχια. Το λινκ για τον adb φακελο δεν δουλευει, και στο site με τις ρομ της Huawei δεν ξερω ακριβως ποια rom να κατεβασω (εγω εχω το MT7-L09). Εγω το δοκιμασα με καποια επισημη rom που ειχα κατεβασμενη. Η μεθοδος των 3 κουμπιων δεν λειτουργει πλεον, οτι και να κανω. Το κινητο ξεκινωντας δειχνει μονο το σημα της Huawei και ουτε να το κλεισω μπορω, οταν παταω το power συνεχομενα κανει μια μικρη δόνηση και παλι δειχνει διαρκως το λογοτυπο της Huawei.

Επισης δοκιμασα και αυτες εδω τις μεθοδους χωρις επιτυχια :

http://www.needrom.com/download/mt7-l09-unbrick-firmware/

http://forum.frandroid.com/topic/215484-unbrick-mate-7-mt7-l09/

 

Update: Παιδια εκανα λαθος απαντηση, σε λαθος θεμα!! Χιλια συγνωμη!! Οπως καταλαβατε εχω ενα Mate 7 που εχει brickαρει και καποιος φιλος με εστειλε εδω να διαβασω την λυση που προτεινεις μηπως και με βοηθησει

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

Εχω h60-l02 με b807 και εχω προβλημμα συνδεσης με το multitool δεν αναγνωριζει το τηλ αλλα στον υπολογιστη το hisuite το βλεπει κανονικα....
Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Εχω h60-l02 με b807 και εχω προβλημμα συνδεσης με το multitool δεν αναγνωριζει το τηλ αλλα στον υπολογιστη το hisuite το βλεπει κανονικα....

 

λογικά δεν θα έχεις ενεργοποιημένο τοο usb debugging, κανε το connection check αν είσαι με το νέο tool.

"Ι: Install Drivers" > "3: First Connection Test"

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

λογικά δεν θα έχεις ενεργοποιημένο τοο usb debugging, κανε το connection check αν είσαι με το νέο tool.

"Ι: Install Drivers" > "3: First Connection Test"

 

Το δοκιμασα εκανα ολα απο την αρχη αλλα παλι τιποτα!!!

Τι μπορω να κανω? το usb debugging ειναι ενεργοποιημενο εχω το hisuite 4.0.4.300 και στο κινητο εχω κανει κλικ στην μεταφορα αρχειων!!

τι αλλο να κανω?

Edited by petraKOS07
Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Έχω την Β317 η οποία είναι η 4.4.2. Το τηλέφωνο είναι χωρίς root full μαμά. Μπορώ να πάρω την lollipop χωρίς ιδιαίτερα βάσανα? (root, 3 κουμπιά κλπ) ευχαριστώωωω!!!

Στην πρώτη σελίδα έχει κάτι για lollipop αλλά δεν καταλαβαίνω...

Link to comment
Share on other sites

Έχω την Β317 η οποία είναι η 4.4.2. Το τηλέφωνο είναι χωρίς root full μαμά. Μπορώ να πάρω την lollipop χωρίς ιδιαίτερα βάσανα? (root, 3 κουμπιά κλπ) ευχαριστώωωω!!!

Στην πρώτη σελίδα έχει κάτι για lollipop αλλά δεν καταλαβαίνω...

 

Μην το κάνεις, θα το μετανιώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επείδη καθόλου δεν με ενδιαφέρει να έχω lollipop και την κάμερα την έχω χρησιμοποιήσει 5 φορές υπάρχει κάποιος που να θυμάται ποια ήταν η τελευταία έκδοση σε 4.4 με καλή μπαταρία να περάσω με 3κ να ρουτάρω και να ρίξω άγκυρα?:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επείδη καθόλου δεν με ενδιαφέρει να έχω lollipop και την κάμερα την έχω χρησιμοποιήσει 5 φορές υπάρχει κάποιος που να θυμάται ποια ήταν η τελευταία έκδοση σε 4.4 με καλή μπαταρία να περάσω με 3κ να ρουτάρω και να ρίξω άγκυρα?:ninja:

Αν θυμαμαι καλα ηταν η Β316. Πρεπει να ειχε βγει και μια Β317 η οποια σε εμενα τουλαχιστον μου "απενεργοποιουσε" την πανω αριστερη γωνια της οθονης κ εκει δεν επιανε το touch. Με restart του κινητου εστρωνε για καποιες ωρες μεχρι να ξαναφαει το κολλημα του παλι!

 

Εγω αν γυρναγα πισω θα πηγαινα στην Β316. Απροβληματιστη λειτουργια, πολυ καλη διαχειριση της μπαταριας, κανενα προβλημα με τις ειδοποιησεις, γενικα ηταν μια χαρα. Ολα τα παραπανω σε stock h60-l12 και stable εκδοσεις λογισμικου.

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει να γινει ανταλλαγη honor 6 με lg g2;

Βεβαίως, γιαυτόν που θα πάρει το Honor 6 θα του έρθει μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα ηταν η Β316. Πρεπει να ειχε βγει και μια Β317 η οποια σε εμενα τουλαχιστον μου "απενεργοποιουσε" την πανω αριστερη γωνια της οθονης κ εκει δεν επιανε το touch. Με restart του κινητου εστρωνε για καποιες ωρες μεχρι να ξαναφαει το κολλημα του παλι!

 

Εγω αν γυρναγα πισω θα πηγαινα στην Β316. Απροβληματιστη λειτουργια, πολυ καλη διαχειριση της μπαταριας, κανενα προβλημα με τις ειδοποιησεις, γενικα ηταν μια χαρα. Ολα τα παραπανω σε stock h60-l12 και stable εκδοσεις λογισμικου.

 

Συμφωνώ απόλυτα...b316 δαγκωτό!!.Ύστερα η κατρακύλα!!

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως, γιαυτόν που θα πάρει το Honor 6 θα του έρθει μια χαρά!
Το θεωρεις λογικο να πρεπει να γυρισει καποιος στην 4.4.2 για να εχει απροβληματιστη λειτουργια; Μας δουλευουν εκει στην Huawei;

 

Εν'παση περιπτωσει, εχω την B317. Ποιος ειναι ο πιο ευκολος τροπος για να παω πισω στην B316;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την βοηθεια αλλα πανω κατω την διαδικασια αυτη την εχω δοκιμασει, χωρις επιτυχια. Το λινκ για τον adb φακελο δεν δουλευει, και στο site με τις ρομ της Huawei δεν ξερω ακριβως ποια rom να κατεβασω (εγω εχω το MT7-L09). Εγω το δοκιμασα με καποια επισημη rom που ειχα κατεβασμενη. Η μεθοδος των 3 κουμπιων δεν λειτουργει πλεον, οτι και να κανω. Το κινητο ξεκινωντας δειχνει μονο το σημα της Huawei και ουτε να το κλεισω μπορω, οταν παταω το power συνεχομενα κανει μια μικρη δόνηση και παλι δειχνει διαρκως το λογοτυπο της Huawei.

Επισης δοκιμασα και αυτες εδω τις μεθοδους χωρις επιτυχια :

http://www.needrom.com/download/mt7-l09-unbrick-firmware/

http://forum.frandroid.com/topic/215484-unbrick-mate-7-mt7-l09/

 

Update: Παιδια εκανα λαθος απαντηση, σε λαθος θεμα!! Χιλια συγνωμη!! Οπως καταλαβατε εχω ενα Mate 7 που εχει brickαρει και καποιος φιλος με εστειλε εδω να διαβασω την λυση που προτεινεις μηπως και με βοηθησει

 

 

Προσπάθησα να το πάω σε 5.3.16 και κατάφερα αυτό που λέει ο φίλος.. Αρχικά πήγα με 3κ αλλά μου έβγαζε οτί και καλά είναι πιο παλιό και δεν γίνεται να το περάσει.. Μετά προσπάθησα με huawer extractor να flashαρω system,recovery,cust,boot.Δούλεψε (εννοώ ολοκληρώθηκε η διαδικασία) αλλά δεν άνοιγε το recovery και μπήκα σε bootloop(ανοίγει το honor και ξανα από την αρχή).Δεν μπορώ να το επαναφέρω με τίποτα.. Το έχω στο ρεύμα γιατί δεν μπορώ ούτε να το κλείσω τελείως.. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!

 

 

Edit: Τα κατάφερα να ανοίξει βάζοντας την τελευταία developers.Υπάρχει τελικά τρόπο για αλλαγή σε emui 3?

Edited by kaliakman
Link to comment
Share on other sites

Το θεωρεις λογικο να πρεπει να γυρισει καποιος στην 4.4.2 για να εχει απροβληματιστη λειτουργια; Μας δουλευουν εκει στην Huawei;

 

Εν'παση περιπτωσει, εχω την B317. Ποιος ειναι ο πιο ευκολος τροπος για να παω πισω στην B316;

 

 

Τοποθέτηση του update.app της Β316 στον φάκελο dload και μετά πας στο προγραμμα ενημερωσης για τοπική ενημέρωση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσπάθησα να το πάω σε 5.3.16 και κατάφερα αυτό που λέει ο φίλος.. Αρχικά πήγα με 3κ αλλά μου έβγαζε οτί και καλά είναι πιο παλιό και δεν γίνεται να το περάσει.. Μετά προσπάθησα με huawer extractor να flashαρω system,recovery,cust,boot.Δούλεψε (εννοώ ολοκληρώθηκε η διαδικασία) αλλά δεν άνοιγε το recovery και μπήκα σε bootloop(ανοίγει το honor και ξανα από την αρχή).Δεν μπορώ να το επαναφέρω με τίποτα.. Το έχω στο ρεύμα γιατί δεν μπορώ ούτε να το κλείσω τελείως.. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!

 

 

Edit: Τα κατάφερα να ανοίξει βάζοντας την τελευταία developers.Υπάρχει τελικά τρόπο για αλλαγή σε emui 3?

 

Διάβασε το #801 εδώ...http://forum.xda-developers.com/honor-6/general/honor-6-stock-roms-t2963180/post63195644#post63195644

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Τοποθέτηση του update.app της Β316 στον φάκελο dload και μετά πας στο προγραμμα ενημερωσης για τοπική ενημέρωση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Διάβασε το #801 εδώ...http://forum.xda-developers.com/honor-6/general/honor-6-stock-roms-t2963180/post63195644#post63195644

 

Τη b316 μπορούμε να τη περάσουμε απλά με τοπική ενημέρωση,ενώ έχουμε μεταγενέστερη;;Αν ναι,πού τη βρίσκουμε;Δεν είμαι root..

Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

Έχω θήκη nillkin hard case με παραθυράκι και δεν ξέρω γιατί τώρα δεν δείχνει μέσα άπo το παραθυράκι. Έχασα κάποια ρύθμιση;

αν γνωρίζει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Από τη διαχείριση συσκευής ,ο εντοπισμός ιών γίνεται να λειτουργεί αυτόματα,χωρίς να χρειάζεται να μπαίνω(μου γράφει τόσες μέρες,δεν έχει γίνει έλεγχος);;Έχετε βάλει κάποιο άλλο antivirus?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...