Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή έχουμε κολλήσει στην 6.1.1, ΟΤΑ δεν έρχεται , πως μπορούμε να κάνουμε αναβάθμιση; πρέπει να περάσουμε όλη την ρομ απο την άρχή; ή υπάρχει κάποιο αρχείο ΟΤΑ να το περάσουμε μέσω τοπικής ενημέρωσης;

 

Κανε τοπική ενημέρωση με την full ROM, το ίδιο είναι.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη έτσι δεν θα χάσω όλα τα δεδομένα μου;

 

1o post > Πληροφορίες > Οδηγός αναβάθμισης OTA, Local Update και άλλες πληροφορίες > 2. Τοπική ενημέρωση (Local Update) ή Ενημέρωση μέσω μονάδας USB.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει μεταξυ B316 και B317 ποια εκδοση ειναι καλυτερη και γιατι;

 

 

 

Β316 φυσικά λόγω καλύτερης διαχείρισης μπαταρίας.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ακούγοντας τις προτροπες και μένοντας στην 316 έχω καταευχαριστηθει το τηλέφωνο.

Μια μπαταρία να του αλλάξω και είμαι κομπλέ, μιας και τον τελευταίο καιρό το έχω ψιλοσκισει με ένα παιχνίδι. Μαζί με την μπαταρία έρχεται και το αυτοκόλλητο για την εσωτερική μεριά; Έχει παραγγείλει τώρα τελευταία κανείς σας από κάπου αξιόπιστα και να του ήρθε τουλάχιστον huawei?

Ένα λινκ θα ήταν ευπροσδεκτο

Για το παραπάνω κάποια απάντηση, αν ξέρει κάποιος βέβαια. Και γενικά αν ανοίγει εύκολα το κινητό. Ή καλύτερα να πάρω την μπαταρία και να πάω κάπου να την περάσουν. Πιο πολύ με προβληματιζει το εσωτερικό αυτοκόλλητο, αν μπαίνει το ίδιο ή πρέπει να βρεθεί νέο

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό να χρειαστεί άλλο. Ή μπαταρία έρχεται σκέτη. Ψάξε στο Σκρουτζ. Και καλό θα ήταν αν δεν ξέρεις να στην αλλάξει κάποιος ειδικός γιατί δεν είναι μόνο το καπάκι.
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Στο σκρουτζ βρήκα αυτή http://www.birdphone.gr/gr/prdid/c322f92600c34d668daaf75a9aa6b0d2/productinfo.aspx που φαίνεται ίδια με την δικιά μας. Αλλιώς ebay
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποίησα το ίδιο αυτοκόλλητο για την μπαταρία και είναι εύκολο να αλλαχθεί .Το καπάκι το άλλαξα όμως γιατί είχε χαρακιές .

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το αυτοκόλλητο της μπαταρίας ήταν αρκετά καλά κολλημένο και με είχε δυσκολεψει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, 2 ερωτήσεις για όσους έχουν το κινητό, μιας και σκοπεύω να το πάρω αυτές τις μέρες;

 

- Έχεις δυνατότητα να μεταφέρεις "ΟΛΟΚΛΗΡΟ" το παιχνίδι που θες ή το πρόγραμμα στην SD κάρτα; Το λέω γιατί έχω το Xperia Z2 αυτή την στιγμή, unrooted και δεν δίνει αυτή την δυνατότητα. Μεταφέρει μεν ένα ποσοστό αλλά όχι ολόκληρο το πρόγραμμα ή παιχνίδι. Αν υπάρχει, τότε να κοιτάξω και την 16άρα έκδοση, αλλιώς να ψάξω αποκλειστικά την 32άρα.

 

- Υπάρχει δυνατότητα για root, σχετικά εύκολα; Κυρίως με ενδιαφέρει ώστε να βάλω εφαρμογή τύπου adaway.

 

Ευχαριστώ ;-)

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα, ψάχνω την θήκη nillkin armor σε χρώμα μπλε. Αν γνωρίζετε κάποιο κατάστημα ή την πουλάει καποιος μεταχειρισμένη ας μου απαντήσει. :)
Link to comment
Share on other sites

http://s18.postimg.org/4shioens9/Screenshot_2016_02_06_23_28_32.jpg

 

Συνεχίζονται πάντως οι αναβαθμίσεις στην beta MM. Μόλις πέρασα την B811 όπως βλέπετε.

 

Με μια πρώτη εντύπωση φαίνεται να έχει βελτιωθεί κάπως η γενική λειτουργία του τηλεφώνου (είναι πολύ πιο smooth). Για το θέμα της μπαταρίας όμως δυστυχώς... ουδέν νεότερο.

 

Με έχασε εμένα πάντως η Huawei. Κρίμα γιατί ήταν πολύ καλή συσκευή από όλες τις απόψεις. Ήδη παράγγειλα και περιμένω το νέο μου Xiaomi Redmi Note 2 για το οποίο έχω βρει και μια καλή custom rom! :lol:

mobstory: Honor 6 <- Zopo ZP998 <- Samsung Galaxy SIII <- Samsung Galaxy SII <- BlackBerry Storm2 <- Asus P750 <- Sony Ericsson P1 <- i-mate SP5 <- Sony Ericsson Z800i <- V600 <- T610 <- T68i <- Ericsson T68 + R380 <- T28 World
Link to comment
Share on other sites

 

Με έχασε εμένα πάντως η Huawei. Κρίμα γιατί ήταν πολύ καλή συσκευή από όλες τις απόψεις. Ήδη παράγγειλα και περιμένω το νέο μου Xiaomi Redmi Note 2 για το οποίο έχω βρει και μια καλή custom rom! :lol:

 

Να ξέρεις ότι διάλεξες μάρκα "εθισμο" κάτι σαν iphone για τους μηλοφωνους.

Με το καλό να το παραλαβεις .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Ζητώ συγνώμη για την εκτός θέματος ερώτηση, αλλά το "Xiaomi Redmi Note 2" είναι dual sim active ή dual sim standby;

Link to comment
Share on other sites

Παντως στη πρωτη σελιδα δεν υπαρχει κατι σχετικο για rollback. Αν μπορειτε να προσθεσετε την σελιδα απο το XDA.

 

Τελικά , θα το προσθέσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά , θα το προσθέσει κανείς;

 

Γιατί δεν ζητάτε από κάποιον mod; Τι περιμένετε να διαβάζουν όλα τα μηνύματα;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

http://s18.postimg.org/4shioens9/Screenshot_2016_02_06_23_28_32.jpg

 

Συνεχίζονται πάντως οι αναβαθμίσεις στην beta MM. Μόλις πέρασα την B811 όπως βλέπετε.

 

Με μια πρώτη εντύπωση φαίνεται να έχει βελτιωθεί κάπως η γενική λειτουργία του τηλεφώνου (είναι πολύ πιο smooth). Για το θέμα της μπαταρίας όμως δυστυχώς... ουδέν νεότερο.

 

Με έχασε εμένα πάντως η Huawei. Κρίμα γιατί ήταν πολύ καλή συσκευή από όλες τις απόψεις. Ήδη παράγγειλα και περιμένω το νέο μου Xiaomi Redmi Note 2 για το οποίο έχω βρει και μια καλή custom rom! :lol:

Πάντως δοκιμάζοντας αυτές τις μέρες το xiaomi note prime 3 εκτίμησα ακόμα περισσότερο το UI της Huawei.

Υπάρχουν αδικαιολόγητες ελλείψεις στην miui που προσωπικά δεν μπορώ να παραβλεψω.

 

 

 

με την νέα έκδοση kingroot 4.8.0 μπορούμε να rootαρουμε πλέον και χωρίς υπολογιστη :)

 

Δοκίμασες μετά το ρουτ με kingroot σε κλειστεί συσκευή να βάλεις τον φορτιστή;

Στο παρελθόν αυτό είχε ως συνέπεια την ενεργοποίηση της συσκευής.

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Πάντως δοκιμάζοντας αυτές τις μέρες το xiaomi note prime 3 εκτίμησα ακόμα περισσότερο το UI της Huawei.

Υπάρχουν αδικαιολόγητες ελλείψεις στην miui που προσωπικά δεν μπορώ να παραβλεψω.

 

Όπως; Πχ;

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία ότι να'ναι...Σύστημα Android,chrome Υπηρεσίες Google γύρω στο 20%.. Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να γυρισω πισω στην 316 stable και ειμαι στην stable lollipop B532 . εχω κατεβασει το αρχειο για rollback απο xda και την full B316 rom. Πρωτα νομιζω πως χρειαζεται να κανω unroot το τηλεφωνο σωστα? Στις ρυθμισεις του SuperSU παταω πληρης καταργηση root , κλεινει η εφαρμογη. Εγω κανω επανεκκινηση μονος μου αλλα η εφαρμογη και το ροοτ δεν εχουν φυγει.Δεν ξερω αν φταιει αυτο αλλα το SuperSU μου δειχνει οτι ειναι εφαρμογη συστηματος και οχι χρηστη. Επισης ας μου επιβεβαιωσει καποιος οτι οντως ειναι αναγκαιο να γινει unroot πρωτα το τηλεφωνο για rollback στην kitkat.Εχω σκοπο να την κανω clean install με τα 3 κουμπια ουτως η αλλως ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να γυρισω πισω στην 316 stable και ειμαι στην stable lollipop B532 . εχω κατεβασει το αρχειο για rollback απο xda και την full B316 rom. Πρωτα νομιζω πως χρειαζεται να κανω unroot το τηλεφωνο σωστα? Στις ρυθμισεις του SuperSU παταω πληρης καταργηση root , κλεινει η εφαρμογη. Εγω κανω επανεκκινηση μονος μου αλλα η εφαρμογη και το ροοτ δεν εχουν φυγει.Δεν ξερω αν φταιει αυτο αλλα το SuperSU μου δειχνει οτι ειναι εφαρμογη συστηματος και οχι χρηστη. Επισης ας μου επιβεβαιωσει καποιος οτι οντως ειναι αναγκαιο να γινει unroot πρωτα το τηλεφωνο για rollback στην kitkat.Εχω σκοπο να την κανω clean install με τα 3 κουμπια ουτως η αλλως ...

 

Αδερφέ νομίζω ότι δεν παίζει ρόλο.

Ρίξε μια ματιά... και είμαι σίγουρος ότι θα βρείς ότι ζητάς

http://forum.xda-developers.com/honor-6/development/guide-bootloader-unlock-change-stock-t3221435

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω,εχω αλλο προβλημα με τη recovery.Εχω την clockwork (και θεωρω πως θα πρεπει πρωτα να την αλλαξω)

και με το multitool προhttp://picresize.com/popup.html?images/rsz_%CF%86.pngσπαθω να περασω την στοκ B532 και μου βγαζει fail...Αναθεμα τη λολλιποπ...

Edited by mamian
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...