Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι προβλημα υπαρχει με την sd γιατι θελω να την δοκιμασω?

Υπαρχει καποιο αλλο προβλημα?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι προβλημα υπαρχει με την sd γιατι θελω να την δοκιμασω?

Υπαρχει καποιο αλλο προβλημα?

 

Υπάρχει προβλημα εγγραφής/ανάγνωσης με την SD με αποτέλεσμα να μην δουλευουν κάποια apps.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει προβλημα εγγραφής/ανάγνωσης με την SD με αποτέλεσμα να μην δουλευουν κάποια apps.

 

VirusPlus σε ευχαριστω για την απαντηση κρατα μας ενήμερους δοκιμασα την 5.31.12 beta και μου αρεσε αλλα ειχε και αυτη προβληματα με bt και αλλα...

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

VirusPlus σε ευχαριστω για την απαντηση κρατα μας ενήμερους δοκιμασα την 5.31.12 beta και μου αρεσε αλλα ειχε και αυτη προβληματα με bt και αλλα...

 

Η 5.31.12 είναι ίδια με την Β806 απ'οτι κατάλαβα από το 4pda.ru.

Γενικά χάλια πάντως...Η Huawei όσο πάει και δημιουργεί περισσότερα προβλήματα στην συσκευή, χωρίς να διορθώνει τίποτα.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Clear cache έχω κάνει τις 2 τελευταίες φορές που κρασαρε και brickare με αποτέλεσμα να περάσω την ρομ με 3κ.

Συνεχίζω να πιστεύω ότι δεν είναι η μπαταρία αλλά η λολιποπ.

 

Anyway αλλάξτε την μπαταρία και πείτε μας :)

 

Romanos εχεις δοκιμασει να γυρισεις στις b307 ή b316?

Samsung I9100 Galaxy S II, Samsung I9505 Galaxy S4, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100, Huawei Honor 6 [H60-L02]

 

 

Xiaomi Redmi Note 7

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέα αναβάθμιση(B535) για stable rom στο site της huawei.Την έχει κάνει κάποιος;

Την έκανα και πλέον έχω Β535..κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Καμία μεταβολή..Μόνο η εφαρμογή "Υγεία" που καταργήθηκε αμέσως.. Edited by rapsodos1979_
Αλλαγή
Link to comment
Share on other sites

Costini σβήσε το viber φίλε! αυτό ήταν! Τωρα κάνει sync on demand!:clap::thanks:

 

Μια εβδομάδα μετά και το πρόβλημα επανήλθε χωρίς πια το Viber να είναι εγκατεστημένο :mad::mad::mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Άλλους λογαριασμούς που να έχουν επαφές? (skype, whatsapp..)

Όχι ότι είναι λύση να απεγκαταστήσεις τόσες εφαρμογές αλλά μπας και βρούμε τον ύποπτο.

Έχεις παρατηρήσει μήπως αν η μπαταρία είναι χαμηλά όταν το παθαίνει? 1-2 φορές νομίζω που διαπίστωσα ότι δεν έδειχνε επαφές/κλήσεις, η μπαταρία μου ήταν κάπου στο 20% (στο 40 - 30% έπαιζε κανονικά).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πήρα καινούργια μπαταρία και την επόμενη εβδομάδα θα την αλλάξω. Οχι ότι μου κλείνει σε 30% λειτουργεί κανονικά αλλά πλέον δεν βγάζει τις ίδιες ώρες αφού στην αρχή έβγαζε και 7,5 ώρες οθόνη και αυτές σε δύο μέρες, τώρα ούτε 3-4 ώρες αλλά και σε μια ημέρα.
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Άλλους λογαριασμούς που να έχουν επαφές? (skype, whatsapp..)

Όχι ότι είναι λύση να απεγκαταστήσεις τόσες εφαρμογές αλλά μπας και βρούμε τον ύποπτο.

Έχεις παρατηρήσει μήπως αν η μπαταρία είναι χαμηλά όταν το παθαίνει? 1-2 φορές νομίζω που διαπίστωσα ότι δεν έδειχνε επαφές/κλήσεις, η μπαταρία μου ήταν κάπου στο 20% (στο 40 - 30% έπαιζε κανονικά).

 

Απεγκατέστησα και επανεγκατεστησα το Skype... Προς το παρόν όλα καλά

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα το "Honor6 MultiTool" ενοποιείται με το αντίστοιχο "Honor7 MultiTool" που έχει κάνει port o Ρώσος φίλος inside!out από το XDA, o οποίος είναι και υπεύθυνος για την συντήρηση κι αναβάθμιση του κώδικα που αφορά το Honor7.

Έχω στείλει προαιρετικό update μέσω του παλιού "Honor6 MultiTool" ενώ μπορείτε να κατεβάσετε την νέα έκδοση από εδώ.

Η παλιά έκδοση δεν θα πάρει άλλα updates πλέων.

Η υποστήριξη για το Honor6Plus εγκαταλείφθηκε από εμένα, αλλά ελπίζω να βρεθεί κάποιος να αναλάβει το αντίστοιχο script της συσκευής.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τελικα ξαναεκανε το προβλημα και με την B317. Θα σας πω τι ακριβως ειναι, γιατι τωρα μου το εξηγησε η γυναικα μου. Το κινητο κλεινει ( σβηνει η οθονη, δε ξερουμε εαν κλεινει τελειως, αν και οταν προσπαθουμε να το καλεσουμε, δε βγαζει γραμμη, λεει οτι ειναι κλειστο.. ) και ανοιγει μονο εαν πατηθουν ολα τα κουμπια μαζι. Με το κουμπι on/off δεν ανοιγει..

 

Εχει καποιος αλλο παρομοιο προβλημα; Το κακο ειναι οτι κλεινει τυχαιες στιγμες, και μεχρι να το καταλαβει, μπορει να εχουν περασει ωρες.. Το χειροτερο ειναι να κλεισει το βραδυ.

 

Ισως να πηγαινα πισω στην B316; Υπαρχει ευκολος τροπος για να γινει κατι τετοιο;

Υπαρχει περιπτωση το κινητο να ειναι ελλατωματικο; Δεν βλεπω καποιον να εχει παρομοιο προβλημα μεσα στο φορουμ. Και επισης ειχα παραγγειλει την εκδοση με τα 16gb απο το vickmall και αυτοι μου εστειλαν την εκδοση με τα 32gb. Αυτο ενισχυει τις υποψιες μου..

 

Δε το κανει συχνα. 1 φορα στις 2,3 ημερες αλλα και παλι ειναι αρκετα σοβαρο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση το κινητο να ειναι ελλατωματικο; Δεν βλεπω καποιον να εχει παρομοιο προβλημα μεσα στο φορουμ. Και επισης ειχα παραγγειλει την εκδοση με τα 16gb απο το vickmall και αυτοι μου εστειλαν την εκδοση με τα 32gb. Αυτο ενισχυει τις υποψιες μου..

 

Δε το κανει συχνα. 1 φορα στις 2,3 ημερες αλλα και παλι ειναι αρκετα σοβαρο προβλημα.

 

 

Άποψη μου είναι πως μάλλον πρέπει να έχει πρόβλημα στην μπαταρία του.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την 6.1.16 ...κανενα bug δε βρήκα και αυτονομία 7 ώρες οθονη..αλλα η δικια μου συσκευή δεν εχει βγάλει και ποτε τίποτα
S.E.t100,k500,k700i,satio//sgh-z520,z620//nokia n90//lg optimus 3d//galaxy s2,s4,duos,galaxy3,s3,note2,note4//hwawei honor 6,honor 8
Link to comment
Share on other sites

Άποψη μου είναι πως μάλλον πρέπει να έχει πρόβλημα στην μπαταρία του.
Μπορω να το ελεγξω με καποιο προγραμμα;

 

Και πως θα μπορεσω να αλλαξω την μπαταρια; Θα πρεπει να το στειλω πισω στο vickmall; Ειναι σκετη ταλαιπωρια αυτο το πραγμα.. Στην αρχη το ελλατωματικο doogee, τωρα αυτο.. Αναθεμα και εαν αγορασω ξανα κινητο απο Κινα.

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την 6.1.16 ...κανενα bug δε βρήκα και αυτονομία 7 ώρες οθονη..αλλα η δικια μου συσκευή δεν εχει βγάλει και ποτε τίποτα

 

 

 

 

Εμένα με το ζόρι εδωσε 5 ώρες οθόνη και απενεργοποιήθηκε όταν του έτρεξα το antutu 6.0.2

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορω να το ελεγξω με καποιο προγραμμα;

 

Και πως θα μπορεσω να αλλαξω την μπαταρια; Θα πρεπει να το στειλω πισω στο vickmall; Ειναι σκετη ταλαιπωρια αυτο το πραγμα.. Στην αρχη το ελλατωματικο doogee, τωρα αυτο.. Αναθεμα και εαν αγορασω ξανα κινητο απο Κινα.

 

 

Δεν γνωρίζω φίλε μου.Άποψη μου είναι να του μετρήσει την μπαταρία ένας τεχνικός.Εάν το στείλεις Κίνα θα μείνεις σίγουρα 2 μήνες χωρίς συσκευή.

Edited by CRISPAF77

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με το ζόρι εδωσε 5 ώρες οθόνη και απενεργοποιήθηκε όταν του έτρεξα το antutu 6.0.2

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Δεν γνωρίζω φίλε μου.Άποψη μου είναι να του μετρήσει την μπαταρία ένας τεχνικός.Εάν το στείλεις Κίνα θα μείνεις σίγουρα 2 μήνες χωρίς συσκευή.

Αυτό που κάποιοι λένε 7 ώρες οθόνη και βάλε... ειναι παντελώς λάθος να το θεωρουμε φυσιολογικό κ ως μετρο σύγκρισης της μπαταρίας, ειναι ακραίο . Η φυσιολογική χρήση ενος SMARTPHONE θέλει κ wifi κ 3g - 4g κ τηλέφωνα κ λιγο παιχνίδια κλπ. Για μένα μια φυσιολογική μπαταρία για εναν νορμαλ χρήστη είναι 4-5 ώρες. Μην τρελενετε τον κοσμο κ τρέχει για μπαταρίες.

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να το ελεγξω με καποιο προγραμμα;

 

Και πως θα μπορεσω να αλλαξω την μπαταρια; Θα πρεπει να το στειλω πισω στο vickmall; Ειναι σκετη ταλαιπωρια αυτο το πραγμα.. Στην αρχη το ελλατωματικο doogee, τωρα αυτο.. Αναθεμα και εαν αγορασω ξανα κινητο απο Κινα.

 

Άποψη μου είναι εάν πιάνει το χέρι σου,να του κάνεις μιά καθαρή εγκατάσταση την b316.Εγώ πιστεύω ότι κάτι γίνεται με το λειτουργικό.

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160118/2d956ed91268911af641d520eac4a397.jpg

 

Δεν ειναι καπως ανησυχητικο αυτο? Γνωριζει κανεις κατι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...