Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για root εξακολουθεί να απαιτείται η διαδικασία της 1ης σελίδας με ξεκλείδωμα bootloader ή γίνεται και με κανένα προγραμματάκι πιο εύκολα?

Προσπαθώ να μπω στις σελίδες emui αλλά μάταια? Μήπως άλλαξαν διεύθυνση?

Και όλα αυτά για να μπορώ να επιλέγω ποια sim θα είναι 4g...

Κατά τα άλλα είμαι οκ με τα ota updates...

 

Ευχαριστώ για κάθε βοήθεια-υπόδειξη.

 

Ακριβώς το ίδιο προσπαθώ να κάνω και εγώ, αλλά χωρίς καμία επιτυχία. Δεν μπορώ να το κάνω root για να μπορώ να επιλέγω ποια sim θα είναι 4g...Αν μπορέσει κάποιος ας στείλει βοήθεια.

HUAWEI HONOR 6, XIAOMI REDME NOTE 3 PRO
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά επείγει ξέρει κανείς που μπορω να βρω αυθεντική μπαταρια? Βρήκα ένα μαγαζί που αναλαμβάνει να την βάλει αλλά αμφιβαλω αν στο skroutz είναι κανονικές
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... λίγο την βοήθειας σας.Θέλω από 5.12.1 να πάω σε Β316 ή Β532.Χρειάζομαι το rollback όπως παλιά; Δεν πειραματίζομαι (μόλις πριν 20 μέρες το πήρα επισκευασμένο λόγω μπαταρίας) γι αυτό ρωταω.

S23 plus

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... λίγο την βοήθειας σας.Θέλω από 5.12.1 να πάω σε Β316 ή Β532.Χρειάζομαι το rollback όπως παλιά; Δεν πειραματίζομαι (μόλις πριν 20 μέρες το πήρα επισκευασμένο λόγω μπαταρίας) γι αυτό ρωταω.

 

Σου άλλαξαν μπαταρία? Το στείλες πίσω στην Κίνα η το κάνες εδώ?

Link to comment
Share on other sites

Σου άλλαξαν μπαταρία? Το στείλες πίσω στην Κίνα η το κάνες εδώ?

 

 

 

Άστα φίλε μου εμεινα 2 μήνες χωρίς συσκευή (οι περισσότερες βέβαια στο πήγαινε έλα Κίνα) αλλά το after-sales και το service στο to2c αρκετά καλο. Αν θες πάρε την μπαταρία από δω (έξω έχει 7-8€ εδώ 15-25€) και υπάρχει μάστορας να στην τοποθετήσει. Όταν αποφασίσεις στείλε π.μ.

S23 plus

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες,

Θελω να κανω analyze την εσωτερικη μνημη του κινητου με τον Ccleaner αλλα δεν μπορει να την διαβασει ως drive ουτε το πισι νομιζω..ξερετε βγαινει το H06-L02 και απο εκει εχουμε προσβαση στους αποθηκευτικους χωρους. Για να κανω αναλυση ομως δεν βολευει. Κανεις καμια ιδεα?

Nothing is true, everything is permitted

- Altaïr Ibn-La'Ahad -

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. εχω το L02 και εβαλα με 3κ την τελευταια developer.2 ερωτησεις.

Α) με την μεθοδο 3κ ξανακλειδωνει ο bootloader? Τον ειχα ξεκλειδωσει παλαιοτερα.

β) ποια custom recovery βαζω στο multitool? twrp που λεει για L02 KAI L12 ή cwm L04?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

upd1: Μου βγαζει μηνυμα:

* server not running *

error: device not found

< waiting for device >

 

upd2: μετα απο ρεσταρτ στο pc

* daemon not running. starting it now on port 5037 *

* daemon started successfully *

error: device not found

< waiting for device >

 

upd3: ηταν απενεργοποιημενο το "usb debugging"

ολα καλα.

Edited by aggelos7
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μια ερώτηση.ενώ έχω την ελληνική γλώσσα στο κινητό σε όλα δν μπόρω να γράψω ελληνικά στο ιντερνετ και στα μηνύματα.ξέρει κάποιος πως το φτιάχνω?ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μια ερώτηση.ενώ έχω την ελληνική γλώσσα στο κινητό σε όλα δν μπόρω να γράψω ελληνικά στο ιντερνετ και στα μηνύματα.ξέρει κάποιος πως το φτιάχνω?ευχαριστώ

 

Αλλάζεις γλώσσα στο πληκτρολόγιο.

Ρυθμίσεις-> Όλα->Γλώσσα και εισαγωγή-> επιλέγεις το πληκτρολόγιο που χρησιμοποιείς (π.χ. Πληκτρολόγιο Google ή Huawei Swype) και πηγαίνεις στις Γλώσσες εισόδου, βάζεις Ελληνικά και Αγγλικά και τέλος.

 

Αν δε το βρεις, πες μας πιο πληκτρολόγιο χρησιμοποιείς.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Βρίσκομαι σε Β310 (H60-L02), και την τελευταία εβδομάδα αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: παύει το κινητο να δείχνει μηνύματα, επαφές και κλήσεις, θερμάινεται και καταναλώνει την μπαταρία ραγδαία. Διάφορα android.com.processes παύουν να λειτουργούν.

 

Επανέφερα το κινητό σε εργοστασιακές ρυθμίσεις (την πρώτη φορά), φάνηκε να δουλεύει κανονικά και επανεγκατέστησα τις εφαρμογές μου μία μία (όχι απο backup). Μία εβδομάδα μετά έχω ξανά το ίδιο θέμα.

 

Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα;

 

Πιστεύω ότι αν αναβαθμίσω το κινητο σε Β316 πιθανώς να λυθεί το πρόβλημα όμως...στο παρελθόν (και έκτοτε) το κινητό μου αρνείται να αναβαθμιστεί OTA σε B316 (#7474), ο VirusPlus πρότεινε "να φλασαρω το system.img της τρέχουσας ROM μου και μετά να αναβαθμίσω". Που πρέπει να διαβάσω για να το κάνω αυτό;

 

Από την πρώτη σελίδα θέλω να ακολουθήσω τον οδηγό για εγκατάσταση ρομ με 3κ. Γνωρίζει κανείς ποιά είναι η ρομ για Β316 απο τα mirror links του Virusplus;

 

Και όποια άλλη βοήθεια καλοδεχούμενη...Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα διάφορες λύσεις που βρήκα στο net (εκτός από remove account) αλλά τίποτα.

Σε κάποια φάση επανήρθε κανονικά. Την επόμενη μέρα ξανά τα ίδια. Λευκή οθόνη όταν πάω στη λίστα κλήσεων και επαφών.

Και παρατήρησα ότι ρουφάει τη μπαταρία το Android Core Apps που περιλαμβάνει (Contacts, Contacts Storage, User Dictionary και Search Application Provider).

 

Το έχει αντιμετωπίσει άλλος?

 

OK O Costini περιγράφει και το δικό μου πρόβλημα με Β310

Link to comment
Share on other sites

δεν καταφέρνω να βρω τον κωδικο για να ξεκλειδώσω τον bootloader

οπότε σκέφτομαι να κάνω root με το king root.

να δοκιμάσω ή θα κάνω μακακία?:(

Link to comment
Share on other sites

δεν καταφέρνω να βρω τον κωδικο για να ξεκλειδώσω τον bootloader

οπότε σκέφτομαι να κάνω root με το king root.

να δοκιμάσω ή θα κάνω μακακία?:(

Δεν γίνεται με κλειδωμένο boot loader.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

OK O Costini περιγράφει και το δικό μου πρόβλημα με Β310

Ολες τις Ρομ μπορείς να βρεις στη σελίδα της emui , άνοιξε την chrome κάνε μετάφραση και κατέβασε ότι θέλεις έχει stable και developer. Εγώ μόνο developer βάζω και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά για μένα η συσκευή έχει καταντήσει αηδία μετά τη Lollipop. Η μπαταρία με αφήνει στην μέση της ημέρας και χωρίς βαριά χρήση. Ύστερα από πέρασμα της τελευταίας dev με 3κ βελτιωθηκε κάπως το πράγμα αλλά και πάλι δεν την παλεύει. :X

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά για μένα η συσκευή έχει καταντήσει αηδία μετά τη Lollipop. Η μπαταρία με αφήνει στην μέση της ημέρας και χωρίς βαριά χρήση. Ύστερα από πέρασμα της τελευταίας dev με 3κ βελτιωθηκε κάπως το πράγμα αλλά και πάλι δεν την παλεύει. :X

 

Δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο για τον οποίο η ίδια rom κάθεται διαφορετικά στις συσκευές μας. Σε μένα η lollipop τρέχει σχετικά καλά. Σε άλλους όχι. Ακατανόητο.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται με κλειδωμένο boot loader.

 

 

πραγματι δεν τα κατάφερα...

Εχω την H60-L12 και στη διαδικασία για να πάρω τον κωδικό μου βγαζει μηνυμα

Product model and IMEI are mismatched...

μήπως αντι για την διαδικασία που αναφερεται να διαλέξω κάποιο έτοιμο μοντελο από τη λίστα?

Edited by antonis_1980
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Βρίσκομαι σε Β310 (H60-L02), και την τελευταία εβδομάδα αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: παύει το κινητο να δείχνει μηνύματα, επαφές και κλήσεις, θερμάινεται και καταναλώνει την μπαταρία ραγδαία. Διάφορα android.com.processes παύουν να λειτουργούν.

 

Επανέφερα το κινητό σε εργοστασιακές ρυθμίσεις (την πρώτη φορά), φάνηκε να δουλεύει κανονικά και επανεγκατέστησα τις εφαρμογές μου μία μία (όχι απο backup). Μία εβδομάδα μετά έχω ξανά το ίδιο θέμα.

 

Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα;

 

Πιστεύω ότι αν αναβαθμίσω το κινητο σε Β316 πιθανώς να λυθεί το πρόβλημα όμως...στο παρελθόν (και έκτοτε) το κινητό μου αρνείται να αναβαθμιστεί OTA σε B316 (#7474), ο VirusPlus πρότεινε "να φλασαρω το system.img της τρέχουσας ROM μου και μετά να αναβαθμίσω". Που πρέπει να διαβάσω για να το κάνω αυτό;

 

Από την πρώτη σελίδα θέλω να ακολουθήσω τον οδηγό για εγκατάσταση ρομ με 3κ. Γνωρίζει κανείς ποιά είναι η ρομ για Β316 απο τα mirror links του Virusplus;

 

Και όποια άλλη βοήθεια καλοδεχούμενη...Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Κατάφερα να εγκαταστήσω την Β316 μέ local update οπότε δεν έχασα και τις εφαρμογές μου. Ευχαριστώ τον VirusPlus για την ανάρτηση της rom στο mirror site του.

Φαίνεται να δουλεύει το τηλέφωνο στα πρώτα λεπτά... Οψόμεθα!

 

τώρα πρέπει να διαβάσω αν πρέπει να πάω στην Β317 :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Viber notification ακόμα δεν διορθώθηκαν;;Δε μου έρχονται...ΜεB317 ήμουν κομπλέ..Βρήκε κάνεις τίποτα;
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο για τον οποίο η ίδια rom κάθεται διαφορετικά στις συσκευές μας. Σε μένα η lollipop τρέχει σχετικά καλά. Σε άλλους όχι. Ακατανόητο.

Ουτε και εγω...

Εξακολουθω να εχω και με την lollipop πολυ καλη αυτονομία.

Επισης ποτε δεν αντιμετώπισα προβλημα με τις ειδοποιήσεις

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα να εγκαταστήσω την Β316 μέ local update οπότε δεν έχασα και τις εφαρμογές μου. Ευχαριστώ τον VirusPlus για την ανάρτηση της rom στο mirror site του.

Φαίνεται να δουλεύει το τηλέφωνο στα πρώτα λεπτά... Οψόμεθα!

 

τώρα πρέπει να διαβάσω αν πρέπει να πάω στην Β317 :wacko:

 

Ανοίγω το τηλέφωνο σήμερα (με Β316) και παρουσιάζει τα ίδια προβλήματα (δεν δείχνει επαφές, κλήσεις, μηνύματα) και έχει χάσει και το ρουτ μετά την local αναβάθμιση. Κλέινω/ξανανοίγω, δείχνει κανονικά.

 

Ερώτηση: Να ξαναπεράσω την Β316 με 3Κ;

Link to comment
Share on other sites

Ουτε και εγω...

Εξακολουθω να εχω και με την lollipop πολυ καλη αυτονομία.

Επισης ποτε δεν αντιμετώπισα προβλημα με τις ειδοποιήσεις

Ποιά Rom φοράς;

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγω το τηλέφωνο σήμερα (με Β316) και παρουσιάζει τα ίδια προβλήματα (δεν δείχνει επαφές, κλήσεις, μηνύματα) και έχει χάσει και το ρουτ μετά την local αναβάθμιση. Κλέινω/ξανανοίγω, δείχνει κανονικά.

 

Ερώτηση: Να ξαναπεράσω την Β316 με 3Κ;

 

Ξαναπερνάω την Β316 με 3Κ και ενημερώνω... (έχω την εντύπωση ότι μιλάω μόνος μου :lol:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...