Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγνώμη για το off topic! Ξέρει κανείς αν μπορούμε να κάνουμε αγορές στο εξωτερικό από πιστωτική κάρτα μόνο?

 

offtopic ένας τρόπος μέσω paypal, αλλιώς από banggood.com παίζουν απευθείας οι κάρτες.

Edited by pgia
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για την βοήθεια αλλά θέλουν μόνο πισωτική στην ρωσία για το ΗΟΝΟΡ 7!

 

Εγώ ψώνισα την προηγούμενη εβδομάδα απευθείας με χρεωστική της εθνικής το Honor Zero από κινεζομαγαζο πάντως. Οπότε μάλλον μπορείς.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να κάνω αγορά απο το website https://www.vmall.eu. Εχει παραγγείλει κανένας απο εκεί? Τα στέλνουν Ελλάδα?

 

Μολις μου απαντησαν απο το vmall οτι δεν στέλνουν Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη ερώτηση root:

---------------------------

εχω την stable B532, 3.1, σε L-12 και προσπάθησα να κάνω root με TWRP. μια χαρα έγινε με το multitool.

Όμως, μετά εβγαζε συνεχόμενα "safe to remove SD" -> "preparing SD card" και πάλι από την αρχή...

Αναγκάστηκα να βάλω πίσω το stock recovery και unroot. - > Δεν έφυγε... οπότε έκανα reset/dalvik

Τώρα ΟΚ. Σας λέει τίποτα αυτό ?

 

Δέυτερη ερώτηση:

----------------------------

πως πάω στην dev. 5.10.16 από την Β532 ?

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο θα ερθει σε λιγες ημερες στα χερια μου. Ποιο ειναι το πρωτο πραγμα που κανω; Ποια εκδοση περναω;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και γω με τη σειρά μου κάτι...

 

Στο post 7480 στη σελίδα 499 περιγράφω ένα πρόβλημα που μου εμφανίζει με τις επαφές. Σήμερα μου ήρθε OTA για update από 316 σε 317. Γνωρίζετε εαν κάνοντας το update υπάρχει περίπτωση να λυθεί το πρόβλημά μου;

Ρωτάω γιατί έχω διαβάσει πολλά αρνητικά για τη 317 αλλά παρόλα αυτά το πρόβλημα με τις επαφές είναι πολύ έντονο γιατί πλέον το κινητό έχει χάσει τον βασικό του σκοπό αφού κάποιες φορές χρειάζομαι πάνω από λεπτό για να βρω έναν αριθμό. Επιπλέον, δεδομένου ότι δεν ασχολούμαι καθόλου με το σπορ και φοβάμαι να πειράξω το κινητό (για αυτό άλλωστε όπως αναφέρω δεν έχω κάνει τη παραμικρή επέμβαση), δεν θα είμαι σε θέση να κάνω downgrade από τη 317 sth 316 σε περίπτωση που το πρόβλημα δε λυθεί και η 317 είναι όντως τραγική (όπως κάποιοι ισχυρίζονται).

Ευχαριστώ πολύ για την όποια απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα του Honor 6,

 

Μήπως σας παρακαλώ γνωρίζει κάποιος από που μπορώ να προμηθευτώ ένα καλώδιο

"2M Micro USB MHL to HDMI Cable adapter HDTV For HUAWEI honor 6" για σύνδεση του κινητού με την τηλεόραση,

διότι πήρα ένα Sony MHL (για τύπου 1 και 2) αλλά τζάμπα έδωσα τα 20 ευρώ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα του Honor 6,

 

Μήπως σας παρακαλώ γνωρίζει κάποιος από που μπορώ να προμηθευτώ ένα καλώδιο

"2M Micro USB MHL to HDMI Cable adapter HDTV For HUAWEI honor 6" για σύνδεση του κινητού με την τηλεόραση,

διότι πήρα ένα Sony MHL (για τύπου 1 και 2) αλλά τζάμπα έδωσα τα 20 ευρώ;

 

Αυτό το καλώδιο το θες γιατί η tv δεν είναι smart;; ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μωρέ είναι smart enough :) απλά θέλω όταν πάμε σε κάποιο ξενοδοχείο που έχει τηλεόραση με HDMI να μπορώ να χρησιμοποιώ το κινητό μου για μουσική και ταινίες με υπότιτλους.

Αυτό το καλώδιο το θες γιατί η tv δεν είναι smart;; ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάω να ενημερώσω εφαρμογές από play store και μου βγάζει αυτό το μήνυμα ξέρει κανείς τι παίζει?

"Δεν είναι δυνατή η ενημέρωση της εφαρμογής Δεν ηταν δυνατη η ληψη ενημερωσης για την εφαρμογή ( App name) λόγω κάποιου σφάλματος. (Σφάλμα ανάκτησης πληροφοριών απο τον διακομιστή. RPC:S-7:AEC-7 B320- GVKKAONMO) "

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα εμφανίζονται κανονικα χωρις κανενα προβλημα. Μαλλον δεν σου έκατσε καλά η ρομ.

 

 

Πρόσθεσαν μια καταπληκτική επιλογη, screen recording, η οποια ειναι η δυνατότητα να βιντεοσκοπήσεις τις κινησεις σου στο κινητο (κατι σαν βιντεο printscreen). :w00t::up::dance:

 

Τελικά με τη συμβουλή του techhelp@merimobiles.com έκανα hard reset και λύθηκε το πρόβλημα της αναγνώρισης στην sd κάρτα και δημιουργήθηκε καινούργιο.

Δεν "βλέπει" τις επαφες σε συγχρονισμό με το gmail (δεν υπάρχει επιλογή "επαφες" για συγχρονισμό!!! επισυναπτω screenshot-αν τα καταφέρω.

Link to comment
Share on other sites

έχεις βάλει από την αρχή Google Play Store / Contact Sync / Calendar Sync??? αν όχι λογικό να μην συγχρονίζουν
Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι ,

 

Χρειάζομαι την βοήθεια σας ,

Εχω ενα huawei Honor H60-l12 , root προσπαθω να εγκαταστησω μια rom(και την original ) αλλα δεν τα καταφερνω .

Εχει bootloader CWM 6.0.5 , μεσω αυτου προσπαθω να κανω αλλα μου μήνυμα installation aborted .

Ακομα εμφανιζει το μηνυμα this devices is hw60.

Μπορει καποιος να με βοηθήσει ?

Link to comment
Share on other sites

Αν και αργησε η 5.1 για το L04 , η αναμονή αξιζε .

Την χρησιμοποιώ εδω κε 5 μερες και ειμαι εντυπωσιασμένος απο την σοβαρότητα που επέδειξε η Huawei αφου μιλαμε για την πιο σταθερή αναβάθμιση που εχω τύχη σε andoid συσκευη.

Να πω πως δεν ακολούθησα την συμβουλη περι καθαρής εγκατάστασης και η αναβάθμιση περασε πανω στην 4,4 αφου πρωτίστως εβγαλα το root και μετα το ξαναπέρασα με τον ιδιο τροπο.

Η εμπειρία χρήσης παρέμεινε στα ιδια υψηλά επίπεδα τοσο σε σπιρτάδα οσο και σε οτι αφορα τη αυτονομία με υποψια για καλυτέρευσή της σε ενα ποσοστό περιπου 5%

Οι προσθήκες της Emui3.1 διακριτικές αλλα χρήσιμες με κορυφαία την αποδοση της καμερας σε συνθήκες νυκτός .

Μου αρεσε επίσης που προστέθηκε και η επιλογη απόκρυψης εφαρμογών οπως και τον νεο look στο μενού τερματισμού.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τo μανα Recovery αλλα οταν του λεω να κανει αναβαθμηση η εγκατασταση μου βγαζει fail .. στο verify...

 

Με ποιον τρόπο προσπαθείς με local;; ;

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω μια απαντηση

 

Αν ακολουθησω τον οδηγο Ολική επαναφορά σε stock κατάσταση. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5721734#post5721734 κλειδωνει ο bootloader ?

Ρωταω γιατι μου εδωσαν ενα τηλεφωνο που ειναι ειδη root, θελω να του περασω παλι τη rom να βαλω cwm recovery και μετα να το κανω παλι root

 

Ευχαριστω για την οποια απαντηση και συγχαρητηρια για ολους τους οδηγους

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω μια απαντηση

 

Αν ακολουθησω τον οδηγο Ολική επαναφορά σε stock κατάσταση. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5721734#post5721734 κλειδωνει ο bootloader ?

Ρωταω γιατι μου εδωσαν ενα τηλεφωνο που ειναι ειδη root, θελω να του περασω παλι τη rom να βαλω cwm recovery και μετα να το κανω παλι root

 

Ευχαριστω για την οποια απαντηση και συγχαρητηρια για ολους τους οδηγους

 

Οπως αναφέρεται....

 

Για να κλειδώσετε τον bootloader θα πρέπει να επαναφέρετε το κινητό σας σε stock ROM με τη μέθοδο των 3 κουμπιών.

Link to comment
Share on other sites

Οπως αναφέρεται....

 

Για να κλειδώσετε τον bootloader θα πρέπει να επαναφέρετε το κινητό σας σε stock ROM με τη μέθοδο των 3 κουμπιών.

Ευχαριστώ για την απάντηση

Δηλαδή θα κλείδωσει.

Επειδή δεν τον είχα ξεκλειδώσει εγώ δεν γνωρίζω τον κωδικό για το ξεκλείδωμα, αν κάνω τη μέθοδο με τα 3πλήκτρα Μετά δεν θα μπορώ να βάλω cwm και root.

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει τα apk του update system ?

 

Ευχαριστώ

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...