Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή δεν το θυμάμαι...

Έκανα πρόσφατα επαναφορά με τα τρία κουμπιά και από το τοτε όταν βάζω την συσκευή ( απενεργοποιημένη) για φόρτιση δεν ανάβει το notification led για να με ειδοποιεί ότι φορτίζει πράγμα που συνέβαινε ως τώρα.

Και σε εσάς δεν ανάβει;

Άκυρο το βρήκα.

Για να δουλέψει πάλι το notification led στην φόρτιση έπρεπε να περάσω πάλι τον stock recovery

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

επειδή δεν μου άρεσε καθόλου η β 352 έκδοση έβαλα με την μέθοδο των τριών κουμπιών την development έκδοση και μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλή. Πως τα κατάφεραν και μας έδωσαν σταθερή έκδοση και είναι χειρότερη από την development έκδοση δεν μπορώ να το καταλάβω

Γίνεται πάνω απ την Β532 να βάλουμε απευθείας dev?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με Β316 και το τελευταίο καιρό έχω το εξής πρόβλημα. Οταν πατάω τις επαφές μου κάνει κάτι ώρες να φορτώσει τη συγκεκριμένη που θέλω ενώ σε μερικές απλά μένει στη λευκή σελίδα! Αν πληκτρολογήσω χειροκίνητα το τηλέφωνο που θέλω μου το αναγνωρίζει!! Το ίδιο κάνει και στη λίστα με τα πρόσφατα τηλέφωνα. Κάνει κάτι ώρες να τη φορτώσει. Επίσης και η εφαρμογή του yahoo mail κάνει πολύ ώρα να φορτώσει κάθε mail.

Σημειωτέον ότι αυτά άρχισε από μόνο του να τα κάνει χωρίς να έχω κάνει κάποια καινούρια εγκατάσταση.

Και κάτι τελευταίο που θυμήθηκα. Ενώ η εφαρμογή της Vodafone δούλευε μια χαρά ξαφνικά μετά την αναβάθμισή της σταμάτησε να δουλεύει και παγώνει.

Εχει κανείς κάποια ιδέα πως να διορθωθούν όλα αυτά?

 

ΥΓ: Ενώ ήρθα από XIAOMI Mi2 και στην αρχή ήμουν ευχαριστημένος τελευταία περιμένω με αγωνία το Mi5 για να φύγω...Κρίμα.

ΥΓ2: Εχω το L12-60

Link to comment
Share on other sites

νέα έκδοση με OTA - EMUI3.1_H60-L02_5.10.1 64.05MB

Samsung I9100 Galaxy S II, Samsung I9505 Galaxy S4, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100, Huawei Honor 6 [H60-L02]

 

 

Xiaomi Redmi Note 7

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με Β316 και το τελευταίο καιρό έχω το εξής πρόβλημα. Οταν πατάω τις επαφές μου κάνει κάτι ώρες να φορτώσει τη συγκεκριμένη που θέλω ενώ σε μερικές απλά μένει στη λευκή σελίδα! Αν πληκτρολογήσω χειροκίνητα το τηλέφωνο που θέλω μου το αναγνωρίζει!! Το ίδιο κάνει και στη λίστα με τα πρόσφατα τηλέφωνα. Κάνει κάτι ώρες να τη φορτώσει. Επίσης και η εφαρμογή του yahoo mail κάνει πολύ ώρα να φορτώσει κάθε mail.

Σημειωτέον ότι αυτά άρχισε από μόνο του να τα κάνει χωρίς να έχω κάνει κάποια καινούρια εγκατάσταση.

Και κάτι τελευταίο που θυμήθηκα. Ενώ η εφαρμογή της Vodafone δούλευε μια χαρά ξαφνικά μετά την αναβάθμισή της σταμάτησε να δουλεύει και παγώνει.

Εχει κανείς κάποια ιδέα πως να διορθωθούν όλα αυτά?

 

ΥΓ: Ενώ ήρθα από XIAOMI Mi2 και στην αρχή ήμουν ευχαριστημένος τελευταία περιμένω με αγωνία το Mi5 για να φύγω...Κρίμα.

ΥΓ2: Εχω το L12-60

 

Φίλε μου ακριβώς το ίδιο έχω πάθει και γω...Και δεν έχω κάνει επίσης ΑΠΟΛΥΤΩΣ τίποτα στο κινητο. Ούτε root, ούτε τίποτα. Ούτε καν εβαλα κάποιο app. Δε ξέρω τι φταίει...Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει, γιατί το πρόβλημα είναι πολύ έντονο. Ακόμα και η αναγνώριση κλήσης καθυστερεί 10-15 δευτερόλεπτα...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμενα...

παιδια οσον αφορα την Β352 μην βιαζεστε να την κρινετε...

μου πηρε 2 μερες και 2 νυχτες για να την στρωσω αλλά εστρωσε και είναι μια χαρα...και ειδοποιήσεις και μπαταρια ( viber..email...gmail..gravity screen off..cool tools..beautiful widger) απλα αναφερω μερικες δυστροπες εφαρμογες που μου εσπασαν τα νευρα για τις ειδοποιήσεις.

όταν βρω χρονο θα αναφερω περισσοτερα....οποιος θελει κατι συγκεκριμενο και μπρορω , θα βοηθησω με χαρα

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ακριβώς το ίδιο έχω πάθει και γω...Και δεν έχω κάνει επίσης ΑΠΟΛΥΤΩΣ τίποτα στο κινητο. Ούτε root, ούτε τίποτα. Ούτε καν εβαλα κάποιο app. Δε ξέρω τι φταίει...Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει, γιατί το πρόβλημα είναι πολύ έντονο. Ακόμα και η αναγνώριση κλήσης καθυστερεί 10-15 δευτερόλεπτα...

 

Είμαι και γω στην B316 χωρίς κάποιο ''πείραγμα'' στο κινητό. Δεν ξέρω αν θα βοηθήσει αλλά σε εμένα, ένα πρόβλημα που είχε η stock εφαρμογή μουσικής, λύθηκε με update της εφαρμογής από το App center(την εφαρμογή του κινητού).Ίσως βοηθήσει ,αν βέβαια ασς βγάλει update την ''προβληματική'' εφαρμογή.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμενα...

παιδια οσον αφορα την Β352 μην βιαζεστε να την κρινετε...

μου πηρε 2 μερες και 2 νυχτες για να την στρωσω αλλά εστρωσε και είναι μια χαρα...και ειδοποιήσεις και μπαταρια ( viber..email...gmail..gravity screen off..cool tools..beautiful widger) απλα αναφερω μερικες δυστροπες εφαρμογες που μου εσπασαν τα νευρα για τις ειδοποιήσεις.

όταν βρω χρονο θα αναφερω περισσοτερα....οποιος θελει κατι συγκεκριμενο και μπρορω , θα βοηθησω με χαρα

Αδερφέ Β532 εννοείς μάλλον

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ Β532 εννοείς μάλλον[/quote

 

ναι φιλε μου,,,αυτη εννοω...εχεις απολυτο δικιο :D

Και σου έρχονται κανονικά ειδοποιήσεις σε Viber what's app? Ακόμα και αν τις κλείσεις με εκκαθάριση μνήμης?

Link to comment
Share on other sites

Και σου έρχονται κανονικά ειδοποιήσεις σε Viber what's app? Ακόμα και αν τις κλείσεις με εκκαθάριση μνήμης?

 

ακριβως όπως το ειπες...και όταν ξανω επανεκκινηση ....και όταν κανω εκαθαριση μνημης , όλα δουλεύουνε κανονικα όπως ειπα...

το μονο που εκανα μιας και είμαι ροοτ..ηταν να προσθεσω 3 γραμμες στο local.pro file απου εφτιαξε ενας φιλος σε αντιστοιχο ιταλικο φορουμ...θα της αναφερω σε ποστ ξεχωριστο σε λιγο

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

η λυση ειναι από το androidiani.com από τον φιλο palasix

 

ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΜΕ ROOT

 

data/cust/xlm σβηνουμε εντελως το 'gsm_app_list.xml'

data/cust/prop sto local.prop βαζουμε το συμβολο διαιση # μπροστα από τις ιδη υπάρχουσες 3 σειρες

 

ro.config.hw_optb=156

ro.gsm.systemui.carriericon=true

gsm.fastdormancy.mode=3

 

οποτε θα γινουν ..

 

#ro.config.hw_optb=156

#ro.gsm.systemui.carriericon=true

#gsm.fastdormancy.mode=3

 

περνουμε παντα backup ta fileς πριν τα αλλαξουμε

προσεχουμε παντα να δινουμε τα σωστα permissions

κανουμε επανεκινηση

ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΔΕΝ ΦΕΡΩ ΕΥΘΥΝΗ ΓΙΑ ΤΟΙΧΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...επαθα ζημια στο ηχειο( δεν εχω ηχο κλησεων και μουσικη) που μπορουμε να βρουμε service?η εστω αγορα ανταλλακτικου?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...επαθα ζημια στο ηχειο( δεν εχω ηχο κλησεων και μουσικη) που μπορουμε να βρουμε service?η εστω αγορα ανταλλακτικου?

ευχαριστω

 

Η σύμπτωση είναι ότι και εγώ μόλις πριν λιγες μέρες παρατήρησα την δόνηση να νεκρώνει και σήμερα το ηχείο έχει χάσει ένταση και βάθος και "γραντζουνάει". Με λίγο ψάξιμο συμπέρανα ότι το ίδιο εξάρτημα ειναι και ηχείο και μπαζερ, οπότε μάλλον λίγες είναι οι ώρες του ακόμα.

 

Βρήκα οδηγίες για την αποσυναρμολόγηση, απλά δεν γνωρίζω τι κατσαβιδάκι χρειάζομαι.

Κάποιος που να το έχει ανοίξει να βοηθήσει;

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=55401442&postcount=786

 

Ανταλλακτικό από Γερμανία (λογικά πιο γρήγορη άφιξη)

http://www.ebay.com/itm/Antenne-modul-Buzzer-Lautsprecher-Speaker-Loudspeaker-Ringer-fur-Huawei-Honor-6-/321859496076?hash=item4af052288c#shpCntId

 

Ανταλλακτικό από Κίνα

http://www.aliexpress.com/item/repalcement-loud-speaker-buzzer-ringer-loudspeaker-For-huawei-honor-6-H60-L02-H60-L12-H60/2054626776.html?spm=2114.01020208.3.108.LGYsry&ws_ab_test=201556_5,201527_3_47_71_72_73_74_75,0_0

 

Οπτικά δεν είναι ακριβώς ίδια, θα ρωτήσω τους πωλητές και θα προσπαθήσω να βγάλω άκρη.

Link to comment
Share on other sites

ακριβως όπως το ειπες...και όταν ξανω επανεκκινηση ....και όταν κανω εκαθαριση μνημης , όλα δουλεύουνε κανονικα όπως ειπα...

το μονο που εκανα μιας και είμαι ροοτ..ηταν να προσθεσω 3 γραμμες στο local.pro file απου εφτιαξε ενας φιλος σε αντιστοιχο ιταλικο φορουμ...θα της αναφερω σε ποστ ξεχωριστο σε λιγο

 

Root πως έκανες αδερφέ;

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ακριβώς το ίδιο έχω πάθει και γω...Και δεν έχω κάνει επίσης ΑΠΟΛΥΤΩΣ τίποτα στο κινητο. Ούτε root, ούτε τίποτα. Ούτε καν εβαλα κάποιο app. Δε ξέρω τι φταίει...Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει, γιατί το πρόβλημα είναι πολύ έντονο. Ακόμα και η αναγνώριση κλήσης καθυστερεί 10-15 δευτερόλεπτα...

Γεια χαρα .Αυτο το πρόβλημα ειχα απο την αρχη που το αγορασα και το ειχα συνηθίσει καπως αλλα παντα φοβόμουνα να το σκαλιζα .

Τελικα το ξαναπερασα την ρομ με το προγραμμα της huawei αφου κατεβασα την ρομ οπως αναφέρεται στη πρωυη σελιδα .

Απο τοτε ολα μια χαρα .Εχω την dev την τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

εχω μια εβδομάδα την β532. κανενα πρόβλημα μεχρι στιγμης. το μονο πρόβλημα ειναι ο dialer που αλλαξε κ με δυσκολεύει να πληκτρολογησω τηλεφωνα. εχετε καμμια ιδεα? οι αλλες εφαρμογες dialer δεν μ αρεσουν ιδιαίτερα
Link to comment
Share on other sites

Με τη TWRP για 3.1 και με το superuser.zip παλι για 3.1

 

Φχαριστώ.

 

Ξανά κατέβασα το multi tool μιας και αυτό που είχα δεν έτρεχε.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,πέρασα την Β532 και νομίζω οτι στην αρχή στα θέματα μου έβγαζε διάφορα και με πληρωμή και δωρεάν και επίσης το ίδιο για γραμματοσειρές.

Τώρα δε ξέρω αν έκανα κάτι μου εμφανίζει μόνο τα δωρεάν θέματα και όχι τις γραμματοσειρές,αλλά με ενδιαφέρει να άλλαζα γραμματοσειρά,ξέρει κάποιος πώς θα βάλω κι άλλες χωρίς πχ άλλα προγράμματα (πχ ifont) ;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...