Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω με την τελευταια stable δεν εχω προβληματα (L12)

 

είχα όμως παρομοια προβλ. οταν εκανα την 313->316

ολα καλα η 316 ΜΟΝΟ οταν την ξαναπερασα με 3 κουμπια (δηλαδη full σβησιμο).

 

Θα σας πρότεινα να κανετε το ιδιο, όσοι έχετε θεματα. να περασετε την ΡΟΜ μετα απο backup ... καινουργια .. με 3-Κ (ουτε OTA, ουτε local update).

Link to comment
Share on other sites

εγω με την τελευταια stable δεν εχω προβληματα (L12)

 

είχα όμως παρομοια προβλ. οταν εκανα την 313->316

ολα καλα η 316 ΜΟΝΟ οταν την ξαναπερασα με 3 κουμπια (δηλαδη full σβησιμο).

 

Θα σας πρότεινα να κανετε το ιδιο, όσοι έχετε θεματα. να περασετε την ΡΟΜ μετα απο backup ... καινουργια .. με 3-Κ (ουτε OTA, ουτε local update).

Για να το δοκιμάσω και έτσι

Link to comment
Share on other sites

Για να πάω μέσω ΟΤΑ από 5,9,1 σε5,9,16 θέλει unroot μόνο και αυθεντική recoverY?

Stock recovery αλλιώς δεν αναβαθμίζει.

 

Unroot καλύτερα να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο γιατί rooted υπάρχει περίπτωση να μην ανοίγει καν.

 

Τώρα όσο έχει να κάνει με την lollipop και την emui 3.1 αυτό που έχω κρατήσει είναι ότι με βαριά χρήση δεν ξεπερνας τις 4 ώρες ενεργης οθόνης, ενώ πιο πριν έπιανε τις 4μιση.

 

Από ειδοποιήσεις γενικά είμαστε στα ίδια (μετά από επανεκκίνηση επιβάλλεται άνοιγμα των περισσότερων εφαρμογών όπως Gmail Hotmail viber ίσως και messenger) , εκτός από το viber που δεν το αναγνωρίζει ο διαχειριστής του κινητού ως προστατευομενη εφαρμογή και σε κάθε εκκαθάριση μνήμης το κλείνει(live with it) .

 

Στα θετικά ότι λύθηκε το πρόβλημα αποσυγχρονισμου των ειδοποιησεων στο Android wear.

 

Αυτά όλα στην τελευταία dev που φαντάζομαι θα αντιστοιχεί απόλυτα στην τελευταία stable. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Stock recovery αλλιώς δεν αναβαθμίζει.

 

Unroot καλύτερα να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο γιατί rooted υπάρχει περίπτωση να μην ανοίγει καν.

 

Τώρα όσο έχει να κάνει με την lollipop και την emui 3.1 αυτό που έχω κρατήσει είναι ότι με βαριά χρήση δεν ξεπερνας τις 4 ώρες ενεργης οθόνης, ενώ πιο πριν έπιανε τις 4μιση.

 

Από ειδοποιήσεις γενικά είμαστε στα ίδια (μετά από επανεκκίνηση επιβάλλεται άνοιγμα των περισσότερων εφαρμογών όπως Gmail Hotmail viber ίσως και messenger) , εκτός από το viber που δεν το αναγνωρίζει ο διαχειριστής του κινητού ως προστατευομενη εφαρμογή και σε κάθε εκκαθάριση μνήμης το κλείνει(live with it) .

 

Στα θετικά ότι λύθηκε το πρόβλημα αποσυγχρονισμου των ειδοποιησεων στο Android wear.

 

Αυτά όλα στην τελευταία dev που φαντάζομαι θα αντιστοιχεί απόλυτα στην τελευταία stable. :cool:

 

Αυτό που αναφέρεις για το Viber το πάθε τώρα και το what's app ενώ στην προηγούμενη beta μετά από κάθε εκκαθάριση μνήμης το what's app και το snaptchat(δεν ξέρω αν το χρησιμοποιειτε) ξύπναγε κανονικα σε νέες ειδοποιήσεις

Link to comment
Share on other sites

Ναι στην emui 3.0 οι εφαρμογές μπορεί να έκλειναν με μια εκκαθάριση αλλά σε μερικά δευτερόλεπτα άνοιγαν οι υπηρεσίες push για τις ειδοποιήσεις τους.

 

Αυτό μπορείς να το τσεκάρεις κάθε στιγμή με έναν system analyzer όπως το system tuner. Από την διαχείριση διεργασιών βλέπεις τι τρέχει ανά πάσα στιγμή. (χρειάζεται root)

Link to comment
Share on other sites

Ναι στην emui 3.0 οι εφαρμογές μπορεί να έκλειναν με μια εκκαθάριση αλλά σε μερικά δευτερόλεπτα άνοιγαν οι υπηρεσίες push για τις ειδοποιήσεις τους.

 

Αυτό μπορείς να το τσεκάρεις κάθε στιγμή με έναν system analyzer όπως το system tuner. Από την διαχείριση διεργασιών βλέπεις τι τρέχει ανά πάσα στιγμή. (χρειάζεται root)

 

Τέλεια... Αρα δεν βλέπω κάτι θετικό στην3.1 να γυρίσω πίσω στην 3.0 γίνεται η πρέπει να ζήσω με το αίσχος ?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους τους φιλους και καλη εβδομαδα να εχουμε

επειδη εχω μειενει λιγο πισω στο τηλ τωρα εχω την Β316

ποια ειναι η επομενη Stable

 

Ευχαριστω

Huawei Mate 10 Pro [bLA-L29]
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους.

Πϊσω πήγαμε εμείς που κάναμε αναβάθμιση και όχι εσύ που έμεινες στην Β316!

Σύμφωνα με τον οδηγό της 1ης σελίδας έκανα αναβάθμιση με Τοπική ενημέρωση (Local Update) αλλά μέσω μονάδας USB κατεβάζοντας το αρχειάκι του φίλου μας!

Δεν ημουν ποτέ root και είχα την B316 stable!

Τώρα στην 5.1.1 που είμαι ρωτάω: αυτή δεν είναι η stable??

Το τηλέφωνο έχει ανεβάσει θερμοκρασία (καίει το πίσω μέρος του περισσότερο)!

Τελειώνει η μπαταρία του πιό γρήγορα!

Χάθηκαν αρκετές σπα/νες εφαρμογές(π.Χ. gps, καιρός κ.λ.π.)

Ο καιρός δεν επανήλθε για την Ελλάδα και θα βάλω άλλη εξωτερική εφαρμογή!

Χάθηκε το θέμα που είχα...

Άλλαξε η γραμματοσειρά ή μάλλον εγώ την άλλαξα????...

"Βάρυνε" το τηλέφωνο!!!

Άλλαξαν τα εικονίδια, το κλείσιμο (πιό δύσκολο) και μπήκαν περισσότερο άχρηστες για τους περισσότερους ρυθμίσεις!

Όλα τ' αλλα οπως και πριν!!!

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

παιδιά βρήκα ένα ωραίο Bug με την νέα stable έκδοση του κινητού, λοιπόν έχουμε και λέμε: όταν είναι κλειστή η οθόνη του κινητού και μας έρθει ένα μήνυμα (όχι από viber αλλά sms κανονικό) όταν πάτε να ανοίξετε την οθόνη πλέον το μήνυμα φαίνεται πάνω στην οθόνη άμα το σύρεται δεξιά σας πάει κατευθείαν στην συνομιλία για να απαντήσετε. Αν ναι πάτε στο viber έχουν εξαφανιστεί όλες οι επαφές. Το έχω δοκιμάσει 4-5 φορές από χθες κάνει συνέχεια το ίδιο. Περίμενα ότι με την έκδοση θα είχαν διορθωθεί διάφορα πραγματάκια που θέλαμε αλλά συνεχεία βρίσκω προβλήματα με την καινούρια έκδοση.

*Τελικά η μπαταρία δεν είναι ένα κλικ χειρότερη που είχα πει σε προηγούμενο ποστ αλλά πιο πολλά κλικ

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου πάντως με την βετα 5.9.16 μόλις ήρθε ειδοποίηση και κατεέβασα την 5.10.1... Για να δούμε τι θα κάνει και αυτή, αν και η προηγούμενη θεωρώ πως ήταν πολύ καλή, και με πολύ βελτιωμένη μπαταρία.

 

Νίκος

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους τους φιλους και καλη εβδομαδα να εχουμε

επειδη εχω μειενει λιγο πισω στο τηλ τωρα εχω την Β316

ποια ειναι η επομενη Stable

 

Ευχαριστω

Γιωργο , κατσε εκει που εισαι, γιατι βλεπεις τι γινεται με τα προβληματα. :)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους τους φιλους και καλη εβδομαδα να εχουμε

επειδη εχω μειενει λιγο πισω στο τηλ τωρα εχω την Β316

ποια ειναι η επομενη Stable

 

Καλημέρα και Επίσης.

Από τι είδα στο 4pda εχει βγει b317.

https://yadi.sk/d/rvat5TcjjL3Ka

Link to comment
Share on other sites

είναι με την 5.9.16 και δεν έχει έρθει ΟΤΑ όπως του NIKOS3 , γιατί ;;;;

 

Δοκίμασες να κάνεις μια αναζήτηση και μόνος σου?

Αυτό με την μπαταρία ισχύει και στην δική μου έκδοση. Φορτίζει γρήγορα μέχρι το 80% και μετά σέρνεται...

Γενικά είναι λίγο πιο σταθερή-ομαλή νομίζω αλλά τραβάει περισσότερη μπαταρία.

Επίσης χάθηκε η εμφάνιση των πρόσφατων εφαρμογών με το slide down και τώρα ανοίγει την κουρτίνα-Notifications.

Δεν έχω παρατηρήσει κάποια άλλη ιδιαίτερη αλλαγή.

 

Νίκος

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κάνεις μια αναζήτηση και μόνος σου?

Αυτό με την μπαταρία ισχύει και στην δική μου έκδοση. Φορτίζει γρήγορα μέχρι το 80% και μετά σέρνεται...

Γενικά είναι λίγο πιο σταθερή-ομαλή νομίζω αλλά τραβάει περισσότερη μπαταρία.

Επίσης χάθηκε η εμφάνιση των πρόσφατων εφαρμογών με το slide down και τώρα ανοίγει την κουρτίνα-Notifications.

Δεν έχω παρατηρήσει κάποια άλλη ιδιαίτερη αλλαγή.

 

Νίκος

 

Νίκο για τις πρόσφατες εφαρμογές που λες,κάνε slide up και είσαι κομπλέ.

Πάντως με την 5.10.1 παρατηρώ πιο σβελταδα στο άνοιγμα εφαρμογών...Έτσι τουλάχιστον μου φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Νίκο για τις πρόσφατες εφαρμογές που λες,κάνε slide up και είσαι κομπλέ.

Πάντως με την 5.10.1 παρατηρώ πιο σβελταδα στο άνοιγμα εφαρμογών...Έτσι τουλάχιστον μου φαίνεται.

 

Σ΄ευχαριστώ...το πέτυχα...Θέλει μόνο slide up και είναι λιγότερο ευαίσθητο απ΄'οτι ήταν με την προηγούμενη έκδοση...:lol:

 

Επίσης επειδή έχω ενεργοποιήσει και το smart lock με σύνδεση με bluetooth είναι πιο ομαλό το ξεκλείδωμα που παλαιά πολλές φορές κόλαγε.

 

Νίκος

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

.....

Καλημέρα και Επίσης.

Από τι είδα στο 4pda εχει βγει b317.

https://yadi.sk/d/rvat5TcjjL3Ka

Εμένα πριν λίγο μου ήρθε στο L12 αυτόματα μήνυμα για αναβάθμιση από B316 σε Β317. Κατέβασε περίπου 78 ΜΒ , αναβάθμισε μόνο του και όλα καλά.

Δεν παρατηρώ κάποια διαφορά με πριν, θα το παρακολουθήσω όμως.

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

εμενα ενω εχει βγει απο 26/09 στο σιτε http://www.emui.com/plugin.php?id=hwdownload&mod=detail&mid=76

οπως δειχνει εδω ακομα δεν εχει φανει τιποτα

Huawei Mate 10 Pro [bLA-L29]
Link to comment
Share on other sites

Παραδόξως σήμερα 5 ώρες ενεργή οθόνη στην b532 είχα να το δω καιρό αυτό αλλά εξακολουθεί να κρασαρει φουλ και να μην έρχονται push notifications και έχω φάει τον κόσμο να γυρίσω σε Β316
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν το θυμάμαι...

Έκανα πρόσφατα επαναφορά με τα τρία κουμπιά και από το τοτε όταν βάζω την συσκευή ( απενεργοποιημένη) για φόρτιση δεν ανάβει το notification led για να με ειδοποιεί ότι φορτίζει πράγμα που συνέβαινε ως τώρα.

Και σε εσάς δεν ανάβει;

Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν μου άρεσε καθόλου η β 352 έκδοση έβαλα με την μέθοδο των τριών κουμπιών την development έκδοση και μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλή. Πως τα κατάφεραν και μας έδωσαν σταθερή έκδοση και είναι χειρότερη από την development έκδοση δεν μπορώ να το καταλάβω
Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...