Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παρέλαβα κι εγώ χθες το H60-L04 από την ευρωπαϊκή αποθήκη του coolicool και η περιπέτεια που άρχισε 8/1/2015 με την παραγγελία έλαβε τέλος ελπίζω..

το κινητό δείχνει μια χαρά και έχω αρχίσει να το σετάρω..

Αρχικά έβαλα ένα Screen Protector For Huawei Honor 6 Nillkin 9H Anti-Explosion Tempered Glass

και μια θήκη

 

φίλος πόσο καιρό έκανε από ευρώπη?

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φίλος πόσο καιρό έκανε από ευρώπη?

 

7 εργάσιμες

Huawei Honor 6 (H60-L04) - Samsung_Galaxy_Nexus (I9250) - Samsung_Galaxy_S - Lg_GT540_Optimus - LG Cookie KP500 - ETEN_X800_glofiish - Nokia_6310 - Nokia_3210
Link to comment
Share on other sites

το κάνω αλλά δεν φαίνεται να προχωράει

έχει μείνει στο sending recovery (9598 kb)....

 

έγινε. κακή σύνδεση. σε άλλο υπολογιστή έγινε κανονικά. πρώτα update stock και μετά το local update το πήρε κανονικά.

 

έχετε δει διαφορές?

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου έφαγε τίποτα από mah, τόσο είναι.

 

Φτάνει με την παπαρολογία του CPU-Z, ένα αρχείο διαβάζει μέσα από το κινητό, ότι γράφει εκείνο το αρχείο θα εμφανίσει, γι'αυτό πολλές φορές και σε fake κινέζικα είναι κυρίως αυτό το αρχείο που πειράζουν για να δείχνει ότι θέλουν 2,4,8,16,2048 πυρήνες και αντίστοιχα στην RAM. Η μπαταρία του κινητού είναι 3000-3.100 mAh. Οπότε είσαι κομπλέ :lol:

Για τα mAh που και καλα μου τα εφαγε η αναβαθμιση αστειευομουν προφανως. Ηξερα οτι το cpU-z λεει οτι θελει για την μπαταρια αφου και σε δευτερο κινητο που το δοκιμασα αλλα και στο tablet τα στοιχεια που εβγαζε ηταν πραγματικα οτι να'ναι. Ειδικα για το tablet ενω εχει 4000 mAh μπαταρια αυτο λεει οτι εχει 1750 mAh.

Τωρα για την "παπαρολογια" φιλε Romanos , πιστευω πως ειναι λογικο να εχω μια ανησυχια στην αρχη για το κινητο ειδικα απο την στιγμη που ειχαν εμφανιστει οι αλλες εκδοσεις σε κατι παιδια απο εδω. Τελος παντων τωρα ειμαι ησυχος γιατι ειδα οτι το cpu-z γραφει οτι θελει και στις αλλες συσκευες που δοκιμασα.

 

Παντως , εγκυκλοπαιδικα ρωτωντας, θα ηθελα να μαθω ποιο αρχειο διαβαζουν τετοιου τυπου εφαρμογες για να πειραματιστω με ενα παλιο κινητο , ετσι για να μαθαινουμε και κατι. Εψαξα στο build.prop του tablet που εχω αλλα δεν βρισκω να λεει κατι για την μπαταρια. Αλλα στοιχεια της συσκευης εχω βρει αλλα για την μπαταρια οχι.

 

Υ.Γ. : Δεν συνεχιζω την κουβεντα περι cpu-z , απλα καποιες διευκρινησεις ειναι τα παραπανω και μια ερωτηση εγκυκλοπαιδικης φυσεως. :)

:cry:

 

Σε εμένα υπάρχει το άτιμο :(

 

Αυτο το μαυρο background πως το εβαλες στο μενου της συσκευης? Το ασπρο ειναι λιγο αχωνευτο. Με καποιο θεμα ισως η θελει Root και καποιο πειραγμα της συσκευης?

 

Παμε παρακατω. Εψαχνα σημερα στο e-shop να αγορασω καμια καρτα μνημης για την συσκευη. Εχω την εκδοση L12 , με τα 32 GB εσωτερικη μνημη. Θεωρειτε οτι αν παω σε 64 gb micro sd καρτα θα ειναι υπερβολη? Υπαρχει καποια καλη προταση? Περαν απο το class της καρτας που θα κοιταξω να ειναι 10 καθως και να ειναι γνωστης εταιριας , υπαρχει κατι αλλο για να προσεξω?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα και sorry για τις πολλες ερωτησεις. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

 

Τελικά καλώς ερχόντων των πραγμάτων με το που τελειώσει η πρωτοχρονιά θα παραγγείλω το κινητάκι.

Έχω δύο ερωτήσεις:

1)Έχω ψήσει και έναν φίλο να πάρει απλά παίζει παιχνίδια αν μπορεί κάποιος που παίζει να μου πει πως τα πάει γιατί τον ενδιαφέρει πολύ

2)Θα μπει σίγουρα το ultimate shield.Από εκεί και πέρα τι θήκη προτείνεται.. Δεν με νοιάζει αν θα είναι μόνο πίσω ή ολόκληρη αρκεί να έχει την καλύτερη προστασία σε συνδιασμό με την ποιότητα..

 

Σας ευχαριστώ και σόρρυ για το πρήξιμο:O

 

Κάποιος? Βρήκα αυτές τις δύο που μου αρέσουν

 

http://www.aliexpress.com/item/Nillkin-Armor-Border-Series-Phone-Case-Cover-For-HUAWEI-Honor-6-Bumper-Case-Luxury-Style-Ultra/2025033472.html

 

http://www.aliexpress.com/item/huawei-honor-6-case-Hot-Luxury-high-quality-fashion-luxury-creative-flip-stents-PU-leather-cell/32214188059.html?s=p

 

Γνώμες? Ασυμβατότητες με το tempered?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το μαυρο background πως το εβαλες στο μενου της συσκευης? Το ασπρο ειναι λιγο αχωνευτο. Με καποιο θεμα ισως η θελει Root και καποιο πειραγμα της συσκευης?

 

Με το παρακάτω θέμα

http://forum.xda-developers.com/honor-6/themes-apps/theme-bloom-dark-ui-emui-3-0-t3002522

 

Δεν χρειάζεται root :)

Αν δεν σου δουλέψει καλά κι έχεις ενεργοποιημένο το Screen saving απενεργοποιησέ το :)

Έκπτωση 20€ στο Oneplus

https://oneplus.net/gr/invite#E7HY6NQVNOFO16K

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

Κοιταω αυτό το κινητο και βλεπω εδώ http://www.aliexpress.com/snapshot/6507549362.html?orderId=65907388040142 αυτό.

Εχει καμμια σχεση με το κινητο του τιτλου ή όχι ;

Ευχαριστω.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

Κοιταω αυτό το κινητο και βλεπω εδώ http://www.aliexpress.com/snapshot/6507549362.html?orderId=65907388040142 αυτό.

Εχει καμμια σχεση με το κινητο του τιτλου ή όχι ;

Ευχαριστω.

 

καμια σχεση

Link to comment
Share on other sites

καμια σχεση

 

Επειδή δεν ασχολουμαι και πολύ για να καταλαβω είναι κλωνος του honor 6 ή απλη μαιμουδια ;

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... Υπάρχει κάποια ρύθμιση για να ενεργοποιησουμε τα 4g του κινητού μας; εχθες επικοινωνισα με cosmote για να ενεργοποιήσουν την 4g πρόσβαση μ και μου ειπαν σε μισή ωρα θα είμαι εντάξει... Παρολα αυτά μέχρι σήμερα ενώ έχω ανοιχτα τα 4g και τα δεδομένα στο κινητό μ δεν πιάνει σήμα 4g ενω βρίσκομαι στην Θεσσαλονίκη... Πρεπει να κάνω κάτι extra στο κινητό μ η είναι πρόβλημα της cosmote;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... Υπάρχει κάποια ρύθμιση για να ενεργοποιησουμε τα 4g του κινητού μας; εχθες επικοινωνισα με cosmote για να ενεργοποιήσουν την 4g πρόσβαση μ και μου ειπαν σε μισή ωρα θα είμαι εντάξει... Παρολα αυτά μέχρι σήμερα ενώ έχω ανοιχτα τα 4g και τα δεδομένα στο κινητό μ δεν πιάνει σήμα 4g ενω βρίσκομαι στην Θεσσαλονίκη... Πρεπει να κάνω κάτι extra στο κινητό μ η είναι πρόβλημα της cosmote;

 

Στείλε 4G στο 1333 και θα ενεργοποιηθεί άμεσα.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... Υπάρχει κάποια ρύθμιση για να ενεργοποιησουμε τα 4g του κινητού μας; εχθες επικοινωνισα με cosmote για να ενεργοποιήσουν την 4g πρόσβαση μ και μου ειπαν σε μισή ωρα θα είμαι εντάξει... Παρολα αυτά μέχρι σήμερα ενώ έχω ανοιχτα τα 4g και τα δεδομένα στο κινητό μ δεν πιάνει σήμα 4g ενω βρίσκομαι στην Θεσσαλονίκη... Πρεπει να κάνω κάτι extra στο κινητό μ η είναι πρόβλημα της cosmote;

 

Η SIM σου ειναι 4g? αν οχι θες νεα καρτα

 

Επειδή δεν ασχολουμαι και πολύ για να καταλαβω είναι κλωνος του honor 6 ή απλη μαιμουδια ;

Μαιμουδια

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα για να περάσω 5.2.16 (Developer) πάνω από stable B313 πρέπει να έχω recovery από Β313 ή της 5.2.16 (Developer)?

 

recovery από Β313

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Έχω προσπαθήσει πλέον με κάθε τρόπο να κάνω update στην Β370 από Β310 στο L04 που έχω, χωρίς αποτέλεσμα. Δοκίμασα την ΟΤΑ την Full Rom, την κατέβασα από όλες τις διαθέσιμες πηγές αλλά τίποτα.

Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει δυνατότητα να περάσω την full rom με άλλο τρόπο (root, custom recovery);

Είδα σήμερα ότι ανέβηκαν 2 μικρά OTA update στο MEGA. Γνωρίζει κάποιος τι αφορούν και αν περνάνε μόνο πάνω από την B370;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω προσπαθήσει πλέον με κάθε τρόπο να κάνω update στην Β370 από Β310 στο L04 που έχω, χωρίς αποτέλεσμα. Δοκίμασα την ΟΤΑ την Full Rom, την κατέβασα από όλες τις διαθέσιμες πηγές αλλά τίποτα.

Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει δυνατότητα να περάσω την full rom με άλλο τρόπο (root, custom recovery);

Είδα σήμερα ότι ανέβηκαν 2 μικρά OTA update στο MEGA. Γνωρίζει κάποιος τι αφορούν και αν περνάνε μόνο πάνω από την B370;

Ευχαριστώ.

 

H B370 περνάει μόνο από την B109 ή Β109SP01

http://i.imgur.com/KuOfPt1.jpg

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

H B370 περνάει μόνο από την B109 ή Β109SP01

http://i.imgur.com/KuOfPt1.jpg

 

Με την Β109sp1 μου ήρθε το τηλ. και το πρώτο που έκανα ήταν να κατεβάσω το update της Β370 από το HiHonor αλλά δεν πέρασε για αυτό δοκίμασα μετά το OTA Β310.

Δηλαδή τώρα μένω κολλημένος με την B310; Δεν υπάρχει άλλος τρόπος για την B370;

Link to comment
Share on other sites

Με την Β109sp1 μου ήρθε το τηλ. και το πρώτο που έκανα ήταν να κατεβάσω το update της Β370 από το HiHonor αλλά δεν πέρασε για αυτό δοκίμασα μετά το OTA Β310.

Δηλαδή τώρα μένω κολλημένος με την B310; Δεν υπάρχει άλλος τρόπος για την B370;

 

Την Β380 δοκίμασες να δεις αν στην περνάει?

Λογικά μπορείς να ξεκολλήσεις και να βάλεις όποια ROM θες από fastboot,

με flash RECOVERY, CUST, SYSTEM, BOOT κ.τ.λ.

Δεν καταλαβαίνω τι κάνει η Huawei με τα update του L04...

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Την Β380 δοκίμασες να δεις αν στην περνάει?

Λογικά μπορείς να ξεκολλήσεις και να βάλεις όποια ROM θες από fastboot,

με flash RECOVERY, CUST, SYSTEM, BOOT κ.τ.λ.

Δεν καταλαβαίνω τι κάνει η Huawei με τα update του L04...

 

Θα το δοκιμάσω και αυτό. Αν δεν πιάσει το αφήνω ως έχει και θα δοκιμάσω με flash όταν βγει κάποιο μεγάλο update (Lollipop).

Ευχαριστώ πάντως για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

εγώ στο L04 χθές έβαλα την ΟΤΑ Β370 (με τοπική ενημέρωση ) μιας και η πλήρης έκδοση 370 αποτυγχάνει στη μέση της αναβάθμισης..

η Β380 που είδα ότι βγήκε τι βελτιώνει?

θα πάρω την Β380 με Online update ?

μπορούμε σε κάποιο Ιστότοπο να παρακολουθούμε τις αλλαγές από έκδοση σε έκδοση?

Huawei Honor 6 (H60-L04) - Samsung_Galaxy_Nexus (I9250) - Samsung_Galaxy_S - Lg_GT540_Optimus - LG Cookie KP500 - ETEN_X800_glofiish - Nokia_6310 - Nokia_3210
Link to comment
Share on other sites

εγώ στο L04 χθές έβαλα την ΟΤΑ Β370 (με τοπική ενημέρωση ) μιας και η πλήρης έκδοση 370 αποτυγχάνει στη μέση της αναβάθμισης..

η Β380 που είδα ότι βγήκε τι βελτιώνει?

θα πάρω την Β380 με Online update ?

μπορούμε σε κάποιο Ιστότοπο να παρακολουθούμε τις αλλαγές από έκδοση σε έκδοση?

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=58949788&postcount=1415

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...