Jump to content

CoolPad 7320


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έψαξα και βρήκα ότι οι οθόνες κυμαίνονται από 40-60 ευρώ.

Πολλά δεν είναι για noname οθόνη?

Αξίζει να το φτιάξω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έψαξα και βρήκα ότι οι οθόνες κυμαίνονται από 40-60 ευρώ.

Πολλά δεν είναι για noname οθόνη?

Αξίζει να το φτιάξω?

 

Εσύ κρίνεις για το αν αξίζει ή όχι. Με 60 ευρώ μπορείς να πετύχεις κινητό των ίδιων χαρακτηριστικών πλέον σε προσφορά. Όμως σίγουρα η ποιότητα κατασκευής του Coolpad θα είναι πολύ πιο υψηλή. Αν δεν μπορείς να βάλεις παραπάνω λεφτά για καινούριο καλύτερο μοντέλο τότε φτιάξτο (προσωπική μου άποψη πάντα :cool:).

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

που βρισκεται το : "επιλογές για προγραμματιστές" μεσα στο συστημα ?

Το εχω ψαξει και δεν το βρισκω πουθενα.

Θελω να το κανω root και δεν το βρισκω...

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις/Σχετικά με το τηλέφωνο και χτύπα 5 φορές πάνω στον Αριθμό έκδοσης......έτσι θα σου ξεκλειδώσει τις επιλογές για προγραμματιστές
Link to comment
Share on other sites

Θέλει προσοχή η αλλαγή αλλά δεν είναι δύσκολη θέλει.σιγά σιγά και αλλάζει εύκολα.εγώ το έχω λύσει τελείως και περιμένω την οθόνη 53 ευρώ από alie
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Χτες επιτελους ηρθε απο κινα οθονη και τζαμι, αλλα προς μεγαλη απογοητευση η οθονη ενω τη συνδεσα και δουλευει( το κινητο εγινε σα καινουριο) δε κλεινει το πισω καπακι γιατι η προηγουμενη εχει διαφορετικα σημεια που κουμπωνει. Και το πιο σημαντικο εστω και μισοκουμπωμενο οταν παω να κανω μια κληση σβηνει και δε ξανανοιγει με τιποτα αν δεν βγαλω τη μπαταρια
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν είναι γνήσια... :(

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Αυτο πιστευω και εγω αλλα το μεγαλο γελιο ο πωλητης μου ειπε οτι μαλλον εγω δεν εχω γνησιο τηλεφωνο.του εστειλα φωτο την εγγυηση και δεν απαντησε ακομα
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ,

εχει κανεις ιδεα αν μπορω να απενεργοποιησω τον proximity και πως?

 

Δες αν μπορείς να κάνεις κάτι μέσα από το GraxityBox...

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα, σε ένα group του Panasonic P81 στο Facebook, κάποιος πόσταρε αυτό εδώ: http://pan.baidu.com/s/1c0ybk8g

Ρώτησα αν δουλεύει οκ και αν το έχει δοκιμάσει και μου απάντησε:

"Yes myself I have tested works fine you hav to install gapps and flash supersu.zip for cm11 from xda"

 

Έχει κανένας τίποτα υπόψιν για αυτή τη Rom;

Edited by SpyrosR
Link to comment
Share on other sites

SpyrosR δοκιμασες την cm11...;Ψηνομαι αλλά δεν έχω λογαριασμό στο baidu και δεν θέλω να μπω στη διαδικασία δημιουργίας ενός ακόμη λογαριασμού!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν έχει κανένας κανένα χαλασμένο coolpad 7320 με ενδιαφέρει για να φτιάξω κινητό ενός φίλου.

Θέλω να λειτουργούν οι κάμερες μόνο :lol: (να λειτουργούσαν δλδ κανονικά πριν χαλάσει)

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Τις τελευταίες μέρες αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα, όταν το κινητό είναι σε αναμονή ή μιλάω είναι μια χαρά όταν πάω να τρέξω κανένα παιχνίδι ζεσταίνεται στο ύψος της κάμερας και μαυρίζει η οθόνη. Το κινητό δουλεύει αλλά δεν φαίνεται τίποτα βγάζω την μπαταρία για να κλείσει. Είναι θέμα GPU ή επεξεργαστή? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Τις τελευταίες μέρες αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα, όταν το κινητό είναι σε αναμονή ή μιλάω είναι μια χαρά όταν πάω να τρέξω κανένα παιχνίδι ζεσταίνεται στο ύψος της κάμερας και μαυρίζει η οθόνη. Το κινητό δουλεύει αλλά δεν φαίνεται τίποτα βγάζω την μπαταρία για να κλείσει. Είναι θέμα GPU ή επεξεργαστή? Ευχαριστώ

 

Το να ζεσταίνεται δεν νομίζω να είναι πρόβλημα, καθώς παίζεις παιχνίδια λογικό είναι. Τώρα για τον μαύρη οθόνη είναι κάπως παράξενα τα πράγματα.

Πες μου λίγο σου μαυρίζει στο ξαφνικό ή όταν σβήνει η οθόνη απλά δεν ανοίγει ξανά;

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πάω να παίξω κανένα παιχνίδι καμία φορά αναβοσβήνει αλλά συνήθως μαυρίζει και για να το ξανανοίξω πρέπει να βγάλω την μπαταρία Edited by beerman63
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πάω να παίξω κανένα παιχνίδι καμία φορά αναβοσβήνει αλλά συνήθως μαυρίζει και για να το ξανανοίξω πρέπει να βγάλω την μπαταρία

 

Ποιά rom έχεις στο κινητό; Δοκίμασες factory reset?

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Την superdroid έχω. Δεν έχω δοκιμάσει να κάνω factory reset

 

Πρόσεχε... Ποτέ factory reset από το menu με costum rom.

Από custom recovery mode θα κάνεις τα 3 wipes, αυτά ισοδυναμούν με ένα full factory reset.

Τα Βήματα που πρέπει να ακολουθήσεις:

1) Δοκίμασε ΜΟΝΟ το wipe cache (δεν χάνεις data/εφαρμογές), άνοιξε το κινητό κανονικά (ίσως πάρει μερικά δευτερόλεπτα παραπάνω) και δοκίμασε αν έχεις το ίδιο πρόβλημα.

2) Δοκίμασε και τα 3 wipes (data,cache,dalvik) άνοιξε το κινητό και δοκίμασε αν υπάρχει πρόβλημα.

3) Αν έχεις κάποιο παλιό backup, κάνε την τωρινή σου κατάσταση backup και κάνε recovery το παλιό, έτσι θα ξέρουμε αν το πρόβλημα εμφανίστηκε από δικό σου πείραγμα.

4) Αν δεν έχεις backup, κάνεις την τωρινή σου κατάσταση backup και φλασάρεις άλλη rom. Σου προτείνω αυτή https://yadi.sk/d/Z8YleMljeg2wc

 

Αυτά θα έκανα στην θέση σου. Αν θες πάρε με ένα Titanium Backup ολες τις εφαρμογές σου και τα data σου ώστε να μην σε νοιάζει να κάνεις κάποιο backup μέσω recovery mode.

__________________________________________

Update: Με ενδιαφέρει ακόμα αν έχει κάποιος κάποιο χαλασμένο coolpad 7320..

Edited by Billator

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα ότι μου έγραψες φίλε billator αλλά το πρόβλημα παραμένει. Οπότε απότι καταλαβαίνω η οθόνη μας άφησε χρόνους Edited by beerman63
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα ότι μου έγραψες φίλε billator αλλά το πρόβλημα παραμένει. Οπότε απότι καταλαβαίνω η οθόνη μας άφησε χρόνους

 

Από ότι φαίνεται κάτι τέτοιο πρέπει να έγινε δυστυχώς τότε...

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Καλησπερα παιδια, μολις περασα την ΑΟΣΠ 2.1 με τις οδηγιες στην σελιδα 36. Ολα καλα εχω ομως ενα προβλημα , ενω δοκιμασα αλλαγη γλωσσας και στα ελληνικα αλλα και στα αγγλικα οι ονομασιες των εικονιδιων παραμενουν ισπανοκολομβιανα ή οτι ειναι αυτο... πως μπορω να το αλλαξω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, μολις περασα την ΑΟΣΠ 2.1 με τις οδηγιες στην σελιδα 36. Ολα καλα εχω ομως ενα προβλημα , ενω δοκιμασα αλλαγη γλωσσας και στα ελληνικα αλλα και στα αγγλικα οι ονομασιες των εικονιδιων παραμενουν ισπανοκολομβιανα ή οτι ειναι αυτο... πως μπορω να το αλλαξω?

 

Απλά σβησε να εικονίδια και ξαναβαλε τα στην αρχική οθόνη..

 

Έτοιμος :)

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

v2.3.3c με την v2.3.3d έχουν την διαφορά ότι υπήρχε ένα bug με κάποιο email (The email application, failed to hotmail accounts.) και δεν λειτουργούσε όπως θα έπρεπε. Προσωπικά αυτήν έχω την .c έχω αλλά έχω κατεβάσει την εφαρμογή του hotmail Οπότε δεν έχω θέμα.

 

Όταν λες ο proximity που είχε πρόβλημα; Όταν μιλάς δεν κλείνει η οθόνη;

Όσο με την σύνδεση στον υπολογιστή απλά να χρησιμοποιείτε την λειτουργία MTP . Προσωπικά εμένα μου αρκεί και δεν έχω δει διαφορά.

 

Κάποιες χρησιμοποιουν καλύτερα τους πόρους του κινητού και είναι πιο smooth. Αν η panasonic βγάλει όπως λένε τον Μάιο kitkat για το P81 (ή για κάποιο μοντέλο με τα ίδια χαρακτηριστικά) θα ξεχάσουμε αυτές τις aosp Οριστικά.

 

Μερικές που απλά έβαλα και δεν είχα κάποιο πρόβλημα (δεν κρατήθηκαν γιατί βαριόμουνα να μοντάρω από την αρχή το κινητό)

1) AOSP Z3 (android 4.2.2)

2) Super Droid Jellybean (android 4.3) είχε χαμηλότερο antutu οπότε δεν την έψαξα πολύ αλλά μπορεί να μην έχει και κανένα θέμα

3) Funtouch OS 1.27.0 (android 4.2.2) αγγλική δεν δοκιμάστηκε ακόμα antutu 33.000++

4) Play Life P81 αγγλική, Η πιο όμορφη για μένα χωρίς προβλήματα

 

ΠΡΙΝ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ROM ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΤΕ BACKUP

(Δεν φέρω καμία ευθύνη για οποιοδήποτε πρόβλημα προκύψει στον κινητό σας, το κάνετε με δική σας ευθύνη)

 

Αν δοκιμάσετε καμία πείτε την γνώμη σας στα παιδιά.

 

Καλησπέρα παιδιά μπορεί κάποιος να ανεβάσει τη Ρομ την aosp z3 γιατί το λινκ δεν λειτουργεί που υπάρχει εδώ για να την κατεβάσω. Ευχαριστώ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και μια ερώτηση ακόμα σε κάποιες Ρομ έχω δει την επιλογή θέμα μέσα στης ρύθμισης που σου δίνει τη δυνατότητα να αλλάξεις θέμα της Ρομ από μπλε χρώμα που είναι η ώρα η μπαταρία τα πάντα μέσα στη Ρομ να τους αλλάξεις θέμα χρώματος... Πως μπορώ να βάλω αυτή τη επιλογή σε μια Ρομ που δεν την έχει όπως για παράδειγμα η aosp 2.3.3 και κάποιες άλλες δεν την έχουν αυτή τη ρύθμιση... Ξέρει κάποιος να μου πει πως μπορώ να την περάσω αυτή την επιλογή σε Ρομ που δεν την έχει.... Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...