Jump to content

CoolPad 7320


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την δοκίμασε κανείς;

Είναι multilingual ?

ΤΗΝ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΗ ΑΚΟΜΑ ΑΛΑ ΜΑΛΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

την εβαλα εγω και εφαγα bootloop

 

ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ?

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΟΤΑΝ ΠΕΡΝΑΜΕ ΝΕΑ ROM ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΟΥΜΕ ΤΗΝ ΓΡΗΓΟΡΗ ΕΚΚΙΝΗΣΗ...ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΛΑΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΤΟ BOOT...

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κολλησε στο boot,εκει που λεει coolpad 7320.

 

ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΟΤΑΝ ΠΕΡΝΑΜΕ ΝΕΑ ROM ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΟΥΜΕ ΤΗΝ ΓΡΗΓΟΡΗ ΕΚΚΙΝΗΣΗ...ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΛΑΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΤΟ BOOT...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μη γράφεις κεφαλαία γιατί θα ξυπνήσεις το μωρό :p

Η rom δεν έχει αυτόματη φωτεινότητα, προς ενημέρωση και ήταν ένας λόγος να τη βγάλω μετά από 5 λεπτά που τη πέρασα χτες το μεσημέρι.....δε προσφέρει τίποτα παραπάνω από την aosp v1.0

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μη γράφεις κεφαλαία γιατί θα ξυπνήσεις το μωρό :p

Η rom δεν έχει αυτόματη φωτεινότητα, προς ενημέρωση και ήταν ένας λόγος να τη βγάλω μετά από 5 λεπτά που τη πέρασα χτες το μεσημέρι.....δε προσφέρει τίποτα παραπάνω από την aosp v1.0

 

Ti εννοείς δεν έχει αυτόματη φωτεινότητα;

 

Στην S4 παρατήρησες αυτό που λέει ο Billator για τα προβλήματα στη διαχείριση της μνήμης;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μη γράφεις κεφαλαία γιατί θα ξυπνήσεις το μωρό :p

Η rom δεν έχει αυτόματη φωτεινότητα, προς ενημέρωση και ήταν ένας λόγος να τη βγάλω μετά από 5 λεπτά που τη πέρασα χτες το μεσημέρι.....δε προσφέρει τίποτα παραπάνω από την aosp v1.0

οκ δεν γραφω κεφαλαια....πια ρομ περασες τι s4 η αυτή που ποσταρα εγω πριν λιγο

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε τις δοκιμάζεις να μας πεις τις εντυπώσεις σου κι εσύ?........Εγώ έγραψα ότι αυτή που έχεις ποστάρει δεν έχει αυτόματη φωτεινότητα.....googlare να μάθεις τι είναι η αυτόματη φωτεινότητα
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε τις δοκιμάζεις να μας πεις τις εντυπώσεις σου κι εσύ?........Εγώ έγραψα ότι αυτή που έχεις ποστάρει δεν έχει αυτόματη φωτεινότητα.....googlare να μάθεις τι είναι η αυτόματη φωτεινότητα

ξερω πια είναι η αυτοματη φωτεινοτητα,θα κανω εγκατασταση αυτή που ποσταρα πριν λιγο

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα... Συνεχίζει να τρέχουν πράγματα... Κάθε φορά που ανοίγω την οθόνη έχω δεσμευμένα 850ΜΒ ram... Θα το ξαναδω αναλυτικα αυριο τι φταιει..

 

Είδε κανείς άλλος αν έχει αυτά θα θέματα με τη διαχείριση της μνήμης;

Εγώ στη μανίσια που έχω, συνήθως έχω 150-200ΜΒ ελεύθερα και καθαρίζοντας την cache φτάνω τα 300ΜΒ

Link to comment
Share on other sites

Είδε κανείς άλλος αν έχει αυτά θα θέματα με τη διαχείριση της μνήμης;

Εγώ στη μανίσια που έχω, συνήθως έχω 150-200ΜΒ ελεύθερα και καθαρίζοντας την cache φτάνω τα 300ΜΒ

 

για πια ρομ λες?

Link to comment
Share on other sites

για πια ρομ λες?

 

Για την S4 λέω που είπε ο Billator ότι έχει θέματα διαχείρισης μνήμης...

Link to comment
Share on other sites

Για την S4 λέω που είπε ο Billator ότι έχει θέματα διαχείρισης μνήμης...

 

τορα τιν κανω εγκατασταση σε λιγο θα σου πω.....δοκιμασα και αυτή που ποσταρα εγω πιο πριν αρκετα καλη μονο που δεν εχει αυτοματο φωτισμο....κατά αλα μια χαρα δουλευουν όλα από το λιγο που την επεξεργαστηκα

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λοιπον την εκανα εγκατασταση την s4 δεν ξετρελαθηκα σου αλαζει και το μενου μεσα στο κανει λες και είναι s4 ram δεσμευμενη 336 mb...πιο καλει μου φανηκε αυτή που ποσταρα εγω πριν.....τωρα γουστα είναι αυτα

Link to comment
Share on other sites

Τη καλύτερη διαχείριση μνήμης την έχει προς το παρών η AOSP V1.0.......χωρίς καθαρίσματα cache και άχρηστες εφαρμογές (γνώμη μου) για καθαρισμό μνήμης, παρά μόνο με greenify kai bootmanager xposed module
Link to comment
Share on other sites

Τη καλύτερη διαχείριση μνήμης την έχει προς το παρών η AOSP V1.0.......χωρίς καθαρίσματα cache και άχρηστες εφαρμογές (γνώμη μου) για καθαρισμό μνήμης, παρά μόνο με greenify kai bootmanager xposed module

 

Μιας και σε εμπιστεύομαι... εσύ όμως προτιμάς την S4 ε?

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν μαρεσει η s4 δεν εμεινα ευχαρηστημενος....τωρα όπως προειπα γουστα είναι αυτά...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για δοκιμαστε και αυτή που ποσταρα το μονο που δεν εχει είναι αυτοματος φωτησμος ...το λινκ είναι εδώ με recovery μαζει http://www.needrom.com/download/zopo-z980-aosp-port/

Link to comment
Share on other sites

Μιας και σε εμπιστεύομαι... εσύ όμως προτιμάς την S4 ε?

Δοκιμάζω ότι βρίσκω μόνο και μόνο για το φλασάρισμα και την εμπειρία με νέες rom, αλλά στο τέλος πάντα, ξανά γυρνάω στην AOSP V1.0

Απλά και η S4 είναι αρκετά καλή και ''διαφορετική'', ώστε να είναι άξια αναφοράς.......διαφορετικά θα μπορούσα να πέταγα λίνκς από ότι βγάζουν οι Κινέζοι για το κινητό μας σχεδόν καθημερινά......Baidou Cloud, MyUI, ColourOS, Lewa, MIUI, VIBE, Vivo FunTouch, είναι μερικές rom με το δικό τους OS και τις κάνουν update σχεδόν κάθε βδομάδα

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αυτή φίλε από το needrom και μη μπερδεύεις το κόσμο αν δε την έχεις δοκιμάσει.....αν δεις ο ίδιος αναφέρει ότι την έχει φτιάξει από του Denya τη rom και έχει προσθέσει πράγματα.....ο καθένας παίρνει τη rom του άλλου, βάζει βγάζει 2-3 πραγματάκια και λέει AOSP V.10 by openmind (παπάκια δηλαδή) ;)

 

Edit: Τώρα είδα ότι έχει σβηστεί η rom από το Yandex, οπότε υπομονή να την ανεβάσω στο dropbox και να ανανεώσουμε το link

Edited by openmind
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αυτή φίλε από το needrom και μη μπερδεύεις το κόσμο αν δε την έχεις δοκιμάσει.....αν δεις ο ίδιος αναφέρει ότι την έχει φτιάξει από του Denya τη rom και έχει προσθέσει πράγματα.....ο καθένας παίρνει τη rom του άλλου, βάζει βγάζει 2-3 πραγματάκια και λέει AOSP V.10 by openmind (παπάκια δηλαδή) ;)

 

Άρα το σωστό link?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αυτή φίλε από το needrom και μη μπερδεύεις το κόσμο αν δε την έχεις δοκιμάσει.....αν δεις ο ίδιος αναφέρει ότι την έχει φτιάξει από του Denya τη rom και έχει προσθέσει πράγματα.....ο καθένας παίρνει τη rom του άλλου, βάζει βγάζει 2-3 πραγματάκια και λέει AOSP V.10 by openmind (παπάκια δηλαδή) ;)

 

Edit: Τώρα είδα ότι έχει σβηστεί η rom από το Yandex, οπότε υπομονή να την ανεβάσω στο dropbox και να ανανεώσουμε το link

α οκ συγνωμη δεν το ειχα δει ....

Link to comment
Share on other sites

Νέο link για την AOSP V1.0 μιας και σβήστηκε το παλιό......είναι διαφορετική από την AOSP V1.0 του Ισπανού και αυτή στο needrom (του needrom βασίζετε σε αυτή), πιο light και δουλεύει η ανοικτή ακρόαση μια χαρά, περνιέται με custom recovery και χρειάζεται fix ο χαμηλός ήχος με τις οδηγίες από το πρώτο πόστ, αν σας σβήνονται κάποιες εφαρμογές σε κάθε reboot, θα πάτε μόλις τις ξανά εγκαταστήσετε ή τις επαναφέρετε, στο μενού Ρυθμίσεις/Εφαρμογές θα μπείτε στη συγκεκριμένη εφαρμογή και θα πατήσετε μετακίνηση στον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης, προτού ξανά κάνετε reboot......μετά κάντε ένα reboot και θα τις έχει βαστήξει

Coolpad7320-AOSP-v1.0 - updates, fixes and lite version of firmware AOSP, working microphone in speakerphone mode.

Changed: 06.08.2014 12:21 (removed all the extra libraries associated with nfc and cleared the folder system \ etc \ permission from the absent functionality in the form of sensors and gyro compass)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα την ρομ που πρότεινε ο openmimd. Μέχρι στιγμής την βρίσκω ελάχιστα πιο βαριά από την aosp 1.0 αλλά με πιο πολλά καλούδια μέσα. Οπότε θα μείνω με αυτή μέχρι νεωτέρας. Έφτιαξα και τον ήχο με τον θείο και όλα μια χαρά
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...