Jump to content

CoolPad 7320


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, χτες παρέλαβα το κινητό και αφού το έκανα root άρχισα να το δουλεύω. Έχω δύο απορίες: γιατι δεν μου παίζει βίντεο; Ούτε από τονbrowser αλλά ούτε και από τον player δεν παίζει σειρές που μετέφερα από τον υπολογιστή. Επίσης, άνοιξα το gps και για 5 λεπτά δεν έβρισκε την τοποθεσία μου. Έχει κάνα κολπάκι? Ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά είμαι με την official rom και δεν μου δουλεύει ο αισθητήρας που κλείνει την οθόνη οταν το φέρνεις κοντα στο αυτι.

Υπάρχει κάποια λυση γι αυτό;;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικα μπορω να πω οτι εντυπωσιάστηκα απο το κινητό αλλά στη συνέχεια μου εμφανίστηκαν αρκετά προβλήματα.Αρχικα οι εφαρμογές κατεβαίνουν παρα πολύ αργά,στις ρυθμίσεις αν μπω στην χρηση δεδομένων με πετάει όπως και με το ραδιόφωνο αν συρω τη γραμμή στο επάνω μέρος της συσκευής για να αλλάξω σταθμο .Επίσης στο coolshow όταν πάω να αλλάξω το θέμα του κινητού μου λέει coolshow has closed.Τι να πω είμαι απογοητευμένος σχετικα απο το κινητό.Αν είχε και κάποιος άλλος πρόβλημα με το downloading ας με βοηθήσει .

Φιλε μου καλημερα μην απογοητευεσε τα ιδια ειχα κεγω. το εχω περιπου 10 μερες το κινητο μετο που αλαξα ρομ και εβαλα τιν aosp 2.1 οπως πολλοι εδω τιν εχουμε περαση αλαξε ολο το τηλεφωνο. καταρχας ειναι ολα στα ελληνικα και οχι κινεζικα εχει οραιο μενου και δουλευουν τα μηνυματα ενολιγης μετο που αλαξα ρομ εγινε τελειο το τηλεφωνο......αν θελησης να αλαξης ρομ σε προηγουμενα ποστ αν θημαμε καλα στη σελιδα 36 υπαρχη ο τροπος αλαγης.....

Edited by xrcoolpad
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή σκέφτομαι να περάσω την aosp για να ξεφορτωθώ ότι κινεζια έχει μείνει μέσα, ποια είναι η πιο λειτουργική η 1.0 ή η 2.1?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή σκέφτομαι να περάσω την aosp για να ξεφορτωθώ ότι κινεζια έχει μείνει μέσα, ποια είναι η πιο λειτουργική η 1.0 ή η 2.1?

 

Φιλε μου εγω εχω βαλει τιν 2.1 ειναι φοβερη και δεν εχω κανενα προβλημα λειτουργουν ολλα και ειναι ολα στα ελληνικα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν διαβασεται απο την αρχή τα ποστ θα σας λυθούν οι περισσότερες απορίες σας. Έτσι έβγαλα άκρη και εγώ..

 

Η aosp2.1 έχει το πρόβλημα στην άνοιχτη ακρόαση. Η aosp1 είναι πιο "γυμνή" και ελαφριά. Προσωπικά πήρα backup οτι μου άρεσε απο την 2.1 την πέρασα στην αδεια aosp1 και πετάει απλα...:D

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν διαβασεται απο την αρχή τα ποστ θα σας λυθούν οι περισσότερες απορίες σας. Έτσι έβγαλα άκρη και εγώ..

 

Η aosp2.1 έχει το πρόβλημα στην άνοιχτη ακρόαση. Η aosp1 είναι πιο "γυμνή" και ελαφριά. Προσωπικά πήρα backup οτι μου άρεσε απο την 2.1 την πέρασα στην αδεια aosp1 και πετάει απλα...:D

 

Εγω παντος που εχω περαση τι 2.1 δεν εχω κανενα προβλημα ολα δουλευουν μια χαρα και ανοιχτη ακροαση κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Χρειάζομαι επειγόντως τη βοήθεια σας. Χθες έκανα update τον launcher του κινητού και από τότε δεν ανοίγει.. Τώρα μου βγάζει πως πρέπει να κάνω είτε reboot system είτε restore user data. Τι να κάνω? :O

Link to comment
Share on other sites

Reboot system σημαίνει επανεκκίνηση για να μπει πάλι στο λειτουργικό.Αν το πατήσεις,τι κάνει;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Χρειάζομαι επειγόντως τη βοήθεια σας. Χθες έκανα update τον launcher του κινητού και από τότε δεν ανοίγει.. Τώρα μου βγάζει πως πρέπει να κάνω είτε reboot system είτε restore user data. Τι να κάνω? :O

πατα reboot system
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι με την official rom και δεν μου δουλεύει ο αισθητήρας που κλείνει την οθόνη οταν το φέρνεις κοντα στο αυτι.

Υπάρχει κάποια λυση γι αυτό;;

Σε εσας δουλεύει αυτός ο αισθητήρας;;;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει τίποτα... Μένει ακριβώς στην ίδια κατάσταση

 

Ε, κάνε το δεύτερο.

Απλά θα σου επαναφέρει την προηγούμενη version πιθανότατα.

Link to comment
Share on other sites

Πάτα το κουμπί power και διάλεξε reboot

 

Το έκανα και πάλι δε γίνεται τίποτα. Επιπλέον, εδώ και 2-3 εβδομάδες δε δουλεύει ούτε το μεγάφωνο. Μίλησα με το to2c και θα το στείλω Κίνα για επισκευή.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και πάλι δε γίνεται τίποτα. Επιπλέον, εδώ και 2-3 εβδομάδες δε δουλεύει ούτε το μεγάφωνο. Μίλησα με το to2c και θα το στείλω Κίνα για επισκευή.

 

περνα του μια στοκ ρομ με sp flash tools να σιγουρευτεις πρωτα. εκτος αν προτιμας να περιμενεις 2-3 μηνες..

Link to comment
Share on other sites

Σε εσας δουλεύει αυτός ο αισθητήρας;;;

Δουλεύει ναι. Και με τη μαμά ρομ και με την aosp 1.0. Δεν πιστεύω να κάνεις δοκιμές με ενεργοποιημένη την ανοιχτή ακρόαση;..

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει ναι. Και με τη μαμά ρομ και με την aosp 1.0. Δεν πιστεύω να κάνεις δοκιμές με ενεργοποιημένη την ανοιχτή ακρόαση;..

Οχι, απλά το εχω συνδεδεμένο με ακουστικό bluetooth, δεν νομιζω να φταίει αυτό.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι διαφορετικη απο αυτη που εχει αναφερθει εδω οσον αφορα τις ρυθμισεις?

 

Η επίσημη 0.35 multilanguage...........όταν ξεζιπάρετε το φάκελο υπάρχουν δύο φάκελοι με romμέσα και ένας με SP Flash Tools.......ο φάκελος με κατάληξη-PN, έχει τον CoolPad Launcher και λιγότερες κινεζιές.........ο φάκελος με κατάληξη- P4, έχει τον MiHome Launcher και αρκετές κινεζιές........Φλασάρετε με SP Flash Tools

 

παιδια καλησπερα λογο ασχετιλας δε ξερω αν κανω σωστη ερωτηση στο σωστο μερος ! μου δινουν ενα coolpad 7320 μιας εβδομαδας 190 γιουρο στο κουτι του σηκωνει να το αγορασω η αλιως σε τι τιμη ειναιο σωστο και απο που ??? ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα λογο ασχετιλας δε ξερω αν κανω σωστη ερωτηση στο σωστο μερος ! μου δινουν ενα coolpad 7320 μιας εβδομαδας 190 γιουρο στο κουτι του σηκωνει να το αγορασω η αλιως σε τι τιμη ειναιο σωστο και απο που ??? ευχαριστω.

 

Εγω παντως το πηρα 130 ευρω απο ιδιωτη αχρησιμοποιητο.

Τα 190 μου φαινονται πολλα

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως το πηρα 130 ευρω απο ιδιωτη αχρησιμοποιητο.

Τα 190 μου φαινονται πολλα

σε ευχαριστω πολυ για τη πληροφορια φιλε με βοηθησες να γλιτωσο καπια χρηματα που δε περισευουν και η τιμη ειναι λεει φιλικη . κερναω παγωτο εξαιρετικο !

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως το πηρα 130 ευρω απο ιδιωτη αχρησιμοποιητο.

Τα 190 μου φαινονται πολλα

 

Ρε παιδιά, από κίνα κάνει 120 euro τώρα που ακρίβινε κιόλας...

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα λογο ασχετιλας δε ξερω αν κανω σωστη ερωτηση στο σωστο μερος ! μου δινουν ενα coolpad 7320 μιας εβδομαδας 190 γιουρο στο κουτι του σηκωνει να το αγορασω η αλιως σε τι τιμη ειναιο σωστο και απο που ??? ευχαριστω.

 

Είναι πολύ ακριβό για 190€, σ' αυτή τη τιμή παίρνεις το Red Note και σου μένουν ρέστα

 

http://www.vickmall.com/xiaomi-hongmi-note-wcdma-original-5-5-inch-mtk6592-octa-core-android-phone-2gb-ram-8gb-rom-3200mah-otg-gps-miui-v5.html

Link to comment
Share on other sites

Κι ενώ όλα ήταν μια χαρά με το κινητό, ξαφνικά όταν συνδέομαι στο internet είτε με wifi είτε με 3G δεν μου φορτώνει καμία σελίδα στον chrome, και στο google play ενώ βλέπω κανονικά τις σελίδες, δεν μπορώ να κατεβάσω ή να ανανεώσω τις ήδη εγκαταστημένες εφαρμογές.

Έχει κανείς κάποια ιδέα πριν του κάνω reset στα factory defaults ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...