Jump to content

CoolPad 7320


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα.Εψαξα να βρω πως κανουμε backup την rom αλλα δεν βρηκα κατι ισως να μην το ειδα.Μπορειτε να μου πειτε πως γινεται?Το κινητο ειναι root και με mobileuncle tools.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακολουθείς τον οδηγό που είναι στο πρώτο πόστ για εγκατάσταση της AOSP 2.1.........απλά στο βήμα 7 διαλέγεις μέσα από το μενού του recovery backup/restore --> backup και μόλις τελειώσει πας στο βήμα 11....reboot phone..........Μετά για επαναφορά του backup διαλέγεις backup/restore --> restore μέσα από το μενού του recovery
Link to comment
Share on other sites

Παντως το vroot εμενα με παιδεψε για να μπει.Μπηκε με την τριτη και αυτο απο ασφαλη λειτουργια.Κολλαγε στο σημα της coolpad.Safe mode μπηκα κατα τυχη,μαλλον οταν μενει στο σημα coolpad πατας volume down
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα κ απο εμενα.Εχω το κινητο εδω και δυο βδομαδες. Σημερα το απογευμα το φορτιζα κλειστο,μολις τελειωσε η φορτιση κ πηγα να το ανοιξω το κινητο κολλαει μετα το σημα της Coolpad κ δεν ανοιγει. Εχει αντιμετωπισει κανεις το ιδιο προβλημα; Υπαρχει λυση χωρις να χρειαστει να το επιστρεψω; Το εχω αγορασει απο το to2c root αν και δεν κατεχω πολλα μιας κ ειναι το πρωτο μου smartphone! Eυχαριστω εκ των πτοτερων!

 

Βρηκες λυση? Δουλεψε?

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα είμαι καινούργιος εδώ το προβλοιμα μου είναι το εξεις περασα τη rom τιν aosp 2.1 όλα μια χαρα πηγαν με την εγκατασταση κλεινο καποια στιγμη το κινητο και όταν παω να το ανοιξω αναβοσβινοι συνεχεια ουτε μπορω να μπω στο υπομενου μεσα να μπουταρο sos.....δεν γνωριζω πως να φλασαρω τι ρομ και να την περασω στο κινητο παρακαλω πολύ τη χρειαζομαι τη συσκευει είναι θεμα δουλειας...σας ευχαριστω εκ τον προτερον....χρηστος λεγομαι
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βγάλεις τη μπαταρία και να το αφήσεις 2-3 λεπτά......μετά να βάλεις τη μπαταρία και να προσπαθήσεις να μπεις σε recovery.....αν με οποιοδήποτε συνδυασμό πλήκτρων, δε μπαίνει, τότε πρέπει να φλασάρεις την official rom από το πρώτο post με SP Flash Tool v5.....οδηγίες εδώ και συγκεκριμένα τον οδηγό για τις νέες εκδόσεις.......όταν με το καλό μπεις στη νέα rom, ξανά κάνεις αν θέλεις τη διαδικασία να φλασάρεις την AOSP
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν βρισκω τιν official rom του coolpad 7320 αν μπορει καπιοισ ναμε καθοδιγιση για να την φλασαρο μπας και ανοιξη το ριμαδι και να δω θα καταφερο να φλασαρο δεν το εχο ξανακανει
Link to comment
Share on other sites

αν είναι αυτό το κατεβαζο οκ!!πεσμου κατι ακομα το σκατερ τι είναι ?είναι στην 0.35 ρομ?γιατι πεδευομουνα με την αοσπ να βρο εκει το σκατερ
Link to comment
Share on other sites

Βρίσκεται μέσα στο φάκελο της 0.35........όταν θα πατήσεις στο SP Flash Tool να το βρεις θα πλοηγηθείς σε αυτό το φάκελο
Link to comment
Share on other sites

Θέλει να πατήσεις συνδιασμό πλήκτρων ώστε το κινητό να μπει σε διαδικασία flash μέσω SP tools. Η οποία είναι διαφορετική από αυτήν του flash της Coolpad μέσω coolpad asistant. Για το SP tools νομίζω θέλει να κρατήσεις Vol+ και Power μαζί, την ώρα που καρφώνεις το usb. Θα το καταλάβεις ότι το πέτυχες, γιατί θα εγκαταστήσει άλλον driver από αυτόν που έχεις τώρα (ή θα σου ζητήσει να του δείξεις τα κατάλληλα αρχεία για να το κάνει).
Link to comment
Share on other sites

επιτελουσ ανοιξε το κινητο ένα ερωτημα θελω να βαλω παλει τιν 2.1 aosp αυτό θελω να μαθω είναι ότι όταν την περασω παλει όταν το κλεισω το κινητο θα κολιση παλει να αναβοσβηνη πρεπει να κανω κατι μετα την εγκατασταση τις aosp 2.1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ παλι. Το κινητο συνεχιζει να ειναι στο ιδιο σημειο απο χθες. Σταματαει μετα την εισαγωγη του λογοτυπου της Coolpad.Μπηκα σε ασφαλη λειτουργεια πατωντας το volume down και απενεργοποιησα τη γρηγορη εκκινηση εκανα reboot αλλα κ παλι τιποτα.Ουτε κ το κολπακι με την μπαταρια λειτουργησε! Μολις κολλαει στο Coolpad δονηζει η μπαταρια ανα τακτα διαστηματα.Αν μπω σε ασφαλη λειτουργεια και κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων υπαρχει περιπτωση να χαθει το rootαρισμα και να εχει την κινεζικη ρομ διχως Ελληνικα?
Link to comment
Share on other sites

επιχιρισα να το ρουταρο με τα λινκ που υπαρχουν εδώ αλλα δεν καταφερα απολυτοσ τιποτα δεν μπορω να το ρουταρο η αγνωστες πηγεσ είναι τσεκαρισμενεσ δεν μπορο να καταλαβο ξεκολισαμε από το ένα προβλημα και κολισαμε στο πιο απλο
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα το κινητο επιτελουσ ρουταριστικε και κατά περιεργο τροπο δεν περνει τη νεα ρομ οθτε 2.1 αοσπ αλλα οθτε την αοσπ 1 ενο πριν τον μπλοκαρισμα ειχε παρει τη 2.1 δεν εκανα μπακαπ και κολησε το κινητο όταν το εκλεισα και το ανοιξα ξανα !!!καμια ιδεα πωσ περναω την ρομ 2.1 αοσπ??????
Link to comment
Share on other sites

Θα τα πάρω κρανίο.

Πριν 2 μήνες πήρα το δικό μου από το to2c και περίμενα 1 μήνα να έρθει.

Παρήγγειλα στις 18/8 για ένα φίλο πάλι από το to2c και σήμερα ήρθε Γιάννενα.

Μου κάνουν πλάκα οι Κινέζοι ???? :)

Link to comment
Share on other sites

λοπον μολης περασα την aosp 2.1 και μολησ εκανα την εγκατασταση εκανα reboot μπηκα στο μενου και όλα κομπλε....μετα το εκλεισα και μπηκα στο recovery mode και εκανα backap τη νεα rom την aosp 2.1 πραγμα που την πρωτη φωρα που την περασα δεν το ειχα κανει και όταν το εκλεισα το κινητο μου κολαγε στο λογοτυπο google ανιγοκλινε το κινητο τωρα τιν εκανα backap εκανα καλα ? η δεν υπηρχε λογος να το κανω..οπιος μπορει ας μου απαντηση ευχαριστω πολύ εκ τον προτερον...
Link to comment
Share on other sites

λοπον μολης περασα την aosp 2.1 και μολησ εκανα την εγκατασταση εκανα reboot μπηκα στο μενου και όλα κομπλε....μετα το εκλεισα και μπηκα στο recovery mode και εκανα backap τη νεα rom την aosp 2.1 πραγμα που την πρωτη φωρα που την περασα δεν το ειχα κανει και όταν το εκλεισα το κινητο μου κολαγε στο λογοτυπο google ανιγοκλινε το κινητο τωρα τιν εκανα backap εκανα καλα ? η δεν υπηρχε λογος να το κανω..οπιος μπορει ας μου απαντηση ευχαριστω πολύ εκ τον προτερον...
κατι ακομα που μολις τωρα παρατηρησα όταν κανεις απενεργοποιηση του κινητου και μετα πας να το ανοιχεις δεν ανοιγη μου βγαζει το λογοτυπο google και σβινει πρεπει να βγαλο την μπαταρια και να τιν ξαναβαλω για να ανοιξει γιατι γινεται αυτό....εχο περασει την aosp 2.1
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μήπως οι AOSP έχουν διάφορα μικρά λάθη και πρέπει να περιμένουμε νέες version ?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μήπως οι AOSP έχουν διάφορα μικρά λάθη και πρέπει να περιμένουμε νέες version ?
τι να σου πω ..παντως σε σχεσει με τιν μαμισια που ειχε είναι πολύ καλυτερο τωρα με την aosp πριν δεν μου ερχοντουσαν σμσ με πενταψιφια νουμερα τωρα όλα οκ και λειτουργουν όλα κανενα πρόβλημα με mic ακοθστικο και ανοιχτη ακροαση wifi όλα οκ...η προηγουμενη που φοραγε ένα χαλι μαυρο... Edited by xrcoolpad
Link to comment
Share on other sites

κατι ακομα που μολις τωρα παρατηρησα όταν κανεις απενεργοποιηση του κινητου και μετα πας να το ανοιχεις δεν ανοιγη μου βγαζει το λογοτυπο google και σβινει πρεπει να βγαλο την μπαταρια και να τιν ξαναβαλω για να ανοιξει γιατι γινεται αυτό....εχο περασει την aosp 2.1

 

 

Αυτο που ειχε προτεινει ο aromeo καποια ποστ παραπισω το δοκιμασες???

Στο παραθετω παρακατω...

 

 

 

 

Απενεργοποίησε την "Γρήγορη Εκκίνηση" από τις ρυθμίσεις αν ανοίξει!

 

Βγάλε την μπαταρία για λίγο και δοκίμασε να το ανοίξεις.

Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμη ερώτηση. Μπορώ να δυναμώσω την ένταση σε εισερχόμενη κλήση? Έχω την εντύπωση ότι είναι πολύ χαμηλή. Την ενταση από το κουμπί την έχω στο τερμα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...