Jump to content

CoolPad 7320


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες μόλις παρέλαβα την θήκη με παραθυράκι από AliExpress (http://www.aliexpress.com/item/Original-PU-Leather-Case-For-Coolpad-7320-Phone-Bag-Coolpad-7320-Cover-With-view-Window-Free/1781014623.html) και πρέπει να πω ότι είναι πολύ καλή και σε ποιότητα και σε χρηστικότητα !!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μόλις παρέλαβα την θήκη με παραθυράκι από AliExpress (http://www.aliexpress.com/item/Original-PU-Leather-Case-For-Coolpad-7320-Phone-Bag-Coolpad-7320-Cover-With-view-Window-Free/1781014623.html) και πρέπει να πω ότι είναι πολύ καλή και σε ποιότητα και σε χρηστικότητα !!

 

εχει s view οταν κλεινεις την θηκη η ειναι μαυρη η οθονη?

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις για τον ήχο στο Engineering Mode:

 

Πάμε στο Hardware Testing/Audio/Loudspeaker Mode και θα επιλέξουμε τις ίδιες τιμές για το Type=Ring και Type=Media πατώντας SET μετά από κάθε αλλαγή που κάνουμε στις τιμές

 

LEVEL 0=143 152

LEVEL 1=151 152

LEVEL 2=159 152

LEVEL 3=167 152

LEVEL 4=175 152

LEVEL 5=183 152

LEVEL 6=191 152

LEVEL 7=199 152

LEVEL 8=207 152

LEVEL 9=215 152

LEVEL 10=223 152

LEVEL 11=231 152

LEVEL 12=239 152

LEVEL 13=247 152

LEVEL 14=255 152

 

Κάνουμε και ένα reboot μόλις τελειώσουμε και απολαμβάνουμε το νέο ήχο μας :)

 

τελικα εισαι και πολυ openminded :p εγω ρυθμισα τον ηχο για ring , για mic και για το ακουστικο οταν μιλας , και το τεσταρα στο youtybe... δηλαδη media που δεν το ειχα φτιαξει... το βραδι ειναι δυσκολη η ωρα. ωραια λοιπον . λειτουργει ο ηχος. αντε ρε παιδια ... βρειτε κ για την καμερα κατι να λειτουργουν ολες οι επιλογες κ πιστευω ειμαστε οκ. μου διαφευγουν αλλα bugs? παντως το bluetooth ειναι οκ και ΔΕΝ ειναι bug που δε στελνει καποια extentions. το λεω για να μη μεινει λαθος εντυπωση σε καποιους.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχει s view οταν κλεινεις την θηκη η ειναι μαυρη η οθονη?

 

η συσκευη δεν εχει μαγνητακι (εχει??) για να λειτουργει χωρις βοηθητικη εφαρμογη(η οποια χρησιμοποιει τον proximity) το smart cover. μπορειτε να δοκιμασετε την "style view cover" , ή καποια αλλη. για να τις βρειτε , γραψτε στο google play "flip cover". οι 5 πρωτες κανουν αυτη τη δουλεια. ααα και καλο μηνααα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

νατη και στο needrom η aosp 2.1 ... http://www.needrom.com/mobile/aosp-coolpad-7320-multilanguage/

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μόλις παρέλαβα την θήκη με παραθυράκι από AliExpress (http://www.aliexpress.com/item/Original-PU-Leather-Case-For-Coolpad-7320-Phone-Bag-Coolpad-7320-Cover-With-view-Window-Free/1781014623.html) και πρέπει να πω ότι είναι πολύ καλή και σε ποιότητα και σε χρηστικότητα !!

 

Ωραία φαίνεται η θήκη και αν λειτουργεί όπως στα Samsung θα είναι τέλεια... Αλλά κακό πράγμα αυτό που σε τέτοιες θήκες αφήνουν το πάνω και το κάτω μέρος του τηλεφώνου ακάλυπτο... Η Flip που πήρα από Vickmall παρέα με το κινητό, έχει μέσα θήκη σιλικόνης που το έχει καλυμένο γύρω γύρω... ;)

Link to comment
Share on other sites

Η aosp 2.1 εμενα μου εκανε και κατι αλλο...

Οταν εμενε το τηλεφωνο καποιες ωρες κλειστο (3-4 ωρες) μετα δεν ανοιγε...εμενε στο λογοτυπο google.

Επρεπε να το κρατησω πατημενο,να σβησει και ξανα πατημα για να ανοιξει.

Η aosp 1.0 μου φαινεται λιγο καλυτερη και δεν το κανει αυτο αλλα εχει "χαλασμενο" animation στην φορτιση με κλειστο τηλεφωνο...

Edited by tolisfz6
Link to comment
Share on other sites

εχει s view οταν κλεινεις την θηκη η ειναι μαυρη η οθονη?

 

Τι είναι το s view ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωραία φαίνεται η θήκη και αν λειτουργεί όπως στα Samsung θα είναι τέλεια... Αλλά κακό πράγμα αυτό που σε τέτοιες θήκες αφήνουν το πάνω και το κάτω μέρος του τηλεφώνου ακάλυπτο... Η Flip που πήρα από Vickmall παρέα με το κινητό, έχει μέσα θήκη σιλικόνης που το έχει καλυμένο γύρω γύρω... ;)

 

Κι εγώ πήρα όταν το αγόρασα μία που είχε μέσα θήκη σιλικόνης, αλλά ήταν πολύ χοντρή η σιλικόνη.

 

Αυτή από το AliExpress έχει θήκη σιλικόνης που το προστατεύει, και δεν έχει φόβο να φύγει ή να χτυπηθεί, αλλά είναι πολύ πιο λεπτή με αποτέλεσμα να αυξάνει πολύ λίγο το συνολικό πάχος και βάρος του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, δε μου ερχονται μυνηματα απο συγκεκριμενα τηλεφωνα.το εχει παρατηρησει κανεις?

π.χ απο web banking δε μου ερχονται στη συγκεκριμενη συσκευη αλλα αν αλλαξω συσκευη ερχονται κανονικοτατα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, δε μου ερχονται μυνηματα απο συγκεκριμενα τηλεφωνα.το εχει παρατηρησει κανεις?

π.χ απο web banking δε μου ερχονται στη συγκεκριμενη συσκευη αλλα αν αλλαξω συσκευη ερχονται κανονικοτατα

 

Κι εμένα το ίδιο. Μίλησα εχτές με την Πειραιώς και δεν έχουν απάντηση για ποιό λόγο μπορεί να συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, δε μου ερχονται μυνηματα απο συγκεκριμενα τηλεφωνα.το εχει παρατηρησει κανεις?

π.χ απο web banking δε μου ερχονται στη συγκεκριμενη συσκευη αλλα αν αλλαξω συσκευη ερχονται κανονικοτατα

 

Κι εμένα το ίδιο. Μίλησα εχτές με την Πειραιώς και δεν έχουν απάντηση για ποιό λόγο μπορεί να συμβαίνει.

 

Δεν είναι πρόβλημα τράπεζας αλλά της rom που φοράει το τηλέφωνο, το ίδιο πρόβλημα έχει και η rom του Coolpad F1, δεν λαμβάνει sms από 4ψήφια.

Δοκιμάστε καμιά άλλη rom και στείλτε μήνυμα στις εταιρείες καρτοκινητής στα 4ψήφια για π.χ. ενημέρωση υπολοίπου και θα δείτε εάν λύθηκε το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πρόβλημα τράπεζας αλλά της rom που φοράει το τηλέφωνο, το ίδιο πρόβλημα έχει και η rom του Coolpad F1, δεν λαμβάνει sms από 4ψήφια.

Δοκιμάστε καμιά άλλη rom και στείλτε μήνυμα στις εταιρείες καρτοκινητής στα 4ψήφια για π.χ. ενημέρωση υπολοίπου και θα δείτε εάν λύθηκε το πρόβλημα.

 

Πάντως από το 4ψήφιο της Q (που έχω) το 1265, λαμβάνω κανονικά, γιατί όταν δεν είμαι διαθέσιμος, μου έρχεται ειδοποίηση για missed call.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πρόβλημα τράπεζας αλλά της rom που φοράει το τηλέφωνο, το ίδιο πρόβλημα έχει και η rom του Coolpad F1, δεν λαμβάνει sms από 4ψήφια.

Δοκιμάστε καμιά άλλη rom και στείλτε μήνυμα στις εταιρείες καρτοκινητής στα 4ψήφια για π.χ. ενημέρωση υπολοίπου και θα δείτε εάν λύθηκε το πρόβλημα.

 

απο οτι μου ειπαν η πειραιως στελνει απο κινητο και οχι απο πενταψηφιο.....

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο... Είμαστε πολλοί Γιαννιώτες που έχουμε το κινητό ή μου φαίνεται; :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πάντως μέχρι να βρεθεί λύση έβαλα το κινητό της συζύγου γιατί δεν γίνεται να μην έχω web banking...

Link to comment
Share on other sites

Με την AOSP 2.1, έρχονται κανονικά μηνύματα από web banking, 4ψήφια και γενικά δεν έχω παρατηρήσει να χάνω μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο... Είμαστε πολλοί Γιαννιώτες που έχουμε το κινητό ή μου φαίνεται; :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πάντως μέχρι να βρεθεί λύση έβαλα το κινητό της συζύγου γιατί δεν γίνεται να μην έχω web banking...

Ναι, ναι κανονικά. :)

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Εάν βάλω κάποια εφαρμογή στυλ Go SMS Pro λέτε να λυθεί το πρόβλημα με τα sms ?
Link to comment
Share on other sites

Εάν βάλω κάποια εφαρμογή στυλ Go SMS Pro λέτε να λυθεί το πρόβλημα με τα sms ?

 

δε νομιζω πως αυτο εξαρταται απο το apk των μηνυματων αλλα μπορεις να δοκιμασεις σιγουρα το handcent(καλυτερο απτο go sms(για μενα παντα)). γνωμη μου ειναι να βαλεις την aosp 2.1 που ειναι η καλυτερη ως τωρα. η στοκ ειναι ....κινεζια..(εχεις αναγκαστικα κινεζικες εφαρμογες και λιγη ραμ)

Link to comment
Share on other sites

Για να βάλουμε τη Ρομ που λες η διαδικασία ποια είναι;

1)root το κινητό

2)εγκατάσταση Ρομ μάνατζερ

3) backup την υπάρχουσα Ρομ

4) εγκατάσταση νεας ρομ

Είναι σωστο αυτή η σειρα αν όχι ποια είναι

Link to comment
Share on other sites

Για να βάλουμε τη Ρομ που λες η διαδικασία ποια είναι;

1)root το κινητό

2)εγκατάσταση Ρομ μάνατζερ

3) backup την υπάρχουσα Ρομ

4) εγκατάσταση νεας ρομ

Είναι σωστο αυτή η σειρα αν όχι ποια είναι

 

Μια σειρά από ερωτήματα λοιπόν..

1) Όταν βάλω τη rom θα χάσω ότι εφαρμογές και δεδομένα (τηλέφωνα-sms-photos) υπάρχουν στο τηλέφωνο;

2) Αν ναι, ποιο είναι το καλύτερο backup πρόγραμμα; (εγώ είδα το titanium και χρησιμοποιώ και το mobiledit για τις επαφές).

3) Υπάρχει στο myphone.gr κάποιος οδηγός για τη διαδικασία τοποθέτησης νέας rom?

4) Η AOSP 2.1 τι προβλήματα παρουσιάζει μέχρι στιγμής; Έχει Ελληνικά;

5) Ίσως το πιο σημαντικό. υπάρχει κανείς από Γιάννενα που το έχει κάνει και είναι διατεθειμένος να βοηθήσει σε περίπτωση που τα κάνω μαντάρα;

Edited by ysintos
Link to comment
Share on other sites

5) Ίσως το πιο σημαντικό. υπάρχει κανείς από Γιάννενα που το έχει κάνει και είναι διατεθειμένος να βοηθήσει σε περίπτωση που τα κάνω μαντάρα;

Ναι..... :p

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Μια σειρά από ερωτήματα λοιπόν..

1) Όταν βάλω τη rom θα χάσω ότι εφαρμογές και δεδομένα (τηλέφωνα-sms-photos) υπάρχουν στο τηλέφωνο;

2) Αν ναι, ποιο είναι το καλύτερο backup πρόγραμμα; (εγώ είδα το titanium και χρησιμοποιώ και το mobiledit για τις επαφές).

3) Υπάρχει στο myphone.gr κάποιος οδηγός για τη διαδικασία τοποθέτησης νέας rom?

4) Η AOSP 2.1 τι προβλήματα παρουσιάζει μέχρι στιγμής; Έχει Ελληνικά;

5) Ίσως το πιο σημαντικό. υπάρχει κανείς από Γιάννενα που το έχει κάνει και είναι διατεθειμένος να βοηθήσει σε περίπτωση που τα κάνω μαντάρα;

 

Κάποια απάντηση;

Βρήκε κάνεις λύση με τα sms που δεν λαμβάνουμε;

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον,και σημερα το παρελαβα κι εγω,πολυ ομορφο και γρηγορο τηλεφωνο,απλα ενω εχει google play που παει να πει οτι το ρουταραν προσπαθω να εγκαταστησω το faster gps και λεει οτι δεν ειναι ρουταρισμενο,κανενας που να εχει ιδεα τι γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον,και σημερα το παρελαβα κι εγω,πολυ ομορφο και γρηγορο τηλεφωνο,απλα ενω εχει google play που παει να πει οτι το ρουταραν προσπαθω να εγκαταστησω το faster gps και λεει οτι δεν ειναι ρουταρισμενο,κανενας που να εχει ιδεα τι γινεται?

 

Κατέβασε το Root Checkερ και δες τι σου βγάζει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...