Jump to content

Με τι ταχύτητα μπαίνετε στο internet από το σπίτι σας;


 Κοινοποίηση

Με τι ταχύτητα μπαίνετε στο internet από το σπίτι σας;  

364 members have voted

  1. 1. Με τι ταχύτητα μπαίνετε στο internet από το σπίτι σας;

    • 56Κ
      98
    • 64Κ
      55
    • 128Κ
      7
    • 256Κ
      37
    • 384Κ
      129
    • 512Κ
      12
    • 768Κ
      2
    • 9
    • 1Μ-2Μ
      0
    • 2+Μ
      15


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 114
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ~@/eX~ (15 Οκτ. 2004 , 22:10)

 

Egw mpainw me isdn64... Mia aithsh adsl, 1.5 mhna thn perimenw!!! Alla otan epitelous mou erthei... tha exei ontws anatrixiastika megalh diafora???

 

 

Αν είσαι τυχερός...

Τον ΟΤΕ περιμένεις 1,5 μήνα; Μήπως να το ψάξεις λίγο;

Ποιόν ISP σκέφτεσαι να βάλεις;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Lewton, den perimenw ton OTE! H alitheia einai oti o logos pou den exw einai giati den exei pyles edw pera... 1,5 mhna hksera oti tha perimenw, alla twra pou perase perimenw ton OTE. Oi pyles den exoun anoiksei akoma kai ayto perimenw.

 

Twra otan anoiksoun kai tha einai diathesimo kai edw pera, pote tha exw egw... Allou papa euaggelio.

 

Oso gia ISP telika tha protimhsw OTEnet. Mporei na yparxoun kai alles etaireies (Vivodi, Tellas) me poly deleastikoteres times, alla den kserw... den mou empneoun empistosynh.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ~@/eX~ (16 Οκτ. 2004 , 13:20)

 

Oso gia ISP telika tha protimhsw OTEnet. Mporei na yparxoun kai alles etaireies (Vivodi, Tellas) me poly deleastikoteres times, alla den kserw... den mou empneoun empistosynh.

 

 

Με κάτι τέτοια κορόιδα (sorry αλλά αυτή είναι η αλήθεια) η πOTENET έχει καταφέρει να είναι ο μόνος ISP με κέρδη παρόλο που είναι ο ακριβότερος και με ένα από τα χειρότερα δίκτυα.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι μπαινω με 56Κ (Super), εχω κανει αιτηση ADSL 512 OTE εδω και μια βδομαδα και περιμενω να ανοιξουν πυλες (51ος στην σειρα ειμαι... :o ), το θεμα του Provider, δεν εχω σκεφτει αλλα λεω για TELLAS...

---

Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the first one!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (16 Οκτ. 2004 , 18:06)

 

Με κάτι τέτοια κορόιδα (sorry αλλά αυτή είναι η αλήθεια) η πOTENET έχει καταφέρει να είναι ο μόνος ISP με κέρδη παρόλο που είναι ο ακριβότερος και με ένα από τα χειρότερα δίκτυα.

 

 

Don't worry, exw plhrh syneidhsh ths ilithiothtas mou, alla kai ths asxetosynhs mou so.... kserw oti ayto pou kanw einai ligo ... "asymforo" (euphemism). Anyway, as doume twra me ton OTE na exoume adsl kai apo tou xronou, analoga me to pws phgainei to pragma, vlepoume...

Link to comment
Share on other sites

56K προς το παρόν. Έκανα αίτηση για aDSL στον ΟΤΕ και περιμένω να βάλει πόρτες. :(
http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/reply.gif
Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΑΝΟΙΧΤΑ?

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΣΥΜΦΕΡΟΥΣΑ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΚΑΝΕΙΣ DSL?

ΠΕΙΤΕ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΚΛΠ...

ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ!!!

ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΚΙ ΑΛΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ!!!

ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΙΔΑΝΙΚΟΤΕΡΟ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΚΟΣΤΟΥΣ Κ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος singer (22 Οκτ. 2004 , 16:53)

 

ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΑΝΟΙΧΤΑ?

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΣΥΜΦΕΡΟΥΣΑ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΚΑΝΕΙΣ DSL?

ΠΕΙΤΕ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΚΛΠ...

ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ!!!

ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΚΙ ΑΛΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ!!!

ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΙΔΑΝΙΚΟΤΕΡΟ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΚΟΣΤΟΥΣ Κ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ.

 

 

Εγώ έχω 384/128 γραμμή από τον ΟΤΕ και για provider την acn. Όταν πήρα την συνδρομή υπήρχε μια προσφορά που έδινε στις εξάμηνες 2 μήνες δωρεάν. Έτσι πήρα 8 μήνες συνδρομή και υπολόγισα ότι μαζί με τους 2 μήνες δωρεάν έβγαινε περίπου 23 ευρώ τον μήνα ο provider!!

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος singer (22 Οκτ. 2004 , 16:53)

 

ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΑΝΟΙΧΤΑ?

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΣΥΜΦΕΡΟΥΣΑ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΚΑΝΕΙΣ DSL?

ΠΕΙΤΕ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΚΛΠ...

ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ!!!

ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΚΙ ΑΛΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ!!!

ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΙΔΑΝΙΚΟΤΕΡΟ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΚΟΣΤΟΥΣ Κ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ.

 

Παρακαλώ μη γράφεις με κεφαλαία, γιατί στη γλώσσα του internet είναι σαν να φωνάζεις.

Δεύτερον, δεν έχει σχέση με το θέμα η ερώτηση σου!

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος singer (22 Οκτ. 2004 , 16:53)

 

ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΑΝΟΙΧΤΑ?

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΣΥΜΦΕΡΟΥΣΑ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΚΑΝΕΙΣ DSL?

ΠΕΙΤΕ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΚΛΠ...

ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ!!!

ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΚΙ ΑΛΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ!!!

ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΙΔΑΝΙΚΟΤΕΡΟ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΚΟΣΤΟΥΣ Κ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ.

 

 

Γιατί, πότε μιλήσαμε κλειστά στο myphone;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τελικα ολοι οσοι εχουν κανει αιτηση για ADSL Απο τον ΟΤΕ ολοι εχουν το προβλημα των ελευθερων πυλων. Κριμα ειναι. Παντως δεν ξερω τι ακριβως γινεται.

Βαζοντας το νουμερο του σπιτιου μου στο oteshop.gr moy βγαζει το μηνυμα:

 

Στη περιοχή σας, υπάρχει εγκατεστημένη τεχνολογία ADSL αλλά προς το παρόν δεν υπάρχουν διαθέσιμες προσβάσεις (πόρτες ADSL). Εφόσον επιθυμείτε, μπορείτε να υποβάλλετε το αίτημα σας online και να είστε σε σειρά προτεραιότητας ώστε το αίτημα σας να ικανοποιηθεί όταν υπάρξει διαθεσιμότητα προσβάσεων.

 

 

ενω την ιδια στιγμη η Vivodi παρεχει πληρη καλυψη.

 

Δεν εχω ιδεα ποσο θα περιμενω για πυλες αλλα απ'οτι εμαθα ειμαι 54ος που κανει αιτηση για το DSLAM αυτης της περιοχης

 

Αντε βγαλε ακρη :confused: :confused: :confused:

---

Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the first one!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

άσχετο το ότι η vivodi έχει κάλυψη με τις πόρτες του ΟΤΕ. Επίσης άσχετο με το θέμα του thread :p

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος flyingbullshit (24 Οκτ. 2004 , 12:48)

 

τελικα ολοι οσοι εχουν κανει αιτηση για ADSL Απο τον ΟΤΕ ολοι εχουν το προβλημα των ελευθερων πυλων. Κριμα ειναι. Παντως δεν ξερω τι ακριβως γινεται.

Βαζοντας το νουμερο του σπιτιου μου στο oteshop.gr moy βγαζει το μηνυμα:

 

Στη περιοχή σας, υπάρχει εγκατεστημένη τεχνολογία ADSL αλλά προς το παρόν δεν υπάρχουν διαθέσιμες προσβάσεις (πόρτες ADSL). Εφόσον επιθυμείτε, μπορείτε να υποβάλλετε το αίτημα σας online και να είστε σε σειρά προτεραιότητας ώστε το αίτημα σας να ικανοποιηθεί όταν υπάρξει διαθεσιμότητα προσβάσεων.

 

 

ενω την ιδια στιγμη η Vivodi παρεχει πληρη καλυψη.

 

Δεν εχω ιδεα ποσο θα περιμενω για πυλες αλλα απ'οτι εμαθα ειμαι 54ος που κανει αιτηση για το DSLAM αυτης της περιοχης

 

Αντε βγαλε ακρη :confused: :confused: :confused:

 

 

Ε βάλε Vivodi, τι κάθεσαι και παρακαλάς τον ΟΤΕ;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

To kalhtero einai Na exeis Fast Web T1 optikes ines opws exw egw sthn Italia kai den plhrwnw sxedon tipota giati Internet Connection T1, Tv mesw optikwn inwn kai thl 56,4 euro kai katevazw theoritika me 10mbit

kanonika girw sta 4 me 7 mbit!!!!

JvS CoRp P-900 for ever
Link to comment
Share on other sites

7 mbit???!!!! wow.... πιο μαλακά αυτά ρε παιδιά θα πάθουμε τίποτα δε μας λυπάστε;...

έμπενα με 38Kbits (56Kmodem αλλά χάλια γραμμή) αλλά από σήμερα 256Kbits ADSL by vivodi :-) επιτέλους! (αφού ο οτέ ακόμα μας έχει γραμμένους...)

Link to comment
Share on other sites

"Φοιτητική" 56Κ ΟΤΕnet. Κάποτε συνδεόμουν με 45.2-48.0 kbps, τώρα πια δεν μπορώ να πιάσω πάνω από 41.2, γ@μώ την Κοζάνη μου.

 

Για τα downloads πάντως, ας είναι καλά το φιλαράκι μου εδώ με την ADSL. :p

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα ειμαι με dsl 512... Καλα ειναι μωρε αλλα δεν ειναι πληρως αξιοποιησημη σε θεμα ταχυτητων.Θα την κρατησω ενα τριμηνο,και αν δεν ευχαριστηθω θα την αλλαξω σε 384

---

Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the first one!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...