Jump to content

Huawei MediaPad X1


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ηρθε σημερα η συσκευη...εχω θεμα ομως αφου δεν μπορω να κανω update...Μπορει καποιος ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ;Ποια update πρεπει να κατεβασω; Μου λεει οτι εχω την 7D-501uV100R001C23B017 ηρθε μια ΟΤΑ η 7D-501uV100R001C23B019 και την εγκατεστησα αλλα οταν παω needrom για να κατεβασω την multilanguage Β020,την κατεβαζω στο PC την βαζω στην SD και μετα οταν παω να κανω Local update δεν την βρισκει... Μπορει καποιος να βοηθησει;

Σωστα παω τη διαδικασια ή κατι χανω;:(:!::(

Ποτέ μην λές ποτέ :!:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 191
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ηρθε σημερα η συσκευη...εχω θεμα ομως αφου δεν μπορω να κανω update...Μπορει καποιος ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ;Ποια update πρεπει να κατεβασω; Μου λεει οτι εχω την 7D-501uV100R001C23B017 ηρθε μια ΟΤΑ η 7D-501uV100R001C23B019 και την εγκατεστησα αλλα οταν παω needrom για να κατεβασω την multilanguage Β020,την κατεβαζω στο PC την βαζω στην SD και μετα οταν παω να κανω Local update δεν την βρισκει... Μπορει καποιος να βοηθησει;

Σωστα παω τη διαδικασια ή κατι χανω;:(:!::(

 

Με την ιδια διαδικασια(ΟΤΑ)ηρθε και η Β021 εγκατασταθηκε επισης αλλά παλι δεν εχω Ελληνικα,Gmail,Chrome,Google Play...Τι πρεπει να κανω;Ποια ROM ειναι η τελευταια για το Χ1.Μπορει να βοηθησει καποιος γιατι δεν βλεπω φως...:blink::wacko:

Ποτέ μην λές ποτέ :!:
Link to comment
Share on other sites

Mετα απο αραχνιασμα πανω στο κινητο κ στο PC και με οσα γραφετε και εδω εσεις(ευχαριστω)καταφερα να περασω την B010 με EMUI 2.3 απο needrom,Play Store apk,Ελληνικο πληκτρολογιο απο το G.Store και επισης...το ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ(για μενα)...περασα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ Ελληνικο Μενου με morelocale2 σε συνδιασμο με adb fastboot στο PC και τις σωστες εντολες(marika εσενα διαβασα πιο πανω θενκς :) ) :D...

Πλεον σιγα σιγα απολαμβανω την κινηταααααρα!!!Οθονη χρωμα περιβαλλον...ολα καλα...κι ακομα δεν εχω δει απολυτως τιποτα εννοειται:p

Αλλά βρε παιδια...γιατι δεν γραφετε πιο συχνα στο τοπικ;...:O

Καλως σας βρηκα λοιπον,θα τα λεμε-ελπιζω για καλο!

Οχι EMUI 3.0 δεν καταφερα να βρω πως θα βαλω,Kit Kat δεν ξερω αν παιζει κατι,ενω και εχω ενα θεματακι ακομα διοτι δεν μπορω να δωσω λογαριασμο gmail στις επαφες ωστε να συγχρονισω συσκευη με Gmail στο PC(μονο ενα exchange μου βγαζει...).

Οποιαδηποτε βοηθεια δεκτη και επιθυμητη:cool:

Καλο βραδυ σε ολες και ολους :D

Ποτέ μην λές ποτέ :!:
Link to comment
Share on other sites

 

 

Κατέβασα και εγώ αυτή την έκδοση αλλά ακόμα δεν την έχω περάσει .Μπορείς να μου πεις αν έχει επιλογή για Ελληνικά ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πώς μπορώ να το ρουτάρω? υπάρχει κάποιος οδηγός παρακαλώ???

 

Εmui 2.3? η Emui 3? ποια έκδοση έχεις?

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα και εγώ αυτή την έκδοση αλλά ακόμα δεν την έχω περάσει .Μπορείς να μου πεις αν έχει επιλογή για Ελληνικά ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εmui 2.3? η Emui 3? ποια έκδοση έχεις?

 

2.3 χωρίς ελληνικά έχω, αλλά ψήνομαι κι εγώ για 3. - ξέρεις τη διαδικασία για ρουτάρισμα?

Link to comment
Share on other sites

Για να συγχρονισω Επαφες με το λογαριασμο μου στο Gmail και να περασω απο εκει οσες επαφες εχω στο X1,μεχρι προτινος(ειχα το Ascend Mate 2)πηγαινα στις Επαφες-Λογαριασμοι-Προσθηκη λογ/σμου και εκει ειχε την επιλογη για Gmail.Τωρα ΔΕΝ την εχει και μου δινει δυνατοτητα μονο για Λογ/σμο exchange...Εχω προβλημα λοιπον και δεν γινεται να συγχρονισω τις Επαφες...

Μπορει καποιος να βοηθησει;:confused:

Ποτέ μην λές ποτέ :!:
Link to comment
Share on other sites

Άμα πας στο τοπικ του HUAWEI honor 6 έχει οδηγό... Λογικά θα δουλέψει και για το mediapad x1.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

2.3 χωρίς ελληνικά έχω, αλλά ψήνομαι κι εγώ για 3. - ξέρεις τη διαδικασία για ρουτάρισμα?

 

Αν είσαι σε 2.3 με RootGenius γινεται αμεσως...την 3 δεν ξερω γιατι δεν την εχω βαλει ακομα..αλλα αν ειναι οπως στο Ρ7 ειναι λιγο ιστορια γιατι θελει αλλο recovery και μετα φλασαρισμα απο εκει του SuperSu.

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

emui 3.0 κανείς? :p

 

 

Μπορεις να μας πεις τελικα αν εχει ελληνικα η Emui 3?

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Άμα πας στο τοπικ του HUAWEI honor 6 έχει οδηγό... Λογικά θα δουλέψει και για το mediapad x1.

Σωστος...επιασε :thanks:

Ποτέ μην λές ποτέ :!:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μας πεις τελικα αν εχει ελληνικα η Emui 3?

 

Όχι δεν έχει ελληνικά πουθενά!, αλλά έχει απίθανο μενού πλέον!!!

AM7-TL10 Β553 dual 3ram 64rom medallion edition

http://www.vmall.com/product/1668.html

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι σε 2.3 με RootGenius γινεται αμεσως...την 3 δεν ξερω γιατι δεν την εχω βαλει ακομα..αλλα αν ειναι οπως στο Ρ7 ειναι λιγο ιστορια γιατι θελει αλλο recovery και μετα φλασαρισμα απο εκει του SuperSu.

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Μπορεις να μας πεις τελικα αν εχει ελληνικα η Emui 3?

Δηλαδή αν ρουτάρω την 2.3 που είμαι τώρα, και αναβαθμίσω σε 3.0 θα παραμείνω ρουτ? ή φτου και από την αρχή?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν ρουτάρω την 2.3 που είμαι τώρα, και αναβαθμίσω σε 3.0 θα παραμείνω ρουτ? ή φτου και από την αρχή?

 

Δεν το εχω κανει ...αλλα στο xda που διαβαζω η τελευταια B008 που βγηκε κανει "ολικη" διαγραφη οποτε υποθετω δε θα μεινει ουτε ρουτ..

http://forum.xda-developers.com/huawei-mediapad/general/rom-kitkat-4-4-2-emui-3-0-400-dpi-t2925015

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

...στο xda που διαβαζω η τελευταια B008 που βγηκε ...

http://forum.xda-developers.com/huawei-mediapad/general/rom-kitkat-4-4-2-emui-3-0-400-dpi-t2925015

 

Δηλαδη αν βαλουμε αυτη και morelocale2 για Ελληνικα...ειμαστε κομπλε;:D:rolleyes:

Ποτέ μην λές ποτέ :!:
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν βαλουμε αυτη και morelocale2 για Ελληνικα...ειμαστε κομπλε;:D:rolleyes:

 

Βρε Cotzak και αυτο και το πως βαζουμε τις επαφες μεσω google λογαριασμου στα εχω πει απο προχτες με πμ και σου εστειλα και λινκ....τι ρωτας συνεχεια τα ιδια; ριξε μια ματια..

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Ζήλεψα και κατεβάζω το τελευταίο update να το περάσω :)

 

http://www.carbontesla.com/2015/01/b009-emui-3-0-update-mediapad-x1/

 

--------------------

 

Καλά άντε γειά!!!

 

πρέπει να έκανα μισή ώρα να καταφέρω να γυρίσω στα αγγλικά!!!

 

το κινητό μετά από την αναβάθμιση γυρνά μόνο σε κινέζικα!!!

 

κατά τα άλλα, το νέο μενού μου αρέσει πολύ περισσότερο οπτικά αφενός, και αφετέρου μάλλον έγινα πιό smooth στη λειτουργία του ;)

Edited by Ploiarxos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Ζήλεψα και κατεβάζω το τελευταίο update να το περάσω :)

 

http://www.carbontesla.com/2015/01/b009-emui-3-0-update-mediapad-x1/

 

--------------------

 

Καλά άντε γειά!!!

 

πρέπει να έκανα μισή ώρα να καταφέρω να γυρίσω στα αγγλικά!!!

 

το κινητό μετά από την αναβάθμιση γυρνά μόνο σε κινέζικα!!!

 

κατά τα άλλα, το νέο μενού μου αρέσει πολύ περισσότερο οπτικά αφενός, και αφετέρου μάλλον έγινα πιό smooth στη λειτουργία του ;)

 

Αυτο το site δεν το ηξερα...θα το δοκιμασω στην επομενη αναβαθμιση να δω ποσο γρηγορο ειναι.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το site δεν το ηξερα...θα το δοκιμασω στην επομενη αναβαθμιση να δω ποσο γρηγορο ειναι.

Έβαλες την Β009 κι εσύ?, ή μιλάς για τη μετά από τη Β009?

Link to comment
Share on other sites

Έβαλες την Β009 κι εσύ?, ή μιλάς για τη μετά από τη Β009?

 

Οχι ακομα δεν εχω βαλει...το εχω δωσει το τηλεφωνο αλλα το "φροντιζω" εγω...και αν δεν εχει ελληνικα δεν το θελει...οποτε θα περιμενω.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Μετά από την πολύ κακή διαχείριση μπαταρίας, ξαναγύρισα σε EMUI 2.3 αλλά κατέβασα ένα update γερμανικό που είχε μέσα προεγκατεστημένα gapps (KK 4.4.2 / EMUI 2.3 / 400DPI (DE) ) από εδώ ακολουθώντας τις οδηγίες, και όλα τέλεια πάλι :)

 

http://forum.xda-developers.com/huawei-mediapad/general/rom-kitkat-4-4-2-emui-2-3-320-dpi-t2923307

 

Εδώ έχει μάλλον όλα τα update:

 

http://www.shuaji.net/huawei/x1/7D-503L_rom/

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα.

Έχω ψάξει αλλα δεν το έχω βρει εδώ Ελλάδα. Πως μπορώ να το πάρω και από που να το ψάξω? Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχω ψάξει αλλα δεν το έχω βρει εδώ Ελλάδα. Πως μπορώ να το πάρω και από που να το ψάξω? Ευχαριστώ πολύ.

Κανείς μας δεν το έχει αγοράσει Ελλάδα, μόνο από internetομάγαζα θα το βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Ευχαριστώ για την υπόδειξη. Έχεις να μου προτείνεις κάποιο αν μπορείς. Πχ εκεί που το αγόρασες εσύ?.

Αν θεωρείτε διαφήμιση και απαγορεύεται από τους κανονισμούς του forum (αν και δεν νομίζω) στείλε μου ένα ΠΜ. :)

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Ευχαριστώ για την υπόδειξη. Έχεις να μου προτείνεις κάποιο αν μπορείς. Πχ εκεί που το αγόρασες εσύ?.

Αν θεωρείτε διαφήμιση και απαγορεύεται από τους κανονισμούς του forum (αν και δεν νομίζω) στείλε μου ένα ΠΜ. :)

 

κάποια στιγμή το είχα βρει στο σκρουτζ στα 425Ε αλλά τώρα δε το έχει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...