Jump to content

2014 FIFA World Cup Brazil


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως να έβαζε το Μάνο Σέργιο να παίξει στο επόμενο; Αφού όλοι τους δείχνουν ότι η διαφήμιση είναι το πρώτο και το τελευταίο τους μέλημα... :rolleyes:

 

Πάντως, ότι κι αν γίνει τελικά στη Βραζιλία, ακόμα και η επόμενη μέρα στα δικά μου μάτια φαντάζει μία από τα ίδια. Δηλαδή εσάς σας γεμίζει το μάτι ο Ρανιέρι για σοβαρός προπονητής; Μακάρι να κάνω λάθος εκτίμηση, αλλά δεν τα βλέπω καθόλου ευοίωνα τα πράγματα σαν συνέχεια...

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι δικοί μας δεν πήγαν για να παίξουν μπάλα, πήγαν το ταξιδάκι τους και τράβαγαν selfies.

 

και φωτογραφίες από τα αποδυτήρια... ;)

 

Μη γίνεστε άδικοι, οι ίδιοι είναι που τους αποθεώσαμε στην Ρουμανία.

Λίγο τύχη θέλει η ομάδα.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Και 2 αλλαγές στην ενδεκάδα ;) Αυτό για άμυνα, μπροστά στην κατάσταση που είναι τα δύο φορ, μόνο από τύχη...

 

Επίσης δεύτερο φορ που τον ξεκίνησε ο Σαμαράς ΔΕΝ είναι, 1000 φορές βαλε τον Σάλπι δεύτερο που είναι και η μόνη περίπτωση να παίξει καλά επιθετικά (μόνος του χάνεται, εξτρέμ μόνο για άμυνα)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μη γίνεστε άδικοι, οι ίδιοι είναι που τους αποθεώσαμε στην Ρουμανία.

Λίγο τύχη θέλει η ομάδα.:)

Το κακό είναι ότι στα προκριματικά κάθε ζώνης έρχεσαι αντιμέτωπος μόνο με τις αντίστοιχες ομάδες, π.χ. εμείς με ευρωπαϊκές κλπ. Εμείς εκτός από το 2-1 επί της Νιγηρίας στο προηγούμενο μουντιάλ, δεν έχουμε να επιδείξουμε κάτι πραγματικά αξιόλογο απέναντι σε αμερικανικές, ασιατικές και αφρικανικές ομάδες. Δε μπορώ να φανταστώ τι τρέξιμο έχουμε να φάμε με τα μηχανάκια τους Ιάπωνες... :wacko:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

καλό το ποδόσφαιρο, αλλά σαν το μπάσκετ δεν έχει .. κρατάω τα ξενύχτια, τις πίτσες, τις μπύρες κτλ για τότε.. :cool:
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε το Αργεντινή - Βοσνία με το γρηγορότερο αυτογκόλ στην ιστορία των Παγκοσμίων Κυπέλλων σε μόλις 2 λεπτά και 7 δευτερόλεπτα. Κατά τα άλλα η Βοσνία φαίνεται αρκετά διαβασμένη με πολύ καλό μαρκάρισμα στον Μέσσι. Για να δούμε πως θα πάει..
Link to comment
Share on other sites

οι γαλλοι κερδισαν 3-0 την ονδουρα, η οποια ειχε μεινει με 10 παικτες απο το 43. καλουτσικα επαιξαν οι γαλλοι. λειπει ο ριμπερι.
Link to comment
Share on other sites

οι γαλλοι κερδισαν 3-0 την ονδουρα, η οποια ειχε μεινει με 10 παικτες απο το 43. καλουτσικα επαιξαν οι γαλλοι. λειπει ο ριμπερι.

 

Με την Ονδούρα πιστεύω δε μπορούν να βγουν τόσο ασφαλή συμπεράσματα. Είχαν καλή κυκλοφορία της μπάλας κατά διαστήματα και δεν απειλήθηκαν πολύ. Πρέπει να περιμένουμε τα επόμενα ματς για να δούμε πως θα πάει..

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να είναι η πιο αδύναμη ομάδα του mundial.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μπα, δεν ήταν τόσο κακή... Κυρίως αμυντικά βέβαια, αλλά χωρίς το πέναλτι/κόκκινη ακόμα θα πάλευαν για γκολ οι γάλλοι

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να είναι η πιο αδύναμη ομάδα του mundial.

 

Μπα νομίζω υπάρχουν και πιο αδύναμες ακόμη..

 

Μπα, δεν ήταν τόσο κακή... Κυρίως αμυντικά βέβαια, αλλά χωρίς το πέναλτι/κόκκινη ακόμα θα πάλευαν για γκολ οι γάλλοι

 

Δε νομίζω Πέτρο. Με κάποιο τρόπο οι Γάλλοι θα το έβαζαν αργά ή γρήγορα.

Αντίθετα η Αργεντινή κινήθηκε σε ρηχά νερά. Πολύ καλά κλεισμένοι σε όλο το παιχνίδι οι Μέσσι-Αγουέρο και η Βοσνία πολύ επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις. Ο Μέσσι πολύ αγχωμένος και φαινόταν γενικότερα και στις κινήσεις του αλλά και στο ότι κάποιες φορές πήγε να πάρει μόνος του πολλές προσπάθειες απ' το χώρο του κέντρου. Βέβαια μετά το γκολ που έβαλε, απελευθερώθηκε κάπως (σίγουρα βοήθησε και ο Ιγκουαϊν πιστεύω σε αυτό) και είδαμε μια καλύτερη Αργεντινή. Αν είναι πιο σωστή στις επιστροφές της και δε κάνει κάποια εύκολα λάθη στο κέντρο, πιστεύω θα πάει πολύ καλά..

Link to comment
Share on other sites

Φέτος πάντως το παγκόσμιο έχει πολλούς διεκδικητές για το τρόπαιο, δεν είναι όπως τις προηγούμενες χρονιές, εγώ πιστεύω πως θα το σηκώσει η Αργεντινή αλλα θα πρέπει να ματώσει την φανέλα.
Link to comment
Share on other sites

Άλκη ας πήγαινε 0-0 μέχρι το 60 να δεις άμυνα οι άλλοι μετά :p Δεν ήταν καλή η Γαλλία...

 

Η Αργεντινή που έπαιξε εχθές ούτε στους 8 δε φτάνει, μου άρεσε περισσότερο η Βοσνία προσωπικά...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Άλκη ας πήγαινε 0-0 μέχρι το 60 να δεις άμυνα οι άλλοι μετά :p Δεν ήταν καλή η Γαλλία...

 

Η Αργεντινή που έπαιξε εχθές ούτε στους 8 δε φτάνει, μου άρεσε περισσότερο η Βοσνία προσωπικά...

 

Σίγουρα δεν ήταν η Γαλλία που θα περίμεναν πολλοί. Φαίνεται και η απουσία του Ριμπερί. Αλλά προσωπικά περιμένω να δω πως θα πάει και στα υπόλοιπα παιχνίδια για να κρίνω. Σ' αυτό που λες δεν έχεις άδικο. Σίγουρα θα έπαιζαν 11 πίσω απ' τη σέντρα και 5 απ' αυτούς δίπλα στο τερματοφύλακα για παν ενδεχόμενο!

Λογικά όλες αυτές τις ομάδες, τις θεωρητικά διεκδικήτριες του τίτλου, θα τις δούμε να παίζουν μετά τη φάση των ομίλων. Οι περισσότερες εξ αυτών, αν όχι όλες, θα περάσουν οπότε εκεί θα προσπαθήσουν αρκετά περισσότερο!

Link to comment
Share on other sites

Πάμε ρε Γερμανία :!:

ωραία, δεν είμαι μόνος :grin:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Πάμε ρε Γερμανία :!:

 

Έχουμε κ αυτή τη ματσάρα σήμερα. Δε μου αρέσει σαν ομάδα η Γερμανία αλλά έχει 1-2 παίκτες που μου αρέσουν πάρα πολύ (πχ Σβαϊνστάιγκερ). Κρίμα για τον Ρόις που χάνει έτσι το Μουντιάλ. Μακάρι να επιστρέψει δυνατότερος μετά το τραυματισμό του..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δυστυχώς πάντα είχα μια έντονη συμπάθεια για αυτήν την ομάδα... Ελπίζω να παίξει η αγάπη μου ο Αντελινο μπας και στηρίξω λίγο Πορτογαλία :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Έλα μωρή Πορτογαλία πάτα κάτω τους κατακτητές, όπως η Ιταλία πριν 2 χρόνια...;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είναι συμπαθής η Ολλανδία, από εκεί και πέρα να το πάρει όποιος μας δώσει θέαμα.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα πέτσινα πέναλτι και γενικά τα φάλτσα σφυρίγματα καταστρέφουν το τουρνουά. Άλλο ένα χαριστικό πέναλτι, υπέρ των Γερμανών αυτή τη φορά, όλως τυχαίως εκεί που είχαν τις πρώτες ευκαιρίες οι Πορτογάλοι. Τα 'χετε κάνει ρόιδο κύριε Μπλάτερ. :wacko:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πάνο, όπως είπα στο άλλο θέμα

 

 

 

Κάθε τράβηγμα στην περιοχή είναι πέναλτι φέτος ;) παίζω σε κάθε ματς σχεδόν να μπει και να χαθεί πέναλτι για κάθε ομάδα και είμαι στο 65 :) μακάρι να συνεχίσει έτσι...

 

Οδηγία είναι από FIFA

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καταστρέφονται τα παιχνίδια έτσι όμως. Δεν είναι όλες οι ομάδες Ολλανδία να ρίξουν 5 γκολ μετά από τέτοιο πέναλτι. Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν είναι κανόνας για τις μεγάλες ομάδες μόνο! Ας μην βάλει χέρια ο αμυντικός ;) Στο κέντρο πχ άνετα το έδινε φάουλ

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...