Jump to content

2014 FIFA World Cup Brazil


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιστεύω ότι στη δεύτερη αγωνιστική που πλέον σφίγγουν τα πράγματα, θα δούμε καλύτερη μπάλα. Ευελπιστώ τουλάχιστον.

 

Ποσο καλυτερη μπαλα να δεις φιλε μου, το μουντιαλ αυτο ειναι μεχρι στιγμης απο τα καλυτερα που εχουν γινει ποτέ. Ξερεις τι σημαινει 3+ γκολ μ.ο. ? Αν συνεχισει ετσι εχουν να σπασουν πολλα ρεκορ ( και το ευχομαι ) :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτι λείπει στη Γκάνα, δεν είναι κακή αλλά αρκετά ημιτελής..

 

Εδιτ: γκοοοοολ και πήραμε τα λεφτά μας πίσω για πριν!

Edited by pgetsopoulos

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Η τελική πάσα τους έλειπε Πέτρο. Έβλεπα τις σέντρες τους και αναπολούσα εποχές Σπυρόπουλου - Βύντρα στον ΠΑΟ :ρ
Link to comment
Share on other sites

Να κάνουμε μια λίστα με φαβορί;

Εγώ θα ξεκινήσω με Βραζιλία και Γερμανία

και οι υπόλοιποι θα προσθέσουν τους δικούς τους.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Να κάνουμε μια λίστα με φαβορί;

Εγώ θα ξεκινήσω με Βραζιλία και Γερμανία

και οι υπόλοιποι θα προσθέσουν τους δικούς τους.:)

 

Αν και δεν το περίμενα, είναι 2-3 ευρωπαϊκές ομάδες που δεν πολυπίστευα να έχουν τόση καλή απόδοση: Ολλανδία, Ιταλία, αλλά και Γαλλία. Περιμένω να δω και τη δεύτερη αγωνιστική για να κρίνω καλύτερα. Περιμένω και την ανάκαμψη της Ισπανίας φυσικά.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Να κάνουμε μια λίστα με φαβορί;

Εγώ θα ξεκινήσω με Βραζιλία και Γερμανία

και οι υπόλοιποι θα προσθέσουν τους δικούς τους.:)

 

Γερμανια υποστηριζω αλλα νομιζω και οι Ολλανδοι φαινονται λυσασμενοι για το μουντιαλ.

Link to comment
Share on other sites

Η τελική πάσα τους έλειπε Πέτρο. Έβλεπα τις σέντρες τους και αναπολούσα εποχές Σπυρόπουλου - Βύντρα στον ΠΑΟ :ρ

Και ένα φορ, θα έλεγα..

 

Ευρώπη βλέπω, Γερμανία-Ιταλία-Ελλάδα-Ολλανδία

 

Αν Και οι τελευταίοι είναι losers εντελώς...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Την Ελλαδα που την βλεπεις ακριβως

 

Προσωπικά πιστεύω δεν έχουμε ελπίδες να περάσουμε.

Προς το παρόν, με αυτό που είδα τη 1η αγωνιστική, φαβορί για μένα είναι η Ολλανδία. Από εκεί και πέρα βάζω και Γερμανία, Αργεντινή. Επίσης πολύ καλά μπορεί να πάει και η Βοσνία..

Link to comment
Share on other sites

Αν δε παινέψεις το σπίτι σου.. :p

 

Από όσα έχω δει μέχρι τώρα, είμαστε πολύ άτυχοι με τον όμιλο :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πολύ θα ήθελα να δω Ολλανδία,

αλλά όχι την ομάδα του τελικού του προηγούμενου μουντιάλ.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Βραζιλία - Μεξικό 0-0

Ωραίο παιχνίδι, με πολλές φάσεις,γρήγορο ρυθμό και με έναν Οτσόα που έβγαλε τα άβγαλτα! Μόνο το γκολ έλειπε..

Link to comment
Share on other sites

Συμπεράσματα απ' το Βραζιλία-Μεξικό:

1. Η Βραζιλία όντως έχει ψυχολογικό θέμα και πελατειακή σχέση με το Μεξικό. Δεν εξηγείται αλλιώς αυτό που είδαμε απόψε.

2. Τελικά εκτός της δικής μας εθνικής, και στη Βραζιλία υπάρχουν άτομα που έχουν μπει με μέσο στην εθνική. Κι αναφέρομαι στους δύο φορ (Φρεντ και Ζο). Ο Σκολάρι είναι ανεκδιήγητος, αδικαιολόγητη εντελώς η μη κλήση των Κακά και Πάτο. Αν πάει έτσι το πράγμα, και βλέπουμε τόσο χλιαρή Βραζιλία, όση αβάντα κι αν πάρουν, βλέπω να τους πάει τρένο όλους η Γερμανία...

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

3. Η διαιτησία ήταν....εκπληκτική!

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θεωρώ ότι ο Τούρκος δε μάσησε. Αν σήμερα ξανασφύριζε ο διαιτητής του Βραζιλία-Κροατία (ο Ιάπωνας), τουλάχιστον 1-2 πέναλτι θα τα είχε δώσει. :p
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

3. Η διαιτησία ήταν....εκπληκτική!

 

Κι εγώ θεωρώ ότι ο Τούρκος δε μάσησε. Αν σήμερα ξανασφύριζε ο διαιτητής του Βραζιλία-Κροατία (ο Ιάπωνας), τουλάχιστον 1-2 πέναλτι θα τα είχε δώσει. :p

 

Όντως η διαιτησία ήταν αρκετά καλή και μπράβο στο διαιτητή που δε φοβήθηκε την έδρα και σφύριζε σωστά σχεδόν σε όλες, αν όχι σε όλες τις φάσεις!

Απορώ γιατί υπάρχει ο Φρεντ σ' αυτή την ομάδα. Και μετά λέμε για εμάς!

Link to comment
Share on other sites

Όντως η διαιτησία ήταν αρκετά καλή και μπράβο στο διαιτητή που δε φοβήθηκε την έδρα και σφύριζε σωστά σχεδόν σε όλες, αν όχι σε όλες τις φάσεις!

Απορώ γιατί υπάρχει ο Φρεντ σ' αυτή την ομάδα. Και μετά λέμε για εμάς!

 

Θα μπορούσε να δουλέψει ακόμα και με σύστημα χωρίς κλασικό φορ, ή στο φινάλε να παίζει ο Νεϊμάρ στην κορυφή και να τον πλαισιώνουν οι τόσο καλοί χαφ και ακραίοι που θα μπορούσε να έχει στην ομάδα κι αποφάσισε να τους αφήσει εκτός, π.χ. Κακά, Λούκας Μόουρα κλπ. Πιστεύω ότι η γκρίνια άρχισε ήδη κι από τον κόσμο κι από τα ΜΜΕ, αλλά δυστυχώς τώρα δε μπορεί να κάνει τίποτα. Δεν είναι σαν το 2002 φέτος. Εδώ έχεις τρομερή πίεση από τον κόσμο, κι επίσης δεν έχεις Ρονάλντο-Ριβάλντο-Ροναλντίνιο. ;)

 

Επίσης απορώ γιατί δεν ξεκινάει βασικός ο Μπερνάρντ. Απ΄ ό,τι φάνηκε σήμερα, αλλά και στον πρώτο αγώνα, δίνει πολύ καλή κίνηση στις πτέρυγες. Εναλλακτικά, στον επόμενο αγώνα, σε συνδυασμό με άκρα Όσκαρ-Χουλκ, και κορυφή το Νεϊμάρ, θα μπορούσε να δοκιμάσει και τον Φερναντίνιο, που είναι πολύ καλός οργανωτής. ;)

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το είπα ειρωνικά

 

Δεν έδωσε αρκετά φάουλ για Μεξικό πχ η φάση του Ζο, αν θυμάμαι καλά, που βγήκε τετ-α-τετ ξεκινάει από ξεκάθαρο φάουλ του Νειμαρ που πετάει κάτω τον Μεξικάνο... Η εκείνο που πάτησαν τον αρχηγό του Μεξικό και έδωσε...επιθετικό!

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε να δουλέψει ακόμα και με σύστημα χωρίς κλασικό φορ, ή στο φινάλε να παίζει ο Νεϊμάρ στην κορυφή και να τον πλαισιώνουν οι τόσο καλοί χαφ και ακραίοι που θα μπορούσε να έχει στην ομάδα κι αποφάσισε να τους αφήσει εκτός, π.χ. Κακά, Λούκας Μόουρα κλπ. Πιστεύω ότι η γκρίνια άρχισε ήδη κι από τον κόσμο κι από τα ΜΜΕ, αλλά δυστυχώς τώρα δε μπορεί να κάνει τίποτα. Δεν είναι σαν το 2002 φέτος. Εδώ έχεις τρομερή πίεση από τον κόσμο, κι επίσης δεν έχεις Ρονάλντο-Ριβάλντο-Ροναλντίνιο. ;)

 

Επίσης απορώ γιατί δεν ξεκινάει βασικός ο Μπερνάρντ. Απ΄ ό,τι φάνηκε σήμερα, αλλά και στον πρώτο αγώνα, δίνει πολύ καλή κίνηση στις πτέρυγες. Εναλλακτικά, στον επόμενο αγώνα, σε συνδυασμό με άκρα Όσκαρ-Χουλκ, και κορυφή το Νεϊμάρ, θα μπορούσε να δοκιμάσει και τον Φερναντίνιο, που είναι πολύ καλός οργανωτής. ;)

 

Θα συμφωνήσω αν και ο Κακά έχει πέσει πάρα πολύ απ' τη 1η χρονιά που πήγε στη Ρεάλ και τραυματίστηκε. Από τότε δεν έχει ξαναπαίξει στο επίπεδο που έπαιζε. Βέβαια σίγουρα θα ήταν πολύ πιο χρήσιμος στον άξονα να φτιάχνει παιχνίδι αλλά και να περνάει τις κάθετες πάσες σε σχέση με τον Φρέντ στην επίθεση. Ο Χούλκ γιατί δεν έπαιζε σήμερα; Κάποιο πρόβλημα ή απλά τον ξέχασε στον πάγκο; Ο Μπερνάρντ καλός παίκτης αλλά δεν έχει τη δύναμη, τουλάχιστον έτσι μου φαίνεται εμένα.

Δε νομίζω να ξανακάνει ομάδα η Βραζιλία όπως τότε με τα 3Ρ. Τεράστιοι παίκτες και οι τρείς τους ;)

 

Προσωπικά το είπα ειρωνικά

 

Δεν έδωσε αρκετά φάουλ για Μεξικό πχ η φάση του Ζο, αν θυμάμαι καλά, που βγήκε τετ-α-τετ ξεκινάει από ξεκάθαρο φάουλ του Νειμαρ που πετάει κάτω τον Μεξικάνο... Η εκείνο που πάτησαν τον αρχηγό του Μεξικό και έδωσε...επιθετικό!

 

Εγώ δεν είδα κάποιο θέμα με τη διαιτησία πάντως. Θα ακούσουμε τον μάστερ Περικλή Βασιλάκη που θα μας τα αναλύσει όλα, αν δε το έκανε ήδη :ρ

Link to comment
Share on other sites

Τραυματίας ήταν ο Χουλκ σήμερα, αν και να έπαιζε, δεν ξέρω τι παραπάνω θα έκανε. Δεν ξέρω, θεωρώ ότι είναι ψιλοαπογοήτευση αυτή η ομάδα φέτος. Περιμένω να δω ολοκληρωμένη τη 2η αγωνιστική για να κρίνω κάποιες συγκεκριμένες ομάδες, π.χ. Ολλανδία, Ισπανία, Ιταλία κλπ. Εύχομαι μόνο να μην πάει τρένο για τελικό η Γερμανία... :X
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τραυματίας ήταν ο Χουλκ σήμερα, αν και να έπαιζε, δεν ξέρω τι παραπάνω θα έκανε. Δεν ξέρω, θεωρώ ότι είναι ψιλοαπογοήτευση αυτή η ομάδα φέτος. Περιμένω να δω ολοκληρωμένη τη 2η αγωνιστική για να κρίνω κάποιες συγκεκριμένες ομάδες, π.χ. Ολλανδία, Ισπανία, Ιταλία κλπ. Εύχομαι μόνο να μην πάει τρένο για τελικό η Γερμανία... :X

 

Μην αγχώνεσαι. Υπάρχει ο Πίρλο και ο Μπαλοτέλι στη διοργάνωση ;)

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω να δω τους ρωσους οι οποιοι σαν εσσδ ηταν το πρωτο παιχνιδι μουντιαλ που θυμαμαι εκεινο το εκπληκτικο 6-0 επι των ουγγρων το 86 κ απο τοτε κ φυσικα απο την καταφορη αδικια που ειχαν βιωσει σε εκεινο το μουντιαλ τους τρεφω συμπαθεια

Παντως σιγουρα δεν περιμενω υπερηχητικη ομαδα σαν εκεινη:(

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρει ο σπίκερ του αγώνα: 'Οι Κορεάτες βάζουν γκολ με αίτηση. Στα φιλικά είχαν πολλά αρνητικά αποτελέσματα. Μόνο την Ελλάδα κατάφεραν να νικήσουν.'

Πραγματικά θα θελα να ξερα, εκεί στην Εθνική, δεν είδαν ότι κάποιο πρόβλημα υπάρχει στην ομάδα, αφού οι Νοτιοκορεάτες κατάφεραν να νικήσουν μόνο εμάς; Σε νικάει μια ομάδα που έχει μόνο αρνητικά αποτελέσματα στα υπόλοιπα φιλικά. Δε προβληματίζεσαι;; Τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

Η απόλυτη ματσάρα απόψε το Ολλανδία-Αυστραλία. Τρεχαντήρια οι Αυστραλοί, έβαλαν δύσκολα στους οράνιε. Έκαναν ό,τι δεν έκαναν οι Ισπανοί. Κρίμα μόνο που έχασαν εν τέλει, γιατί έστω έναν βαθμό τον άξιζαν.

Για να δούμε τώρα τους φίλους μας τους Ισπανούς, που αναλόγως του Χιλή-Αυστραλία την άλλη αγωνιστική, ίσως παίζουν το τελευταίο τους χαρτί ως παγκόσμιοι πρωταθλητές. Κι αυτό γιατί αν απόψε φέρουν ισοπαλία, οι Χιλιανοί έχουν την τύχη στα χέρια τους. Με ένα βαθμό την τρίτη αγωνιστική με τους Αυστραλούς, πέρασαν στους 16.

 

Άρχισε να ζεσταίνεται το κλίμα πάντως, βλέπουμε καλή μπαλίτσα, κι αυτό είναι πολύ καλό. :)

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τα έχεις μπερδέψει παππού, με Ολλανδία παίζει η Χιλή την άλλη βδομάδα!

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...