Jump to content

Moto G 4G/LTE


programmergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού ενημερώσεις τη εφαρμογή "ενημέρωση υπηρεσιών motorola" (μέσω play store) θα πας να κάνεις αναζήτηση αναβάθμισης (ρυθμισεις->σχετικά με το τηλεφωνο->ενημερώσεις συστήματος)

Από μπαταρία να περιμένεις με φυσιολογική, για τον μέσω χρήστη, χρήση (αρκετό σερφαρισμα, ομιλία, sms κλπ.) μια γεμάτη μερα....

 

καλα αυτο το εκανα μολις το πηρα...δεν βγαζει ενημερωση καμια. Εσεις ποια εκδοση φορατε ; Εδωσε την 5 η moto ;

 

Edit : Ενταξει εκανα την ενημερωση συστηματος και κανει update ...για να δουμε !

Edited by Modeling
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 461
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια μια βοηθεια! Εχω βαλει το team win recovery και αφου κατεβασω 5.1 update , οταν κανει ρεσταρτ με παει στο recovery και δεν κανει τπτ. ΠΡεπει να βαλω τον οφισιαλ recovery? Δεν ξερω τι να πατησω!

 

Τελικα κανει 4-5 ρεσταρτ και αφου καταλαβαινει οτι δεν μπορει να κανει αναβαθμιση το παραταει. Προσπαθησα να βαλω και το νεο twrp αλλα δεν το παιρνει....δακρυζω..

Edited by Amlet
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος με εγκατεστημένη (official) 5.1 και flip cover θήκη μπορεί να μας πει αν λύθηκε το πρόβλημα με τη δόνηση...;

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μήπως κάποιο καλό παιδί που να είναι Αθήνα-Πειραιά φυσικά, μπορεί να μου ρουτάρει τη συσκεύή; Με το αζημείωτο βέβαια!!

Οποιος μπορεί ας στείλει p.m

Ευχαριτώ.

Link to comment
Share on other sites

Bug πρέπει να είναι που αφορά εφαρμογές που έχεις μεταφέρει στην κάρτα, αν θυμάμαι καλά.
Link to comment
Share on other sites

Bug πρέπει να είναι που αφορά εφαρμογές που έχεις μεταφέρει στην κάρτα, αν θυμάμαι καλά.

 

και πως λυνεται ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο; Θυμάμαι από εποχής kit kat μόλις είχε πρωτοβγεί το 2ης γενιάς moto g που όλοι λέγανε ότι με τον nova launcher πήγαινε πιο γρήγορα και είχε λιγότερα redraws.

 

Προσωπικά σταμάτησα να μεταφέρω εφαρμογές στην sd μόλις είδα ότι δεν μεταφέρονταν όλες ή ότι έστω κάποιες που θα ήθελα που έπιαναν αρκετό χώρο.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο; Θυμάμαι από εποχής kit kat μόλις είχε πρωτοβγεί το 2ης γενιάς moto g που όλοι λέγανε ότι με τον nova launcher πήγαινε πιο γρήγορα και είχε λιγότερα redraws.

 

Προσωπικά σταμάτησα να μεταφέρω εφαρμογές στην sd μόλις είδα ότι δεν μεταφέρονταν όλες ή ότι έστω κάποιες που θα ήθελα που έπιαναν αρκετό χώρο.

 

Ενταξει θα το δοκιμασω φιλε,σε ευχαριστω!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σύντροφοί πως τα πάτε με το γλυφιτζούρι ? Πολύ κακό για το τίποτα θα έλεγα . Παρατήρησα κάποια σχετική αργοπορία στο κινητό (ισως να είναι και τυχαία) και νομίζω ξεζουμίζει την μπαταρία γρηγορότερα κατά ένα (στο περίπου) 15 -20% . Επίσης αυτή η μπάρα από πάνω πιο πολύ μπελάς είναι παρα χρήσιμη νομίζω
Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

Σύντροφοί πως τα πάτε με το γλυφιτζούρι ? Πολύ κακό για το τίποτα θα έλεγα . Παρατήρησα κάποια σχετική αργοπορία στο κινητό (ισως να είναι και τυχαία) και νομίζω ξεζουμίζει την μπαταρία γρηγορότερα κατά ένα (στο περίπου) 15 -20% . Επίσης αυτή η μπάρα από πάνω πιο πολύ μπελάς είναι παρα χρήσιμη νομίζω

 

Προσωπικά, εγώ είμαι ευχαριστημένος με την αλλαγή. Δεν παρατήρησα κάποια αξιοσημείωτη καθυστέρηση στην καθημερινή λειτουργία (ίσως να υπάρχει ένα κλικ μεγαλύτερη καθυστέρηση, αλλά πρακτικά δεν είναι ζήτημα). Ειδικά για την μπαταρία που λες, εμένα μου κρατάει ξεκάθαρα περισσότερο (με την διαφορά να εντοπίζεται κυρίως στην μείωση κατανάλωσης σε αναμονή). Σαν μέσο όρο, στο τέλος της ημέρας έχω περίπου 10-15% περισσότερη μπαταρία από ότι πριν την αναβάθμιση, ενώ πλέον η αυτονομία (με ελαφριά χρήση) φτάνει τις δύο μέρες (από 1,5 μέρα περίπου πριν την αναβάθμιση με ανάλογη χρήση)

Μύρων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

 

Εχω το Μοτο G 4G και το κινητο δεν λεει να παρει custom recovery. Ποιο παλια ειχα την ΤWRP αλλα απο τοτε που προσπαθησα να βαλω νεα εκδοση το κινητο σαν να εβγαλε προβλημα. Εβαλα τωρα την 5.1 official κανονικα και οταν πηγαινα να τρεξω το recovery εβγαινε το ρομποτακι με ενα κοκκινο θαυμαστικο. Περναω μετα μια custom μεσω fastboot, την κατεβαζει κανονικα αλλα οταν την παταω για να τρεξει λεει Boot up failed! Το κινητο εχει unlocked bootloader και παιρνει κανονικα οτι και να του βαλω μεσω fastboot...εαν εχει καποιος καμια ιδεα γιατι εχω φαει ολο το XDA και δεν μπορω να παρω μια σωστη απαντηση :(

 

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έχω το Μοτο G 4G και όπως όλοι έκανα αναβάθμιση σε 5.1. Από τη στιγμή εκείνη το πλαινό πλήκτρο με παρατεταμένη πίεση μου βγάζει μόνο την απενεργοποίηση δηλαδή έχουν εξαφανισθεί οι επιλογές "πτήσης" και "δόνησης". Καμμία ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έχει έρθει σε όλους τους κατόχους του 4G ή 5.1; Σκέφτομαι να το αγοράσω αλλά δε θέλω να είναι σε 4.4.4...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Έχει επιλογή δυκτιου 2G; Γιατί καπου διάβασα ότι έχει μόνο 3G και 4G το οποίο θα τρώει τη μπαταρία σα τρελό...!! Αν μπορεί ας απαντήσει κάποιος γιατί είναι να το αγοράσω και θα ήθελα να ξέρω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων....!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έχει επιλογή δυκτιου 2G; Γιατί καπου διάβασα ότι έχει μόνο 3G και 4G το οποίο θα τρώει τη μπαταρία σα τρελό...!! Αν μπορεί ας απαντήσει κάποιος γιατί είναι να το αγοράσω και θα ήθελα να ξέρω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων....!

Καλημέρα.

Εχει 2G, Εγω εκεί το δουλεύω. Με μεγάλη καθυστέρηση η απάντηση αλλά τώρα μπήκα στο site.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα.

Εχει 2G, Εγω εκεί το δουλεύω. Με μεγάλη καθυστέρηση η απάντηση αλλά τώρα μπήκα στο site.

 

Ευχαριστώ πολύ!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

142,90€ μέχρι τις 10/10, 23:59 στο eshop...!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
βοηθεια,μου ηρθε η αναβαθμιση για 5,1 και κατα λάθος πατησα το "οχι τωρα",παω ρυθμισεις και ενημερωση λογισμικου και μου βγαζει οτι ειναι ενημερωμενο,προσπαθησα και με το Usb τα ιδια.καμια ιδεα τι μπορω να κανω?5,0,2 εχω τωρα
Link to comment
Share on other sites

Ποιο κινητό έχεις; Γιατί το συγκεκριμένο θέμα αφορά το Moto G 4G/LTE το οποίο από Android 4.4.4 πήγε κατευθείαν σε Android 5.1 (και όχι στην 5.0.2 που λες ότι έχεις τώρα).
Link to comment
Share on other sites

Το moto g4g 2nd gen έχεις. Το νήμα αυτό είναι για το moto g 4g 1ης γενιάς...

Εδώ είσαι:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=409978

Edited by navi55

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G 4G/LTE

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...