Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire 816


keltonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου εγω το πηρα απο ενα παιδι απο αγγελια αλλα απ οτι βλεπω μονο αυτος το φερνει και τωρα ειναι και σε ελλειψη.

http://gr.mobileshop.eu/

 

σ ευχαριστω πολυ...εισαι ευχαριστημενος?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 119
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σ ευχαριστω πολυ...εισαι ευχαριστημενος?

 

Φιλε μου ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος σε ολα του. Δεν ξερω μου εκατσε πολυ καλα αυτο το κινητο αν εξαιρεσεις λιγο πισω το καπακι που δεν μου πολυ αρεσει. Σαν λειτουργικοτητα ομως για τα δικα μου γουστα ειναι τελειο. Πολυ καλη καμερα γρηγορο στο σερφαρισμα δεν λαγκαρει καθολου ηχος δεν το συζητω για τα htc ο καλυτερος και μεγεθος το ιδανικοτερο για μενα. Και πολυ ελαφρυ για το μεγεθος του.:D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αν και είμαι Off topic... παρήγγειλα μια tpu θήκη της baseus για το m8 και έκαναν λάθος και μου έστειλαν για το 816.

Παρέλαβα σήμερα. Αν ενδιαφέρεται κάποιος ας μου στείλει PM. Άνευ αντιτίμου φυσικά μιας και θα μου στείλουν την σωστή χωρίς χρέωση.

Υ.Γ Απαραίτητη προϋπόθεση ένα τουλάχιστον post στο επίσημο θέμα μέχρι... τώρα.

Edited by Stoupi
3>4
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το κινητό από το tokinito.gr.

Το παρέλαβα ,όλα καλά αλλά δεν έχει ελληνικό μενού.Το γνώριζα όταν το επέλεξα αλλά δεν περίμενα να με πειράζει .

Υπάρχει τρόπος να εγκαταστήσω ελληνικό μενού;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το κινητό από το tokinito.gr.

Το παρέλαβα ,όλα καλά αλλά δεν έχει ελληνικό μενού.Το γνώριζα όταν το επέλεξα αλλά δεν περίμενα να με πειράζει .

Υπάρχει τρόπος να εγκαταστήσω ελληνικό μενού;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας.

 

Φιλε μου γινεται με την εφαρμογη morelocale 2 απο το play store και με μια εντολη dos με adb απο το κομπιουτερ σου. Για λεπτομερειες google it. Αν σου φαινονται ολα αυτα κορακιστικα αστο με αγγλικα. Παντως να ξερεις οτι γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου γινεται με την εφαρμογη morelocale 2 απο το play store και με μια εντολη dos με adb απο το κομπιουτερ σου. Για λεπτομερειες google it. Αν σου φαινονται ολα αυτα κορακιστικα αστο με αγγλικα. Παντως να ξερεις οτι γινεται.

 

Ευχαριστώ πολύ .

Θα το επιχειρήσω και θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαι Off topic... παρήγγειλα μια tpu θήκη της baseus για το m8 και έκαναν λάθος και μου έστειλαν για το 816.

Παρέλαβα σήμερα. Αν ενδιαφέρεται κάποιος ας μου στείλει PM. Άνευ αντιτίμου φυσικά μιας και θα μου στείλουν την σωστή χωρίς χρέωση.

Υ.Γ Απαραίτητη προϋπόθεση ένα τουλάχιστον post στο επίσημο θέμα μέχρι... τώρα.

Περιοχή Αττική.

Κρίμα να πάει έτσι και οι θήκες της baseus είναι κορυφή. Δεν χαλάνε καθόλου την εικόνα του κινητού.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ .

Θα το επιχειρήσω και θα ενημερώσω.

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.

Ακολούθησα την διαδικασία που περιγράφεται εδώ και κατάφερα να έχω ελληνικό μενού στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.

Ακολούθησα την διαδικασία που περιγράφεται εδώ και κατάφερα να έχω ελληνικό μενού στο κινητό.

 

Μπράβο φίλε μου. Χαιρομαι που τα καταφερες.:D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
τελικα δεν περπατησε η συσκευη αυτη απο οτι βλεπω, εχει καλη τιμουλα παντως τελευταια. Οσοι το πηρατε η ποιοτητα κατασκευης του ειναι οντψς τοσο χαλια? διαβαζω στους ΧΔΑ οτι πεφτουν τα κουμπια του ηχου κλπ
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το περιμένω εδώ και ένα μηνα από etotalk άντε να δούμε

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η παραγγελια έγινε 9-12 στις 13-12 είχα tracking number και στις 18-12

μέχρι και σήμερα μου δειχνει 18-12-201420-12-2014Despatched to overseas (Country cod:GR) Ξέρεις κάνει τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Το Desire 816 το εχω απο το καλοκαιρι στην εκδοση dual sim . Ειναι απο οτι θυμαμαι το πρωτο κινητο που κρατησα τοσο μεγαλο διαστημα . Ο λογος ειναι φανερος . Τα κανει ολα και σε αριστη τιμη . Λοιπον μπαταρια δυο μερες με πολυ χρηση ιντερνετ και τηλεφωνου . Καμερα απο τις καλυτερες και η μπροστινη απαιχτη .Ηχος φοβερος απο τα δυο του ηχεια με ενισχυτη ενσωματωμενο σε καθε ηχειο . Ποιοτητα φοβερη με εξαιρετικα πλαστικα χωρις τριξιματα .Δεν κολλαει σε τιποτα στο λειτουργικο του και δεν θυμαμαι να χρειαστηκε επανεκινηση ποτέ .

Αλλά το κυριωτερο προσόν του είναι ο Sense Web browser που έχει την καλύτερη προσαρμογή κειμένου στην οθόνη που έχω δει σε smartphone , κυριολεκτικά έχω καταργήσει το λάπτοπ εξαιτίας του .Επίσης μου αρέσει περισσότερο το Sense 6 σαν UI από άλλων εταιριών . Δεν πρέπει επίσης να ξεχνάμε ότι η πρώτη εταιρεία που έφτιαξε smartphone ήταν η HTC .

Edited by keltonas
Link to comment
Share on other sites

παιδια αξιζει η αγορα του στα 250;; ειμαι αναμεσα σε αυτο και στο huawei p7

Για μένα προσωπικά αξίζει . Δεν ξέρω αν είχες παλιότερα κάποιο Huawei αλλά το UI τους είναι αστείο , καμμία σχέση με αυτό της HTC .

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια παω να παραγγειλω το κινητο και σχεδον ολα τα μαγαζια λενε οτι εχει αγγλικο μενουυ...τι σημαινει αυτοο;;; εκτος απο το μενου,δεν θα υπαρχει και ως γλωσσα γραφης η ελληνικη;;; τι να κανωωω...
Link to comment
Share on other sites

παιδια αξιζει η αγορα του στα 250;; ειμαι αναμεσα σε αυτο και στο huawei p7

 

Για μένα προσωπικά αξίζει . Δεν ξέρω αν είχες παλιότερα κάποιο Huawei αλλά το UI τους είναι αστείο , καμμία σχέση με αυτό της HTC .

 

που ακριβώς σου φαίνεται αστείο; ίσα ίσα εχει πολλές επιλογές παραμετροποίησης για να βάλεις οτι εικονίδια και wallpapers τραβάει η ψυχή σου.

αν παλι δεν σου φτάνει αυτο, πέτα εναν άλλο launcher ρε αδερφέ:rolleyes:

 

με πεισατε..αν και η τιμη του ανεβηκε στα 263,θα το παραγγειλωω

 

μα ένας σου απάντησε όλο κι όλο..το δούλεψες απο κοντά και σου φάνηκε αστείο κι εσένα;:wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα το χτύπησα απο τα Public. 269 το δίκαρτο με άπειρες δόσεις (έως 24, παρε κόσμε). Πρώτη εντύπωση: Πολύ καλή ποιοτικά συσκευή, που παρόλο που ειναι 5,5" έχει πολύ καλό "κράτημα" δεν κουράζει στο χερι και ούτε δείχνει τεράστια (παρότι είμαι απο τους ανθρώπους που έλεγα ότι με τίποτε δεν θα ανέβω παραπάνω απο τις 5''). Το πλαστικό της χωρίς να σε τρελαίνει ή να δείχνει πανακρίβου, έχει μία τέτοια υφή που δίνει πολύ καλό και σίγουρο κράτημα. Οθόνη, αρκετά καλή, δεν εντυπωσιάζει αλλά δεν έχω παράπονο μια χαρά ειναι (ερχόμενος βέβαια και απο super amoled, ε είναι δύσκολο να δεις κάτι αλλο). Γενικότερα, εχει μια πολύ καλή ποιοτητα και σε κερδίζει εύκολα, ειδικά εάν αναλογιστείς ότι έχεις ένα αρκετά καλό δικαρτο σε τέτοια τιμή.

Σε λίγο καιρό θα γράψω εκτενώς τις εντυπώσεις μου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή του public είναι η έκδοση 816G. Αυτή ποιόν επεξεργαστή έχει; Την κανονική μονόκαρτη έκδοση με τον snapdragon την έχει το πλαίσιο στην ίδια τιμή.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...