Jump to content

myphone POLL: Galaxy S5 vs Xperia Z2 vs One (M8) vs G3


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Ποιά είναι κατά την γνώμη σας η ναυαρχίδα της χρονιάς  

995 members have voted

  1. 1. Ποιά είναι κατά την γνώμη σας η ναυαρχίδα της χρονιάς

    • Samsung Galaxy S5
      91
    • Sony Xperia Z2
      117
    • HTC One M8
      134
    • LG G3
      563
    • Κανένα από τα προηγούμενα/ Άλλο
      71
    • Δεν ξέρω/ Δεν απαντώ
      19


Recommended Posts

Για εμενα πληρέστερη πρόταση το z2 για το πρώτο εξάμηνο του 14.

Η Sony έκανε αρκετά βήματα μπροστά.

1.Εβαλε την μεγαλύτερη σε χωρητικότητα μπαταρία/αναλογία οθόνης που αποτυπώνεται σε 2 ημέρες χρηση αυτονομια.

2.Εβαλε μια πραγματική εξαιρετική οθονη σε ολα.

3.Διατηρησε ενα premium χαρακτήρα συνδυάζοντας γυαλί και αλουμίνιο και παράλληλα με αδιάβροχο χαρακτήρα.

3.Εδωσε stereo speakers.

4.Δεν τσιγκουνεύτικε σε specs δυναντας ότι καλύτερο κυκλοφορεί στην αγορά την δεδομένη χρονική περίοδο που κυκλοφόρησε.

5.Εδωσε σημασία σε μικρές λεπτομέρειες αλλα πολυ πολυ πρακτικές και χρήσιμες οπως ειναι το double tap και διατηρώντας παράλληλα το camera button.

 

Το μοναδικό αρνητικό ειναι η υπερθέρμανση σε 4k video αλλα αυτο σε καμία περίπτωση δεν ακυρώνει ούτε την προσπάθεια ούτε το να μην το κατάταξω στην κορυφή απο τον ανταγωνισμό.(που σε τελική το ίδιο θεμα υπάρχει και στα Samsung με αναφορές στο εξωτερικο)

 

Αμέσως μετά σαν δεύτερη πρόταση το m8.

 

Οσο για τους Κορεάτες ειναι πάρε τον έναν και χτυπά τον άλλον.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 173
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

... Η μοναδική συσκευή που προσφέρει ποιότητα, απροβληματιστη λειτουργία και δυναμική εμφάνιση είναι το Μ8 της HTC. Υστερεί σε τομείς όπως η κάμερα και το μέγεθος, όμως άλλο υστέρηση και άλλο προβλήματα...

 

Αυτη η υστερηση ειναι ομως προβλημα. Αν ενα κινητο δεν εχει επεκτασιμη μνημη θα την βρεις την ακρη με ενα ΟΤG, αν δεν εχει επεκτασιμη την μπαταρια θα παρεις ενα power bank η ενα εξτρα φορτιστη για το γραφειο. Αν ομως δεν εχει τη μεγαλη οθονη η τα μικρα bezels εκει δεν κανεις κατι και απλα το αποδεχεσαι και συνυπαρχεις με αυτο. Αν δεν εχεις καλη καμερα και οι φωτογραφιες υστερουν εκει παλι δεν μπορεις να κανεις κατι απλα τις κρατας με την ποιοτητα που εχουν.

 

Γενικα για εμενα ολα τα κινητα υστερουν σε κατι. Σημαντικο ομως ειναι εκει που καποιο υστερει να εχω τη λυση, αν δεν εχω τοτε αυτο δεν ειναι υστερηση αλλα προβλημα.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ωραία είναι όλα εκτός του Galaxy s5. :p

Μετά πάμε σε θέματα προσωπικής προτίμησης.

Είδα το Ζ2 από κοντά, καλό και άγιο αλλά πολύ τούβλο βρε παιδί μου.

G3 για μένα αλλά θα περιμένω κανένα Htc one plus για να αποφασίσω γιατί με το G2 καλά είμαι ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Σαν χρήστης IOS, λογικό είναι να μην με συγκινεί τίποτα από τα τέσσερα. Αλλά, αν κάποιος μου χάριζε ένα από αυτά, θα διάλεγα το HTC! Τα sony και lg είναι "σαγιονάρες", το samsung ψεύτικο. Από χαρακτηριστικά πάνω-κάτω τα ίδια...
Link to comment
Share on other sites

Απορώ με αυτούς που λατρεύουν το LG G3 πώς αντέχουν τόση καινοτομία σε ένα κινητό, για μένα είναι του μάτς.

Προτιμώ το κατά πολύ χειρότερο σε όλα τα χαρακτηριστικά Galaxy S5 :confused:

Memento Mori
Link to comment
Share on other sites

Αν δε δω iPhone 6 και Note 4 δε μπορώ να ψηφίσω με ακρίβεια από τον 5ο κιόλας μήνα του χρόνου για συσκευή της χρονιάς... Προς το παρόν G3.
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Λευκό από μένα .. εκτός από το 5λεπτο παίξιμο των τριών στις προθήκες των μεγάλων αλυσίδων και την μη κυκλοφορία του τέταρτου...όλα μα όλα έχουν τα + και τα -τους ... Αν έπρεπε οπωσδήποτε να αγοράσω ένα απο τα 4 ...μάλλον θα ήμουν μεταξύ Μ8 και S5
Link to comment
Share on other sites

Όχι γιατί συγκρίνουμε το μέγεθος, βάρος του κινητού που είναι αντίστοιχο με M8, S5 & Z2.

Σε μερικές περιπτώσεις τα νούμερα αυτά είναι μικρότερα, παρά την μεγαλύτερη οθόνη.

 

Ναι λογικό, δεν μπορούμε να κοντράρουμε την σειρά Note γι αυτό θα βγάλουμε ένα κινητό κοντά σε αυτή την σειρά και θα βάλουμε όλο τον κόσμο να το συγκρίνει με ένα κινητό της αμέσως επόμενης σειράς για να βγάζουμε τα αποτελέσματα που βολεύουν. Καλό δεν λέω, αλλά μην τολμήσει κανένας να μιλήσει για πρόβατα ξανά... Προσοχή προσοχή (γιατί θα αρχίσουν διάφορα) δεν λέω ότι είναι κακό το G3 μια χαρά τηλέφωνο είναι και χωρέσανε και 5.5" σε μικρότερο πλαίσιο από τον ανταγωνισμό, αυτό που λέω είναι, πως πρέπει πρώτα να περιμένουμε το Note IV το Iphone 6 και ότι άλλο βγει μέχρι τέλος του χρόνου για να ψηφίσουμε το καλύτερο κινητό της χρονιάς. Και επιμένω άλλο 5.5" και άλλο 5-5.2"...

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Σαν χρήστης IOS, λογικό είναι να μην με συγκινεί τίποτα από τα τέσσερα. Αλλά, αν κάποιος μου χάριζε ένα από αυτά, θα διάλεγα το HTC! Τα sony και lg είναι "σαγιονάρες", το samsung ψεύτικο. Από χαρακτηριστικά πάνω-κάτω τα ίδια...

 

Ωραίο αυτό με τις σαγιονάρες.

Δεν έκανες τον κόπο ούτε τα μεγέθοι των κινητών να μάθεις. Μάντεψε, είναι ίδια.!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Σαν χρήστης IOS, λογικό είναι να μην με συγκινεί τίποτα από τα τέσσερα. Αλλά, αν κάποιος μου χάριζε ένα από αυτά, θα διάλεγα το HTC! Τα sony και lg είναι "σαγιονάρες", το samsung ψεύτικο. Από χαρακτηριστικά πάνω-κάτω τα ίδια...

 

Lg G3 146.3 x 74.6 x 8.9 mm (5.5")

Sony Xperia Z2 146.8 x 73.3 x 8.2 mm (5.2")

HTC ONE (H8) 146.4 x 70.6 x 9.4 mm (5")

Samsung Galaxy S5 142 x 72.5 x 8.1 mm (5.1")

 

Στην παρένθεση το μέγεθος της οθόνης

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

τι να το κανω να εχω το Μ8 πανεμορφο τελειο ουαου αλλα να βγαζει αστειες φωτο με την μπερδεμενη καμερα;

Σαν να εχω Μ3 με ελαστικα 155/75/14...Mονο δηλαδη για αισθηση πολυτελειας να ανεχτω συμβιβασμους;

 

τι να το κανω το S5 παλι με το ιδιο μενου,οκ εχει κορυφαια φωτογραφικη και μπαταρια,παει ρολοι αλλα ειναι πραγματικα ασχημουλικο ,σαν να ειμαι ακομα στο 2011...

 

Τι να το κανω το Ζ2 μια και βγαινει το Ζ3 σε λιγο...επισης δεν μου αρεσουν τα πορτακια σε ενα κινητο,ενω δεν θελω ψησταρια για το κεφαλι (SAR 1,3?????) για να μην μιλησω για την οθονη που δεν ειναι 5.5 ενω εχει μεγεθος το κινητο σχετικα μεγαλο.

 

σημερα αν καποιος θελει android top δεν εχει πολλες επιλογες.

LG G3.

οι ανθρωποι ειναι πολυ σοβαροι στην δουλεια τους.

-μικρο bezel με μεγαλη οθονη και διαστασεις μικρες με 5,5 intses check

-μπαταρια αποσπωμενη με καπακι να αλλαζει και sd check

-ομορφη κατασκευη με καμπυλες εργονομικη check

-κορυφαιο display με ολη την δυναμη που χρειαζεται καποιος απο cpu. check

-και μεσα σε ολα αυτα ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ UI μια και το αλλαξαν check

-επιθετικη τιμολογηση στα 549Ε ηδη απο Γερμανια και συντομα 499 check

-ομορφες λεπτομερειες σε καμερα και μενου check

τι αλλο να πουμε.

Η πραγματικη ναυαρχιδα του 2014 μεχρι να δουμε συσκευες με τον 805 ειναι αυτη.

τα εχει ολα σε ομορφο καλουπι μικρο σχετικα με τεχνολογια αιχμης και επιτελους UI που ειναι αντιστοιχο του colorOS και Flyme αλλα κα με πολλα καλουδια τυπου MIUI.και μεσα σε αυτα ξεκιναει με χαμηλη τιμη εκκινησης επισημη!

 

Θα εβαζα και το Oppo Find7 αλλα ειναι πολυ ιδαιτερη περιπτωση μιας και δεν πωλειται στα καταστηματα.

 

αρα G3, οι αλλοι ας αγοραζουν τηλεκοντρολ σαπουνια (M8) ,κακασχημα κινητα απο το 2011 (S5) η κινητα που ακομα σημερα εχουν bezel στον θεο και πορτακια οπως το sharp gx30....(sony )

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα θα εδινα ακυρο στο Sony μιας και για το δικο μου γουστο ειναι απαισιο εμφανισιακα και με χαλια απεικονηση και αλλο ενα ακυρο στην htc για την μεγαλη κοτσανα κατ εμε να μεγαλωσει το κατω μπεζελ και να βαλει τα κουμπια μεσα στην οθονη μικραινοντας την και χτιζοντας ενα μπεζελ σαν του Sony.

Κριμα γιατι τα Htc ηταν ο ερωτας μου...

Οποτε μενει s5 και G3 Και μιας και δεν εχουμε δει απο κοντα το δευτερο αναμενουμε...

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Ναι λογικό, δεν μπορούμε να κοντράρουμε την σειρά Note γι αυτό θα βγάλουμε ένα κινητό κοντά σε αυτή την σειρά και θα βάλουμε όλο τον κόσμο να το συγκρίνει με ένα κινητό της αμέσως επόμενης σειράς για να βγάζουμε τα αποτελέσματα που βολεύουν. Καλό δεν λέω, αλλά μην τολμήσει κανένας να μιλήσει για πρόβατα ξανά... Προσοχή προσοχή (γιατί θα αρχίσουν διάφορα) δεν λέω ότι είναι κακό το G3 μια χαρά τηλέφωνο είναι και χωρέσανε και 5.5" σε μικρότερο πλαίσιο από τον ανταγωνισμό, αυτό που λέω είναι, πως πρέπει πρώτα να περιμένουμε το Note IV το Iphone 6 και ότι άλλο βγει μέχρι τέλος του χρόνου για να ψηφίσουμε το καλύτερο κινητό της χρονιάς. Και επιμένω άλλο 5.5" και άλλο 5-5.2"...

 

Βγάλε wakom digitizer και το note είναι μια ακόμα παντόφλα όπως και τα υπόλοιπα χωρίς καμία άλλη υπεροχή..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Aστειες φωτο με μπερδεμενη καμερα??μαλλον τοτε εγω εχω αλλη συσκευη...Φιλε μου δε λεω οχι στο g3 αλλα ας το δουμε πρωτα τι ψαρια πιανει και μετα το θεοποιουμε.Τα specs απο μονα τους δε λενε τιποτα οπως και τα mp απο μονα τους δε λενε τιποτα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε πραγματικά.

Άλλο χρησιμοποίησα καλά συστατικά και άλλο το καλό αποτέλεσμα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλό το g3 αλλά θεωρώ ότι η διαφορά σε σχέση με τα άλλα Δεν είναι και τόσο μεγάλη. Πέρα από το design που είναι πολύ υποκειμενικό στο μόνο που υπερτερεί στα specs σε σχέση με τον ανταγωνισμό είναι στην ανάλυση της οθόνης που προσωπικά θεωρώ ότι εκεί δεν υπερτερεί αλλά υστερεί.Κάπου στα μέσα του 2013 πιάσαμε ταβάνι με τους arm7 και από την στιγμή που φέτος δεν είχαν κάτι έτοιμο(arm8 από 2015) έπρεπε κάτι να δώσουν σε σχέση με πέρσυ. Θεωρώ τελείως λάθος αυτή την ανάλυση σε 5.5 ίντσες και μέγα fail και θα φανεί αυτό. Ήδη στο g3 Υπάρχουν προβληματάκια ενώ και σε σύγκριση που έγινε στις οθόνες των 2 εκδόσεων του oppo find 7 διαπιστώθηκε ότι η HD έκδοση είναι πιο φωτεινή σε σχέση με την Qhd που είναι πνιγμένη στα pixels.

Οπότε ψήφισα κανένα από όλα θεωρώντας ότι σε αναλογία με τα λεφτά που έχει η προταση της One plus τα έχει και τα 4 για πρωινό.

Link to comment
Share on other sites

G3

M8

Τα υπόλοιπα άλλα λόγια να αγαπιόμαστε

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

τι να το κανω να εχω το Μ8 πανεμορφο τελειο ουαου αλλα να βγαζει αστειες φωτο με την μπερδεμενη καμερα;

Σαν να εχω Μ3 με ελαστικα 155/75/14...Mονο δηλαδη για αισθηση πολυτελειας να ανεχτω συμβιβασμους;

 

τι να το κανω το S5 παλι με το ιδιο μενου,οκ εχει κορυφαια φωτογραφικη και μπαταρια,παει ρολοι αλλα ειναι πραγματικα ασχημουλικο ,σαν να ειμαι ακομα στο 2011...

 

Τι να το κανω το Ζ2 μια και βγαινει το Ζ3 σε λιγο...επισης δεν μου αρεσουν τα πορτακια σε ενα κινητο,ενω δεν θελω ψησταρια για το κεφαλι (SAR 1,3?????) για να μην μιλησω για την οθονη που δεν ειναι 5.5 ενω εχει μεγεθος το κινητο σχετικα μεγαλο.

 

σημερα αν καποιος θελει android top δεν εχει πολλες επιλογες.

LG G3.

οι ανθρωποι ειναι πολυ σοβαροι στην δουλεια τους.

-μικρο bezel με μεγαλη οθονη και διαστασεις μικρες με 5,5 intses check

-μπαταρια αποσπωμενη με καπακι να αλλαζει και sd check

-ομορφη κατασκευη με καμπυλες εργονομικη check

-κορυφαιο display με ολη την δυναμη που χρειαζεται καποιος απο cpu. check

-και μεσα σε ολα αυτα ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ UI μια και το αλλαξαν check

-επιθετικη τιμολογηση στα 549Ε ηδη απο Γερμανια και συντομα 499 check

-ομορφες λεπτομερειες σε καμερα και μενου check

τι αλλο να πουμε.

Η πραγματικη ναυαρχιδα του 2014 μεχρι να δουμε συσκευες με τον 805 ειναι αυτη.

τα εχει ολα σε ομορφο καλουπι μικρο σχετικα με τεχνολογια αιχμης και επιτελους UI που ειναι αντιστοιχο του colorOS και Flyme αλλα κα με πολλα καλουδια τυπου MIUI.και μεσα σε αυτα ξεκιναει με χαμηλη τιμη εκκινησης επισημη!

 

Θα εβαζα και το Oppo Find7 αλλα ειναι πολυ ιδαιτερη περιπτωση μιας και δεν πωλειται στα καταστηματα.

 

αρα G3, οι αλλοι ας αγοραζουν τηλεκοντρολ σαπουνια (M8) ,κακασχημα κινητα απο το 2011 (S5) η κινητα που ακομα σημερα εχουν bezel στον θεο και πορτακια οπως το sharp gx30....(sony )

 

Μάλλον δεν το έχεις δουλέψει το Μ8 για αυτό τα λες αυτά.Εκτός και αν εκτυπώνεις τις φωτογραφίες σου σε μέγεθος τοίχου οπότε εκεί ναι πάω πάσο...υστερεί. Αλλά ακόμα και αν το κάνεις δεν νομίζω να το κάνεις από κινητό...

 

Αυτη η υστερηση ειναι ομως προβλημα. Αν ενα κινητο δεν εχει επεκτασιμη μνημη θα την βρεις την ακρη με ενα ΟΤG, αν δεν εχει επεκτασιμη την μπαταρια θα παρεις ενα power bank η ενα εξτρα φορτιστη για το γραφειο. Αν ομως δεν εχει τη μεγαλη οθονη η τα μικρα bezels εκει δεν κανεις κατι και απλα το αποδεχεσαι και συνυπαρχεις με αυτο. Αν δεν εχεις καλη καμερα και οι φωτογραφιες υστερουν εκει παλι δεν μπορεις να κανεις κατι απλα τις κρατας με την ποιοτητα που εχουν.

 

Γενικα για εμενα ολα τα κινητα υστερουν σε κατι. Σημαντικο ομως ειναι εκει που καποιο υστερει να εχω τη λυση, αν δεν εχω τοτε αυτο δεν ειναι υστερηση αλλα προβλημα.

 

Δηλαδή για σένα δεν είναι πρόβλημα ότι όπου πας θα χρειάζεσαι το OTG. Δεν είναι πρόβλημα να κουβαλάς power bank ή έξτρα φορτιστή? Μα αν δεν έχεις πρόβλημα να κουβαλάς όλα τα παραπάνω, πάρε μια dslr και βγάλε φωτό που δεν συγκρίνονται με κινητά.

Επίσης όσον αφορά την υστέρηση των φωτογραφιών όπως έγραψα παραπάνω θα το καταλάβεις μόνο αν πας να εκτυπώσεις κάτι σε μέγθος τοιίχου...οπότε...

Link to comment
Share on other sites

@PIK

Δημήτρη μη με κάνεις και πω την πραγματική μου γνώμη για τα LG. :)

Ποια σοβαρότητα μου λες?

Το πίσω καπάκι που στο G2 έκανε σαν βατραχάκι?

Την βιντεοσκοπιση? Το ότι εχανε την ώρα μόλις το είχες κλειστό? Το GPS?

Το οτι κάθε σεζόν αντιγράφει και αλλη εταιρεία σχεδιαστικά?

Τη θήκη πλυντήριο?

 

Αν μοιάζει με σαπούνι το M8, με τι μοιάζει το G3 που έχει μιμηθεί πλήρως την καμπύλη πίσω του M8.

 

Όσο για την κάμερα εκτός του οτι όλες είναι για τα πανηγύρια, του M8 σε κοντινές αποστάσεις έχει καλά αποτελέσματα.

Πχ σε μέτριο φωτισμό δωματίου βγάζει καλύτερα τα πρόσωπα απ οτι τα LG και samsung.

Δοκιμασμένο αυτό που σου λέω.

 

Τώρα σε τοπία ναι υστερεί. Τι να κάνουμε δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα.

Για μένα είναι τρομερό σε ομαλότητα και smoothnes. Πολύ καλή αυτονομία και προπάντων σχεδιασμός που δεν απευθύνεται σε απω Ανατολιτες όπως τα Κορεάτικα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο είναι το δικό μου :lol::lol::lol:

Αν θα διάλεγα όμως θα πήγαινα με κλειστά τα μάτια HTC One M8:)

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

@PIK

Δημήτρη μη με κάνεις και πω την πραγματική μου γνώμη για τα LG. :)

Ποια σοβαρότητα μου λες?

Το πίσω καπάκι που στο G2 έκανε σαν βατραχάκι?

Την βιντεοσκοπιση? Το ότι εχανε την ώρα μόλις το είχες κλειστό? Το GPS?

Το οτι κάθε σεζόν αντιγράφει και αλλη εταιρεία σχεδιαστικά?

Τη θήκη πλυντήριο?

 

Αν μοιάζει με σαπούνι το M8, με τι μοιάζει το G3 που έχει μιμηθεί πλήρως την καμπύλη πίσω του M8.

 

Όσο για την κάμερα εκτός του οτι όλες είναι για τα πανηγύρια, του M8 σε κοντινές αποστάσεις έχει καλά αποτελέσματα.

Πχ σε μέτριο φωτισμό δωματίου βγάζει καλύτερα τα πρόσωπα απ οτι τα LG και samsung.

Δοκιμασμένο αυτό που σου λέω.

 

Τώρα σε τοπία ναι υστερεί. Τι να κάνουμε δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα.

Για μένα είναι τρομερό σε ομαλότητα και smoothnes. Πολύ καλή αυτονομία και προπάντων σχεδιασμός που δεν απευθύνεται σε απω Ανατολιτες όπως τα Κορεάτικα.

 

Έτσι ακριβώς είναι όπως τα λές και μην πω και χειρότερα.

 

Όσο για το θέμα σχεδιασμού , κατέληξα στο εξής: οι Κορεάτες (samsung - lg ) είναι οι Γερμανοί της Ασίας (πέδιλο με κάλτσα) και οι Ταιβανέζοι οι Ιταλοί της Ασίας ( ferrari - armani ) .

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

τι να το κανω να εχω το Μ8 πανεμορφο τελειο ουαου αλλα να βγαζει αστειες φωτο με την μπερδεμενη καμερα;

Σαν να εχω Μ3 με ελαστικα 155/75/14...Mονο δηλαδη για αισθηση πολυτελειας να ανεχτω συμβιβασμους;

 

τι να το κανω το S5 παλι με το ιδιο μενου,οκ εχει κορυφαια φωτογραφικη και μπαταρια,παει ρολοι αλλα ειναι πραγματικα ασχημουλικο ,σαν να ειμαι ακομα στο 2011...

 

Τι να το κανω το Ζ2 μια και βγαινει το Ζ3 σε λιγο...επισης δεν μου αρεσουν τα πορτακια σε ενα κινητο,ενω δεν θελω ψησταρια για το κεφαλι (SAR 1,3?????) για να μην μιλησω για την οθονη που δεν ειναι 5.5 ενω εχει μεγεθος το κινητο σχετικα μεγαλο.

 

σημερα αν καποιος θελει android top δεν εχει πολλες επιλογες.

LG G3.

οι ανθρωποι ειναι πολυ σοβαροι στην δουλεια τους.

-μικρο bezel με μεγαλη οθονη και διαστασεις μικρες με 5,5 intses check

-μπαταρια αποσπωμενη με καπακι να αλλαζει και sd check

-ομορφη κατασκευη με καμπυλες εργονομικη check

-κορυφαιο display με ολη την δυναμη που χρειαζεται καποιος απο cpu. check

-και μεσα σε ολα αυτα ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ UI μια και το αλλαξαν check

-επιθετικη τιμολογηση στα 549Ε ηδη απο Γερμανια και συντομα 499 check

-ομορφες λεπτομερειες σε καμερα και μενου check

τι αλλο να πουμε.

Η πραγματικη ναυαρχιδα του 2014 μεχρι να δουμε συσκευες με τον 805 ειναι αυτη.

τα εχει ολα σε ομορφο καλουπι μικρο σχετικα με τεχνολογια αιχμης και επιτελους UI που ειναι αντιστοιχο του colorOS και Flyme αλλα κα με πολλα καλουδια τυπου MIUI.και μεσα σε αυτα ξεκιναει με χαμηλη τιμη εκκινησης επισημη!

 

Θα εβαζα και το Oppo Find7 αλλα ειναι πολυ ιδαιτερη περιπτωση μιας και δεν πωλειται στα καταστηματα.

 

αρα G3, οι αλλοι ας αγοραζουν τηλεκοντρολ σαπουνια (M8) ,κακασχημα κινητα απο το 2011 (S5) η κινητα που ακομα σημερα εχουν bezel στον θεο και πορτακια οπως το sharp gx30....(sony )

 

1. Για ποια σοβαρότητα μιλάς και με ποια κριτήρια την ορισεις για να καταλάβουμε εμείς οι μη σοβαροί δηλαδή;

2.δεν ειναι 5.5 αλλα 5.2-5.3 στην πραγματικότητα και σε αναλογία ύψος/πλάτος θα ειναι πιο δύσχρηστο απο τα υπόλοιπα(z2/m8/s5).

3.θετικο μονο η micro sd οχι η αποσπώμενη μπαταρία(σιγά μην κάτσω σε λογική βάλε βγάλε καπάκι,βάλε βγάλε μπαταρία)

Ας έδινε μια 3500 μπαταρία να εχω το κεφάλι μου ήσυχο,η να το θέσω και αλλού υπάρχουν χιλιάδες τροπο να φροντίσουμε την συσκευή μας ανα πάσα στιγμή χωρις κάν να έχουμε extra μπαταρία μπαμ μπαμ και οχι λογική βάλε/βγάλε.

Αυτο θα έλειπε να προτίμησω να διακοψω οτιδήποτε δραστηριότητα στο κινητο,επειδή παει να σβήσει απο μπαταρία και αντί πολυ απλά να το βάλω να φορτίσει και να συνεχίσω να κανω τη δουλεια μου να αναγκάζομαι να κλείνω/ανοίγω κινητο και να βάζω μπαταρία η πολυ καλύτερα ας έβαζε μεγαλύτερη χωρητικότητα μπαταρίας να μου έφτανε.

Δεν υπάρχει πουθενά σοβαρότητα εδώ παρά επιπολαιότητα,προχειρότητα και φρου φρου αρώματα του στυλ τους πετάμε την QHD ανάλυση και τσιμπάνε με την μια.

3.Το μοναδικό θετικο ειναι η τιμολογιακή πολιτική,πέρα απο την micro sd.

4. Ελπίζω να εχει εξαλείψει τα τριξιματα στην πλατη απο την μέση και πάνω που υπήρχαν στο g2 τουλάχιστον.

 

Ολα τα αλλα ντιζάιν,ui τα αφήνω στην άκρη και την ποιότητα της οθόνης που και στα αλλα 3 ειναι κορυφαία χωρις να υστερούν πουθενά.

 

Χίλιες φορές το g2 παρά ο διάδοχος που κατάφερε η lg να καταστρέψει ολα τα θετικά του προσθέτοντας αρνητικά απο το μηδέν.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

1. Για ποια σοβαρότητα μιλάς και με ποια κριτήρια την ορισεις για να καταλάβουμε εμείς οι μη σοβαροί δηλαδή;

2.δεν ειναι 5.5 αλλα 5.2-5.3 στην πραγματικότητα και σε αναλογία ύψος/πλάτος θα ειναι πιο δύσχρηστο απο τα υπόλοιπα(z2/m8/s5).

3.θετικο μονο η micro sd οχι η αποσπώμενη μπαταρία(σιγά μην κάτσω σε λογική βάλε βγάλε καπάκι,βάλε βγάλε μπαταρία)

Ας έδινε μια 3500 μπαταρία να εχω το κεφάλι μου ήσυχο,η να το θέσω και αλλού υπάρχουν χιλιάδες τροπο να φροντίσουμε την συσκευή μας ανα πάσα στιγμή χωρις κάν να έχουμε extra μπαταρία μπαμ μπαμ και οχι λογική βάλε/βγάλε.

Αυτο θα έλειπε να προτίμησω να διακοψω οτιδήποτε δραστηριότητα στο κινητο,επειδή παει να σβήσει απο μπαταρία και αντί πολυ απλά να το βάλω να φορτίσει και να συνεχίσω να κανω τη δουλεια μου να αναγκάζομαι να κλείνω/ανοίγω κινητο και να βάζω μπαταρία η πολυ καλύτερα ας έβαζε μεγαλύτερη χωρητικότητα μπαταρίας να μου έφτανε.

Δεν υπάρχει πουθενά σοβαρότητα εδώ παρά επιπολαιότητα,προχειρότητα και φρου φρου αρώματα του στυλ τους πετάμε την QHD ανάλυση και τσιμπάνε με την μια.

3.Το μοναδικό θετικο ειναι η τιμολογιακή πολιτική,πέρα απο την micro sd.

4. Ελπίζω να εχει εξαλείψει τα τριξιματα στην πλατη απο την μέση και πάνω που υπήρχαν στο g2 τουλάχιστον.

 

Ολα τα αλλα ντιζάιν,ui τα αφήνω στην άκρη και την ποιότητα της οθόνης που και στα αλλα 3 ειναι κορυφαία χωρις να υστερούν πουθενά.

 

Χίλιες φορές το g2 παρά ο διάδοχος που κατάφερε η lg να καταστρέψει ολα τα θετικά του προσθέτοντας αρνητικά απο το μηδέν.

 

με μια διαφορα...εγω μιλαω με βαση αυτα που ξερω δηλαδη γενικα,

εσυ μιλας για πολυ συγκεκριμενα πραγματα λες και το εχεις δουλεψει.

 

@Te_Salat ναι ομορφο το Μ8 σαν τηλεκοντρολ ετοιμο να φυγει απο το χερι εκτος αν θες κινητο κοσμημα οποτε γιατι να μην παρεις το Oppo7 με carbon?

A θα μου πεις το μεγεθος;

 

οσον αφορα την LG τουλαχιστον βλεπω προσπαθει.Οκ θελεις αλουμινιο;Τοτε δεν εχεις πολλες επιλογες αλλα δεν ανεχομαι τοσο μεγαλο bezel κατω απο την οθονη στο Μ8 einai αντιαισθητικο.Ξερετε ειναι και γουστα αυτα δεν πρεπει ο ενας να επιβαλλει την γνωμη του στον αλλο.Τα χρηματα του ο καθενας τα διαθετει οπως θελει,σωστο ειναι καποιος πριν πει καποια πραγματα να τα εχει δοκιμασει ολα.

 

με αυτα και αυτα την Τριτη ερχεται το G3 απο Κορεα.αν μη τι αλλο θα δουμε καποια πραγματα.Και δεν θα κανουμε υποθεσεις επι χαρτου.

ΥΓ2. με ενα ποστ πηρε 2 σελιδες περιπου το τοπικο. μια χαρα :P

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...