Jump to content

Ηuawei Ascend P7


GMF80
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σας

σκεφτομαι να το αγορασω σαν δωρο για την κορη μου .

η χρηση του απ οτι ξερω θα ειναι facebook αρκετα .... μηνυματα , μπολικες φωτο , και παρακολουθηση αρκετων video συνηθως μουσικα απο youtube.

η αγορα θα ειναι απο skroutz και δεν νομιζω να ασχοληθει με rootαρισματα κλπ(ουτε εγω το κατεχω το αθλημα :( ).

οποτε θα ηθελα την γνωμη σας αν αξιζει ή να κοιταξω τιποτα αλλο σ αυτο το budget(239 ευρω το βρισκω)

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 659
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανείς άλλον να μου πει αν lagάρει το κινητό;

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

λαγκάρει σημαίνει να κολλάει;Αν ναι εγώ 15 μέρες που το έχω δεν μου το έκανε ποτέ.Ούτε κολλήματα ούτε σκαλώματα ούτε τίποτα.Τις τελευταίες μέρες το έχω με το Emui 3 που είναι beta και το λειτουργικό του ομορφηνε ακόμη περισσότερο.Νομίζω πως στα λεφτά του είναι τοπ επιλογή.Α και κάτι που μου έκανε νετύπωση,προχθές έβγαλε 3 μέρες και κάτι ώρες η μπαταρία του με Wi-fi συνέχεια ανοιχτό και ελάχιστα τηλέφωνα με χρήση οθόνης αν θυμάμαι καλά κοντά στις 3,5 ώρες. Edited by theoilia
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά,

 

Μία βοήθεια. Μόλις παρέλαβα το Ρ7 από κίνα και έχει την L00 rom.

Θέλω να την αλλάξω και να βάλω την ευρωπαϊκή την L10 γιατί οι περισσότερες εφαρμογές είναι στα κινέζικα.

Προσπάθησα να την βάλω μόνος μου αλλά το τηλ. είναι κλειδωμένο και δεν δέχεται άλλη rom.

Επίσης δεν μπορώ με αυτή τη rom να κάνω login στο gmail για να κατεβάσω τις επαφές μου.

Μου δίνει επιλογή μόνο στο cloud huawei αν έχω λογαριασμό.

Μπορείτε να με βοηθήσετε λίγο τι να κάνω για να βάλω άλλη rom?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

εδώ και 2 μήνες το έχω(L10), όλο και όλο δύο αρνητικά βρήκα

1. Άθλιο launcher και μερικές εφαρμογές άχρηστες (το ένα λύνεται με άλλο launcher και εφαρμογές φεύγουν με root)

 

2. αυτονομία κάτο από μέτρια.... 4 ώρες και κάτι οθόνη)

 

σε όλα τα άλλα πραγματικά άψογο

 

b133 έχω με ota δεν βγάζει κάτι άλλο

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια φιλη μου που το αγορασε προσφατα περασε το facebook messenger και μου λεει οτι κολλαει απειρα(η εφαρμογη οχι το κινητο :p ).Δεν το εχω δει ακομα απο κοντα για να πω τι παιζει αλλα εχει κανεις παρομοιο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια φιλη μου που το αγορασε προσφατα περασε το facebook messenger και μου λεει οτι κολλαει απειρα(η εφαρμογη οχι το κινητο :p ).Δεν το εχω δει ακομα απο κοντα για να πω τι παιζει αλλα εχει κανεις παρομοιο προβλημα?

 

και ναι έχει δίκαιο.............. αυτό το αναθεματισμένο fb μου κολλάει σχεδόν σε όλα τα κινιτα (στα 3 από τα 4 που εχω έστω ) ......... και καμία φορά κολλάει τόσο πολύ που στην κατανάλωση ενέργειας βγαίνει πρώτο :X

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, θέλω να κάνω μια ερώτηση για το p7. Καταρχάς παίρνει playstore? Θέλω ενα smartphone με αρκέτα καλη καμερα, όχι την τέλεια κάμερα αλλά μια σχετικα καλη καμερα, αυτό το κινητό την εχει? Επίσης το κινητο αυτό αντέχει hardcore gaming ή λαγκαρει? Για hardcore browsing πως το βλέπετε? Η μπαταρία είναι καλη? Συμφώνα με τις ερωτήσεις μου τι λέτε είναι αυτό το κινητό για μένα? Sorry αν βγαινω off topic αλλά αν αυτό δεν είναι κατάλληλο τοτε ποιο κινητό θα μου προτεινατε? Θέλω ενα κινητό με μέτρια τίμη. Άλλα να μου πειτε δεν μπορείς να τα εχεις και ολά...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, θέλω να κάνω μια ερώτηση για το p7. Καταρχάς παίρνει playstore? Θέλω ενα smartphone με αρκέτα καλη καμερα, όχι την τέλεια κάμερα αλλά μια σχετικα καλη καμερα, αυτό το κινητό την εχει? Επίσης το κινητο αυτό αντέχει hardcore gaming ή λαγκαρει? Για hardcore browsing πως το βλέπετε? Η μπαταρία είναι καλη? Συμφώνα με τις ερωτήσεις μου τι λέτε είναι αυτό το κινητό για μένα? Sorry αν βγαινω off topic αλλά αν αυτό δεν είναι κατάλληλο τοτε ποιο κινητό θα μου προτεινατε? Θέλω ενα κινητό με μέτρια τίμη. Άλλα να μου πειτε δεν μπορείς να τα εχεις και ολά...

 

playstore εχει

camera πολυ καλη

δεν κολλαει πουθενα

μπαταρια μετρια

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα σε ολους! Τη συσκευη την εχω δυο βδομαδες τωρα και μετα απο αρκετα flash κατεληξα στη b135 και στη rom myrom 1.2 απο το XDA. Πολυ ευχαριστημενος απο τη συσκευη ετσι οπως την εχω με Nova launcher (ο EMUI launcher δε μαρεσει απλα οχι τπτ αλλο) ,πολυ γρηγορη καθολου lag πουθενα και με μπαταρια αρκετα καλη μπορω να πω με τη συγκεκριμενη rom. Το 4g του πεταει πραγματικα και δεν εχει κανενα προβλημα να τρεξει οποια εφαρμογη του βαζεις αλλα και οποια αναλυση σε βιντεο HD.Πολυ καλη η οπισθια καμερα του οπως και η μπροστινη των 8mp για αμετρητες selfie. Ερχομενος απο LG G2 μπορω να πω πως ειμαι αρκετα ευχαριστημενος τοσο απο τη συσκευη οσο και απο το βαρος της που κυμαινεται σε κατηγορια φτερου με βολεψε απιστευτα,οσο και απο τις διαστασεις του. Κατα τη γνωμη μου απο τις πιο ομορφες συσκευες που εχουν περασει απο τα χερια μου που δεν ειναι και λιγες Edited by mythos01
26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

Βρίσκω το Huawei Ascend P7 Black EU στα 268 ευρώ στο birdphone. Να το πάρω, είναι καλή τιμή ή έχει να μου προτείνει κάποιος κάποια καλύτερη ιδέα... Ευχαριστώ.
Tolis:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Απλά φοβάμαι για την αξιοπιστία κάποιων από αυτών των site, γιατί το έψαξα και εγώ εκεί και στο skroutz.gr. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως...!!
Tolis:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όλα τα καταστήματα εκεί έχουν αξιολογήσεις, αυτό σε βοηθάει να πάρεις μια εικόνα περί αξιοπιστίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, απο ποιότητα κλήσης/ακουστικού πως ειναι η συσκευή;

επίσης, το ηχείο σαν απόδοση πως τα πάει; βλέπω ειναι στην πλάτη του κινητού που ειναι απόλυτα επίπεδη, όταν χτυπάει το τηλέφωνο ''πνίγεται'' ο ήχος;

 

το κινητό ειναι πανέμορφο και σκέφτομαι πολυ να μου το κάνω πρωτοχρονιάτικο δώρο..

Link to comment
Share on other sites

για σας και απο μενα!τι γινετε με αυτη την μπαταρια???το κινητο ειναι σουπερ χωρις κολληματα φουλ γρηγορο αλλα η μπαταρια κατω του μετριου.....2 φορες την μερα φορτιση τουλαχιστον!!!εχει κυκλοφορισει καμια μπαταρια στην αγορα με μεγαλυτερη διαρκεια????
Link to comment
Share on other sites

περνα του την myrom 1.2 απο το XDA emui 2.3 ειναι αυτη και θα δεις καλη μπαταρια

 

rom : http://forum.xda-developers.com/ascend-p7/development/rom-myrom-v1-0-emui-2-3-4-4-2-b135-t2948887

26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, χρονια πολλα σε ολους!

Ειμαι κατοχος lg optimus g και σκεφτομαι την μεταβαση στο p7 τη δικη μου ή της γυναικας μου που εχει ακομα ideos x5 pro(και να της δωσω το lg)

Προηγουμενως ειχα κι εγω ενα p1. Ποσο smooth ειναι το κινητο;

διαβασα τα καλυτερα για την καμερα. Στο video πως παει;

Σκεφτομαι για eu version απο best price θεωρω τη τιμη προκλητικη..

Οι eu versions l10 ελυσαν τα θεματα τους;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα δεις αξιόλογη διαφορά σε σχέση με τη συσκευή που αντικαθιστάς εκτός μιας και είναι ανώτερο σε όλους τους τομείς εκτός... της μπαταρίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...