Jump to content

Ηuawei Ascend P7


GMF80
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 659
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μας λες και εμάς τον τρόπο ;

 

Αμέ.... Παράλειψη μου, δες εδώ

http://www.modaco.com/topic/370878-mod-all-unlock-bootloader-directly-from-huawei-website/

Γιάννης Χανιά....
Link to comment
Share on other sites

Αγγλικά ή ρωσικά γράφουν εκεί;

αν είναι ανάγκη τι να κάνω θα μεταφρασω..

Μωρέ ναι αλλά άμα ξέρεις ρώσικα κάνε καμμιά μετάφραση τι διαφορετικό υπάρχει εκεί σε σχέση με το xda, εδώ γιατί με το google translator δεν βγάζεις άκρη!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,γνωρίζει κανείς να οι συσκευές που διατίθενται από κατ/τα στο Σκρουτζ έχουν κάποιες διαφορές με εκείνες που εισάγονται από την ελληνική αντιπροσωπεία;
Link to comment
Share on other sites

Έαν είναι το ευρωπαικό μοντέλο P7-L10 είναι ακριβώς το ίδιο...Δεν νομίζω ακόμα & τα "σκρουτζομάγαζα" να φέρνουν κάτι άλλο μιας & τα περισσότερα είναι παραεισαγωγή από Γερμανία, άρα δεν θα έχει κανένα πρόβλημα...:)
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν υπάρχει ζήτηση και δεν φέρνουν καινουρια κομματια για αυτό και η αύξηση της τιμής.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είμαι καινούργιος εδώ. Κάλως σας βρήκα.

 

Πριν 3 μήνες πήρα το Huawei Ascend P7, δεν έχω κάποιο σημαντικό πρόβλημα με τη συσκευή από άποψη απόδοσης, κολλημάτων κλπ, αλλά έχω πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις των εφαρμογών, πχ, FB, whatsapp, sport24 κλπ. Ενώ οι ειδοποιήσεις για μηνύματα και κλήσεις δουλεύουν κανονικά των εφαρμογών όχι. Μπορεί να μην μου έρθει ποτέ ειδοποίηση, μπορεί η ειδοποίηση να έρθει αφού πρώτα ανοίξω την εφαρμογή, μπορεί η ειδοποίηση να έρθει μετά από κανά μισάωρο αφού έχω ανοίξει την εφαρμογή και έχω δει αυτό που θέλω.

 

Στο προηγούμενο κινητό δεν είχα κάποιο πρόβλημα παρόμοιο (LG G2 mini) μόλις έπιανα σήμα wi-fi ή δεδομένων μου ερχόταν όλες οι ειδοποιήσεις.

 

Το κινητό δεν είναι rootαρισμένο, η έκδοση του είναι P7-L10V100R001C00B609 και έχω το Nova Launcher

 

Έχω δοκιμάσει να γυρίσω σε εργοστασιακές ρυθμίσεις, να δώσω σε όλες τις εφαρμογές την άδεια να στέλνουν ειδοποιήσεις και κατέβασα και το push notification fixer (non-root) χωρίς επιτυχία. Το μόνο που δεν έχω δοκιμάσει είναι να βγάλω τελείως το nova launcher μήπως φταίει αυτό (με το που το πήρα το κινητό το έβαλα).

 

Όπως είπα σε γενικές γραμμές δεν έχω πρόβλημα με το τηλέφωνο, είναι πανέμορφο και κάνει τη δουλειά του όπως πρέπει. Αλλά είναι σπάσιμο νεύρων να μην έρχονται ειδοποιήσεις όταν πρέπει.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και χάρηκα για τη γνωριμία :)

Link to comment
Share on other sites

Bγάλε,απενεργοποίησε, και τον Nova για δοκιμή.

 

ΟΚ το έβγαλα τελείως, έλεγξα τις άδειες για τις ειδοποιήσεις. Θα το δουλέψω για μια μέρα ή 2 έτσι να δω πως θα πάει. Οποιαδήποτε άλλη ιδέα καλοδεχούμενη.

Link to comment
Share on other sites

Απλα δεν γνωριζω το μετα,εψαξα και στο xda forums αλλα πολλοι λενε οτι εχει μεσα τις οδηγιες(για το πως να το κανεις χειροκινητα)
Link to comment
Share on other sites

εχεις cm security μεσα;

 

Όχι δεν έχω βάλει anti-virus. Και Χωρίς το Nova Lancher δεν υπάρχει διαφορά, πάλι δεν έρχονται ειδοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω που μπορω και αν να βρω το φακελο dload που μου ζηταει,πρεπει να δημιουργησω εγω καποιο?

 

Δημιουργησε εσυ το φάκελο download στην SD card. Αν δεν έχεις στην εσωτερική μνημη.

Link to comment
Share on other sites

Αα και απλώς πετάω μέσα αυτό που μου λέει? Χρειάζεται ροοτ η συσκευή?

 

Ακριβως. Δεν χρειάζεται ροοτ.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως. Δεν χρειάζεται ροοτ.

και κατι τελευταιο επειδη στο αρχειο εχει ενα φακελο τον ριχνω και αυτον μεσα στην sd card ετσι οπως ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι γιατι εχω να κανω την διαδικασια απο περσι και το P6. Λογικα χωρις τον φακελο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...