Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχεία πολυμέσων

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γενικά δεν κάνω χρήση του power saver mode (καλά το ultra πώς το λένε δεν με ενδιαφέρει καν αν υπάρχει) αλλά το έχω ενεργοποιησει εδώ και κάποια ώρα και πραγματικά δεν πέφτει με τίποτα η μπαταρία.. Κοίτα να δεις όλα πόσο προσεγμένα είναι σε αυτή την συσκευή. Εν τω μεταξύ σήμερα είμαι Ντουμπάι και του κάνω πολύ χρήση σαν GPS και μάλιστα με κλειστά data αφού δεν έχει κανένα θέμα να λειτουργεί άψογα και έτσι.. Το μόνο πράγμα που με ενοχλεί μέχρι τώρα είναι όταν το έχω στην τσέπη μου αυτό μάλλον ξεκλειδώνει και ανοίγει τον browser στο Google (μάλλον λόγω του ξεκλειδωματος του Google find από χαμηλά προς τα επάνω). Μάλιστα βρίσκω πολλά tabs ανοικτά στον dolphin.. Από την άλλη μου αρέσει που πάντα, μα πάντα, λειτουργούν τα gestures για ξεκλείδωμα
Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν κάνω χρήση του power saver mode (καλά το ultra πώς το λένε δεν με ενδιαφέρει καν αν υπάρχει) αλλά το έχω ενεργοποιησει εδώ και κάποια ώρα και πραγματικά δεν πέφτει με τίποτα η μπαταρία.. Κοίτα να δεις όλα πόσο προσεγμένα είναι σε αυτή την συσκευή. Εν τω μεταξύ σήμερα είμαι Ντουμπάι και του κάνω πολύ χρήση σαν GPS και μάλιστα με κλειστά data αφού δεν έχει κανένα θέμα να λειτουργεί άψογα και έτσι.. Το μόνο πράγμα που με ενοχλεί μέχρι τώρα είναι όταν το έχω στην τσέπη μου αυτό μάλλον ξεκλειδώνει και ανοίγει τον browser στο Google (μάλλον λόγω του ξεκλειδωματος του Google find από χαμηλά προς τα επάνω). Μάλιστα βρίσκω πολλά tabs ανοικτά στον dolphin.. Από την άλλη μου αρέσει που πάντα, μα πάντα, λειτουργούν τα gestures για ξεκλείδωμα

Εύθυμη αύτα να τα γράψεις σε μια ψυχή από Σαλαμυκονο μεριά που είναι δύσπιστος,εμείς όλοι που είμαστε κάτοχοι αυτής της συσκευής το έχουμε πια εμπεδώσει,the best device ever σε όλα του!!!

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Gestures

''ταπ ταπ'' ανοίγει

Πως όμως κλείνει?

Χρησιμοποιώ από παλιά το Screen Off and Lock

Υπάρχει και το Knock Lock

Εσείς ποιον τρόπο χρησιμοποιείτε?

 

Και εγω με screen off and lock ειμαι με swype up απο το home button (μιας και δε χρησιμοποιω το google now) με stock Launcher.

Με εχει βολευψει παααααρα πολυ!

 

Ασχετο, αλλα απο την κυριακη που εκανα root, παρατηρησα χθες οτι δεν ειχα Calculator!

Επισης σχετικα με το root, οσοι εχετε κανει, σας δημιουργηθηκε κανενα προβλημα με reboot? Εμενα εκανε καθε ενα λεπτο με το που ανοιγε αλλα ευτυχως βρηκα οτι εφταιγε το SuperSU που ηθελε update.

Ενα ακομα θεμα ηταν με ενα wakelock της καμερας που καταναλωσε 30% σε μιση ωρα..Ολα αυτα μετα το root. Το συγκεκριμενο wakelock με reboot εξαφανιστηκε και δεν εχω θεμα, αλλα πριν δεν υπηρχε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Και εγω με screen off and lock ειμαι με swype up απο το home button (μιας και δε χρησιμοποιω το google now) με stock Launcher.

Με εχει βολευψει παααααρα πολυ!

 

Ασχετο, αλλα απο την κυριακη που εκανα root, παρατηρησα χθες οτι δεν ειχα Calculator!

Επισης σχετικα με το root, οσοι εχετε κανει, σας δημιουργηθηκε κανενα προβλημα με reboot? Εμενα εκανε καθε ενα λεπτο με το που ανοιγε αλλα ευτυχως βρηκα οτι εφταιγε το SuperSU που ηθελε update.

Ενα ακομα θεμα ηταν με ενα wakelock της καμερας που καταναλωσε 30% σε μιση ωρα..Ολα αυτα μετα το root. Το συγκεκριμενο wakelock με reboot εξαφανιστηκε και δεν εχω θεμα, αλλα πριν δεν υπηρχε.

Εάν έχεις πρόβλημα βάλε xposed/greenify και πάγωσε όποια εφαρμογή συστήματος θέλεις

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Και εγω με screen off and lock ειμαι με swype up απο το home button (μιας και δε χρησιμοποιω το google now) με stock Launcher.

Με εχει βολευψει παααααρα πολυ!

 

Ασχετο, αλλα απο την κυριακη που εκανα root, παρατηρησα χθες οτι δεν ειχα Calculator!

Επισης σχετικα με το root, οσοι εχετε κανει, σας δημιουργηθηκε κανενα προβλημα με reboot? Εμενα εκανε καθε ενα λεπτο με το που ανοιγε αλλα ευτυχως βρηκα οτι εφταιγε το SuperSU που ηθελε update.

Ενα ακομα θεμα ηταν με ενα wakelock της καμερας που καταναλωσε 30% σε μιση ωρα..Ολα αυτα μετα το root. Το συγκεκριμενο wakelock με reboot εξαφανιστηκε και δεν εχω θεμα, αλλα πριν δεν υπηρχε.

Πως εκανες το root?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

σίγουρα αναφέρεσαι στο Κάιζερ, μιας και στα Μ7 τα μαύρα το ίδιο κάνει. Λέει ότι είναι EU unbranded και είναι T-Mobile.

 

 

Και εγώ σκέφτομαι να το αγοράσω αλλά πως θα είμαι σίγουρος οτι είναι unbranded ??

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σκέφτομαι να το αγοράσω αλλά πως θα είμαι σίγουρος οτι είναι unbranded ??

 

Απλα θα επιλεξεις μαγαζι με καλες κριτικες και δοκιμασμενο.Οπως αναφεραμε πριν ενα μαγαζι.Δινεις 20 ευρω? Παραπανω και εχεις το κεφαλι σου ησυχο.Και εγω ελεγα " πω 20 ευρω ειναι αυτα...." αλλα ηξερα τι θα παρω.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν πας σε ένα μαγαζί να το αγοράσεις είναι υποχρεωμένοι να σου πουν εάν είναι branded η όχι το τηλέφωνο
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν πας σε ένα μαγαζί να το αγοράσεις είναι υποχρεωμένοι να σου πουν εάν είναι branded η όχι το τηλέφωνο

 

Ναι μωρέ, βρίθει η Ελλάδα από επαγγελματίες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Φιλος ηθελε σημερα να παει να αγορασει το Μ8

Πηρα λοιπον το καταστημα που ειχα παρει το δικο μου και ρωταω αν υπαρχει ετοιμοπαραδoτο και αν ειναι unbranded

H απαντηση ηταν, μα φυσικα, ολα ειναι.

Να υπενθυμισω οτι η συσκευη που εχω ειναι branded / T-mobile. :p

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες τέλος Μαρτίου που ήθελα να αγοράσω το iphone τα σκρουτζομαγαζα ήταν γεμάτα με αγγλικά iphone 5s στα 545€.

Σε όλα τα φόρουμ υπήρχαν αναφορές για μικρό προβλήματα οπως power button που χορεύουν κλπ. Όλα ήταν αγγλικά.

Δεν ξερω αν ήταν τυχαίο ότι η αγορά είχε γεμίσει αγγλικά.

 

Εγώ αποφάσισα να ψάξω για Γαλλικό η Γερμανικό. Η τιμή τους όμως ήταν 580 δηλαδή +35€.

Πήρα Γερμανικό και ήταν άψογο. Όμως τώρα που θέλω να το πουλήσω, κάνεις δεν δέχεται να δώσει παραπάνω οχι για το δικό μου που κόστισε μόνο 35€ περισσότερο, αλλα ούτε για τα ελληνικά που αγοράστηκαν στα 740.

 

Άρα λοιπόν πρέπει να γνωρίζετε ότι τα παραπάνω χρήματα δεν θα τα πάρετε ποτέ πίσω. Ίσως να πουληθεί λίγο πιο εύκολα αλλά τίποτα περισσότερο.

Για μένα αξίζει να δώσεις λιγα ευρώ παραπάνω για να παίρνεις τις αναβαθμίσεις στην ωρα τους και να έχεις το λειτουργικό χωρίς παρεμβάσεις του καθε παροχου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Θέλει κανείς την original dot view σε black-grey? Στις 20 λιρες?

Θα μου έλθει σε 5-6 μέρες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να μεταφέρω από το HTC one X στο m8 τα μηνύματα μου?

Επίσης οι κατεβασμενες από playstore εφαρμογές θα ανανεωθούν ή θα πρέπει να τις περάσω από την αρχή χειροκίνητα?

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να μεταφέρω από το HTC one X στο m8 τα μηνύματα μου?

Επίσης οι κατεβασμενες από playstore εφαρμογές θα ανανεωθούν ή θα πρέπει να τις περάσω από την αρχή χειροκίνητα?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.htc.dnatransfer.legacy&hl=el

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Τοτε μονοδρομος το Μ7 αλλα η μπαταρια του μου το χαλαει κατα τα αλλα πανεμορφο και Παγκαλο:lol:

 

ναι ειναι λιγουλάκι ευαίσθητη :lol: την βγαζει την μερα σε μενα σχετικα ανετα, αλλα αν πω οτι δεν ζηλεευω την αυτονομία του Μ8 θα ταν ψεμα :O

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να μεταφέρω από το HTC one X στο m8 τα μηνύματα μου?

Επίσης οι κατεβασμενες από playstore εφαρμογές θα ανανεωθούν ή θα πρέπει να τις περάσω από την αρχή χειροκίνητα?

Το κάνει από μόνο του αυτό.. Πας στο Χ και κάνεις export τα μηνύματα στην κάρτα μνήμης, αντιγράφεις τον φάκελο sms_backup ή κάπως έτσι από το Χ στο One και μετά από την εφαρμογή μηνύματα κάνεις import τα μηνύματα στο One.. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις πρόβλημα βάλε xposed/greenify και πάγωσε όποια εφαρμογή συστήματος θέλεις

 

Αν μου εμφανιστει παλι θα το κανω..εχω greenify αλλα χωρις τα experimental features.

 

Πως εκανες το root?

 

Σε windows pc με το All-In-One Toolkit (link). Κανεις unlock bootloader (σβηνονται τα παντα), περνας custom recovery, εγκατασταση SuperSU και ετοιμος.

 

Ευκολη διαδικασια αν ακολουθησεις με σειρα τα βηματα.

 

Σημειωση: Για οσους δεν ειναι S-off και θελουν να βαλουν το xposed framework θα πρεπει να αλλαξουν το τροπο εγκαταστασης απο τις ρυθμισεις σε Recovery(flash zip automatically), αλλιως δε θα εγκατασταθει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα με το ιδιο toolkit τα εχω κανει ολα και εγω δεν καταλαβα αυτο που εγραψες για το xposed,προς το παρων δεν υπαρχει λογος για να το κανω εγκατασταση λογω των πολλων mods που εχουν τοσο η viper rom οσο και η insert coin:)
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Από σήμερα το πρωί παρατηρησα τρελό drain της μπαταρίας. Καλά το βράδυ με Έκο και κλειστά τα πάντα έχασε 4% σήμερα έπρεπε να βγω για λίγο έξω με 20% το βάζω εκο και ξεκινάω. Δεν είχα ανοιχτό τίποτα έτσι.

Έφτασε το 14% σε μια ώρα και μίλησα 30δευτερόλεπτα στο τηλέφωνο και έπεσε στο 10%. Ξενερωνω αφάνταστα και το βάζω απόλυτη εξοικονόμηση. Σε μισή ώρα έπεσε στο 8 %

Να τραβήξω reboot. Όλα αυτά χωρίς αλλαγές σε εφαρμογές κλπ μόνο το zoe ενεργοποίησα.

Δεν είμαι Ρουτ να καταλάβω τι συνέβη σωστα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Από σήμερα το πρωί παρατηρησα τρελό drain της μπαταρίας. Καλά το βράδυ με Έκο και κλειστά τα πάντα έχασε 4% σήμερα έπρεπε να βγω για λίγο έξω με 20% το βάζω εκο και ξεκινάω. Δεν είχα ανοιχτό τίποτα έτσι.

Έφτασε το 14% σε μια ώρα και μίλησα 30δευτερόλεπτα στο τηλέφωνο και έπεσε στο 10%. Ξενερωνω αφάνταστα και το βάζω απόλυτη εξοικονόμηση. Σε μισή ώρα έπεσε στο 8 %

Να τραβήξω reboot. Όλα αυτά χωρίς αλλαγές σε εφαρμογές κλπ μόνο το zoe ενεργοποίησα.

Δεν είμαι Ρουτ να καταλάβω τι συνέβη σωστα

Καντω ένα reboot...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Υπάρχει τρόπος σε εισερχόμενες κλήσεις / μηνύματα / alert , να έχουμε ειδοποίηση και από το flash του κινητού ?

“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παίδες αποφάσισα να περιμένω τον Σεπτέμβριο μήπως ανακοινωθεί κάποια βελτιωμένη έκδοση.

Οι αγοροπωλησιες στην Ελλάδα είναι πλέον δύσκολες, δεν υπάρχουν χρήματα και θέλουν όλοι να τα παίρνουν τσάμπα απο τις αγγελίες.

Θα κρατήσω το iphone 5s και παράγγειλα ενα one plus one στα 276 για να εχω κατι με μεγαλύτερη οθόνη.

Κάποια στιγμή, το One+ θα πάει στην κόρη μου.

Απλά δεν συμφέρει πλέον να αλλάζουμε συχνά συσκευές.

Αν αποφασίσω να πάρω htc, θα το κάνω για να το κρατήσω και θέλω να είναι όσο πιο άρτιο γίνεται.

Να δώσω τώρα 500 και τον Σεπτεμβρη να βγει το βελτιωμένο θα χασω 150 για να το δώσω και να πάρω το νέο.

Οπότε καλύτερα να περιμένω

 

Αν κάποιος θέλει την dot view που έχω παραγγείλει να μου πει. Θα την δώσω πολύ φτηνοτερα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Να πώ ότι μετά από μια εβδομάδα κατοχής .... έχω πάθει πλάκα με την μπαταρία σε σημείο που δεν μπορώ να το πιστέψω!

 

EDIT

Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος για βελτιωμένη έκδοση του Μ8 μέσα σε 6 μήνες.

Όσο για το περί της αρτιότητας μιας συσκευής, απλά το ξεχνάμε.

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...