Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απ ότι βλέπω δεν έχει κανενα θέμα το τηλέφωνο για να συζητήσετε και ψυρίζεται τη μαιμού! :lol: τουλάχιστον ανεβάστε καμιά φώτο απο τη κάμερα! :D

Έχω ανεβάσει πιο πίσω εγώ κάποιες που τράβηξα χωρίς ρυθμίσεις και μακρινές εκεί που υστερεί δηλαδή γιατί κοντά μια χαρά βγάζει και όλα ωραία φαίνονται.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδώ και λίγες μέρες ήρθε το Μ8 του αδελφού μου, οπότε έχω πια πιο ολοκληρωμένη άποψη.

Η συσκευή είναι unbranded ασημί, αγορασμένη από το extreme Mobile στα 544,80 (+5 τα μεταφορικά).

Τα σχόλια μου:

Καταρχάς για το μαγαζί. Πολύ ικανοποιημένος. Αν κι έκαναν λάθος και καθυστέρησαν μερικές μέρες, προθυμοποιήθηκαν να μου δώσουν πίσω τα χρήματα άμεσα ή να μου δώσουν το gunmetal που από λάθος παρήγγειλαν. Πάντως στους χρόνους τους ήταν άψογοι, όπως και στην επικοινωνία. 9 στα 10 μόνο λόγω ερασιτεχνικού site.

Η συσκευή είναι ό,τι περίμενα... σχεδόν. Πηγαίνει σφαίρα, το λογισμικό...είναι το γνωστό λογισμικό, η ποιότητα σε υψηλά επίπεδα (στο Μ7 για να βρω την καλή συσκευή το άλλαξα 2 φορές). Το κουμπί της έντασης "παίζει" όπως σε όλα, τόσο που μάλλον θα πρέπει να το πάει στο σέρβις αυτός που έχει συσκευή που το κουμπί δεν "παίζει". Και η μπαταρια... Απίστευτη. Καλά το ότι είναι καλύτερη από του Μ7 το ήξερα, αλλά αυτό που είδα είναι εκπληκτικό.

Το αρνητικό που βρήκα είναι το μέγεθος. Η συσκευή είναι μεγάλη. Για την ακρίβεια είναι μεγάλη για μένα. Δε μου άρεσε καθόλου όταν την έπιασα στα χέρια. Και δυστυχώς φοβάμαι το μέλλον (καλά να είμαστε), όταν θα βγει το Μ9 που σκέφτομαι να πάρω.

Όλα καλά, αλλά αυτό το τελευταίο με κάνει πολύ απαισιόδοξο για το μέλλον και δε με έκανε να το ζηλέψω σε σχέση με το Μ7.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

η τελευταία σου πρόταση ηταν ακριβώς και η δικιά μου αίσθηση οταν το είδα απο κοντα..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι τα περισσοτερα, dont' worry Θοδωρη.

Ειναι θεμα παραγωγης οπως σου ειπε και ο φιλος Vip3r

 

Δοκιμασε να κουνησεις την συσκευη κοντα στο αυτι σου και πες μας τι ακους :p

 

Πω ωωω βαλτός είσαι δεν εξηγείται.... Μην τα λες αυτά

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πω ωωω βαλτός είσαι δεν εξηγείται.... Μην τα λες αυτά

Χαχαχαχαχαχαχαα.

Ρε ξεκολλατε ρε.

Πάντως μπαταρία απίστευτη 6 ώρες και 40 λεπτά βαράω σε μια μέρα και κάτι. Χαμός.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχαχαχαα.

Ρε ξεκολλατε ρε.

Πάντως μπαταρία απίστευτη 6 ώρες και 40 λεπτά βαράω σε μια μέρα και κάτι. Χαμός.

 

:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock: απιστευτη μπαταρία..στο g2 με 4.4.2 για κανένα λόγο δεν βλέπω τέτοια μπαταρία!

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock: απιστευτη μπαταρία..

 

γιατί λένε μετά ότι δεν είναι καλύτερη του G2?

Εγώ προσωπικά γύρω στις 5 ώρες έβγαζα πάνω κάτω με το G2, εσύ πόσο βγάζεις ρε Αντώνη?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

στα ίδια Γιάννη!στις 5μιση ώρες παίζω με το g2! αν το M8 είχε ελαφρώς μεγαλύτερη μπαταρία θα είχε την καλύτερη αυτονομία που έχει υπάρξει σε smartphone

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Και Εγώ έτσι ήμουν με το g2. Δυστυχώς η LG το χάλασε με την κιτ κατ. Βέβαια και εγώ πέντε ώρες κομπλέ είμαι. Στην περίπτωση μου μόνο δύο ώρες είμαι με 3g οπότε δικαιολογείται. Echo mode μπαίνει όταν κοιμάμαι και έτσι δεν πέφτει ποτέ. Τρομερά πράγματι.
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μπαταρία απίστευτη 6 ώρες και 40 λεπτά βαράω σε μια μέρα και κάτι. Χαμός.

Δεν είναι σωστή η μέτρηση αφού έχεις ανοιχτή την εξοικονόμηση ενέργειας

 

edit:

Πάντως να ξαναπώ ότι η μπαταρία του, κάνοντας ακριβώς την ίδια χρήση και στις τρεις συσκευές, είναι καλύτερη από το S5 και το Note 3 με την 4.4.2

Edited by Jig
edit
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι σωστή η μέτρηση αφού έχεις ανοιχτή την εξοικονόμηση ενέργειας

 

Πάντως να ξαναπώ ότι η μπαταρία του είναι καλύτερη από το S5 και το Note 3 με την 4.4.2

 

Το ειχα ετσι για να μην πεσει επειδη ημουν εξω και ηθελα να φτασω σπιτι.Και αν εννοεις το βραδυ που το εβαλα στις 7 ωρες υπνου το βαζω γιαυτο το λογω για να λιωνει η μπαταρια στα χερια μου και να μην πεφτει οσο κοιμαμαι.

Edited by tpal
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Το ειχα ετσι για να μην πεσει επειδη ημουν εξω και ηθελα να φτασω σπιτι

 

Βλέπεις μεγάλη διαφορά με ανοιχτή την εξοικονόμηση ενέργειας?

και ποια από αυτά έχεις ανοιχτά(screen shot)

Αν μπορείς δώσε μας παραδείγματα

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις μεγάλη διαφορά με ανοιχτή την εξοικονόμηση ενέργειας?

και ποια από αυτά έχεις ανοιχτά(screen shot)

Αν μπορείς δώσε μας παραδείγματα

Φίλε να σου πω την αλήθεια. Το πρώτο έχω on και δεν βλέπω διάφορα. Ούτε μπαταρία ούτε στην ταχύτητα. Ίσως λίγο. Μη σου πω ή μπαταρία μόλις φτάσει στο δέκα πέφτει πιο γρήγορα με εξοικονόμηση. Ένα δευτερόλεπτο διάφορα να έχει στο άνοιγμα εφαρμογών? Κάτι τέτοιο. Γι'αυτό φορτιζω στο 15% πάντα απλά η ημέρα που ανέβασα έτυχε να ήμουν έξω εκείνη την ώρα.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Φίλε να σου πω την αλήθεια. Το πρώτο έχω on και δεν βλέπω διάφορα. Ούτε μπαταρία ούτε στην ταχύτητα. Ίσως λίγο. Μη σου πω ή μπαταρία μόλις φτάσει στο δέκα πέφτει πιο γρήγορα με εξοικονόμηση. Ένα δευτερόλεπτο διάφορα να έχει στο άνοιγμα εφαρμογών? Κάτι τέτοιο. Γι'αυτό φορτιζω στο 15% πάντα απλά η ημέρα που ανέβασα έτυχε να ήμουν έξω εκείνη την ώρα.

Να ρωτήσω κάτι: Έχεις συνέχεια data ανοιχτά και συγχρονισμους όταν δεν είσαι σε WiFi;

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι: Έχεις συνέχεια data ανοιχτά και συγχρονισμους όταν δεν είσαι σε WiFi;

 

Ναι Αργυρη και αν δεν εχω θα ειναι μεχρι να φτασω στο αμαξι και τα ανοιξω.Ξερεις φετγω γρηγορα σχετικα απο το σπιτι και δεν τα ανοιγω κατευθειαν.Παρατηρσα οτι οταν το βαζω σε 4G που δεν πιανω πουθενα κιολας τρωει αφανταστα αλλα και παλι με δεδομενα κλπ σε χρηση παντα(δηλαδη να το δουλευω) καιει φυσιολογικα.Πολυ πιο πισω εχω βαλει screenshot με αποκλειστικη χρηση 3G data.

 

Ολα αυτα τα κλεινω το βραδυ πριν κοιμηθω κατα τις 3 τωρα το καλοκαιρι

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ναι Αργυρη και αν δεν εχω θα ειναι μεχρι να φτασω στο αμαξι και τα ανοιξω.Ξερεις φετγω γρηγορα σχετικα απο το σπιτι και δεν τα ανοιγω κατευθειαν.Παρατηρσα οτι οταν το βαζω σε 4G που δεν πιανω πουθενα κιολας τρωει αφανταστα αλλα και παλι με δεδομενα κλπ σε χρηση παντα(δηλαδη να το δουλευω) καιει φυσιολογικα.Πολυ πιο πισω εχω βαλει screenshot με αποκλειστικη χρηση 3G data.

 

Ολα αυτα τα κλεινω το βραδυ πριν κοιμηθω κατα τις 3 τωρα το καλοκαιρι

Thanks.Το 4g ακόμα και να πιάνεις καταπίνει

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου m8 τα κουμπια αυξομειωσης εντασης δεν παιζουν καθολου, ουτε κουδουνιζουν.

Επισης η καταναλωση με 4G ανοιχτο ειναι μια χαρα. Δοκιμαστε iPhone αντιστοιχα και τα λεμε! :lol:

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Thanks.Το 4g ακόμα και να πιάνεις καταπίνει

Αργύρη νομίζω αν έχεις καλό σήμα (ή αξιοπρεπές δίκτυο) ίσως είναι καλύτερα τα πράγματα. Στην δική μου περίπτωση και ειδικά όταν είμαι γραφείο όπου έχω πολύ καλή κάλυψη βλέπω χρόνους ελάχιστα κατώτερους του wifi με 4G σταθερά.. Γι αυτό και στο xda βλέπω κάποιους καλούς χρόνους με data, μάλλον έχει να κάνει και με την υποδομή του δικτύου.

 

Τα πλήκτρα μου παίζουν και είμαι καλά :p:p

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου m8 τα κουμπια αυξομειωσης εντασης δεν παιζουν καθολου, ουτε κουδουνιζουν.

Επισης η καταναλωση με 4G ανοιχτο ειναι μια χαρα. Δοκιμαστε iPhone αντιστοιχα και τα λεμε! :lol:

 

Απο εποχης iPhone εχω τρομαξει και ανοιγω το 4G μονο οταν ειναι απαραιτητο.

Οσο για τα κουμπια που δεν παιζουν καθολου θα πρεπει να το πας και γρηγορα για service :p

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα team,πριν απο λιγο διαβασα στα του G3,ολοι η μαλλον σχεδον ολοι προτεινουν σε ενα παλληκαρι που θα του κανουν αντικατασταση το κντ να παρει Μ8!!!Τυχαιο...δεν νομιζω...:happy:
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Ναι,αν δεις και ποιοι του το προτείνουν θα καταλάβεις. Τυχαίο; Δε νομίζω....Ειδικά όταν ζητά μεγάλη οθόνη και καλή κάμερα.....δηλαδή του προτείνουν το ιδανικό.

 

 

Το παιδί ζήτησε απροβλημάτιστο κινητό και αυτό του προτειναμε

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ναι,αν δεις και ποιοι του το προτείνουν θα καταλάβεις. Τυχαίο; Δε νομίζω....Ειδικά όταν ζητά μεγάλη οθόνη και καλή κάμερα.....δηλαδή του προτείνουν το ιδανικό.

 

Του προτεινουμε το καλυτερο,μαλλον θα πρεπει να το εχεις καταλαβει και εσυ:lol:

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Ναι,αν δεις και ποιοι του το προτείνουν θα καταλάβεις. Τυχαίο; Δε νομίζω....Ειδικά όταν ζητά μεγάλη οθόνη και καλή κάμερα.....δηλαδή του προτείνουν το ιδανικό.

 

Η 5αρα οθονη ΕΙΝΑΙ μεγαλη και η καμερα του m8 ειναι απλα καλη, οποτε κομπλε.

Αν ηθελε πολυ μεγαλη οθονη και παρα πολυ καλη καμερα, τοτε υπαρχουν αλλες λυσεις σαφως!

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω πότε θα μας πεις για το νέο καλύτερο τηλέφωνο και να το προτείνεις. Πόσο θα κρατήσει η ευτυχία του Μ8. Εσύ θεωρούσες και μάλλωσες με όλο τον κόσμο για το Ζ2 και το κράτησες μια βδομάδα. Αυτό να δω πόσο θα μείνει το καλύτερο.:p

 

Κωστα καταρχη δεν μαλωσα με κανενα για το Ζ2 απλα ειπα οτι ειναι πανεμορφο τλφ αλλα κατι ο ογκος του κατι το βαλε βγαλε τα παραθυρακια του για να το συνδεσεις στο ρευμα η στο λαπτοπ με κουρασαν τοσο πολυ που ειπα τελος για εμενα τα Sony,ξαναγυριζοντας στην επισημη αγαπημενη και το ξερεις πολυ καλα εσυ HTC με εξεπληξε τοσο ευχαριστα που με οποιονδηποτε μιλησω για κινητα του το συστηνω ανεπιφυλαχτα,γιατι που περα απο την καμερα που εμενα προσωπικα δεν με χαλαει καθολου ειναι οτι καλυτερο εχω πιασει στα χερια μου(δεν κανω πλακα καθολου) τον τελευταιο καιρο,ειναι στην κυριολεξια το τλφ που πρεπει να εχουν σαν παραδειγμα ολοι οι κατασκευαστες,απο που να αρχισω και που να τελειωσω ποιοτητα υλικων με μια λεξη ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ, UI μακραν το κορυφαιο και ταυτοχρονα σοβαρο οθονη χαρμα οφθαλμων και βεβαια ακουστικη που δεν υπαρχει παρομοια σε κανενα μα κανενα κινητο...:happy:

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Κωστα καταρχη δεν μαλωσα με κανενα για το Ζ2 απλα ειπα οτι ειναι πανεμορφο τλφ αλλα κατι ο ογκος του κατι το βαλε βγαλε τα παραθυρακια του για να το συνδεσεις στο ρευμα η στο λαπτοπ με κουρασαν τοσο πολυ που ειπα τελος για εμενα τα Sony,ξαναγυριζοντας στην επισημη αγαπημενη και το ξερεις πολυ καλα εσυ HTC με εξεπληξε τοσο ευχαριστα που με οποιονδηποτε μιλησω για κινητα του το συστηνω ανεπιφυλαχτα,γιατι που περα απο την καμερα που εμενα προσωπικα δεν με χαλαει καθολου ειναι οτι καλυτερο εχω πιασει στα χερια μου(δεν κανω πλακα καθολου) τον τελευταιο καιρο,ειναι στην κυριολεξια το τλφ που πρεπει να εχουν σαν παραδειγμα ολοι οι κατασκευαστες,απο που να αρχισω και που να τελειωσω ποιοτητα υλικων με μια λεξη ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ, UI μακραν το κορυφαιο και ταυτοχρονα σοβαρο οθονη χαρμα οφθαλμων και βεβαια ακουστικη που δεν υπαρχει παρομοια σε κανενα μα κανενα κινητο...:happy:

Συμφωνώ και εγώ που δεν τα έλεγα ποτέ αυτά. Το τηλέφωνο θα με κάνει fan boy και δεν το θέλω γιατί μου αρέσει να δοκιμάζω.

Πες και για την μπαταρία που βαράει στο κεφάλι τα 3200+ με 2600 που εχει

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...