Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικά στο m7 πήραμε 2 αναβαθμίσεις του sense μέχρι τώρα και όπως τα λέει ο Γιάννης αυτές είναι που μετράνε...

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έλα Κώστα, σου βρήκα θήκη για το κυνήγι :lol:

 

Το πιο γρήγορο πιστόλι !!!!

 

 

 

 

 

Επίσης κανένα πρόβλημα με θολουρες στο φακο

 

 

Καλό αυτό να τα ξεκαθαριζουμε ενα ενα.

 

 

 

 

Η HTC μια φορά το χρόνο δίνει μια μεγάλη αναβάθμιση στο sense,άσχετα μέρος αναβαθμίσεις του Android.

Μεταξύ μας όσοι έχουμε HTC την αναβάθμιση του sense περιμένουμε με αγωνία και όχι της google.

 

Εντάξει αλλά τώρα έχουμε το L που περιέχει αλλαγές που πρέπει να ενταχθούν στο sense. Οποτε είναι εξ ίσου σημαντικό.

@ Tpal

Θοδωρή το Μ8 ειναι η τελευταία ευκαιρία που δίνω στο android. Αν δεν με ικανοποιήσει πλήρως, θα πάω στο i6 και θα μείνω εκει.

Οι 4 μέρες που το κράτησα αρχές Απριλίου με είχαν κάνει να αφήσω το iphone στο συρτάρι. Όμως είναι μικρό διάστημα για πλήρη εικόνα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Προσοχη μην σας φυγει και κανενα γραμμα απο το σηματακι htc πισω... :D :shifty:

 

@galanakop θα δεις τι απιστευτη μπαταρια εχει επισης το one plus αλλα γενικα θα δεις ποσο ομοιογενες κ πληρες σε ολα ειναι το Find7.

 

Κανε τις ιδιες φωτο με το oppo μετα με τα υπολοιπα και ανοιξε ταυτοχρονα σε υπολογιστη να αρχισεις να γελας...

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

 

@galanakop θα δεις τι απιστευτη μπαταρια εχει επισης το one plus αλλα γενικα θα δεις ποσο ομοιογενες κ πληρες σε ολα ειναι το Find7.

 

Κανε τις ιδιες φωτο με το oppo μετα με τα υπολοιπα και ανοιξε ταυτοχρονα σε υπολογιστη να αρχισεις να γελας...

 

Δεν ξέρω τις λειτουργίες του 7 άλλα αυτό που βλέπω είναι, πολύ ωραίο design, η πολύ γρήγορη φόρτιση της μπαταρίας και το φοβερό το led notification που έχει!

Αυτό που δεν μου αρέσει, όχι μόνο σε αυτό αλλά σε όλες τις συσκευές, που έχουν το ηχείο στην πλάτη, μέγα λάθος και το διαπίστωσα πρόσφατα στο S5.

 

 

 

edit

Το γνωρίζετε αυτό(2:58)? ισχύει?

Edited by Jig
edit
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Το εχω απο αρχες μαιου το μηχανημα..κανενα θεμα οσο αφορα το φακο.και γενικα κανενα θεμα μεχρι τωρα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος Έχει την original case που έχει μέσα στο κουτί , Και δεν την θέλει, και την Έχει απείραχτη ,την αγοράζω 15 Euro άμεσα. Στείλτε μου pm.συγγνώμη που το γράφω εδώ.
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος Έχει την original case που έχει μέσα στο κουτί , Και δεν την θέλει, και την Έχει απείραχτη ,την αγοράζω 15 Euro άμεσα. Στείλτε μου pm.συγγνώμη που το γράφω εδώ.

 

Να ξερεις το γρατζουναει....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Η HTC μια φορά το χρόνο δίνει μια μεγάλη αναβάθμιση στο sense,άσχετα μέρος αναβαθμίσεις του Android.

Μεταξύ μας όσοι έχουμε HTC την αναβάθμιση του sense περιμένουμε με αγωνία και όχι της google.

 

Εννοείτε!!!

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πάντως Μανο το ασήμι εχει πολυ καλό grip και δεν γλιστράει καθολου θα έλεγα.

Εχει μια ψιλό mat υφή θα έλεγα και αυτο βοηθάει συν οτι στο κράτημα στο χέρι ειναι πολυ βολικό με τις καμπύλες και το πιο μακρόστενο χαρακτήρα του.

 

 

 

 

 

 

 

Αλεξ έχει σχετικά καλό grip λόγω καλοκαιριού κυρίως (ζέστη, υγρασία). Χειμώνα που έχουμε ξηρά χέρια θέλει προσοχή.. Γενικά θέλει προσοχή, τώρα ήμουν στο αυτοκίνητο και φοβάμαι να το αφήσω γυμνό να έρθει σε επαφή με πλαστικό κτλ

 

Alex η απάντηση του Ευθύμη με καλύπτει, και δυστυχώς εγώ δε πρόκειται να το έχω χωρίς θήκη οπότε το 1 απ τα 2 πολύ θετικά του πάει περίπατο για μένα.

Ακόμα και το 1020 που έχω για 2ο αυτό το καιρό σε θήκη το έχω (γιατί γλιστράει πολύ το άτιμο) και ας μη το βγάζω σχεδόν καθόλου απ το σπίτι καθώς με καλύπτει και στη κάμερα το S5.

Πάντως αν δεν ήμουν σε νησί για δουλειά θα το είχα πάρει το M8 έστω και για λίγο καιρό (όπως κάνω με όποιο κινητό με ενδιαφέρει) να έκανα τις προσωπικές μου συγκρίσεις.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Να ξερεις το γρατζουναει....

 

καλημερα δημητρη,κ ποια θηκουλα δεν το γρατζουναει?αφου ειναι tpu και μπαινει πολυ ευκολα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα δημητρη,κ ποια θηκουλα δεν το γρατζουναει?αφου ειναι tpu και μπαινει πολυ ευκολα.

 

Η pouch...

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να αναφέρω ότι μόνο στο γκρι χρώμα πρέπει να υπάρχει θέμα γιατί στο ασημί/χρυσό δεν υπάρχει αυτό το diamond laser cut πώς το λέτε στο πάνω μέρος..
Link to comment
Share on other sites

Απο τις δοκιμές που ειχα κάνει στην καμερα οσο το είχα αλλά και οσα εχω δει σε διάφορα συγκριτικά, τα συμπεράσματα μου ειναι τα εξής:

 

Οι κάμερα του Μ7 & 8 πάσχει απο pixel, κοινώς απο ευκρίνεια οταν επιχειρήσεις να κάνεις zoom σε μια φωτο, χάνεται η λεπτομέρεια.

Στις οθόνες κινητων tablets και υπολογιστών ακόμα και στην tv οριακά όμως, δεν δείχνουν άσχημες, αρκεί να μην επιχειρησει κάποιος να κάνει crop.

 

Αρα πρέπει να φωτογραφιζουμε αυτο που θέλουμε ακριβώς, δηλαδή το πλάνο μας να ειναι αυστηρά επιλεγμένο ωστε να μην πρέπει να πάρουμε με crop το κομμάτι που μας ενδιαφέρει.

Αυτο σημαίνει οτι οσο πιο κοντά στο πλανο τόσο πιο καλά.

Ακομα και εκτύπωση σε διαστάσεις οσο η οθόνη ενος μεγάλου tablet δεν έχουν θέμα.

 

Για landscape photos, δηλαδή μακρινά τοπία ούτε λόγος. Εντάξει θα πάρουμε μια όμορφη εικόνα ανάλογα με την αξια του τοπίου, αλλά καμία λεπτομέρεια οταν κανουμε zoom στην φωτογραφία μας.

Βεβαια κατα την γνώμη μου στον τομέα αυτό κανένα κινητο δεν δίνει σοβαρό αποτέλεσμα λογο έλλειψης optical zoom.

Απλά τα samsung τα πανε καλύτερα λογο μεγάλης ανάλυσης. Το καλύτερο αποτέλεσμα έρχεται οπως ειναι φυσικό με το Nokia 1020. Απο εκει και περα, οποιαδήποτε καμερα με optical zoom θα δώσει απείρως καλύτερα αποτελέσματα.

 

Εχω δει στο Flickr εξαιρετικές φωτογραφίες αλλά οπως είπαμε η κάμερα έχει περιορισμούς λογο των 4mp.

Αν κάποιος ξέρει να την εκμεταλλευτεί θα εχει όμορφα αποτελέσματα.

Η manual ρυθμίσεις μπορούν να αποθηκευτούν σαν custom scene και να χρησμοποιουνται σε ανάλογες συνθήκες.

 

http://img822.imageshack.us/img822/7981/h8z4.jpg

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το ωραίο είναι ότι το έχω χωρίς θήκη από την δεύτερη μέρα και δεν έχω δει κανένα σημάδι πουθενά. Μια pouch όμως χρειάζεται τουλάχιστον για τα τραπέζια και το αμάξι. Και εγώ θεωρώ πως αν δεν μπαινωβγαινει η tpu δεν έχεις θέμα αλλά εγώ στο σπίτι πάντα είμαι χωρίς θήκη και έτσι την έβγαζα γέμιζε σκόνη και αυτή η σκόνη δύσκολα εφευγε
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το ωραίο είναι ότι το έχω χωρίς θήκη από την δεύτερη μέρα και δεν έχω δει κανένα σημάδι πουθενά. Μια pouch όμως χρειάζεται τουλάχιστον για τα τραπέζια και το αμάξι. Και εγώ θεωρώ πως αν δεν μπαινωβγαινει η tpu δεν έχεις θέμα αλλά εγώ στο σπίτι πάντα είμαι χωρίς θήκη και έτσι την έβγαζα γέμιζε σκόνη και αυτή η σκόνη δύσκολα εφευγε

 

γενικα ειχες σημαδακια θοδωρη απο το unboxing?εννοω να προυπηρχαν,

Link to comment
Share on other sites

γενικα ειχες σημαδακια θοδωρη απο το unboxing?εννοω να προυπηρχαν,

Όχι κανένα. Δύο σε μέγεθος τρίχας έγιναν καθαρά από τη θήκη. Μπορεί και να μην είναι από θήκη Γιατί το είχε γυναίκα στα χέρια της με νύχια και δαχτυλίδια. Δεν ξέρω δεν θέλω να είμαι κακος άνθρωπος και λέω ότι είναι από θήκη. Δεν φαίνονται καθόλου. Μόνο υπό γωνία και στο ήλιο.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά διαβάσατε στο νήμα για το G3 πόσες διαφορετικές γνώμες υπάρχουν και πόσο μίσος από κάποιους για το Μ8;τουλάχιστον εδώ συμφωνούμε σχεδόν όλοι για την αξία του κντ μας
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Όχι κανένα. Δύο σε μέγεθος τρίχας έγιναν καθαρά από τη θήκη. Μπορεί και να μην είναι από θήκη Γιατί το είχε γυναίκα στα χέρια της με νύχια και δαχτυλίδια. Δεν ξέρω δεν θέλω να είμαι κακος άνθρωπος και λέω ότι είναι από θήκη. Δεν φαίνονται καθόλου. Μόνο υπό γωνία και στο ήλιο.

 

μου φενεται περιεργο απο την θηκη γιατι μπαινει-βγαινει πανευκολα,ειδικα οταν μπαινει γλυστραει μονη της,προσοχη θελει στο βγαλε προφανως μην βρει σε καμια γωνια κανενα νυχι.

Link to comment
Share on other sites

μου φενεται περιεργο απο την θηκη γιατι μπαινει-βγαινει πανευκολα,ειδικα οταν μπαινει γλυστραει μονη της,προσοχη θελει στο βγαλε προφανως μην βρει σε καμια γωνια κανενα νυχι.

 

Θελει προσοχή σε αυτά τα κινητά μην μπει κάτι ανάμεσα στην θήκη και το κινητό κι εκεί γίνει ο τσαμπουκάς. Ειδικά τώρα το καλοκαίρι με τις θάλασσες και την άμμο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά διαβάσατε στο νήμα για το G3 πόσες διαφορετικές γνώμες υπάρχουν και πόσο μίσος από κάποιους για το Μ8;τουλάχιστον εδώ συμφωνούμε σχεδόν όλοι για την αξία του κντ μας

 

Δεν ασχολούμαι Πανο.Δυστηχως δεν ειναι ολοι ανοιχτομμυαλοι.Ενταξει εχει καποια μειονεκτηματα το κινητο αλλα οχι οτι το G3 δεν εχει.Σε καμια περιπτωση ομως δεν θα βγουμε μερικοι να το κραξουμε.Αν ηταν ετσι τωρα που πηρα το m8 θα εγραφα για τα πλαστικα του G2 που τοσο τα πηγαινα και ελεγα ποσο καλο ειναι.

Διαβαζω συνεχεια που λεμε για το καλοκαιρι και τελικα ειμαι ο μονος που ολα μου τα τηλεφωνα τα αφηνω στο σπιτι οταν παω για μπανιο και παιρνω ενα παλιο νοκια μαζι

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι πάμε για φόρτιση

[ATTACH]47023[/ATTACH]

Δεν υπάρχει σου λέω...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...