Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χτες μου επεσε το κινητο απο τη τσεπη ενω ημουν στη κουνιστη καρεκλα, παταω την οθονη κατα μηκος κουμπιων και απο τις 2 πλευρες και ακουγεται κλακα-κλακα σαν να μην εχει κουμπωσει η οθονη.

Κατι αλλο, πως γινεται να γυρισω πισω στη 4.4.4? Επιπλεον βρηκα μια εφαρμογη στο XDA που ουστιαστικα ειναι camera mod. Πρπει να ειμαι και root και να εχω και custom rom η μπορω απλα να τη φλασαρω μονο με root + stock rom ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα, να ρωτήσω ποσό λέτε να φύγει το m8 ? ενα χρόνο και κάτι ψιλά περίπου το έχω, κανένα 300αρι φεύγει; Γιατι έχω μείνει εκτός αγοράς για καμπόσο καιρό τώρα.

 

Ευχαριστώ

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 5.0.1 . Δεν είχα ποτέ 4.4 και δεν έχω άποψη και έχω μεγάλη περιέργεια να την δοκιμάσω γιατί τόσοι την υμνούνε. Ωστόσο ξέρω ότι και να την έβαζα δεν θα την κρατούσα γιατί δεν μπορώ να ζήσω χωρίς write access στην sd.

Λοιπόν μετά από πολλές αποτυχημένες προσπάθειες για format της κάρτας πήρα μια καινούργια της πέρασα τα αρχεία κι όλα καλά. Άρα μάλλον ήταν θέμα της προηγούμενης κάρτας που ενώ τη διαβάζει κανονικά ο υπολογιστής είναι αδύνατον να γίνει η διαμόρφωση.

 

Για ενημέρωσε μας, τι μάρκα ήταν η κάρτα σου;

Link to comment
Share on other sites

Χτες μου επεσε το κινητο απο τη τσεπη ενω ημουν στη κουνιστη καρεκλα, παταω την οθονη κατα μηκος κουμπιων και απο τις 2 πλευρες και ακουγεται κλακα-κλακα σαν να μην εχει κουμπωσει η οθονη.

Κατι αλλο, πως γινεται να γυρισω πισω στη 4.4.4? Επιπλεον βρηκα μια εφαρμογη στο XDA που ουστιαστικα ειναι camera mod. Πρπει να ειμαι και root και να εχω και custom rom η μπορω απλα να τη φλασαρω μονο με root + stock rom ?

Για να γυρισεις πισω σε επισημη rom χρειαζεσαι s off

Την εφαρμογη που βρηκες αν ειναι σε μορφη zip χρειαζεσαι custom recovery για να την τρεξεις ,αν ειναι σε μορφη ark μπορει και να σου δουλεψει.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να συμπεριφερθείς στην συσκευή όπως της αρμόζει.

 

Δύσκολο αν προερχεσαι από άλλα Androidειδη ... χαχαχαχαχα

Αν θες κάθε βδομάδα να μπαινοβγαζεις roms συγγνώμη αλλά έκανες λάθος επιλογή.

 

Τι έγινε ακόμα δεν ενημερωσες ; :p

 

Εγώ έχω 5.0.1 . Δεν είχα ποτέ 4.4 και δεν έχω άποψη και έχω μεγάλη περιέργεια να την δοκιμάσω γιατί τόσοι την υμνούνε. Ωστόσο ξέρω ότι και να την έβαζα δεν θα την κρατούσα γιατί δεν μπορώ να ζήσω χωρίς write access στην sd.

 

Για ενημέρωσε μας, τι μάρκα ήταν η κάρτα σου;

η κιτκατ δεν εχει write access στην sd? (αν καταλαβα καλα ειναι να μεταφερεις εφαρμογες στην microsd) η 5 εχει?

Link to comment
Share on other sites

Για ενημέρωσε μας, τι μάρκα ήταν η κάρτα σου;

 

Είχα μια Sony και τώρα πια μια Kingston. Η κάρτα είναι μια χαρά λειτουργική. Με το κινητό φαίνεται να έχει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

η κιτκατ δεν εχει write access στην sd? (αν καταλαβα καλα ειναι να μεταφερεις εφαρμογες στην microsd) η 5 εχει?

http://www.androidcentral.com/kitkat-sdcard-changes

Αν όμως κάνεις root, υπάρχουν fixes. Δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι λειτουργικά στην πράξη.

Link to comment
Share on other sites

Αν μου φέρει κάποιος το τηλέφωνο από Αμερική, θα έχω εγγύηση ή όχι; Γενικά θα έχω κάποιο θέμα;
Link to comment
Share on other sites

Αν μου φέρει κάποιος το τηλέφωνο από Αμερική, θα έχω εγγύηση ή όχι; Γενικά θα έχω κάποιο θέμα;

Όχι εγγύηση δεν έχεις όπως και οτιδήποτε απο Αμερική(εξαιρούνται κυρίως στο χωρο των PC κάποιες κατηγορίες συγκεκριμένων εταιριών)

Ίσως να έχεις θέμα και με κάποιες μπάντες σε 4G που να μην δουλεύουν εδω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

μετα την ενημερωση που εστειλαν για το stagefright παρατηρησα οτι η μπαταρια φευγει νεροοοοο και στο καπακι μου ηρθε κ η ενημερωση για την 5 (ειναι σπαστικο να την βλεπεις στην μπαρα καθε μερα) σκεφτομαι να το κανω μηπως και διορθωθει η κατασταση...περιμενω βεβαια την καινουργια εκδοση Μ με sense7 που υποσχεθηκαν για το μ8...οποτε εκει βασιζω τις ελπιδες μου στην περιπτωση που δν κατσει καλα η 5....τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Θα αργήσει η Μ με sense 7. Στις προτεραιότητες τους είναι προς το παρόν android 6.0 για το launch day του HTC one a9

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

καποιες φορες οταν γραφω μυνημα 'η viber δεν ανοιγει το πληκτρολογιο οταν παταω στο πεδιο για να γραψω.

 

για να στρωσει πρεπει να κανω επανεκινηση

 

εχει τυχει σε καποιον το ιδιο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

καποιες φορες οταν γραφω μυνημα 'η viber δεν ανοιγει το πληκτρολογιο οταν παταω στο πεδιο για να γραψω.

 

για να στρωσει πρεπει να κανω επανεκινηση

 

εχει τυχει σε καποιον το ιδιο?

 

αν εχεις την εκδοση 5 ειναι θεμα της lollipop το πιανει η χαζομαρα του...για να το γλυτωσεις αυτο κατεβασε κανενα αλλο πληκτρολογιο οπως το swiftkey πολυ καλη εφαρμογη με πολυ καλο λεξικο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

καποιες φορες οταν γραφω μυνημα 'η viber δεν ανοιγει το πληκτρολογιο οταν παταω στο πεδιο για να γραψω.

 

για να στρωσει πρεπει να κανω επανεκινηση

 

εχει τυχει σε καποιον το ιδιο?

 

 

Δεν χρειάζεται επανεκκίνηση. Κλείδωσε το τηλ, ξεκλείδωσέ το και στρώνει με τη μία.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους σας...εχω ψαξει παντου να βρω το m8 .το οποιο ολοι το εχουν 350 και πανω ...και εκει που το βρηκα στο public τυχη βουνο 300ευρω...μολις πηγα να το παρω ...εξαντληθηκε....καμια προταση κανεις....ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους σας...εχω ψαξει παντου να βρω το m8 .το οποιο ολοι το εχουν 350 και πανω ...και εκει που το βρηκα στο public τυχη βουνο 300ευρω...μολις πηγα να το παρω ...εξαντληθηκε....καμια προταση κανεις....ευχαριστω...

 

Δεν εξαντλήθηκε τώρα, έχει μήνες που το έχουν εξαντλημένο στη σελίδα τους! Απατεωνοκράχτης! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Εδώ και κάποιες μέρες δεν δουλεύει το Yahoo mail μέσω του Gmail. Μου βγάζει σφάλμα unable to authenticate. Δοκιμάζω να το κάνω και μανουαλ ρυθμίσεις αλλά το ίδιο.

 

Δοκίμασα να το σβήσω και να το ξαναβάλω μπας και δουλέψει, αλλά δεν μπαίνει με τπτ τώρα.

 

Έχει κανείς το ίδιο θέμα;

 

Δεν θέλω να βάλω ξεχωριστή εφαρμογή. Ακόμα και μέσω του mail της HTC, δεν συγχρονίζει.

 

Καμία βοηθάει; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Εδώ και κάποιες μέρες δεν δουλεύει το Yahoo mail μέσω του Gmail. Μου βγάζει σφάλμα unable to authenticate. Δοκιμάζω να το κάνω και μανουαλ ρυθμίσεις αλλά το ίδιο.

 

Δοκίμασα να το σβήσω και να το ξαναβάλω μπας και δουλέψει, αλλά δεν μπαίνει με τπτ τώρα.

 

Έχει κανείς το ίδιο θέμα;

 

Δεν θέλω να βάλω ξεχωριστή εφαρμογή. Ακόμα και μέσω του mail της HTC, δεν συγχρονίζει.

 

Καμία βοηθάει; Ευχαριστώ

 

Ήταν πρόβλημα της Yahoo γενικά την περασμένη εβδομάδα . Δεν άνοιγε ούτε καν από το σάιτ το mail σε αρκετό κόσμο.

Δεν θυμάμαι ποια μέρα, αλλά κι εγώ δεν μπορούσα να το τσεκάρω.

Σε μένα έχει λυθεί πάντως εδώ και μέρες. Τσέκαρε ξανά τα σέτινγκς μήπως στις δοκιμές σου έκανες λάθος γιατί κανονικά θα πρέπει να δουλεύει.

Εγώ το έχω περασμένο στο stock app μαζί με 2 ακόμα ακάουντς και παίζει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα με το κινητο,κορυφαια συσκευη ενταξει,αλλα κατεληξε η μονη ναυαρχιδα του 14 που εχει ξεμεινει στην 5.0.1.ολες οι εταιριες samsung,lg,sony,motorola και κινεζοι εχουν αναβαθμισει οχι μονο ναυαρχιδες αλλα και φτηνοτερα μοντελα στην 5.1.η σονυ αναβαθμισε μεχρι και το πρωτο z που ειναι τρια χρονια συσκευη.η htc παρατησε την πιο καλοπουλημενη συσκευη της μεχρι τωρα με μια υποσχεση για αναβαθμιση καπου το μαιο οπως πανε τα πραγματα.

αν περιμενει ετσι να κανει νεους πελατες η να κρατησει αυτους που ηδη εχει,τοτε καληνυχτα.δεν τους σωζει τιποτα.

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα με το κινητο,κορυφαια συσκευη ενταξει,αλλα κατεληξε η μονη ναυαρχιδα του 14 που εχει ξεμεινει στην 5.0.1.ολες οι εταιριες samsung,lg,sony,motorola και κινεζοι εχουν αναβαθμισει οχι μονο ναυαρχιδες αλλα και φτηνοτερα μοντελα στην 5.1.η σονυ αναβαθμισε μεχρι και το πρωτο z που ειναι τρια χρονια συσκευη.η htc παρατησε την πιο καλοπουλημενη συσκευη της μεχρι τωρα με μια υποσχεση για αναβαθμιση καπου το μαιο οπως πανε τα πραγματα.

αν περιμενει ετσι να κανει νεους πελατες η να κρατησει αυτους που ηδη εχει,τοτε καληνυχτα.δεν τους σωζει τιποτα.

 

Τι να κάνει τις ααναβαθμίσεις που δίνουν οι άλλοι και σε κάνουν να τρέχεις με τα προβλήματα?

Παρουσιάζει κάποιο πρόβλημα ή συσκευή σου?

Παρουσίαζε παλαιότερα?

Μιλάμε για καλύτερη υλοποίηση και από την Google η HTC τουλάχιστον σε αυτό δεν μπορεί να την πιάσει κανείς

Το να αλλάξει ένα νούμερο στις ρυθμίσεις σου και να λέει 5.1.1 τι θα γίνει? Τουλάχιστον ξέρεις αν έρθει μια ενημέρωση θα είναι σωστή όχι μάπα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τι να κάνει τις ααναβαθμίσεις που δίνουν οι άλλοι και σε κάνουν να τρέχεις με τα προβλήματα?

Παρουσιάζει κάποιο πρόβλημα ή συσκευή σου?

Παρουσίαζε παλαιότερα?

Μιλάμε για καλύτερη υλοποίηση και από την Google η HTC τουλάχιστον σε αυτό δεν μπορεί να την πιάσει κανείς

Το να αλλάξει ένα νούμερο στις ρυθμίσεις σου και να λέει 5.1.1 τι θα γίνει? Τουλάχιστον ξέρεις αν έρθει μια ενημέρωση θα είναι σωστή όχι μάπα

 

Σωστά αυτά που λες, αλλά από την άλλη δεν πρέπει να δικαιολογουμε και την εταιρεία, να βγάλει αναβάθμιση και να είναι και καλή δε γίνεται; άμα είναι μόνο η σταθερότητα μιας υλοποίησης να είναι κριτήριο, ας μέναμε και στο 4.0.1 που λέει ο λόγος αν ήταν σταθερό :p

Link to comment
Share on other sites

Τι να κάνει τις ααναβαθμίσεις που δίνουν οι άλλοι και σε κάνουν να τρέχεις με τα προβλήματα?

Παρουσιάζει κάποιο πρόβλημα ή συσκευή σου?

Παρουσίαζε παλαιότερα?

Μιλάμε για καλύτερη υλοποίηση και από την Google η HTC τουλάχιστον σε αυτό δεν μπορεί να την πιάσει κανείς

Το να αλλάξει ένα νούμερο στις ρυθμίσεις σου και να λέει 5.1.1 τι θα γίνει? Τουλάχιστον ξέρεις αν έρθει μια ενημέρωση θα είναι σωστή όχι μάπα

 

Βασικα η 5.1.1 ειναι η εκδοση που διορθωνει ολα τα ελαττωματα και τα λαθη της google στην λολλιλοπ.δεν αλλαζει απλα ενα νουμερο σε αυτη τη περιπτωση.η 5.1.1 ειναι πιο σημαντικη αναβαθμιση απ το να σε παει τον μαιο στην ,ειμαι σιγουρος ,προβληματικη παλι 6.0.1 και να σε αφησει εκει.οπως εγινε δηλαδη με το one m7 και την 5.0.2.εχει μεγαλη ευθυνη και η google που πρεπει να βγουν 3 εκδοσεις λολλιλοπ μεχρι να βγαλει τη σωστη και σιγουρα τα ιδια γινουν και με την 6

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Βασικα η 5.1.1 ειναι η εκδοση που διορθωνει ολα τα ελαττωματα και τα λαθη της google στην λολλιλοπ.δεν αλλαζει απλα ενα νουμερο σε αυτη τη περιπτωση.η 5.1.1 ειναι πιο σημαντικη αναβαθμιση απ το να σε παει τον μαιο στην ,ειμαι σιγουρος ,προβληματικη παλι 6.0.1 και να σε αφησει εκει.οπως εγινε δηλαδη με το one m7 και την 5.0.2.εχει μεγαλη ευθυνη και η google που πρεπει να βγουν 3 εκδοσεις λολλιλοπ μεχρι να βγαλει τη σωστη και σιγουρα τα ιδια γινουν και με την 6

 

Δεν μιλάω συγκεκριμένα για την 5.1.1 αλλά λέω ότι HTC τουλάχιστον ότι δίνει είναι εγγύηση. Οπότε και να καθυστερεί δεν πειράζει αφού η τρέχων έκδοση δεν έχει προβλήματα.

Σκέψου όλοι αυτοί με lollilop από άλλες εταιρίες που περιμένουν πως και πως γιατί όντως υπάρχουν προβλήματα. Το M8 τουλάχιστον δεν έχει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Προβληματα δεν εχει οντως,αλλα με λολλιλοπ εχασα 1 ωρα οθονη και μια μερα αναμονη.θεωρητικα ολα αυτα τα διορθωσε η γκουγκλε στην 5.1.1.αλλιως συμφωνω σε ολα μαζι σου

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...