Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενημερωτικά να πω ότι σήμερα άλλαξα το back housing στο gunmetal grey m8 μου!

Το ανταλλακτικό απο aliexpress έκανε περίπου έναμιση μήνα να έρθει, ποιότητα σαν το κανονικό, για genuine το κόβω και η αλλαγή έγινε γρήγορα και εύκολα!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατι δεν αλλαζεις φορτιστη αυτοκινητου. Με αυτα που λες πρεπει να ειναι 0.5Α το output που ειναι το minimum για πολυ αργη φορτιση (χωρις σοβαρες λειτουργιες του κινητου). Βρες εναν με 1Α ή 2Α και θα ειναι ολα μια χαρα!

 

Λοιπόν, ο φορτιστής αυτοκινήτου που ήδη έχω (και δεν αρκεί), είναι 1Α! Θα ψάξω για 1.5Α - εχει κανείς κάποιον υποψη του?

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς, αυτό που έχω τσεκαρισμένο για ποια οθόνη πρόκειται; Δεν έχω δει πουθενά στο κινητό να εφαρμόζεται αυτό το φόντο.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς, αυτό που έχω τσεκαρισμένο για ποια οθόνη πρόκειται; Δεν έχω δει πουθενά στο κινητό να εφαρμόζεται αυτό το φόντο.

 

Λογικά θα είναι από τις εφαρμογές που θα "παίζουν" με το sence 7.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Πήρε συγγενής μου (άνω των 50) το Μ8 και έκανα το λάθος να τον συμβουλεύσω, πριν το χρησιμοποιήσει και αρχίσει να το ρυθμίζει, να το αναβαθμίσει σε lollipop και κατέληξα να το φορτωθώ εγώ. Δεν είχα ποτέ μου HTC και ψάχνοντας στο ίντερνετ για πληροφορίες για clean install (για να κάτσει καλύτερα η νέα έκδοση), δεν μπορώ να βρω κάτι σχετικό για αρουτάριστες συσκευές με stock rom. Για παράδειγμα στο SONY μου, μπορείς να κάνεις επίσημα clean install μέσω υπολογιστή από το PC companion της ίδιας της SONY.

Υπάρχει κάπου η διαδικασία, μην κάνω και καμία πατάτα και του το πληρώνω μετά!

Βασικά αξίζει τον κόπο η αναβάθμιση σε lollipop; Ποια είναι η τελευταία επίσημη έκδοση; 5.0.2;

Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν χρειαζεται κανενα clean install γιατι πολυ απλα δεν ειναι σαμσουνγκ,ουτε καν επανεκκινηση δεν χρειαζεται.ισως μια φορα το εξαμηνο και αν.αφου επιμενεις ομως πηγαινε ρυθμισεις-δημιουργια αντιγραφου ασφαλειας-επαναφορα τηλεφωνου.

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στην kitkat, ούτε να βάλω την lollipop με ΟΤΑ (πάνω στην kitkat) και να κάνω εκεί επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Θέλω να περάσω την νέα έκδοση με καθαρή εγκατάσταση. Γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Απλά στη συσκευή δεν συνδεεις κανένα λογαριασμο Gmail κτλ και κανεις την αναβάθμιση. Καθαρή εγκατάσταση είναι από την άποψη ότι ήδη το τηλέφωνο είναι σε εργοστασιακες ρυθμίσεις. Μέσω pc εγκαθιστάς απλά htc sync manager και το κάνει και από κει
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάπου κάποιο νημα να διαβάσουμε για το e8 ?? Συγκριτικά κτλ... ψαχνω αλλα τιποτα. Κανεις δεν το χει παρει? Αφου λενε ειναι ολοιδιο με το m8 αλλά πιο φτηνο λογω πλαστικής κατασκευης.
Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάπου κάποιο νημα να διαβάσουμε για το e8 ?? Συγκριτικά κτλ... ψαχνω αλλα τιποτα. Κανεις δεν το χει παρει? Αφου λενε ειναι ολοιδιο με το m8 αλλά πιο φτηνο λογω πλαστικής κατασκευης.

 

πολυ καλο κινητο.

Στα χρηματα του δε, ειναι καταπληκτικο.

αν το βρεις κατω απο 330 παρτο!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν θέλω μία βοήθεια αν κι εφόσον γίνεται αυτό πού θέλω.

Θέλω να χαμηλώσω την δόνηση στην συσκευή,είναι απότομη και με ενοχλεί.δεν θέλω να την απενεργοποιήσω απλά θέλω να την χαμηλώσω από το σύστημά.

Ακόμα κι οταν γράφω μήνυμα η αίσθηση δεν μου αρέσει καθόλου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιώ τελευταία ένα adaptive charger από ένα note 4 και έχω να κάνω τις εξής παρατηρήσεις: φορτίζει ΠΑΡΑ πολύ γρήγορα το κινητό, σε σημείο να ανησυχώ για το αν θα επηρεάσει τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας. Από το 15% στο 80% χθες έκανε περίπου 40 λεπτά. Επίσης έχω την εντύπωση - δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου- ότι αδειάζει πιο γρήγορα η μπαταρία απ' ότι αν το φορτίσω με τον μανίσιο. Εχει κανείς παρόμοια εμπειρία;
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο κινητο.

Στα χρηματα του δε, ειναι καταπληκτικο.

αν το βρεις κατω απο 330 παρτο!

 

παιζει απο 290 εως 315 bestprice και skroutz απλα δεν το χω δει απο κοντα. δεν ξερω καθόλου πως φαινεται σαν συσκευη...ειδικα το ασπρο που μ αρεσει δεν ξερω πως θα ειναι απο κοντα. Μπορουμε να το δουμε καπου live αραγε?

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

παιζει απο 290 εως 315 bestprice και skroutz απλα δεν το χω δει απο κοντα. δεν ξερω καθόλου πως φαινεται σαν συσκευη...ειδικα το ασπρο που μ αρεσει δεν ξερω πως θα ειναι απο κοντα. Μπορουμε να το δουμε καπου live αραγε?

 

Οι ουσιαστικές διαφορές είναι η κάμερα και το πλαστικό-μεταλλικό. Σαν εμφάνιση είναι όμορφο, η κάμερα έχω την εντύπωση ότι είναι κομματάκι χειρότερη του Μ8 παρά τα 13 MP.

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιώ τελευταία ένα adaptive charger από ένα note 4 και έχω να κάνω τις εξής παρατηρήσεις: φορτίζει ΠΑΡΑ πολύ γρήγορα το κινητό, σε σημείο να ανησυχώ για το αν θα επηρεάσει τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας. Από το 15% στο 80% χθες έκανε περίπου 40 λεπτά. Επίσης έχω την εντύπωση - δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου- ότι αδειάζει πιο γρήγορα η μπαταρία απ' ότι αν το φορτίσω με τον μανίσιο. Εχει κανείς παρόμοια εμπειρία;

 

Πιθανόν επειδή κάνει ταχεία φόρτιση γι αυτό πέφτει πιο γρήγορα. Η μπαταρία είναι ρυθμισμένη να φορτίζει με συγκεκριμένα στοιχεία ρεύματος σε συγκεκριμένη ώρα με συγκεκριμένη θερμοκρασία.

Βάζοντας πιο μεγάλο φορτιστή πιστεύω φορτίζει πιο γρήγορα αλλά δεν φορτίζει πλήρως

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω πάλι το ίδιο πρόβλημα με τη σχάρα του ακουστικού που έχει πιάσει βρωμιά και καλύπτει το led.. Επειδή δεν θέλω να ταλαιπωρηθω πάλι με την αρβατο έχει κανείς καμία ιδέα για καθάρισμα χωρίς να χρειαστεί να βγάλω τη σχάρα μόνος μου?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβγαλα τη σχάρα πρόσφατα για να αλλάξω το πίσω housing. Πανεύκολη δουλειά και μετά την τοποθέτηση δεν υπάρχει διαφορά με πριν.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβγαλα τη σχάρα πρόσφατα για να αλλάξω το πίσω housing. Πανεύκολη δουλειά και μετά την τοποθέτηση δεν υπάρχει διαφορά με πριν.

 

Μπορείς να μου πεις τον τρόπο???

Link to comment
Share on other sites

Ζέσταμα με πιστολάκι στις σχάρες με κλειστό το κινητό και μετά μ ένα πάρα πολύ λεπτό λεπίδι (συγκεκριμένα το isesamo έχω) αφαίρεσα προσεχτικά τις σχάρες. Είχε πολύ βρώμα από κάτω

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πιστεύω ότι κάποιο σημάδι θα το κάνει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Και μετά ξανακολλαει μόνο του?

 

Ναι κολλάει. Επίσης εφαρμόζει τέλεια και με το υπόλοιπο housing το οποίο δε το αφήνει να φύγει απ τη θέση του. Θέλετε καμιά φωτό να ανεβάσω;

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά να πω ότι σήμερα άλλαξα το back housing στο gunmetal grey m8 μου!

 

Πήρες αυτό που έχει 26 κάτι δολάρια; Το σήμα της HTC υπάρχει στο πίσω μέρος η λείπει όπως και στις φωτογραφίες; Το σήμα είναι από εξίσου καλό υλικό όπως στο αυθεντικό ή το κόβεις να ξεβάφει;

Link to comment
Share on other sites

Ναι κολλάει. Επίσης εφαρμόζει τέλεια και με το υπόλοιπο housing το οποίο δε το αφήνει να φύγει απ τη θέση του. Θέλετε καμιά φωτό να ανεβάσω;

 

Αν σου είναι εύκολο ανέβασε να μας φύγουν οι φοβίες... Το ξαναζεστανες να κολλήσει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...