Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω το πηρα την τριτη που μας περασε ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος!! διστακτικος ημουν μονο για το μεγεθος αλλα τωρα το εχω ψηλοσυνηθισει και ειναι ωραιο.. παρτω με κλειστα ματια ;)

 

Εσύ από που το πήρες;;;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εσύ από που το πήρες;;;

 

απο σκρουτζ agorazoome λεγεται πολυ ευχαριστημενος εμεινα την εκανα την παραγγελια 12 το μεσημερι και την αλλη μερα το πρωι το ειχα παρει στην θεσσαλονικη ολα κομπλε. Το μονο που δεν ειχε ειναι ελληνικες οδηγιες μεσα (τις βρηκα στο ιντερνετ μετα) αν και δεν γνωριζω αν εχουν τα άλλα. Παντως να ρωτησεις αν το εχουν ετοιμοπαραδοτο γιατι εμενα σε μερικα μεγαζια που πηρα τηλ με ειπαν οτι δεν το εχουμε αθηνα θα γινει παραγγελια και μετα απο 5 μερες θα ερθει.

Link to comment
Share on other sites

Το ωραίο είναι ότι μετά από τόσους μήνες πολλοί είναι αυτοί που το προτιμούν και ας έχουν βγει τόσες ναυαρχιδες μετά. Αξία

 

Ας γράψω λοιπόν και εγώ πως επέλεξα το περσινό m8 φέτος.

Ήμουν με το s4 για ένα χρόνο και είχε αρχισει να με τρώει η τσέπη μου.

Κάτσε λέω να πέσει το s6 στα 500 και πας εκεί να δεις το πρώτο πραγματικά premium s.

Οταν όμως σημερα το m8 βρίσκεται κάτω απο 400 ευρώ με εξαιρετική ποιότητα υλικών και πανέμορφο (gunmetal έρωτας) δεν είχα λόγο να περιμένω το s6.

Ναι ξέρω η κάμερα του s6 ειναι πολυ μπροστά απο αυτην του m8 αλλα για μένα δεν ειναι ένα απο τα βασικά κριτήρια επιλογής κινητού.

Εντυπώσεις δεν γράφω μιας και όπως έγραψε και ο venduza δεν υπάρχει καμμία σχέση του s4 με αυτό το κινητό.

Θα γράψω μόνον αυτό ... ΠΟΣΟ ΟΜΟΡΦΟ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ;;; :D

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ας γράψω λοιπόν και εγώ πως επέλεξα το περσινό m8 φέτος.

Ήμουν με το s4 για ένα χρόνο και είχε αρχισει να με τρώει η τσέπη μου.

Κάτσε λέω να πέσει το s6 στα 500 και πας εκεί να δεις το πρώτο πραγματικά premium s.

Οταν όμως σημερα το m8 βρίσκεται κάτω απο 400 ευρώ με εξαιρετική ποιότητα υλικών και πανέμορφο (gunmetal έρωτας) δεν είχα λόγο να περιμένω το s6.

Ναι ξέρω η κάμερα του s6 ειναι πολυ μπροστά απο αυτην του m8 αλλα για μένα δεν ειναι ένα απο τα βασικά κριτήρια επιλογής κινητού.

Εντυπώσεις δεν γράφω μιας και όπως έγραψε και ο venduza δεν υπάρχει καμμία σχέση του s4 με αυτό το κινητό.

Θα γράψω μόνον αυτό ... ΠΟΣΟ ΟΜΟΡΦΟ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ;;; :D

 

το κινητο ειναι πολυ ομορφο αλλα οταν φτασεις 3 μηνες χωρις να κανεις καμια επανεκκινηση και ακομα το κινητο θα πηγαινει ακομα σφαιρα χωρις lags και προβληματα τοτε θα καταλαβεις τι υπερτατη συσκευη αγορασες.ειχα s4 οπως και εσυ οποτε ξερεις τι λεω

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο φωτογραφίες ποσο χαλια ειναι?Εχω g2 και σκεφτομαι ρη μεταβαση σε μ8,αλλα εχω ακουσει τοσα κακά για ρη καμερα που φοβαμαι οτι θαωειναι χαλια.Απο ταχυτητα εστίασης και απο ποιοτητα οσοι το εχετε τι λετε σε σχεση με αλλα υπερ κινητα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο φωτογραφίες ποσο χαλια ειναι?Εχω g2 και σκεφτομαι ρη μεταβαση σε μ8,αλλα εχω ακουσει τοσα κακά για ρη καμερα που φοβαμαι οτι θαωειναι χαλια.Απο ταχυτητα εστίασης και απο ποιοτητα οσοι το εχετε τι λετε σε σχεση με αλλα υπερ κινητα?

 

Εγω δεν το έχω πλέον αλλά θα πω την άποψή μου. Σε ταχύτητα στην κάμερα αλλά και στο τηλέφωνο γενικά είναι καλύτερο. Σε ταχύτητα εστίασης μάλλον είναι και το γρηγορότερο. Η φωτογραφίες δεν είναι χάλια απλά δεν είναι για τρελή επεξεργασία σε οθόνη υπολογιστή. Ναι δεν έχει την κάμερα των samsung αλλά είναι αξιοπρεπής ειδικά στις βραδινές.

 

Σου δίνω λινκ με ένα δείγμα από την κάμερα του

https://drive.google.com/folder/d/0B2JBCwvXIaojaXJYZnNtVV9ubU0/edit

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν το έχω πλέον αλλά θα πω την άποψή μου. Σε ταχύτητα στην κάμερα αλλά και στο τηλέφωνο γενικά είναι καλύτερο. Σε ταχύτητα εστίασης μάλλον είναι και το γρηγορότερο. Η φωτογραφίες δεν είναι χάλια απλά δεν είναι για τρελή επεξεργασία σε οθόνη υπολογιστή. Ναι δεν έχει την κάμερα των samsung αλλά είναι αξιοπρεπής ειδικά στις βραδινές.

 

Σου δίνω λινκ με ένα δείγμα από την κάμερα του

https://drive.google.com/folder/d/0B2JBCwvXIaojaXJYZnNtVV9ubU0/edit

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.Εχω ενα g2 και σκεφτομαι να προχωρησω στη αγορα του m8.Δεν ειναι το παν για μενα οι φοτο απλα οσο ειχα iphone εβγαζα γρηγορες φοτο την στιγμη που ηθελα και αξιοπρεπεις.Γιαυτο και θελω εναψκινητο που να δουλευει γρηγορα η καμερα του.Επισης με ενδιαφερει και η μπαταρια του αν και εχω ακουσει οτι ειναι σχεδον σα του g2 σε χρονους.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο φωτογραφίες ποσο χαλια ειναι?Εχω g2 και σκεφτομαι ρη μεταβαση σε μ8,αλλα εχω ακουσει τοσα κακά για ρη καμερα που φοβαμαι οτι θαωειναι χαλια.Απο ταχυτητα εστίασης και απο ποιοτητα οσοι το εχετε τι λετε σε σχεση με αλλα υπερ κινητα?

 

ειχα g2, g3, και τώρα εχω m8.

Οι φωτογραφιές ειναι μια χαρά, απλα ίσως να μην εχει τοσο καλή αναλυση αν το βάλεις σε μεγαλη οθόνη στον υπολογιστή

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.Εχω ενα g2 και σκεφτομαι να προχωρησω στη αγορα του m8.Δεν ειναι το παν για μενα οι φοτο απλα οσο ειχα iphone εβγαζα γρηγορες φοτο την στιγμη που ηθελα και αξιοπρεπεις.Γιαυτο και θελω εναψκινητο που να δουλευει γρηγορα η καμερα του.Επισης με ενδιαφερει και η μπαταρια του αν και εχω ακουσει οτι ειναι σχεδον σα του g2 σε χρονους.

 

Το camera app και η ταχύτητα εστίασης είναι μια χαρά. Από τις κορυφαίες κατ' εμέ.

Το ίδιο κι η μπαταρία.

Η ποιότητα των φωτογραφιών δεν είναι η καλύτερη του κόσμου, για χρήση σε social media κτλ είναι αξιοπρεπέστατη.

Αν παίξεις και λίγο με τα settings ή χρησιμοποιείς και κανένα app τύπου Snapseed γίνονται ακόμα καλύτερες.

Link to comment
Share on other sites

ειχα g2, g3, και τώρα εχω m8.

Οι φωτογραφιές ειναι μια χαρά, απλα ίσως να μην εχει τοσο καλή αναλυση αν το βάλεις σε μεγαλη οθόνη στον υπολογιστή

 

Άσχετα με την κάμερα, μιας και έχουν περάσει και τα 2 από τα χέρια σου, σε κάποιον που ετοιμάζετε να αγοράσει κινητό σήμερα, ανάμεσα σε G3 και m8 ποιό από τα 2 θα πρότεινες και γιατί;

Link to comment
Share on other sites

Δε το συζητάω.. αν θες κάτι καλύτερο από το g2 πας σε m8. Το g3 ήταν απογοήτευση. Χειρότερο για μένα από το g2..

Αυτό που έχω χάσει με το m8 είναι η μεγάλη οθόνη. Η κάμερα δεν έχει κανένα θέμα. Η ταχύτητα της είναι κορυφαία.

Link to comment
Share on other sites

Τι να λέμε τώρα ρε παίδια...ή συσκευή κλείνει 1000 ώρες συνεχόμενης και σκληρής εργασίας χωρίς επανεκκίνηση και πάει σφαίρα! πέστε μου ποια άλλη android συσκευή το κάνει αυτό...η διαχείριση της ram είναι εκπληκτική και δεν υπάρχει αλλού...

Επίσης ένα ακόμα δυνατό σημείο του κινητού είναι το σήμα του..σημαντικός παράγοντας επιλογής προσωπικά...

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Την " εξοικονόμηση ενέργειας" την έχετε συνέχεια ενεργοποιημενη ή μόνο όταν φτάσει 15-20 % ? Δεν νομίζω πάντως να έχει και μεγάλη διαφορά αν είναι απενοργοποιημενη..
Link to comment
Share on other sites

Την " εξοικονόμηση ενέργειας" την έχετε συνέχεια ενεργοποιημενη ή μόνο όταν φτάσει 15-20 % ? Δεν νομίζω πάντως να έχει και μεγάλη διαφορά αν είναι απενοργοποιημενη..

 

εγώ ποτέ, ούτως ή άλλως μια μέρα μου τη βγάζει, μόνο σε extreme περιπτώσεις μπορεί να τη χρησιμοποιήσω

Link to comment
Share on other sites

Την " εξοικονόμηση ενέργειας" την έχετε συνέχεια ενεργοποιημενη ή μόνο όταν φτάσει 15-20 % ? Δεν νομίζω πάντως να έχει και μεγάλη διαφορά αν είναι απενοργοποιημενη..

 

Ανάλογα τι ρυθμίσεις της έχεις βάλει. Αν έχεις βάλει να αποσυνδέει και δεδομένα π.χ., έχει διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Τι να λέμε τώρα ρε παίδια...ή συσκευή κλείνει 1000 ώρες συνεχόμενης και σκληρής εργασίας χωρίς επανεκκίνηση και πάει σφαίρα! πέστε μου ποια άλλη android συσκευή το κάνει αυτό...η διαχείριση της ram είναι εκπληκτική και δεν υπάρχει αλλού...

Επίσης ένα ακόμα δυνατό σημείο του κινητού είναι το σήμα του..σημαντικός παράγοντας επιλογής προσωπικά...

Το Μ7 μου ;)

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Τι να λέμε τώρα ρε παίδια...ή συσκευή κλείνει 1000 ώρες συνεχόμενης και σκληρής εργασίας χωρίς επανεκκίνηση και πάει σφαίρα! πέστε μου ποια άλλη android συσκευή το κάνει αυτό...η διαχείριση της ram είναι εκπληκτική και δεν υπάρχει αλλού...

Επίσης ένα ακόμα δυνατό σημείο του κινητού είναι το σήμα του..σημαντικός παράγοντας επιλογής προσωπικά...

 

Καλό μεσημέρι στην παρέα

Παρακολουθώ το νήμα από την αρχή του , παρόλο που ενεργά δεν συμμετέχω , και θα ήθελα από όποιον μπορεί να με βοηθήσει στο αν είναι κατάλληλο το Μ8 βάση των αναγκών μου.

Την συσκευή την χρειάζομαι για επαγγελματική ( πρακτικά αυτό σημαίνει αρκετές ώρες ομιλίας την ημέρα και πολλά emails). Επίσης χρησιμοποιώ αρκετά και την πλοήγηση. Για προσωπική χρήση , χρησιμοποιώ αρκετά την φωτογραφική φωτογραφίζοντας την οικογένειά μου ( δεν εκτυπώνω τις φωτογραφίες εκτός από ελάχιστες ) και δεν παίζω σχεδόν καθόλου παιχνίδια .Επίσης δεν ακούω μουσική συχνά (για μουσική και βίντεο που είναι όπως καταλαβαίνω κορυφαίο , θα αρέσει στην κόρη μου )

Αυτή την στιγμή , χρησιμοποιώ ένα iPhone 5 , το οποίο χρειάζεται να το φορτίζω τουλάχιστον 2 φορές την ημέρα...

Το θετικό στο iPhone είναι η εξαιρετική συνεργασία με το server της εταιρίας και το PC , όσο αφορά τα emails και τα meetings, ικανοποιητική έως καλή ( για τις ανάγκες μου ) camera , αλλά και πλήθος εφαρμογών που χρειάζομαι.

Για λίγο διάστημα , είχα στην κατοχή μου το BB Z30 (το οποίο επέλεξα vs htc M8) .Οσο αφορά τα emails ήταν όντως καλό , αλλά δεν είχε τις εφαρμογές που ήθελα κυρίως για επαγγελματική χρήση ( π.χ το application της Aegean air , δεν δούλευε σε κανένα market , ούτε με το snap..)

Συνοψίζοντας , επειδή όντως είναι τρομερά όμορφο κινητό , και με εξαιρετική πλέον τιμή , θα ήθελα να μάθω αν θα με καλύψει για τα εξής : a) αυτονομία ( το bb z30 με μεγάλη μπαταρία και όμως ήθελε φόρτιση το βράδυ ..) , β)διαχείριση επαγγελματικών emails , γ) αν είναι κουραστικό για καθημερινή επαγγελματική χρήση( λόγω βάρους και διαστάσεων) δ) πλοήγηση , 5) φωτογραφία ( έχω ει στο flickr τρομερές φωτό από το M8 και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόσα αρνητικά σχόλια για την camera)

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Θανάσης

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά έχω σεταρει ένα exchange mail, δύο pop και χωριά Gmail Yahoo yandex και δεν έχω κανένα θέμα.

Ποιότητα κλήσης φοβερή.

Φωτογραφιες παραπάνω από ικανοποιητικές για χρήση σε social media.

Έχει από τα ταχύτατα GPS (έχω αγοράσει το sygic και καμία φορά δουλεύω και το Google maps).

 

Ελπίζω να σε κάλυψα

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά έχω σεταρει ένα exchange mail, δύο pop και χωριά Gmail Yahoo yandex και δεν έχω κανένα θέμα.

Ποιότητα κλήσης φοβερή.

Φωτογραφιες παραπάνω από ικανοποιητικές για χρήση σε social media.

Έχει από τα ταχύτατα GPS (έχω αγοράσει το sygic και καμία φορά δουλεύω και το Google maps).

 

Ελπίζω να σε κάλυψα

 

Σε ευχαριστώ πολύ !!

Σχετικά με ο μέγεθος της συσκευής ?? Μήπως για επαγγελματική συσκευή είναι κουραστική ?? Αυτονομία ??

Επίσης , σε πιθανή αναβάθμιση θα είναι οκ?? ( αναφέρομαι κυρίως στα λίγα προβλήματα του lollipop αλλά και σε μελλοντικό update ..)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!!

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Η HTC έχει δείξει ότι τα πάει πολύ καλά στο θέμα software. Νομίζω και η 5.1 όταν έρθει θα είναι στα ίδια επίπεδα smoothness.

 

Εγώ προσωπικά είμαι συνέχεια online, mails, tapatalk, social media και βγάζω μια μέρα με το κινητό.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Η HTC έχει δείξει ότι τα πάει πολύ καλά στο θέμα software. Νομίζω και η 5.1 όταν έρθει θα είναι στα ίδια επίπεδα smoothness.

 

Εγώ προσωπικά είμαι συνέχεια online, mails, tapatalk, social media και βγάζω μια μέρα με το κινητό.

 

thanks !!

Καμιά άλλη γνώμη από άλλο συνforumίτη ???

 

ευχαριστώ

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

thanks !!

Καμιά άλλη γνώμη από άλλο συνforumίτη ???

 

ευχαριστώ

 

Νομίζω ο Finn σε κάλυψε απόλυτα σε ότι ρωτάς αλλά να προσθέσω κι εγώ ότι το κινητάκι θα σε καλύψει απόλυτα.. Μόνο μελανό, ας πούμε, σημείο του είναι η μπαταρία που εγώ θα ήθελα να κρατάει λίγο παραπάνω αλλά γι' αυτό πιο πολύ φταίει η Google και οι χαζές υπηρεσίες της που μας "κατασκοπεύουν" :ninja:

Με την χρήση που κάνω εγώ λίγα τηλέφωνα και πολύ online μέσω wifi ή 4G φτάνω το βράδυ με 35-40%.. Θα προτιμούσα να είχα 50-55% οπότε να μην χρειάζομαι φόρτιση κάθε βράδυ αλλά οκ...

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το Μ8 είναι το μοναδικό Android smartphone που διατίθεται ολοκληρωμένη εμπειρία iphone χωρίς τις ελλείψεις του.

 

Όποιος θέλει κάτι τέτοιο δεν χρειάζεται να ξοδέψει παραπάνω χρήματα για φετινή συσκευή.

 

Η μπαταρία του με χρήση 75-25 3g-wifi μου βγάζει 4-4,5 ώρες οθόνη. Χωρίς gaming η πολλές φωτογραφίες και βίντεο.

 

Η κάμερα του είναι πολύ καλή για κοντινές αποστάσεις. Δεν κάνει για εκδρομές και τοπία.

Είναι φτιαγμένη να φωτογραφίζει πρόσωπα, δηλαδή την παρέα, την οικογένεια κλπ.

Στο κινητό ή σε μικρές οθόνες δείχνουν όμορφα και τα τοπία αλλά μέχρι εκεί.

 

Όπως έχω ξαναπεί, είναι το κινητό που θα το κρατήσω για πάντα. Δεν τα πουλάς τέτοια smartphone. Βλέπουμε την htc να δυσκολεύεται να δώσει παρόμοια εμπειρία με το Μ9.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

thanks !!

Καμιά άλλη γνώμη από άλλο συνforumίτη ???

 

ευχαριστώ

 

Μπαταρία μια μέρα άνετα με κάποιες κλήσεις και πολύ σερφάρισμα ...Εγώ προσωπικά βγάζω μιάμιση μέρα αυτονομίας με περίπου 5, 5:30 ώρες οθόνης στο 15% με χρήση wifi(πάει κ άλλο αλλά δεν το αφήνω να πέσει παρακάτω) .

Σε smoothness , multitasking δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από το iPhone σου θα το δεις κινούνται στα ίδια επίπεδα. Έχει φοβερή λήψη σήματος κινητής ,ποιότητα κλήσεων και το GPS του είναι πολύ γρήγορο (χρησιμοποιώ κ γω πρόγραμμα πλοήγησης και δεν κομπιαζει πουθενά , μόνο που ζεσταίνεται λίγο αλλά λογικό τo βρίσκω μιας και δουλεύουν όλα στο φουλ).

Οθόνη αρκετά καλή και φωτεινή κάτω από ήλιο,Ήχος κρύσταλλο και τέλος οι φωτογραφίες του για χρήση σοσιαλ είναι μια χαρα..Είναι συμπαθητικές αλλά όχι και οι καλύτερες . Οι δε βραδυνές είναι ακόμα καλύτερες.

Ως προς το μέγεθος δεν είναι και το πιό compact κινητό για την οθόνη που εχει και σίγουρα από iPhone 5 μπορεί να σου φανεί μεγάλο αλλά συνηθίζεται αμέσως...

Αυτά από μένα ελπίζω να σε κάλυψα..προχωρά το άφοβα και θα μας θυμηθείς!

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Καμιά άλλη γνώμη από άλλο συνforumίτη ???

 

Να γράψω και εγώ ; :D

Φοβάμαι ότι δεν θα είμαι αντικειμενικός αλλά θα το κάνω.

Είναι το πιο όμορφο κινητό εκεί έξω.

Είναι το πιο ποιοτικό κινητό εκεί έξω.

Είναι το πιο γρήγορο κινητό εκεί έξω.

Έχω iPad air και πάντα αναρωτιόμουν πως είναι δυνατόν να είναι τόσο smooth και άμεσο με 1gb ram όταν στο android θέλουμε τρία και τέσσερα gb ram.

Εδώ και τέσσερις μέρες που παίζω με το m8 κατάλαβα ότι όλα έχουν να κάνουν με το software πιο πολύ παρά με το hardware.

Αυτό το κινητό διαχειρίζεται τόσο τέλεια την μνήμη του σαν να τρέχει ios.

Και επειδή είμαι της σχολής phonesmart και όχι smartphone θα σου πω και τα τελευταία.

Άψογη ποιότητα ομιλίας άψογο σήμα.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...