Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λες δηλαδη να την κανω φιλε bouss??

 

Θα την κανω ........αλλα λεω να το δουλεψω με kitkat 2-3 μερες για να εχω μετρο συγκρισης!!!

Αν δε σου τη σπάσει η ειδοποίηση για την ενημέρωση που θα είναι συνέχεια εκεί νομίζω ότι είναι καλή ιδέα. Αν και... σε τέτοιες περιπτώσεις καλύτερα είναι να μην ξέρεις. Είναι ψυχολογικό το θέμα. Πες ότι βρίσκεις κάτι που δε σου αρέσει. Μετά δεν μπορείς να γυρίσεις πίσω. Ξέρω ακούγεται βλακεία αλλά...

Αν κάνεις αναβάθμιση πάντως κάνε δυο επαναφορές. Δηλαδή, επαναφορά > update > επαναφορά.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πήγα σε τοπικό Γερμανό σήμερα, και δεν μπορούσε καν να καταχωρήσει παραγγελία για το M8...:cry:

 

Μου φαίνεται κουλό να εξαφανίστηκαν έτσι τα Μ8, όταν το Μ7 κυκλοφορούσε πολύ μετα την αντικατάσταση του. Τελικά ίσως ισχύει η αντικατάσταση του M8 από το M8s που ακούγεται...

 

Edit: Συγνώμη, το post πήγαινε στο "Διαθεσιμότητα..."

Edited by mrzammler
Link to comment
Share on other sites

Λες δηλαδη να την κανω φιλε bouss??

 

Θα την κανω ........αλλα λεω να το δουλεψω με kitkat 2-3 μερες για να εχω μετρο συγκρισης!!!

 

περασε με την μια την 5.0.

πολυ πιο ομορφη στο notifications και στο lockscreen.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Την περασα....... εχετε δικιο παιδες!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήγα σε τοπικό Γερμανό σήμερα, και δεν μπορούσε καν να καταχωρήσει παραγγελία για το M8...:cry:

 

Μου φαίνεται κουλό να εξαφανίστηκαν έτσι τα Μ8, όταν το Μ7 κυκλοφορούσε πολύ μετα την αντικατάσταση του. Τελικά ίσως ισχύει η αντικατάσταση του M8 από το M8s που ακούγεται...

 

 

Παρε το απο σκρουτζ και μην μπλεκεις με κομπογιανιτες ασχετους με την τεχνολογια!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την περασα....... εχετε δικιο παιδες!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Παρε το απο σκρουτζ και μην μπλεκεις με κομπογιανιτες ασχετους με την τεχνολογια!!!!!

Μαζί βάλε κι αυτό

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lukekorth.screennotifications

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

 

Μον που λεει στις οδηγιες οτι εχει προβλημα στα htc

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Μον που λεει στις οδηγιες οτι εχει προβλημα στα htc

Στο Μ7 μια χαρά δουλεύει.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σε λίγες μέρες κλείνω ένα μήνα με το Μ8, και μπορώ να πω ότι το κινητό είναι άψογο. Καλύπτει όλες τις απαιτήσεις που θα μπορούσα να έχω από ένα κινητό. Ήχος και απόκριση πραγματικά ασυναγώνιστα.

 

Παρόλα αυτά χθες εντόπισα ένα πρόβλημα στην οθόνη του κινητού και το μοιράζομαι. Όταν κρατάω το κινητό και κοιτάω την οθόνη, ας πούμε, από κανονικό σημείο θέασης, όλα είναι κομπλέ. Όταν όμως αλλάζω γωνία θέασης, παρατηρώ μια φωτεινή λωρίδα στην πάνω δεξιά γωνία της οθόνης. Είναι δύσκολα ευδιάκριτη γιατί ουσιαστικά βρίσκεται κάτω από το μαύρο περίγραμμα που πλαισιώνει την οθόνη, και την βλέπεις μόνο από πλαϊνές γωνίες θέασης.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος γνωρίσει περί τίνος πρόκειται και εάν είναι φυσιολογικό να υπάρχει. Εάν όχι, πως μπορεί να διορθωθεί;

Παραθέτω και δύο φωτογραφίες για να καταλάβετε τι εννοώ. Στη μία δεν φαίνεται πουθενά το φως. Στην δεύτερη όμως που η γωνία θέασης αλλάζει, είναι ευδιάκριτο.

http://s13.postimg.org/6ykv5p2oj/DSC_0326.jpg

http://s17.postimg.org/5hkyh7kfv/DSC_0331_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου δεν το κάνει φίλε, κάτι παίζει με την οθόνη νομίζω!!! Σαν να έχει μπει λίγο πιο μέσα σε εκείνο το σημείο και φαίνεται ο φωτισμός από πίσω!!!

 

Στο έκανε από την αρχή που το πήρες η ξαφνικά χθες??

Edited by akis44
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου δεν το κάνει φίλε, κάτι παίζει με την οθόνη νομίζω!!! Σαν να έχει μπει λίγο πιο μέσα σε εκείνο το σημείο και φαίνεται ο φωτισμός από πίσω!!!

 

Στο έκανε από την αρχή που το πήρες η ξαφνικά χθες??

 

Για να είμαι ειλικρινής το παρατήρησα χθες. Επειδή δεν είναι ευδιάκριτο όταν κρατάω το κινητό κανονικά, δεν ξέρω εάν υπήρχε εξ αρχής ή εάν εμφανίστηκε στη πορεία. Βέβαια από χθες που το “ανακάλυψα” μου χτυπάει κάπως. Εάν απευθυνθώ στο σέρβις της HTC, θα με καλύψει η εγγύηση ή θεωρείται πρόβλημα εκτός εγγύησης;

Link to comment
Share on other sites

Αrvato.......χμμμ δεν ξέρω, δεν ακούγονται και τα καλύτερα για την συγκεκριμένη εταιρεια!!!!

 

Μπορεί να σου πουν και κανένα τρελό σενάριο οτι σου έπεσε και μπήκε η οθόνη μέσα.....ξέρω γω κανε μια προσπάθεια!!!

 

 

38-38A Kifisou Avenue

PO 10442 Peristeri - Athens

Fon: +30 210 5197-500

Fax: +30 210 5197-529

Email: info-athens@teleservice.com

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ουτε στο δικο μου εμφανίζει κάτι τέτοιο...κι εγώ στο service θα το πήγαινα.

 

Το δικο μου σε όλο τον πάνω μερος, εκεί που είναι η μπάρα με την ωρα/μπαταρία/κλπ, στα ανοιχτα χρωματα είναι πιο φωτεινό. Όχι όμως στο μαυρο. Το ίδιο ήτανε και στο Nexus 5 που είχα. Αλλά είναι το ελαφρο bleeding που έχουν αυτές οι οθόνες. Αυτό που εχεις εσύ είναι "πρόβλημα", δεν είναι φυσιολογικό.

Edited by tfd1978
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος πώς ρυθμιζω τον καιρό στην lock screen, δίπλα στην ωρα? Μου βγάζει δεν είναι διαθέσιμος ο καιρος...αν μπορεί κάποιος?...
Link to comment
Share on other sites

Έχω εντυπωσιάσει από την εφαρμογή "Θέματα" της HTC....εξαιρετική δουλειά από την εταιρεία....πραγματικά αξίζουν μπράβο!!

 

Δίνει από μόνη της η εταιρεία πολλές δυνατότητες παραμετροποίησης της συσκευής ως προς την εμφάνιση, πράγμα που κάνουν ελάχιστες έως καμία εταιρείες.....τουλάχιστον από τις επώνυμες!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος πώς ρυθμιζω τον καιρό στην lock screen, δίπλα στην ωρα? Μου βγάζει δεν είναι διαθέσιμος ο καιρος...αν μπορεί κάποιος?...

 

Εχεις ανοιχτη την τοποθεσια;εστω και στην εξοικονομηση ενεργειας;

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μην δείχνει τον καιρό στην lock screen, χωρίς να την απενεργοποιήσω ?
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να δω αν εχει ακομη εγγυηση η συσκευη μου γιατι δεν εχω αποδειξη?

Εγγύηση έχεις γιατί η συσκευή με το ζόρι έχει κλείσει χρόνο. Το θέμα είναι πως θα τους πείσεις χωρίς απόδειξη (αν κατάλαβα σωστά την ερώτηση).

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να δω αν εχει ακομη εγγυηση η συσκευη μου γιατι δεν εχω αποδειξη?

Με το imei της συσκευης μιλας στο chat της htc και σου λενε ποση χρονικη εγγυηση εχει ακομα η συσκευη .;)

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Εχεις ανοιχτη την τοποθεσια;εστω και στην εξοικονομηση ενεργειας;

 

 

Οχι βεβαια. Το ανοιγω μονο οταν χρειαζομαι πλοηγηση. Ειναι ο μονος τροπος δηλαδη να δειχνει καιρο στην lockscreen? Υπαρχει τροπος (που ρωταει κι ο φιλος) να απενεργοποιητε αυτο εντελως;

Link to comment
Share on other sites

Οχι βεβαια. Το ανοιγω μονο οταν χρειαζομαι πλοηγηση. Ειναι ο μονος τροπος δηλαδη να δειχνει καιρο στην lockscreen? Υπαρχει τροπος (που ρωταει κι ο φιλος) να απενεργοποιητε αυτο εντελως;

 

Δεν γίνεται να μην έχεις την τοποθεσία ανοιχτή και να σου βγάζει τον καιρό. Δεν είναι μόνο στο Μ8 αυτό, είναι σε όλες τις Android συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Σε όλες τις παρα πολλές android συσκευές που είχα, απλα επέλεγα εγώ χειροκίνητα την τοποθεσία. Αρα σε αυτή την "εφαρμογή" θέλει GPS. Κατανοητό.

 

Ηδη το δοκιμασα και δουλεύει, και μόλις κλείνω το GPS, το χάνει.

 

Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Σε όλες τις παρα πολλές android συσκευές που είχα, απλα επέλεγα εγώ χειροκίνητα την τοποθεσία. Αρα σε αυτή την "εφαρμογή" θέλει GPS. Κατανοητό.

 

Ηδη το δοκιμασα και δουλεύει, και μόλις κλείνω το GPS, το χάνει.

 

Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση.

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις και την λειτουργία εξοικονόμησης μπαταρίας στην τοποθεσία που χρησιμοποιεί τις κεραίες της κινητής και το Wi-Fi.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Σε όλες τις παρα πολλές android συσκευές που είχα, απλα επέλεγα εγώ χειροκίνητα την τοποθεσία. Αρα σε αυτή την "εφαρμογή" θέλει GPS. Κατανοητό.

 

Ηδη το δοκιμασα και δουλεύει, και μόλις κλείνω το GPS, το χάνει.

 

Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση.

 

Όχι, καθόλου κατανοητό.

:p

Δεν χρειάζεται GPS, άλλο το GPS και άλλο το location services. Δοκίμασε αυτό που σου λέει ο bouss. Mε data και wi-fi δουλεύει μια χαρά.

Τώρα αν δεν θες για Χ,Υ λόγους ούτε αυτό να έχεις ανοιχτό (δεν τρώει μπαταρία ιδιαίτερα πάντως) δεν θα έχεις και καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά εφόσον η εφαρμογή καιρού της "μαμάς" έχει δυνατότητα χειροκίνητης επιλογής τοποθεσίας, θα έπρεπε και στην lockscreen να γίνονται αυτόματα οι ανανεώσεις, χωρίς να χρειάζεται ο εντοπισμός θέσης.
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...