Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί κάποιος να μου πει το μοντέλο του φορτιστή που δίνεται στη συσκευασία του M8;

Επίσης κάποιος που να έχει την stock 5.0.1 μπορεί να μου πει αν έχει παρατηρήσει πρόβλημα με το Wifi στην αναμονή; Άσχετα από το τι ρύθμιση βάζω, το wifi θα απενεργοποιηθεί αν μείνει για αρκετή ώρα η συσκευή σε αναμονή. Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα;

 

Φορτιστής P900. Δοκίμασε να απενεργοποιησεις τη κατάσταση αδράνειας στις ρυθμίσεις/τροφοδοσία..αν δεν στρωσει Κάνε μια επαναφορά.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειδα τυχαια οτι στις εφαρμογες με προσβαση χρησης υπαρχει ενα demoflopackageinstaller.ξερετε τι ειναι αυτο?

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Φορτιστής P900. Δοκίμασε να απενεργοποιησεις τη κατάσταση αδράνειας στις ρυθμίσεις/τροφοδοσία..αν δεν στρωσει Κάνε μια επαναφορά.

 

Την έχω απενεργοποιημένη αυτή τη ρύθμιση αν και πιστεύω δεν αφορά το wifi. Η συσκευή είναι σε λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας. Δοκίμασα να απενεργοποιήσω την ρύθμιση που αφορά τα δεδομένα (που επίσης δεν νομίζω να αφορά το wifi) αλλά το wifi πάλι κλείνει. Στις σύνθετες ρυθμίσεις του wifi έχω δοκιμάσει και την ρύθμιση το wifi να μένει ανοιχτό όταν είναι συνδεμένο και την ρύθμιση "Πάντα". Τη συσκευή την έχω λίγες βδομάδες και την έχω κάνει επαναφορά συνολικά 3 φορές. Η τελευταία έγινε περίπου πριν από μία βδομάδα.

Η ρύθμιση "Βελτιστοποίηση wifi" στις σύνθετες ρυθμίσεις wifi μήπως επηρεάζει; Σίγουρα δεν είναι bug της 5.0.1;

Link to comment
Share on other sites

Την έχω απενεργοποιημένη αυτή τη ρύθμιση αν και πιστεύω δεν αφορά το wifi. Η συσκευή είναι σε λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας. Δοκίμασα να απενεργοποιήσω την ρύθμιση που αφορά τα δεδομένα (που επίσης δεν νομίζω να αφορά το wifi) αλλά το wifi πάλι κλείνει. Στις σύνθετες ρυθμίσεις του wifi έχω δοκιμάσει και την ρύθμιση το wifi να μένει ανοιχτό όταν είναι συνδεμένο και την ρύθμιση "Πάντα". Τη συσκευή την έχω λίγες βδομάδες και την έχω κάνει επαναφορά συνολικά 3 φορές. Η τελευταία έγινε περίπου πριν από μία βδομάδα.

Η ρύθμιση "Βελτιστοποίηση wifi" στις σύνθετες ρυθμίσεις wifi μήπως επηρεάζει; Σίγουρα δεν είναι bug της 5.0.1;

 

Κοίτα κάποιο bug είναι σίγουρα γιατί κ μένα στο δικό μου δεν επανέρχεται σε αποθηκευμένο δίκτυο WiFi σε κατάσταση αναμονής...Θα πρέπει να ανοίξω την οθόνη για να συνδεθεί αλλά μετά δεν μου αποσυνδέεται με τίποτα. Στο κάνει με ένα συγκεκριμένο δίκτυο WiFi η με όλα?

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

καπου εχει μια ρυθμιση να κλεινει το wifi οταν το κινητό ειναι σε αδράνεια για μερικές ώρες.

 

Edit, είναι στις ρυθμίσεις, στην μπαταρία, η τελευταία επιλογή, sleep mode, λέγεται.

Edited by panaua13
Link to comment
Share on other sites

Χθες βράδυ μπήκα σε recovery και έκανα ένα wipe cache.

Η σπιρτάδα επανήλθε στην συσκευή μου.

Χωρίς να είμαι τεχνικός, αυτό επιβεβαιώνει την άποψη μου ότι σε ART κάτι παίζει και μετά από αρκετό χρήσης χρειάζεται ένα "καθάρισμα".

 

Σήμερα ευχαριστήθηκα μετά από καιρό το Μ8 μου. Αστραπιαίο σε όλα του όπως παλιά.

Σβήνει τπτ δεδομένα? Πρέπει να κρατήσουμε back up δλδ?

Link to comment
Share on other sites

Σβήνει τπτ δεδομένα? Πρέπει να κρατήσουμε back up δλδ?

Το wipe cashe όχι. Πρόσεξε μην κάνεις wipe data.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!μολις πριν λιγο παρελαβα ενα m8 απο καιζερ....ολα καλα μονο που παρατηρησα ενα πιξελ να αναβοσβηνει καποιες φορες οχι συνεχεια...μονο σε μαυρο φοντο..ειναι καμμενο;

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!μολις πριν λιγο παρελαβα ενα m8 απο καιζερ....ολα καλα μονο που παρατηρησα ενα πιξελ να αναβοσβηνει καποιες φορες οχι συνεχεια...μονο σε μαυρο φοντο..ειναι καμμενο;

Καλή σου μέρα.Κατέβασε το dead pixel test από το play store για να δεις.Και αν όντως έχεις καμμένο πιξελ το επιστρέφεις και κάνουν αντικατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Καλή σου μέρα.Κατέβασε το dead pixel test από το play store για να δεις.Και αν όντως έχεις καμμένο πιξελ το επιστρέφεις και κάνουν αντικατάσταση.

 

Σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση σου...μολις εκανα το τεστ και δεν ειδα κατι...μονο μια φορα αναβοσβησε στο μαυρο του τεστ και εξαφανιστηκε...λες να ειναι ετοιμο να καει;

Edited by giorgosaero

 

 

Link to comment
Share on other sites

παίδες καλημέρα. λίγο τα φώτα σας. βρήκα μεταχείρα Μ8 Ηarman Kardon edition. δουλεύει κανονικά σε 4G? και σε περίπτωση που θέλω να φλασάρω ρομ πρέπει να βρω ειδικά για αυτό το μοντέλο στους xda? Ευχαριστώ :)
Link to comment
Share on other sites

παίδες καλημέρα. λίγο τα φώτα σας. βρήκα μεταχείρα Μ8 Ηarman Kardon edition. δουλεύει κανονικά σε 4G? και σε περίπτωση που θέλω να φλασάρω ρομ πρέπει να βρω ειδικά για αυτό το μοντέλο στους xda? Ευχαριστώ :)

 

4g δεν ειμαι σιγουρος οτι παιρνει...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση σου...μολις εκανα το τεστ και δεν ειδα κατι...μονο μια φορα αναβοσβησε στο μαυρο του τεστ και εξαφανιστηκε...λες να ειναι ετοιμο να καει;

 

Αν αναβοσβήνει δεν είναι σε καμιά περίπτωση φυσιολογικό.Μπορεί στη συνέχεια να καεί.Εγώ θα έπαιρνα τηλέφωνο για αντικατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

4g δεν ειμαι σιγουρος οτι παιρνει...

 

είναι για το δίκτυο της Sprint. αλλά δεν ξέρω αν είναι συμβατό με 4G για Ελλάδα ;)

Link to comment
Share on other sites

είναι για το δίκτυο της Sprint. αλλά δεν ξέρω αν είναι συμβατό με 4G για Ελλάδα ;)

 

μα αυτο σου λεω.

Δεν πιανει στην Ελλαδα,αλλα πιανει στο usa/sprint.

:)

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

είναι για το δίκτυο της Sprint. αλλά δεν ξέρω αν είναι συμβατό με 4G για Ελλάδα ;)

 

Δεν ειναι. Μονο 3G στην Ελλάδα. Εχω Sprint M8 κι εγω

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Αλλάζει το android id της συσκευής μου αν 1) κάνω επαναφορά ή 2) αν κάνω nandroid restore από backup που έγινε σε άλλη συσκευή; Επίσης αλλάζει οποιοδήποτε άλλο αναγνωριστικό της συσκευής μου αν κάνω nandroid restore από backup που έγινε σε άλλη συσκευή;

 

@venduza: Δεν είχα την δυνατότητα να το δοκιμάσω σε άλλα router. Πάντως στο δικό μου 4/5 φορές θα αποσυνδεθεί ενώ το έχω στη ρύθμιση να μην αποσυνδέεται ποτέ. Όταν το έχω στην ρύθμιση να αποσυνδέεται πάντα αφού μπει σε αναμονή, καμιά φορά αργεί πολύ να αποσυνδεθεί. Δεν αποσυνδέεται άμεσα. Αυτό συνέβαινε και σε κάποιες παλιές συσκευές μου οπότε δεν μου φαίνεται πολύ περίεργο. Βέβαια όταν καμιά φορά κάνει κανένα τέταρτο για να αποσυνδεθεί, αυτό λίγο μου τη δίνει.

 

@panaua13: Αυτό το πρότεινε και ο venduza και όπως είπα στο προηγούμενο ποστ το έχω απενεργοποιημένο και δεν έκανε διαφορά. Αλλά νομίζω ότι η ρύθμιση αφορά το 3g μόνο, όχι το wifi.

Link to comment
Share on other sites

Πω πω πελαγωσε αυτή η HTC και δεν ξέρει τι κάνει (καλά υπερβολικό οκ) . Νομίζω πως δεν υπήρχε λόγος για αυτή την κίνηση και σε αυτή την τιμή βέβαια.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

μόλις παρέλαβα και εγώ το δικό μου σε κόκκινο. δεν το περίμενα τόσο όμορφο ειδικά σε αυτό το χρώμα :)
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε update για το sense 7

Εννοείς το blinkfeed.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς το blinkfeed.

Όπα άκυρο. Αρχική Σελίδα HTC sence λέει.

Έχει κάποια έξτρα θέματα και το φόντο στο μενού των εφαρμογών έγινε μπλε

 

http://i62.tinypic.com/23v0uoh.png

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω οτι είναι το sense 7. Έκανα την ενημέρωση και ακομα sense 6 λεει.

 

Δεν ξέρω αν υπήρχε απο παλαιότερα αλλα τα θέματα που έχει τώρα για να κατεβάσεις και να αλλάξεις γα...νε, λάτρεψα το revolving

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...