Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα το κιν σε standby mode χωρίς να δεχτώ τηλ ή κάτι άλλο κρατήθηκε στο 100% μετά από φόρτιση από τις 5:30 μέχρι τις 13:00!!Ικανοποιητικοτατα!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα το κιν σε standby mode χωρίς να δεχτώ τηλ ή κάτι άλλο κρατήθηκε στο 100% μετά από φόρτιση από τις 5:30 μέχρι τις 13:00!!Ικανοποιητικοτατα!

 

Εικονικό είναι, κάνε ένα reboot και μετά πες μας που είναι η μπαταρία..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θέλετε διαφημίσεις στην δωρεάν έκδοση πρέπει να ενεργοποιήσετε την αποστολή δεδομένων.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εικονικό είναι, κάνε ένα reboot και μετά πες μας που είναι η μπαταρία..

 

Το ξέρω αυτό που λες αλλά τουλάχιστον είναι ωραίο εικονικό!Εξάλλου η μπαταρία του εκάστοτε κινητού μου δεν με νοιάζει να με κρατάει πάνω από μέρα!Όχι ότι θα με χάλαγε εννοείται να κρατάει πάνω από 2 μέρες κτλ αλλά από τη στιγμή που με βγάζει μέχρι να πάω σπίτι είμαι οκ!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω αυτό που λες αλλά τουλάχιστον είναι ωραίο εικονικό!Εξάλλου η μπαταρία του εκάστοτε κινητού μου δεν με νοιάζει να με κρατάει πάνω από μέρα!Όχι ότι θα με χάλαγε εννοείται να κρατάει πάνω από 2 μέρες κτλ αλλά από τη στιγμή που με βγάζει μέχρι να πάω σπίτι είμαι οκ!

 

 

Το δικό μου τώρα που πήρα iPad, μου βγάζει 48 ώρες με 4ωρες οθόνη και χωρίς να το βάζω σε fly mode τα βραδιά. Όλα ανοικτά συνεχώς συν Bluetooth αφού ειναι μονίμως συνδεδεμένο με το ρολόι μου.

Επιτέλους θα ξεκουραστεί το καημενο. :)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου τώρα που πήρα iPad, μου βγάζει 48 ώρες με 4ωρες οθόνη και χωρίς να το βάζω σε fly mode τα βραδιά. Όλα ανοικτά συνεχώς συν Bluetooth αφού ειναι μονίμως συνδεδεμένο με το ρολόι μου.

Επιτέλους θα ξεκουραστεί το καημενο. :)

 

Από δω το πας από κει το πας στην Apple γυρνάς!Να σε περιμένουμε με iPhone σε λιγάκι ;)

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Παιδιά!

Προτίθεμαι να αγοράσω το m8, μέσω του γαλλικού ή αγγλικού παραρτήματος της expansys!

Τα κομμάτια που εμπορεύονται, γνωρίζει κανείς τι version του λειτουργικό-firmwire έχουν? Δηλαδή EU version ή μέσω κάποιου παρόχου (Vodafone,orange,T-mobile)!

Και επίσης το menu και το πληκτρολόγιο θα συμπεριλαμβάνει μέσα και τα ελληνικά?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας. :D

Link to comment
Share on other sites

Από δω το πας από κει το πας στην Apple γυρνάς!Να σε περιμένουμε με iPhone σε λιγάκι ;)

 

 

Ούτε για αστείο. Το iPad ειναι ειδική περίπτωση για πολλούς λόγους.

Το iPhone του 2014 ειναι το Μ8 το οποίο έχω. Γιατί να το αλλάξω;

 

Ακόμα και το Μ9 για να το πάρω, θα πρέπει να έχει εξαιρετική κάμερα και να μην έχουμε μειώσεις σε αυτονομία. Διαφορετικά μένω άνετα σ αυτό αρκετό καιρό ακόμα.

 

@@ τον τελευταίο καιρό βλέπω κι εγώ αυξημένη κατανάλωση στις εφαρμογές και ειδικά στον kernel. Θα δοκιμάσω να απενεργοποιήσω κάποιες να δώ τι παίζει. Βέβαια η αυτονομία παραμένει υποδειγματική, αλλά θέλω να ειναι τέλεια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ούτε για αστείο. Το iPad ειναι ειδική περίπτωση για πολλούς λόγους.

Το iPhone του 2014 ειναι το Μ8 το οποίο έχω. Γιατί να το αλλάξω;

 

Ακόμα και το Μ9 για να το πάρω, θα πρέπει να έχει εξαιρετική κάμερα και να μην έχουμε μειώσεις σε αυτονομία. Διαφορετικά μένω άνετα σ αυτό αρκετό καιρό ακόμα.

 

@@ τον τελευταίο καιρό βλέπω κι εγώ αυξημένη κατανάλωση στις εφαρμογές και ειδικά στον kernel. Θα δοκιμάσω να απενεργοποιήσω κάποιες να δώ τι παίζει. Βέβαια η αυτονομία παραμένει υποδειγματική, αλλά θέλω να ειναι τέλεια.

Μετά το τελευταίο update το παρατήρησα κι εγώ αλλά όπως είπες η αυτονομία είναι στα ίδια επίπεδα. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι αλλά δεν παρατήρησα καμιά αλλαγή στην αυτονομία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παραθέτω και ένα screenshot.

https://www.dropbox.com/s/s54t1l3a7e384zw/2014-11-05%2021.28.19.png?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Ούτε για αστείο. Το iPad ειναι ειδική περίπτωση για πολλούς λόγους.

Το iPhone του 2014 ειναι το Μ8 το οποίο έχω. Γιατί να το αλλάξω;

 

Ακόμα και το Μ9 για να το πάρω, θα πρέπει να έχει εξαιρετική κάμερα και να μην έχουμε μειώσεις σε αυτονομία. Διαφορετικά μένω άνετα σ αυτό αρκετό καιρό ακόμα.

 

@@ τον τελευταίο καιρό βλέπω κι εγώ αυξημένη κατανάλωση στις εφαρμογές και ειδικά στον kernel. Θα δοκιμάσω να απενεργοποιήσω κάποιες να δώ τι παίζει. Βέβαια η αυτονομία παραμένει υποδειγματική, αλλά θέλω να ειναι τέλεια.

 

Είναι ωραίο πάντως το iPad και με φοβερή οθόνη!Είχα το mini το retina αλλά το δώσαμε γιατί το m8 με καλύπτει ακόμα και για tablet και μάλιστα κάνω πιο πολλά λόγω android!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια.πηρα το note 4. Αλλα σαν την μπαταρια του m8 δεν εχει για κανενα λογοοοοοο...
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Παιδια.πηρα το note 4. Αλλα σαν την μπαταρια του m8 δεν εχει για κανενα λογοοοοοο...

 

Για πες ... αναλυτικα

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια.πηρα το note 4. Αλλα σαν την μπαταρια του m8 δεν εχει για κανενα λογοοοοοο...

Καλά, χαλαρώστε λίγο! Μη λέμε ότι θέλουμε παρακαλώ! :)

Καλή η μπαταρία του Μ8 αλλά το ΝΟΤΕ 4 στο θέμα μπαταρίας είναι αλλού!

Link to comment
Share on other sites

Καλά, χαλαρώστε λίγο! Μη λέμε ότι θέλουμε παρακαλώ! :)

Καλή η μπαταρία του Μ8 αλλά το ΝΟΤΕ 4 στο θέμα μπαταρίας είναι αλλού!

 

Πραγματι παιδια, χαλαρωστε. Ειναι καπου στο 20% πανω η μπαταρια του Note 4...

Χωρις φυσικα να υστερει το m8...

Link to comment
Share on other sites

Καλά, χαλαρώστε λίγο! Μη λέμε ότι θέλουμε παρακαλώ! :)

Καλή η μπαταρία του Μ8 αλλά το ΝΟΤΕ 4 στο θέμα μπαταρίας είναι αλλού!

 

Πραγματι παιδια, χαλαρωστε. Ειναι καπου στο 20% πανω η μπαταρια του Note 4...

Χωρις φυσικα να υστερει το m8...

Από smoothness και ταχύτητα πως πάει;

Μιλώ για όσους τα έχουν ταυτόχρονα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μενα.

 

Νεος κατοχος του Μ8, και πολυ ευχαριστημένος μεχρι τώρα.

Θεωρω πως το μεγεθος των εικονιδιων, της status bar και γενικοτερα η παρουσα density της οθονης ειναι μεγαλη, με αποτελεσμα να μην την ευχαριστιεσαι πληρως. Χωραει λίγο υλικο. Με ελλατωση του density to κινητο γινεται φοβερο. Το μειονεκτημα ειναι οτι δυστυχως το HTC Sense δεν ακολουθει το αλλαγμενο pixel density και του προκαλουνται αλλοιώσεις σε καποια σημεια (κυριως στην home screen) αλλα και παλι αξιζει τον κοπο.

 

Ηθελα να ρωτησω οποιους εχουν κανει αλλαγή στο pixel density, σε ποια νουμερα εχετε βρει την χρυση τομη. Εχω δοκιμασει απο 380-430, και προς το παρον παιζω στο 400, με αλλαγη της διαταξης εικονιδίων στην Homescreen απο 4x5 σε 5x6.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε να δικαιολογήσει την λίγη ώρα οθόνης η μία ώρα στις κλήσεις αλλά και πάλι λίγο είναι. Δεν μας λες και τι χρήση εκανες?
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

να και τα δικα μου στατιστικα της μπαταριας..

 

δεν ξερω πως να τα χαρακτηρισω..

Πολύ υψηλό held awake και να υποθέσω υψηλή χρήση data 3g? Μήπως το δουλεύεις σαν hot spot?

Edited by kollatos
Αφαίρεση εικόνων.
Link to comment
Share on other sites

με αυτα που διαβαζω απο εσας , κι εμενα λιγη μου φαινεται....

 

γυρω στις 6-7 ωρες την ημερα χρηση 3g/4g αναλογα με το τι ειναι διαθεσιμο , τις υπολοιπες ωρες μονο wifi και το βραδυ απο τις 12 περιπου εως τις 7 το πρωι κλειστα ολα...συγχρονισμος 3 mail ανα 10 λεπτα και facebook

Απο whatsapp και viber ανοιχτα αλλα οχι πως τα λιωνω κιολας...αντε 3-4 ειδοποιησεις την ημερα το πολυ

και αρκετο tapatalk

 

σαν Hotspot δεν το δουλευω καν...

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Καλά, χαλαρώστε λίγο! Μη λέμε ότι θέλουμε παρακαλώ! :)

Καλή η μπαταρία του Μ8 αλλά το ΝΟΤΕ 4 στο θέμα μπαταρίας είναι αλλού!

 

Ειπα να μιλησω και εγω αλλα κρατηθηκα μην τους χαλασω το ονειρο... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Από smoothness και ταχύτητα πως πάει;

Μιλώ για όσους τα έχουν ταυτόχρονα.

Εκεί (για την ώρα!) βλέπω το Μ8 να είναι λίγο πιο μπροστά. Μη ξεχνάμε όμως ότι είναι κινητό με σταθερό πλέον firmware που βαδίζει είδη στον 8ο μήνα της κυκλοφορίας του.

 

Είμαι σίγουρος ομως ότι σύντομα αυτό θα αλλάξει... :)

Link to comment
Share on other sites

Εκεί (για την ώρα!) βλέπω το Μ8 να είναι λίγο πιο μπροστά. Μη ξεχνάμε όμως ότι είναι κινητό με σταθερό πλέον firmware που βαδίζει είδη στον 8ο μήνα της κυκλοφορίας του.

 

Είμαι σίγουρος ομως ότι σύντομα αυτό θα αλλάξει... :)[/QUOTE]

 

Εγώ πάλι είμαι σίγουρος ότι αυτό δεν θα αλλάξει . :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Τρομερό το note αλλά για να λέμε ότι το m8 είναι πιο μπροστά σε smoothness φαντάσου για τι κινητό μιλάμε!!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αντώνη άσε το smoothness και ταχύτητα και προχώρα άφοβα!

Η συσκευή τα ''σπάει'', μάλιστα θα τολμούσα να πω ότι, καμία σχέση με το 3 ... σε όλα.

Και το Μ8 πολύ καλή συσκευή αλλά μέχρι εκεί.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...