Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

805 :( μακάρι να είναι λάθος...προσωπικά δεν πήρα το m8 ενώ είμαι για αλλαγή συσκευής εδώ και καιρό περιμένοντας τους 64bits επεξεργαστές. Θα απογοητευτώ πάρα πολύ αν δεν βάλει τον 810. Προτιμώ καλύτερο επεξεργαστή παρά να ανεβάσει την RAM. Και σαν επιδόσεις με τον 805 δεν νομίζω πως θα έχει τρομερή βελτίωση (όχι οτι χρειάζεται το σημερινό m8) γιατί θα χαραμίζεται απο την υψηλότερη ανάλυση. Διορθώστε με αν κάνω λάθος (να πάω να το χτυπήσω απο τώρα αν είναι το m8 :ninja: )

Δεν χρειάζεται να ανησυχείς. Ό,τι δώσουν όλοι θα δώσει και η HTC. Δεν υπάρχει περίπτωση να μείνει πίσω από τον ανταγωνισμό. Οπότε αν όλα έχουν τον 805 θα το έχει και το Μ9. Αν όλα πάρουν τον 810 θα τον έχει και το Μ9.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχθές ήμουν στο mall με κάτι φιλαράκια και κάποια στιγμή τους έβγαλα μια φώτο!Έπαθαν πλακα με την ποιότητα και την απόδοση των χρωμάτων!Ο ένας με note 3 και ο άλλος με 5s!Και μάλιστα δεν έκανα τπτ στη φώτο για να την βελτιώσω!

Υ.Γ. Καλά τι γκουμουτσα το plus!Τι τούβλο!Αυτό έχει ξεπεράσει τον ορισμό τούβλο κ έχει φτιάξει δικιά του κατηγορία!Μακράν αυτό και το z ultra της Sony τα πιο άσχημα phablets!

Υ.Γ 2.. Δούλεψα για λίγο και το note 4 με τον snapdragon και αυτό που με κέρδισε είναι η πολύ όμορφη οθόνη και τα φοβερά χρώματα!Ωραία υφή Επίσης έχει και η πλάτη,αλλά δεν θα άλλαζα το m8 για χάρη του ;)

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχθές ήμουν στο mall με κάτι φιλαράκια και κάποια στιγμή τους έβγαλα μια φώτο!Έπαθαν πλακα με την ποιότητα και την απόδοση των χρωμάτων!Ο ένας με note 3 και ο άλλος με 5s!Και μάλιστα δεν έκανα τπτ στη φώτο για να την βελτιώσω!

 

Υ.Γ. Καλά τι γκουμουτσα το plus!Τι τούβλο!Αυτό έχει ξεπεράσει τον ορισμό τούβλο κ έχει φτιάξει δικιά του κατηγορία!Μακράν αυτό και το z ultra της Sony τα πιο άσχημα phablets!

 

Υ.Γ 2.. Δούλεψα για λίγο και το note 4 με τον snapdragon και αυτό που με κέρδισε είναι η πολύ όμορφη οθόνη και τα φοβερά χρώματα!Ωραία υφή Επίσης έχει και η πλάτη,αλλά δεν θα άλλαζα το m8 για χάρη του ;)

 

 

Σε τέτοιου είδους φωτογραφίες έχουμε πει οτι ειναι πολύ καλό. Εκεί που τα χαλάει ειναι σε τοπία όταν θελήσεις να πάρεις με crop κάποιο κομμάτι της φωτο.

Γι αυτό σε τέτοιες περιπτώσεις καλό ειναι, να προσπαθείτε να γεμιζετε το πλάνο ώστε να μην χρειάζεται crop.

Για μακρινά πλάνα που χρειάζεται ζουμ ούτε λόγος.

Από εκεί και πέρα για μένα ειναι αρκετή. Για οτιδήποτε περισσότερο έχω άλλη κάμερα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σε τέτοιου είδους φωτογραφίες έχουμε πει οτι ειναι πολύ καλό. Εκεί που τα χαλάει ειναι σε τοπία όταν θελήσεις να πάρεις με crop κάποιο κομμάτι της φωτο.

Γι αυτό σε τέτοιες περιπτώσεις καλό ειναι, να προσπαθείτε να γεμιζετε το πλάνο ώστε να μην χρειάζεται crop.

Για μακρινά πλάνα που χρειάζεται ζουμ ούτε λόγος.

Από εκεί και πέρα για μένα ειναι αρκετή. Για οτιδήποτε περισσότερο έχω άλλη κάμερα.

 

Μα είναι αυτό που λες!Θεωρώ ότι την κάμερα του κινητού την θες για μια γρήγορη φωτογραφία που θες να τραβήξεις εκείνη τη στιγμή!Είναι για καθημερινή χρήση!Τώρα αν πας ταξίδι και θες να τραβήξεις αξιοθέατα κτλ τότε πας σε μια κανονική φωτογραφική μηχανή!Καθετί στο είδος του!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς δουλέψει το nfc?Πρώτη φορά εχθές θέλησα να στείλω μια φώτο σε ένα note 3 αλλά δεν έκανε τπτ!Ψιλοαπογοητευτικα να πω την αλήθεια γιατί μάλλον κάτι δεν πάει καλά!Έχει δοκιμάσει κανείς να στείλει?Μήπως πρέπει να κάνω κάτι άλλο εκτός από το να ενεργοποιήσω το nfc?

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το nfc δεν είναι για αποστολή φωτογραφιών

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το nfc δεν είναι για αποστολή φωτογραφιών

 

Και για τι είναι?Μόνο για πληρωμές?

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κάνει για Φώτο. Απλά δεν μ αρέσει ο τρόπος που λειτουργεί βάζοντας πλάτη τις συσκευές.

Προτιμώ εφαρμογές που κάνουν την μεταφορά μέσω wifi.

Ακόμα και αν δεν υπάρχει κοινό wifi διαθέσιμο, μπορείς να κάνεις την μια συσκευή hot spot και να συνδεθούν μεταξύ τους χωρίς χρήση data. Μόνο με το wifi τους.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει μεταφορά φωτογραφιών. Χρησιμοποιείται για το pairing μόνο και απλά φεύγει η φωτογραφία μέσω WiFi ή BT

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει μεταφορά φωτογραφιών. Χρησιμοποιείται για το pairing μόνο και απλά φεύγει η φωτογραφία μέσω WiFi ή BT

 

Δλδ αν είχα τα δεδομένα του κινητού ανοιχτά θα έφευγε η φώτο?

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ή απροβλημάτιστη λειτουργία της συσκευής με έχει κάνει να σκέφτομαι αγορά note 4.

Άντε να έρθει η 5 να δούμε

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

αν και πλεον θεωρω τις 5αρες οθονες μικρες για μενα,το κινητο θα απογειωθει ακομα παραπανω με την 5.0...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

αν και πλεον θεωρω τις 5αρες οθονες μικρες για μενα,το κινητο θα απογειωθει ακομα παραπανω με την 5.0...

Και εγώ αυτό περιμένω.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

αν και πλεον θεωρω τις 5αρες οθονες μικρες για μενα,το κινητο θα απογειωθει ακομα παραπανω με την 5.0...

 

Και εγώ αυτό περιμένω.

Που παραπάνω να πάει βρε παιδιά .Το κινητό είναι το απόλυτο smoothness.Δεν κολλάει πουθενά.Δούλεψα για λίγο ένα top samsung και απογοητεύθηκα.

Νομίζω η Samsung θα περιμένει πολύ για να την προτιμήσω ξανά.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Για τους κάτοχους Μ8 της Τ-mobile:

"The software update (with extreme energy saving mode) for the HTC One M8 is expected to be available from November 17, 2014"

σόρρυ αν δεν ενδιαφέρει κάποιον αλλά δεν παρακολουθώ το νήμα για να ξέρω υπάρχει ι t-mobile συσκευή. :)

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Για τους κάτοχους Μ8 της Τ-mobile:

"The software update (with extreme energy saving mode) for the HTC One M8 is expected to be available from November 17, 2014"

σόρρυ αν δεν ενδιαφέρει κάποιον αλλά δεν παρακολουθώ το νήμα για να ξέρω υπάρχει ι t-mobile συσκευή. :)

 

Πολύ ενδιαφέρουσα η είδηση που ποσταρες φίλε μου!Το δικό μου είναι t-mobile και μετά την τελευταία ενημέρωση λογισμικού μου αφαίρεσε την δυνατότητα extreme saving mode!Οπότε τώρα μάλλον θα την ξαναεπαναφερει!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Που παραπάνω να πάει βρε παιδιά .Το κινητό είναι το απόλυτο smoothness.Δεν κολλάει πουθενά.Δούλεψα για λίγο ένα top samsung και απογοητεύθηκα.

Νομίζω η Samsung θα περιμένει πολύ για να την προτιμήσω ξανά.

 

δεν αντιλεγω αλλα οσο να ναι ολοι θελουμε την τελευταια εκδοση στο κινητο μας.

Σκεφτομαι να το κανω google exp και να του περασω Lollipop asap

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Θα ήθελα μια βοήθεια. Έχω μια Samsung smart tv η οποία υποστηρίζει dlna και WiFi direct. Έχω το m8 gpe και εχω κάποια video στο κινητό και θέλω να τα παίξω στην τηλεόραση. Πώς μπορώ να το κάνω;

 

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Θα ήθελα μια βοήθεια. Έχω μια Samsung smart tv η οποία υποστηρίζει dlna και WiFi direct. Έχω το m8 gpe και εχω κάποια video στο κινητό και θέλω να τα παίξω στην τηλεόραση. Πώς μπορώ να το κάνω;

 

 

Ευχαριστώ

 

Ή μέσω καλωδίου hdmi ή κάνεις τις δύο συσκευές pair και χρησιμοποιείς την εφαρμογή allcast από το store!Βασικά εμένα η Sony αν κάνω pair τις δύο συσκευές έχει screen mirroring οπότε ασύρματα ότι βλέπω στο κιν βλέπω και στην tv!Έτσι βλέπω και ταινίες!Σίγουρα θα χει και σένα!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ή μέσω καλωδίου hdmi ή κάνεις τις δύο συσκευές pair και χρησιμοποιείς την εφαρμογή allcast από το store!Βασικά εμένα η Sony αν κάνω pair τις δύο συσκευές έχει screen mirroring οπότε ασύρματα ότι βλέπω στο κιν βλέπω και στην tv!Έτσι βλέπω και ταινίες!Σίγουρα θα χει και σένα!

 

Η allcast υποστηρίζει srt files? Υπάρχει κάτι δωρεάν;

Link to comment
Share on other sites

Η allcast υποστηρίζει srt files? Υπάρχει κάτι δωρεάν;

 

Υπάρχει δωρεάν έκδοση απλά δεν ξέρω πόσες δυνατότητες σου προσφέρει!Κατέβασε την να δοκιμάσεις είναι η πιο διαδεδομένη!Δεν την έχω δουλέψει για να σου πω για τα αρχεία αλλά λογικά θα πρέπει να υποστηρίζει srt!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτήσεις

Είχα διαβάσει ότι το ασημενιο με άσπρες γραμμές μετά από κάποιο καιρό κιτρινίζουν οι γραμμές.

1. Το έχει πάθει κάποιος από εσάς αυτό?

2. Υπάρχει τρόπος/χημικό για να το καθαρίσεις?

3. Πόσο εύκολα γδέρνετε? Δεν μου αρέσει να βάζω θήκες στα κινητά μου και δεν θα έβαζα πότε στο πανέμορφο Μ8.

Είχα το ΟΝΕ Χ και ήταν και πλαστικό και ολόασπρο και μετά από ένα χρόνο δεν λερώθηκε ποτέ και ούτε άλλαξε χρώμα.

NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είχα ακούσει για κιτρινιλες πάντως.

Έκανα ένα reboot μετά από μέρες και βλέπω ακόμα καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας.

 

ΥΓ. Προς τον φιλο που θα παραλαβει απο βδομαδα εναν φακελο με το ταχυδρομειο..... ο απο μεσα φακελος γραφει ενα τηλεφωνικο νουμερο, καλεσε το :p

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δοκίμασα να κάνω s-off με firewater και δεν πιάνει στη συσκευή μου, να δοκιμάσω και με weaksauce ή να πάω κατευθείαν για sunshine?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...