Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνώ και εγώ που δεν τα έλεγα ποτέ αυτά. Το τηλέφωνο θα με κάνει fan boy και δεν το θέλω γιατί μου αρέσει να δοκιμάζω.

Πες και για την μπαταρία που βαράει στο κεφάλι τα 3200+ με 2600 που εχει

 

Ναι Θόδωρε και αυτό και το σμουθνες που έχει σκρολαροντας το BlinkFeed,τι να πρωτογραψεις;με μια λέξη το κινητό είναι Έρωτας

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα team,πριν απο λιγο διαβασα στα του G3,ολοι η μαλλον σχεδον ολοι προτεινουν σε ενα παλληκαρι που θα του κανουν αντικατασταση το κντ να παρει Μ8!!!Τυχαιο...δεν νομιζω...:happy:

Εγώ Είμαι αυτό το παλικάρι:cool:

Τελικά προτίμησα το Μ8, αφού ξεπέρασα τους ενδοιασμούς μου σχετικά με την κάμερα..

Προερχόμενος από iPhone (το οποίο δεν το αποχωρίζομαι και το κρατάω ως δεύτερο μέχρι να δω τι θα φέρει το 6άρι) είπα να αλλάξω την αρχική επιλογή μου και να δοκιμάσω κάτι σε unibody μέταλο.

Κανένα απολύτως παράπονο από την ολιγοήμερη συμβίωση μου με το g3 ως ποιότητα συσκευής, οθόνη, μπαταρία, κάμερα! Απλώς ξενέρωσα με τα reboot και το πρόβλημα που μου έβγαλε..

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Ευκαιρία να δοκιμασίες και το m8 και να αποφασίσεις..καλοδουλευτο..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ευκαιρία να δοκιμασίες και το m8 και να αποφασίσεις..καλοδουλευτο..

 

Ευχαριστώ. Πρώτες εντυπώσεις θετικότατες. Τα ηχείαα του είναι αυτά που μου έκαναν μεγάλη πρώτη εντύπωση!

Θήκη αξίζει να βάλω ή αποδεικνύεται ανθεκτικό στην καθημερινότητα; Δεν θέλω να χάσω την αίσθηση που αφήνει στο χέρι...

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Πρώτες εντυπώσεις θετικότατες. Τα ηχείαα του είναι αυτά που μου έκαναν μεγάλη πρώτη εντύπωση!

Θήκη αξίζει να βάλω ή αποδεικνύεται ανθεκτικό στην καθημερινότητα; Δεν θέλω να χάσω την αίσθηση που αφήνει στο χέρι...

Εγώ στο δικό μου ασήμι επι 2.5 μήνες το είχα απολυτα γυμνό και δεν είχα την παραμικρή γρατζουνιά.

Πιστεύω θα σε αφηςει απολυτα ικανοποιημένο το m8.

Εγώ προσωπικά δεν υπήρχε πιθανότητα απο μια premium συσκευη με υψηλή ποιότητα κατασκευής(iPhone 5s) να πήγαινα ποτε σε μια με πολυ μέτρια ποιότητα υλικών(g3)

Η αίσθηση που αποκόμισα πιάνοντας το σε μαγαζί ηταν κάκιστη φθηνό-πλαςτικη κατασκευή που βρίσκω σε συσκευές 100-200 ευρω.

Πέρα απο τα πολλά προβλήματα που εχει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ Είμαι αυτό το παλικάρι:cool:

Τελικά προτίμησα το Μ8, αφού ξεπέρασα τους ενδοιασμούς μου σχετικά με την κάμερα..

Προερχόμενος από iPhone (το οποίο δεν το αποχωρίζομαι και το κρατάω ως δεύτερο μέχρι να δω τι θα φέρει το 6άρι) είπα να αλλάξω την αρχική επιλογή μου και να δοκιμάσω κάτι σε unibody μέταλο.

Κανένα απολύτως παράπονο από την ολιγοήμερη συμβίωση μου με το g3 ως ποιότητα συσκευής, οθόνη, μπαταρία, κάμερα! Απλώς ξενέρωσα με τα reboot και το πρόβλημα που μου έβγαλε..

 

Καλημερα και καλοριζικο,εκανες την καλυτερη επιλογη θα το δεις στην πορεια...:happy:

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να φανεί ανθεκτικό γιατί είναι κρίμα να το ντύσεις με πλαστικά..

Βέβαια πήρα μια θήκη πουγκί για όταν τι έχω στο τσαντάκι, αλλά θέλω να το νιώθω γυμνό στα χέρια μου

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να φανεί ανθεκτικό γιατί είναι κρίμα να το ντύσεις με πλαστικά..

Βέβαια πήρα μια θήκη πουγκί για όταν τι έχω στο τσαντάκι, αλλά θέλω να το νιώθω γυμνό στα χέρια μου

 

Εγω παλι δεν μπορω χωρις θηκη,εχω παραγγειλει 2 απο το e-bay και μεχρι να ερθουν φοραω την σιλικονατη που δινει η μαμα μαζι με το κντ,και βεβαια εχει αλλη αισθηση το γυμνο μεταλλο δεν το συζηταμε αλλα παντα υπαρχει ο φοβος του γδαρσιματος

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Δεν με πειράζει η φυσιολογική φθορά! Δεν με πειράζει αν μετά από 6 μήνες χρήσης κάνει και 3-4 γρατσουνιές.. Το πριτιμάω έτσι και να το νιώθω στο χέρι..

Απλά μην έχει αδικαιολόγητες φθορές!

 

Ούτε ζελατίνα θα βάλω στην οθόνη!

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ φίλε χωρίς θήκη είμαι από όταν το πήρα. Δεν έχω θέμα ακόμα. Θα πάρω ένα πουγκί βέβαια τώρα που θα φύγω διακοπές. Καλοδουλευτο και μη κοιτάς μόνο την εμφάνιση θέλουμε να μας πεις πως σου φαίνεται και το μέσα.

Αν όντως φαίνεται και σε εσένα απροβλημάτιστη η λειτουργία του και δεν είμαστε εμείς fanboys. Καλορίζικο φίλε και εγώ πιστεύω έκανες την καλύτερη επιλογή

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ φίλε χωρίς θήκη είμαι από όταν το πήρα. Δεν έχω θέμα ακόμα. Θα πάρω ένα πουγκί βέβαια τώρα που θα φύγω διακοπές. Καλοδουλευτο και μη κοιτάς μόνο την εμφάνιση θέλουμε να μας πεις πως σου φαίνεται και το μέσα.

Αν όντως φαίνεται και σε εσένα απροβλημάτιστη η λειτουργία του και δεν είμαστε εμείς fanboys. Καλορίζικο φίλε και εγώ πιστεύω έκανες την καλύτερη επιλογή

 

Ειδικα εσυ που εισαι λιγο παραπανω απο εμενα....ψειρας επρεπε να ειχες βαλει θηκη τανκς για να μην το ακουμπαει ουτε η σκονη..:lol:

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Ειδικα εσυ που εισαι λιγο παραπανω απο εμενα....ψειρας επρεπε να ειχες βαλει θηκη τανκς για να μην το ακουμπαει ουτε η σκονη..:lol:

Έχει παραγγείλει βιτρίνα αλλά δεν το λέει :D

Το παρήγγειλα και εγώ από extreme Mobile τελικά. Αυτό το tracking που δίνει ισχύει ή έτσι το έχει;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Aντωνη τι εγινε? Flex & M8 :rolleyes:

Το M8 είναι δώρο από τους παππούδες στη δεκαεξαχρονη κόρη που αριστευσε στο σχολείο και στο proficiency στα Αγγλικά, εγώ μένω στο flex αλλά η αρρώστια επεκτείνεται και στις επόμενες γενιές και εγώ αναλαμβάνω το support :D

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ φίλε χωρίς θήκη είμαι από όταν το πήρα. Δεν έχω θέμα ακόμα. Θα πάρω ένα πουγκί βέβαια τώρα που θα φύγω διακοπές. Καλοδουλευτο και μη κοιτάς μόνο την εμφάνιση θέλουμε να μας πεις πως σου φαίνεται και το μέσα.

Αν όντως φαίνεται και σε εσένα απροβλημάτιστη η λειτουργία του και δεν είμαστε εμείς fanboys. Καλορίζικο φίλε και εγώ πιστεύω έκανες την καλύτερη επιλογή

 

Αδικαιολογητες φθορες τυπου ξεφλουδισματος στο iphone 5 δεν προκειται να δεις.

Οι γρατζουνιες στο gun metal χρωμα ομως γινονται σχετικα ευκολα.

Εγω το εχω μεσα στην pouch θηκη της bugatti και ειμαι κομπλε, εννοειται μαζι με screen protector απο την πρωτη μερα.

Καλοριζικο! :D

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Το M8 είναι δώρο από τους παππούδες στη δεκαεξαχρονη κόρη που αριστευσε στο σχολείο και στο proficiency στα Αγγλικά, εγώ μένω στο flex αλλά η αρρώστια επεκτείνεται και στις επόμενες γενιές και εγώ αναλαμβάνω το support :D

 

Ευγε στο παιδι και μπραβο στους παππουδες για την πολυ καλη επιλογη τους:)

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Ειδικα εσυ που εισαι λιγο παραπανω απο εμενα....ψειρας επρεπε να ειχες βαλει θηκη τανκς για να μην το ακουμπαει ουτε η σκονη..:lol:

Λες ρε συ να του βάλω τέτοια? Ούτε μεμβράνη έχω βάλει σκέψου. Φτου φτου

Έχει παραγγείλει βιτρίνα αλλά δεν το λέει :D

Το παρήγγειλα και εγώ από extreme Mobile τελικά. Αυτό το tracking που δίνει ισχύει ή έτσι το έχει;

Μπράβο Αντώνη. Καλά μιλάμε τρομερή επιλογή. Το πιο in 16χρονο. Τρομερό τηλέφωνο. Το τρακινγ που θα σου δώσει για acs ισχύει κανονικά. Εγώ το κοιτούσα μέχρι τις 5 το πρωί και ενημέρωναν συνέχεια. Τρελοοοος

Στην επόμενη συνάντηση περιμένω άποψη.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Λες ρε συ να του βάλω τέτοια? Ούτε μεμβράνη έχω βάλει σκέψου. Φτου φτου

 

Μπράβο Αντώνη. Καλά μιλάμε τρομερή επιλογή. Το πιο in 16χρονο. Τρομερό τηλέφωνο. Το τρακινγ που θα σου δώσει για acs ισχύει κανονικά. Εγώ το κοιτούσα μέχρι τις 5 το πρωί και ενημέρωναν συνέχεια. Τρελοοοος

Στην επόμενη συνάντηση περιμένω άποψη.

 

Την επομενη συναντηση να την κανονισετε Αθηνα για να σας δουμε απο κοντα

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Το M8 είναι δώρο από τους παππούδες στη δεκαεξαχρονη κόρη που αριστευσε στο σχολείο και στο proficiency στα Αγγλικά, εγώ μένω στο flex αλλά η αρρώστια επεκτείνεται και στις επόμενες γενιές και εγώ αναλαμβάνω το support :D

Αντώνη να την χαίρεσαι και εις ανώτερα, μπράβο!!!

 

Αν και σου αρέσουν οι μεγάλες οθόνες σε βλέπω να λοξοδρομείς με το Μ8 :D

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Την επομενη συναντηση να την κανονισετε Αθηνα για να σας δουμε απο κοντα

Ναι πρέπει να θαυμάσουμε μαζί το κινητό χαχαα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Αδικαιολογητες φθορες τυπου ξεφλουδισματος στο iphone 5 δεν προκειται να δεις.

Οι γρατζουνιες στο gun metal χρωμα ομως γινονται σχετικα ευκολα.

Εγω το εχω μεσα στην pouch θηκη της bugatti και ειμαι κομπλε, εννοειται μαζι με screen protector απο την πρωτη μερα.

Καλοριζικο! :D

 

Δεν ξερω αν αναφερεσαι μονο στο 5αρι,αλλα στης γυναικας μου το 4αρι που το κοπαναει οπου βρεθει και οπου σταθει,2 μικρες γρατζουνιες εχει ολες και ολες.

Και φυσικα θηκη και screen δεν ξερει τι παει να πει:lol:

 

 

Εγω μονο στην σκεψη οτι θα το εχω γυμνο......παγωνω:wacko:

Γιαυτο παιρνω πρωτα την θηκη και μετα το τηλεφωνο:p

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ φίλε χωρίς θήκη είμαι από όταν το πήρα. Δεν έχω θέμα ακόμα. Θα πάρω ένα πουγκί βέβαια τώρα που θα φύγω διακοπές. Καλοδουλευτο και μη κοιτάς μόνο την εμφάνιση θέλουμε να μας πεις πως σου φαίνεται και το μέσα.

Αν όντως φαίνεται και σε εσένα απροβλημάτιστη η λειτουργία του και δεν είμαστε εμείς fanboys. Καλορίζικο φίλε και εγώ πιστεύω έκανες την καλύτερη επιλογή

Είναι βέβαια πρώτη μέρα χρήσης, αλλά και εμένα μου φαίνεται φοβερή η εμπειρία χρήσης! Πολύ κοντά στο ios που είχα τόσα χρόνια..

Αδικαιολογητες φθορες τυπου ξεφλουδισματος στο iphone 5 δεν προκειται να δεις.

Οι γρατζουνιες στο gun metal χρωμα ομως γινονται σχετικα ευκολα.

Εγω το εχω μεσα στην pouch θηκη της bugatti και ειμαι κομπλε, εννοειται μαζι με screen protector απο την πρωτη μερα.

Καλοριζικο! :D

 

Ευχαριστώ! Μιας και είχα το λευκό πεντάρι, δεν είχα θέματα με ξεφλουδισματα..

Με να το αφήνω απλά στο τραπέζι ή να το βάζω στην τσέπη, δεν πιστεύω να έχω θέματα; Ή μέχρι στιγμής επαφή μου με το τηλέφωνο δείχνει ότι είναι ποιοτικότατο και φαντάζομαι πως όχι;;

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Moνο το μαυρο iPhone 5 ειχε προβληματα με ξεφλουδισματα, σε μεγαλο ομως βαθμο.

Αν δεις ενα με μετρια χρηση και χωρις θηκη ειναι αστα ...... με βαρια χρηση μπορει και να κλαψεις.

 

edit:

να πουμε ομως οτι αν ξυσεις με ενα κλειδι το αλουμινιο στο iPhone και μετα το τριψεις ελαφρια με το χερι εξαφανιζονται οι γρατζουνιες, ενω αν κανεις το ιδιο στο Μ8 Gunmetal μενουν. Ειναι εντελως διαφορετικο το υλικο κατασκευης.

 

*To αλουμινιο στο ασημι και χρυσο συμπεριφερεται οπως στο iPhone δλδ. δεν αφηνει γρατζουνιες.

 

5S

M8 Gunmetal

....... Απαγορευεται η θεαση του βιντεο απο τον Θοδωρη για ψυχολογικους λογους :p Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Moνο το μαυρο iPhone 5 ειχε προβληματα με ξεφλουδισματα, σε μεγαλο ομως βαθμο.

Αν δεις ενα με μετρια χρηση και χωρις θηκη ειναι αστα ...... με βαρια χρηση μπορει και να κλαψεις.

 

edit:

να πουμε ομως οτι αν ξυσεις με ενα κλειδι το αλουμινιο στο iPhone και μετα το τριψεις ελαφρια με το χερι εξαφανιζονται οι γρατζουνιες, ενω αν κανεις το ιδιο στο Μ8 μενουν. Ειναι εντελως διαφορετικο το υλικο κατασκευης.

 

5S

M8

....... Απαγορευεται η θεαση του βιντεο απο τον Θοδωρη για ψυχολογικους λογους :p

 

Το gunmetal έχει το θέμα του με τις γραμμές. Εγώ που διάλεξα για τον αδελφό μου κι από την εμπειρία με το Μ7, πήρα το ασημί που είναι πολύ ανθεκτικότερο. Ίδια ιστορία με το ασημί είναι και το χρυσό.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες..

Στην θήκη την dot view, πως γίνεται ενώ είναι κλειστό το παραθυράκι να φφενεται το συννεφάκι του καιρού και η ένδειξη μπαταρίας?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...