Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα.

Δωστε μου ενα καταστημα Αθηνα να εχει unbranded συσκευες. Εχω ψυθει αγρια για το τηλεφωνο και αυριο πρωι το χτυπαω. Θελω ομως αν ειναι δυνατον να ειναι unbranded.

Ευχαριστω , παιδια.

Εγω θα το αγοραζα απο το extreme-mobile αλλα δεν το ειχαν ετοιμοπαραδοτο και οταν θελω κατι αστα, το θελω ΤΩΡΑ.

Ειναι εγγυηση ο Νικολας και εχει unbranded συσκευες.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έβγαλα λίγες φωτογραφίες. Δυστυχώς δεν μπορούσα άλλες λόγο παρέας. Δεν έχω πειράξει τίποτα και είναι μακρινές γιατί εκεί υστερεί το τηλέφωνο https://drive.google.com/folder/d/0B2JBCwvXIaojb0JmTlQ5dXVCM3c/edit

 

Εντάξει, είναι αυτό που λέμε τόσο καιρό.

Αρκούν για καθημερινές φωτογραφίες που θα τραβήξεις έκτακτα.

Δεν θα πας όμως διακοπές, εκδρομή, η σε γενέθλια μονο με το Μ8.

 

Οχι οτι αν έχεις κάποια άλλη ναυαρχίδα θα έχεις άψογο αποτέλεσμα. Απλά αρκετά καλύτερο καθώς μπορείς να μεγενθυνεις λίγο.

Πάντως το Πασχα στις διακοπές μου, το S4 και το iphone 5s δεν με κάλυψαν και αναγκάστηκα να κάνω αγορά εν όσο βρισκόμουν διακοπές.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Δωστε μου ενα καταστημα Αθηνα να εχει unbranded συσκευες. Εχω ψυθει αγρια για το τηλεφωνο και αυριο πρωι το χτυπαω. Θελω ομως αν ειναι δυνατον να ειναι unbranded.

Ευχαριστω , παιδια.

Extreme mobile το πήρα και εγώ. Respect περίμενα πέντε μέρες βέβαια και είχα τρελαθεί Αλλά όλα τέλεια μετά

Εντάξει, είναι αυτό που λέμε τόσο καιρό.

Αρκούν για καθημερινές φωτογραφίες που θα τραβήξεις έκτακτα.

Δεν θα πας όμως διακοπές, εκδρομή, η σε γενέθλια μονο με το Μ8.

 

Οχι οτι αν έχεις κάποια άλλη ναυαρχίδα θα έχεις άψογο αποτέλεσμα. Απλά αρκετά καλύτερο καθώς μπορείς να μεγενθυνεις λίγο.

Πάντως το Πασχα στις διακοπές μου, το S4 και το iphone 5s δεν με κάλυψαν και αναγκάστηκα να κάνω αγορά εν όσο βρισκόμουν διακοπές.

Ναι Κώστα έτσι είναι. Απλά πήγα μια βόλτα σήμερα και είπα Να δώσω αποτέλεσμα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα το αγοραζα απο το extreme-mobile αλλα δεν το ειχαν ετοιμοπαραδοτο και οταν θελω κατι αστα, το θελω ΤΩΡΑ.

Ειναι εγγυηση ο Νικολας και εχει unbranded συσκευες.

 

Τα ιδια ειμαι και εγω. Και ειναι και πολυ κοντα μου. Αλλα 5 μερες που περιμενε και ο αλλος φιλος ..... Μου ειναι κομματι δύσκολο!

Και στο site του λεει 1-3 μερες. Ευκολα παμε στις 5 οποτε!

 

Θα του κανω ενα τηλεφωνο παντως μπας και ειμαι τυχερος.

 

Ευχαριστω παιδια!

 

 

Να ρωτησω!

 

Ποσο branded ειναι τα υπολοιπα; Θελω να πω, μιλαμε για ενα splash screen ή για περισσότερο πειραγμα;

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια ειμαι και εγω. Και ειναι και πολυ κοντα μου. Αλλα 5 μερες που περιμενε και ο αλλος φιλος ..... Μου ειναι κομματι δύσκολο!

Και στο site του λεει 1-3 μερες. Ευκολα παμε στις 5 οποτε!

 

Θα του κανω ενα τηλεφωνο παντως μπας και ειμαι τυχερος.

 

Ευχαριστω παιδια!

 

 

Να ρωτησω!

 

Ποσο branded ειναι τα υπολοιπα; Θελω να πω, μιλαμε για ενα splash screen ή για περισσότερο πειραγμα;

 

 

Θα το πάρεις πολύ γρήγορα μίλησα μαζί τους χθες. Παρτο από εκεί να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Θα το πάρεις πολύ γρήγορα μίλησα μαζί τους χθες. Παρτο από εκεί να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Καλά και οι πέντε ημέρες δεν είναι πολύ. Εγώ έπεσα πάνω στα τελευταία κομμάτια που έφυγαν και δεν έφταιγαν τα παιδιά απλά είναι θέμα προμηθευτών. Και εγώ επέλεξα το συγκεκριμένο κατάστημα γιατί τα παιδιά ξέρουν τι κάνουν και είμαι ήρεμος.

Επίσης μέχρι να έρθει το τηλέφωνο είχα πλήρη ενημέρωση σχεδόν καθημερινά σε τηλέφωνα που τους έκανα και μου έκαναν.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Πάντως απο γνωστό καταστημα στην 3 Σεμπτέμβριου που το πήρε ένας γνωστός μου ,αν και πήρε τηλ και Μίλησα εγώ και του το είπα οτι δεν θέλει branded τηλ. Ο τύπος έδωσε branded γερμανικό t mobile. Το είδα από το cid.αν και δεν έχει κάποιο λογότυπο.. Πάντως εγώ παίρνω τηλ από τον Νικόλα στο extreme mobile και είναι καθαρά γερμανικά.και εγώ το κεφάλι μου ήρεμο. Καλυτερα να περιμένω 2.3 μέρες παρα απατεωνιες.. Και δεν γράφω ουτε για διαφήμιση ουτε για τίποτα.αλλά μερικοί μας έχουν για μ......
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Έχει ασχοληθεί κανείς με το να κάνει το Μ8 stock android? Ξέρει κανείς πως γίνεται κάτι τέτοιο; Μπορείς να ξαναγυρίσεις πίσω σε HTC ROM?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Έχει ασχοληθεί κανείς με το να κάνει το Μ8 stock android? Ξέρει κανείς πως γίνεται κάτι τέτοιο; Μπορείς να ξαναγυρίσεις πίσω σε HTC ROM?

 

Γιατί σε τι Rom είσαι τώρα;σε Samsung; μάλλον τα έχεις μπερδέψει λιγάκι...Θα πρέπει να εννοείς ότι θες να γυρίσεις σε stock αντί για custom Rom..;εύκολα μπορείς...είτε να περάσεις σαν Rom (την stock),είτε σαν RUU.Xda μπήκες να ρίξεις μια ματιά;;

 

Εκτός αν εννοείς να το κάνεις GPE edition..Δηλαδή pure android όπως τα nexus...Και πάλι μπορείς.απλά περνάς μια custom gpe η Cyano Rom..Κατά τον ίδιο τρόπο γυρνάς πάλι σε Stock HTC...Όπως σου γράφω πάνω...

Edited by Vip3r

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι λάθος διατύπωση. Εννοούσα Gpe. Επίσημα που βρίσκω της Rom? Κάποιον οδηγό; να φανταστώ ότι χάνω την εγγύηση; Βλέπεις μετά απο 2 Samsung είναι το πρώτο HTC μετά το Diamond...
Link to comment
Share on other sites

Ναι λάθος διατύπωση. Εννοούσα Gpe. Επίσημα που βρίσκω της Rom? Κάποιον οδηγό; να φανταστώ ότι χάνω την εγγύηση; Βλέπεις μετά απο 2 Samsung είναι το πρώτο HTC μετά το Diamond...

Καλημέρα εύκολα το κάνεις Google play edition και εύκολα το γυρνάς σε sense base ρίξε μια ματιά στο xda

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα εύκολα το κάνεις Google play edition και εύκολα το γυρνάς σε sense base ρίξε μια ματιά στο xda

Αλλά εδώ που τα λέμε εάν ήθελα gpe θα έπαιρνα nexus μείνε με sense είναι άλλη εμπειρία γνώμη μου

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Ενας φιλος αγορασε το HTC One M8 το οποια ηταν απο A&Tt αλλα εγινε unlock, omvw den mporei na to kanei update (ειναι στο 4.1.2) επειδη ειναι απο εταιρεια. Τι μπορω να κανω?

 

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο τηλεφωνο δεν εχει κανενα νοημα να γινει GPE.

Ουτε το σωστο ρολλαρισμα του λειπει, ουτε η ταχυτητα, ουτε εχει φοβερες "καστομιές" απο την HTC που να το κανουν τελειως διαφορετικο.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο τηλεφωνο δεν εχει κανενα νοημα να γινει GPE.

Ουτε το σωστο ρολλαρισμα του λειπει, ουτε η ταχυτητα, ουτε εχει φοβερες "καστομιές" απο την HTC που να το κανουν τελειως διαφορετικο.

 

Απλά το σκεφτόμουν για να έχω όλες τις ενημερώσεις άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως απο γνωστό καταστημα στην 3 Σεμπτέμβριου που το πήρε ένας γνωστός μου ,αν και πήρε τηλ και Μίλησα εγώ και του το είπα οτι δεν θέλει branded τηλ. Ο τύπος έδωσε branded γερμανικό t mobile. Το είδα από το cid.αν και δεν έχει κάποιο λογότυπο.. Πάντως εγώ παίρνω τηλ από τον Νικόλα στο extreme mobile και είναι καθαρά γερμανικά.και εγώ το κεφάλι μου ήρεμο. Καλυτερα να περιμένω 2.3 μέρες παρα απατεωνιες.. Και δεν γράφω ουτε για διαφήμιση ουτε για τίποτα.αλλά μερικοί μας έχουν για μ......

 

σίγουρα αναφέρεσαι στο Κάιζερ, μιας και στα Μ7 τα μαύρα το ίδιο κάνει. Λέει ότι είναι EU unbranded και είναι T-Mobile.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Το καλό με την HTC είναι πως έχει βάλει τα βασικά app της στο playstore..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Aυτός είναι ένας επιπλέον λόγος που και για φέτος διάλεξα την GPE έκδοση του One.
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Ενας φιλος αγορασε το HTC One M8 το οποια ηταν απο A&Tt αλλα εγινε unlock, omvw den mporei na to kanei update (ειναι στο 4.1.2) επειδη ειναι απο εταιρεια. Τι μπορω να κανω?

 

 

Ευχαριστω

 

Mάλλον ο φίλος σου πήρε κλώνο Μ8 γιατί όλες οι εταιρείες τηλεφωνίας στον κόσμο το δίνουν με 4.4.2 kit kat στο κοινό.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Gestures

''ταπ ταπ'' ανοίγει

Πως όμως κλείνει?

Χρησιμοποιώ από παλιά το Screen Off and Lock

Υπάρχει και το Knock Lock

Εσείς ποιον τρόπο χρησιμοποιείτε?

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Mάλλον ο φίλος σου πήρε κλώνο Μ8 γιατί όλες οι εταιρείες τηλεφωνίας στον κόσμο το δίνουν με 4.4.2 kit kat στο κοινό.

 

Ειναι μεταχειρησμενο

Link to comment
Share on other sites

Gestures

''ταπ ταπ'' ανοίγει

Πως όμως κλείνει?

Χρησιμοποιώ από παλιά το Screen Off and Lock

Υπάρχει και το Knock Lock

Εσείς ποιον τρόπο χρησιμοποιείτε?

Το πρώτο χρησιμοποιώ εγώ,αν και τώρα που γύρισα σε sence απο nova prime κλείνω την οθόνη με swype up απο το home button οταν είμαι στην start screen.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

λιγο πιο μικρο να ταν, νομιζω θα το επαιρνα asap. Ειναι τόσο τελεια τα μεγέθη του πρώτου Οne που μου κακοφαίνεται το Μ8 στο χερι. Μεχρι που κοιτουσα το M8 mini στο οποιο ομως με χαλαει φοβερα η 1 γιγα ραμ:mad:
Link to comment
Share on other sites

λιγο πιο μικρο να ταν, νομιζω θα το επαιρνα asap. Ειναι τόσο τελεια τα μεγέθη του πρώτου Οne που μου κακοφαίνεται το Μ8 στο χερι. Μεχρι που κοιτουσα το M8 mini στο οποιο ομως με χαλαει φοβερα η 1 γιγα ραμ:mad:

 

Κι εμένα δε με χαλούσε να ήταν λίγο μικρότερο..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα δε με χαλούσε να ήταν λίγο μικρότερο..

 

Τοτε μονοδρομος το Μ7 αλλα η μπαταρια του μου το χαλαει κατα τα αλλα πανεμορφο και Παγκαλο:lol:

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος που εχει το μ8 να μας πει τι μπορουμε να αποθεκευσουμε στη micro sd για να δουμε ποσα gb καρτα θα παρουμε!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...