Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει σου λέω...

 

Nικο δεν το περιμενα να σου πω την αληθεια,πως τα καταφεραν οι ανθρωποι να συνδιασουν 2600 mh μπαταρια με τοσο καλους χρονους μονο αυτοι το γνωριζουν

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διαβαζω συνεχεια που λεμε για το καλοκαιρι και τελικα ειμαι ο μονος που ολα μου τα τηλεφωνα τα αφηνω στο σπιτι οταν παω για μπανιο και παιρνω ενα παλιο νοκια μαζι

 

Δεν εισαι καθολου ο μονος. Το ιδιο εκανα και εγω, μεχρι που αγορασα ενα αδιαβροχο φτηνο κινητο για τετοιες περιστασεις.

Ειναι καπως να πηγαινεις με 600 ευρω κινητο στην παραλια...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι πάμε για φόρτιση

[ATTACH]47023[/ATTACH]

 

Εγώ αυτούς τους χρόνους δεν τους βλέπω. Μήπως έχετε συνέχεια ενεργοποιημενη την οικονομία μπαταρίας?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτούς τους χρόνους δεν τους βλέπω. Μήπως έχετε συνέχεια ενεργοποιημενη την οικονομία μπαταρίας?

 

Ειναι και τι χρηση κανεις,εφαρμογες κλπ.Και εγω τετοιυς βγαζω και παραπανω ειδα απλα ημουν με εκο το βραδυ και δεν χανει καθολου

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτούς τους χρόνους δεν τους βλέπω. Μήπως έχετε συνέχεια ενεργοποιημενη την οικονομία μπαταρίας?

 

Ναι ειναι ενεργοποιημενη αλλα και παλι νομιζω πολυ καλη διαχειριση βαση της χωριτικοτητας

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι ενεργοποιημενη αλλα και παλι νομιζω πολυ καλη διαχειριση βαση της χωριτικοτητας

 

Ναι αλλά δεν είναι ενδεικτικό όταν το έχεις σε εξοικονόμηση ενέργειας.

Any way εδώ φαίνεται πόσο καλή αυτονομία έχει.

 

http://img823.imageshack.us/img823/920/n7wg.png

 

http://img853.imageshack.us/img853/2320/h1t2.png

 

http://img829.imageshack.us/img829/4015/kubc.png

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεδομενης της χωρητικοτητας της μπαταριας φαινεται η εξαιρετικη δουλεια των προγραμματιστων της HTC.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Δεδομενης της χωρητικοτητας της μπαταριας φαινεται η εξαιρετικη δουλεια των προγραμματιστων της HTC.

 

Σωστός άλλα στον διάδοχο θα έχουμε μεγαλύτερες απαιτήσεις ;)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σωστός άλλα στον διάδοχο θα έχουμε μεγαλύτερες απαιτήσεις ;)

 

Να σου πω την αληθεια ακομα και αν το Μ9 εχει τετοια αυτονομια θα ειναι κομπλε.

Την καμερα να βελτιωσει μονο. :D

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είμαι σε αναζήτηση καινούργιου κινητού, είχα για λίγες μέρες ένα nexus 5 αλλά δε μου άρεσε καθόλου η οθόνη και το ui του. Καλοβλέπω το htc m8, το είχα πιάσει για αρκετή ώρα σε μια παρουσίαση και δεν ήθελα να το αφήσω από τα χέρια μου. Στο lumia 1020 και στο nexus 5 είχα wireless charging το οποίο πραγματικά είναι τεράστια ευκολία για μένα, τέλος πλέον βάλε βγάλε κάθε μέρα τον φορτιστή στην πρίζα και το κινητό, επίσης γλιτώνεις και το γρατζούνισμα της υποδοχής από τον φορτιστή (αναπόφευκτο εάν φορτίζεις συμβατικά). Ήθελα να ξέρω εάν το HTC M8 υποστηρίζει wireless charging by default η με τη χρήση κάποιας θήκης. Ευχαριστώ πολύ!:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είμαι σε αναζήτηση καινούργιου κινητού, είχα για λίγες μέρες ένα nexus 5 αλλά δε μου άρεσε καθόλου η οθόνη και το ui του. Καλοβλέπω το htc m8, το είχα πιάσει για αρκετή ώρα σε μια παρουσίαση και δεν ήθελα να το αφήσω από τα χέρια μου. Στο lumia 1020 και στο nexus 5 είχα wireless charging το οποίο πραγματικά είναι τεράστια ευκολία για μένα, τέλος πλέον βάλε βγάλε κάθε μέρα τον φορτιστή στην πρίζα και το κινητό, επίσης γλιτώνεις και το γρατζούνισμα της υποδοχής από τον φορτιστή (αναπόφευκτο εάν φορτίζεις συμβατικά). Ήθελα να ξέρω εάν το HTC M8 υποστηρίζει wireless charging by default η με τη χρήση κάποιας θήκης. Ευχαριστώ πολύ!:)

 

Δεν υποστηρίζει τέτοιο χαρακτηριστικό επίσημα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είμαι σε αναζήτηση καινούργιου κινητού, είχα για λίγες μέρες ένα nexus 5 αλλά δε μου άρεσε καθόλου η οθόνη και το ui του. Καλοβλέπω το htc m8, το είχα πιάσει για αρκετή ώρα σε μια παρουσίαση και δεν ήθελα να το αφήσω από τα χέρια μου. Στο lumia 1020 και στο nexus 5 είχα wireless charging το οποίο πραγματικά είναι τεράστια ευκολία για μένα, τέλος πλέον βάλε βγάλε κάθε μέρα τον φορτιστή στην πρίζα και το κινητό, επίσης γλιτώνεις και το γρατζούνισμα της υποδοχής από τον φορτιστή (αναπόφευκτο εάν φορτίζεις συμβατικά). Ήθελα να ξέρω εάν το HTC M8 υποστηρίζει wireless charging by default η με τη χρήση κάποιας θήκης. Ευχαριστώ πολύ!:)

 

Το μικρότερο πρόβλημα ειναι η φόρτιση.

Αυτό που θα πρέπει να ξεπεράσεις, ειναι το οτι θα πας απο την καλύτερη καμερα σε κινητό, σε μια μέτρια για ναυαρχίδα.

Αν δεν σε πειράζει αυτό, τιποτα δεν θα σ ενοχλήσει.

 

 

@@@ Ως προς την αυτονομία, πιστεύω οτι αυτά τα τεστ ειναι χρήσιμα μόνο συγκριτικά, όχι πραγματικά. Οι ώρες αυτές δεν βγαίνουν με τίποτα.

Απλά επειδή γίνονται με τον ίδιο τρόπο σε όλες τις συσκευές είναι ενδεικτικά.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σαφως και ειναι ενδεικτικα αλλα εφοσον ολες οι συσκευες υποκεινται στις ιδιες συνθηκες, τα τεστ ειναι αρκετα σωστα!

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είμαι σε αναζήτηση καινούργιου κινητού, είχα για λίγες μέρες ένα nexus 5 αλλά δε μου άρεσε καθόλου η οθόνη και το ui του. Καλοβλέπω το htc m8, το είχα πιάσει για αρκετή ώρα σε μια παρουσίαση και δεν ήθελα να το αφήσω από τα χέρια μου. Στο lumia 1020 και στο nexus 5 είχα wireless charging το οποίο πραγματικά είναι τεράστια ευκολία για μένα, τέλος πλέον βάλε βγάλε κάθε μέρα τον φορτιστή στην πρίζα και το κινητό, επίσης γλιτώνεις και το γρατζούνισμα της υποδοχής από τον φορτιστή (αναπόφευκτο εάν φορτίζεις συμβατικά). Ήθελα να ξέρω εάν το HTC M8 υποστηρίζει wireless charging by default η με τη χρήση κάποιας θήκης. Ευχαριστώ πολύ!:)

Γιατι τι εχει η οθονη του nexus 5?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!Μετα απο σχεδόν 2 βδομάδες χωρίς να μάθω νέα για το m8 πήρα σημερα τηλέφωνο στο kaizershop να δω τι γίνεται επιτέλους!Μου είπαν οτι θα πάρουν τηλ στην arvato κ θα με ενημερώσουν!Πραγματι μετα απο 20 λεπτά με πήραν κ μου είπαν οτι Δν καταλαβαίνουν γτ άργησε τόσο η απάντηση απο την arvato διότι συνήθως για μια επισκευή κάνουν απο 3-7 μερες(μπούρδες αν αναλογιστω τα μυρια παράπονα που διάβασα στο Ίντερνετ για την arvato)!!Τεσπα για να μν μακρυγορω μου είπαν οτι μέσα στην εβδομάδα θα μου απαντήσουν κ οτι κατα 99% θα γίνει αντικατάσταση με καινούργιο!Κ τωρα εγω ρωτάω πως θα γίνει να ειμαι σίγουρος οτι ειναι καινούργιο κ οχι refurbished?Υπάρχει περίπτωση μέσα στο κουτί που θα μου το δώσουν να ειναι refurbished?

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες.

Αν καποιος κατοχος m8 εχει και καποιο samsung s4/s5 θα μου ηταν πολυ εξυπηρετικο να μου εδειχνε αν υπαρχουν διαφορες στην ισχυ σηματος.

Στο σπιτι ειμαι οκ αλλα στην δουλεια ειμαι οριακα οπως φαινεται και στο screenshot.

 

14408148719_de5b7001f5_o.jpg

 

Με ενδιαφερει το τηλεφωνο αλλα θα ηθελα να δω αν υπαρχουν οπως καποιοι λενε διαφορες αναμεσα στο πλαστικο και το αλουμινιο.

Ευχαριστω.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν είχα τα συγκεκριμένα τηλέφωνα αλλά εδώ που με το g2 έπιανα 2 γραμμές τώρα έχω 5 γενικότερα παρατηρώ καλύτερη ισχύ σήματος
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν είχα τα συγκεκριμένα τηλέφωνα αλλά εδώ που με το g2 έπιανα 2 γραμμές τώρα έχω 5 γενικότερα παρατηρώ καλύτερη ισχύ σήματος

 

Ενας από τους λόγους που έδωσα το G2, το άθλιο σκαμπανεβασμα στο σήμα του. Ξαναγύρισα στο One και βρήκα την υγειά μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Σημα gsm σοβαρο ουτε στα s4/s5 θα δεις, αλλα ουτε στο Μ8. Στο ιδιο level παιζουν.

Σοβαρο σημα θα δεις σε motorola moto g/x, xperia z ultra κ.α. αν θες σε pm...

ΥΓ To g2 εχει απο τα χειροτερα gsm receptions που εχω δει στην ιστορια των κινητων, μην το εχετε σαν σημειο αναφορας...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έπρεπε να κάνω σε άλλο topic την ερώτηση μου :confused:;;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έπρεπε να κάνω σε άλλο topic την ερώτηση μου :confused:;;

Το m8 δεν έχει και πολλά topics. Θέλω και εγώ να μάθω αυτό που Ρωτάς. Θα πάρεις απάντηση πιστεύω. Εγώ δεν ξέρω δυστυχώς.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Απλα σκέφτομαι οτι αν ειναι στην ζελατινα του το κουτί και έχει το αυτοκόλλητο με το ολογραμμα οτι θα ειναι οκ!Ναι το ξερω οτι Δν έχει πολλα topics απλα λεω μήπως υπήρχε κάποιο με προβλήματα κτλ!τεσπα

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το σήμα εμπειρικά έχω να πω το εξής.

Οταν παρέλαβα τον Απρίλιο το Μ8 ημουν φιλοξενουμενος στο πατρικό μου. Ειναι εισωγειο και με πετρινους εξωτερικούς τοίχους μισού μέτρου. Φυσικά βλέπεις μονο gsm.

Για να μιλήσεις χωρίς διακοπές πρέπει να βγεις στον κήπο η στον δρόμο.

Με το 5s τα κατάφερνα διπλα στο παράθυρο αλλά οχι πάντα.

Θυμαμαι μιλάγαμε με τον Galanakop εκείνες τις μέρες επειδή ηταν να πάρουμε και οι δύο το Μ8. Για να τον ακούσω έβγαινα στον δρόμο.

Μόλις έβαλα την καρτα στο Μ8 με πήρε ξανά και απάντησα κανονικά απο το σαλόνι σαν να μην έτρεχε τίποτα. Νορμάλ ποιότητα κλήσης.

Με άλλες συσκευές σε πολλά σημεία του σπιτιού έβγαινα εκτος σήματος.

Δεν ειναι θεμα μετάλλου αλλά κεραίας κλπ.

Και τα samsung τα πανε καλά πάντως.

Το σιγοθρο είναι οτι το Μ8 δεν έχει πρόβλημα σ αυτον τον τομέα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το G2 στην δουλειά είχα τεράστιο πρόβλημα με την Vodafone σήμα ανύπαρκτο,με το Ζ2 τα πράγματα έγιναν λίγο καλύτερα τώρα με το Μ8 είναι σχεδόν ίδια με τα του Ζ2 τουλάχιστον δεν χάνω κλήσεις
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η ποιότητα του σήματος πρέπει να μας απασχολεί σε συνδυασμό με το SAR του. Δεν θα με ενδιέφερε πχ η συσκευή με το "τέλειο" σήμα αλλά υψηλότατο SAR για ευνόητους λόγους.. Τo G2 όντως ήταν κακό και με τα Samsung ήμουν γενικά ΟΚ όπως είμαι και με το One τώρα. Νομίζω όμως ότι γενικά έχω καλύτερο wifi reception το οποίο εύκολα μπορώ να το καταλάβω με κάθε νέα μου συσκευή αφού έχω 2 repeaters για να καλύψω το σπίτι μου οπότε βλέπω που πιάνω ποιο δίκτυο και με τι απόδοση..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...