Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω σκοτωσα το 5ς κ πηρα ενα απο αμερικη sprint m8 (ψαχνωντας για m7...) κ μπορω να πω χωρις υπερβολη πως ειναι απο τα καλυτερα που εχω πιασει τα τελευταια χρονια.

Παρα πολυ καλη αυτονομια, smoothness αντιστοιχο του iphone, κ νομιζω πως διαβασα οτι το responsiveness της αφης ειναι ακομα καλυτερο.

Να πω την αληθεια, νομιζω πως θα δουμε πολλα απο την htc στο μελλον αν την βγαλει καθαρη, μετα απο 3 γενιες με το συγκεκριμενο μοντελο δειχνει οτι παιρνει σοβαρα την τεχνογνωσια που αποκτα κ προσεχει κ το feedback.

Ειναι πραγματικο αστερι το τηλεφωνο, μενει να δουμε αν θα καταφερει να το πουλησει εξισου καλα.

καλησπέρα παιδιά,μολις μολις πήρα στα χέρια μου κ εγω το m8 απο Αμερική με τη sprint..το πρόβλημα μου ειναι σχετικά με την συμβατότητα στα LTE K GSM ΔΥΚΤΙΑ...θα μπορούσε να με βοηθήσει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στην επιλογή motion launch αναφέρει ότι αν σύρουμε προς τα αριστερά πραγματοποιεί φωνητική κλήση. Πώς γίνεται αυτό;. Όταν η οθόνη είναι σε standby mode πραγματοποιώ φωνητική κλήση με την κύλιση προς τα κάτω. Αλλά προς τα αριστερά πώς γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν σας το κρύβω πως είμαι φαν σαμμυ αλλά ετούτο το κινητό είναι από άλλο πλανήτη σε όλα μα όλα εκτός φυσικά της κάμερας σε σχέση με ότι έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα...Πώς είναι δυνατόν να μην είναι το νούμερο ένα σε πωλήσεις κινητό δεν μπορώ να καταλάβω ακόμα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Οποιος ξερει ας μου λυσει την απορια πως βαζουμε διαφορετικο ηχο μηνυματων(οχι επαφων) σε διαφορετικες επαφες ,το εχω 15 μερες και ακομα δεν εχω καταφερει να το βρω
Link to comment
Share on other sites

Στην επιλογή motion launch αναφέρει ότι αν σύρουμε προς τα αριστερά πραγματοποιεί φωνητική κλήση. Πώς γίνεται αυτό;. Όταν η οθόνη είναι σε standby mode πραγματοποιώ φωνητική κλήση με την κύλιση προς τα κάτω. Αλλά προς τα αριστερά πώς γίνεται;

 

H μαγεία πάντως είναι με την dot view χωρις να την ανοίξεις να σέρνεις προς τα κάτω και να κάνεις φωνητική κλήση.

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]45885[/ATTACH]

Ναι... Είναι όντως εξαιρετικές οι λειτουργίες τις θηκης παιδιά...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

γνωριζουμε γιατι δεν μου μηδενισε η μπαταρια?εχθες το βραδυ το φορτισα κ σημερα μου γραφει οτι ειναι με μπαταρια 1η 20ωρες,αντι να λεει 17 ωρες.ολα καλα παιδες,με ενα restart εστρωσε. Edited by geo35
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν σας το κρύβω πως είμαι φαν σαμμυ αλλά ετούτο το κινητό είναι από άλλο πλανήτη σε όλα μα όλα εκτός φυσικά της κάμερας σε σχέση με ότι έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα...Πώς είναι δυνατόν να μην είναι το νούμερο ένα σε πωλήσεις κινητό δεν μπορώ να καταλάβω ακόμα...

 

 

Νίκο αυτό το κατάλαβα απο την ώρα που το έβγαλα απο το κουτί του.

Το τηλέφωνο ειναι κορυφή. Με μια μέτρια 8αρα κάμερα σαν του iPhone θα ήταν κομπλέ.

 

Θέλω να μου δόσεις μια απάντηση σ ένα σημαντικό θέμα για μένα.

Οταν είσαι έξω με 3G και δουλεύεις απλά πραγματάκια οπως tapatalk & Facebook σε ενοχλεί η θερμοκρασία της συσκευής; Απο κατανάλωση με 3G πως τα παει;

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Νίκο αυτό το κατάλαβα απο την ώρα που το έβγαλα απο το κουτί του.

Το τηλέφωνο ειναι κορυφή. Με μια μέτρια 8αρα κάμερα σαν του iPhone θα ήταν κομπλέ.

 

Θέλω να μου δόσεις μια απάντηση σ ένα σημαντικό θέμα για μένα.

Οταν είσαι έξω με 3G και δουλεύεις απλά πραγματάκια οπως tapatalk & Facebook σε ενοχλεί η θερμοκρασία της συσκευής; Απο κατανάλωση με 3G πως τα παει;

 

Όσο και αν σου φαίνεται περίεργο κωστα σε κατανάλωση ειναι καλύτερο και απο το s5 αλλα και απο το note3...

Τώρα σε θερμοκρασία είναι στα ίδια επίπεδα με το s5 , δηλαδή δεν καταλαβαινεις εκτός μιας ανεπαίσθητης μικρής ζεστασιάς...

Μεχρι τον ερχομο του iphone 6 πιστευω οτι αθτο ειναι το επομενο σου τηλ...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Όσο και αν σου φαίνεται περίεργο κωστα σε κατανάλωση ειναι καλύτερο και απο το s5 αλλα και απο το note3...

 

Τώρα σε θερμοκρασία είναι στα ίδια επίπεδα με το s5 , δηλαδή δεν καταλαβαινεις εκτός μιας ανεπαίσθητης μικρής ζεστασιάς...

 

Μεχρι τον ερχομο του iphone 6 πιστευω οτι αθτο ειναι το επομενο σου τηλ...

 

 

Το iPhone σε 3G χάνει 25-30% την ώρα τουλάχιστον συν οτι ζεσταίνεται ειδικά αν το κρατάς γυμνό οπως εγώ.

Αν δεν διορθωθεί δεν βλέπω να πηγαίνω στο 6. Ήμουν πριν λίγο σε εξωτερικό χώρο με 29c και δροσερό αεράκι. Ζεστάθηκε όχι υπερβολικά αλλά μ ενόχλησε. Μόλις έκατσα στο εσωτερικό του μαγαζιού που εχει κλιματισμό ολα μια χαρά. Ακόμα και η κατανάλωση μειώθηκε αφού δεν ζεσταίνονται.

Αυτα δεν μπορώ στο κινητό. Γι αυτο ρωτάω εσένα που εμπιστεύομαι. Σιχαίνομαι την υπερθέρμανση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το iPhone σε 3G χάνει 25-30% την ώρα τουλάχιστον συν οτι ζεσταίνεται ειδικά αν το κρατάς γυμνό οπως εγώ.

Αν δεν διορθωθεί δεν βλέπω να πηγαίνω στο 6. Ήμουν πριν λίγο σε εξωτερικό χώρο με 29c και δροσερό αεράκι. Ζεστάθηκε όχι υπερβολικά αλλά μ ενόχλησε. Μόλις έκατσα στο εσωτερικό του μαγαζιού που εχει κλιματισμό ολα μια χαρά. Ακόμα και η κατανάλωση μειώθηκε αφού δεν ζεσταίνονται.

Αυτα δεν μπορώ στο κινητό. Γι αυτο ρωτάω εσένα που εμπιστεύομαι. Σιχαίνομαι την υπερθέρμανση.

 

Κωστή αυτό δεν έχει τέτοια θέματα φίλε...Βέβαια το 6αρι όταν με το καλό βγει θελουμε δεν θελουμε θα το τιμήσουμε,μιας και για εμένα οι 4.7 ίντσες καθώς και μια καλύτερη μπαταρία θα με κάνουν να έχω το new iPhone 6 σαν μια από τις δυο κυρίες συσκευές της καθημερινότητας μου.

Για την ώρα το πιο γρήγορο και σμουθ κινητό είναι με διάφορα το m8...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]45885[/ATTACH]

Ναι... Είναι όντως εξαιρετικές οι λειτουργίες τις θηκης παιδιά...

 

Την περιμενω κ γω σε μπλε...απο μερα σε μερα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Λοιπόν όπως και άλλοι εκανα την βλακεια να δω σε ενα καταστήμα πλαίσιο το τηλέφωνο.

Η αίσθηση στο χέρι με έκανε να το θέλω σαν τρελός.

Περα από το κόστος που όπως και να το κάνουμε με σταματά θελω να ρωτήσω κάτι ππυ δεν ξέρω.

Υπάρχει κάποιος οδηγός για ρουτ και αν ναι υπάρχει περίπτωση να γράφει κάτι σαν νοξ? Ευχαριστώ πολύ

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]45885[/ATTACH]

Ναι... Είναι όντως εξαιρετικές οι λειτουργίες τις θηκης παιδιά...

 

Σε εμένα έχει πρόβλημα. Όταν θέλω να πραγματοποιήσω voice call και σέρνω προς τα κάτω το δάχτυλο μου εμφανίζεται το μικρόφωνο το πολύ για 1 δευτερόλεπτο και έτσι δεν μπορώ να μιλήσω.

Link to comment
Share on other sites

Καινούρια αναβάθμιση λογισμικού σήμερα για το m8.

 

Εννοείς για το gallery;; Αυτό είναι update στο play store...Αλλιώς δεν είδα κάτι για firmware η system update...

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απέκτησα και εγώ σήμερα το htc One M8 (Glacial Silver) :) Καλά, ο,τι και να πω είναι λίγο.. Το χαζεύω όλη μέρα. Δεν μου φαίνεται μεγάλο. Το χειρίζομαι άνετα με το ένα χέρι. Την κάμερα δεν την είδα πολύ αλλά με τις πρώτες γρήγορες φωτό, έμεινα ικανοποιημένος. Χάνει μόνο όταν κάνεις ζουμ ενώ για τα social media είναι μια χαρά! Τα ηχεία καταπληκτικά!!! Γενικά έμεινα άφωνος!

 

ΥΓ. Το πήρα από το κατάστημα cityshop σε πολύ καλή τιμή (πιθανότατα η καλύτερη που κυκλοφορεί , ακόμα και από το amazon πιο φθηνά) και είναι unbranded από τη Γαλλία με cid HTC__203. Μου έκαναν δώρο και έναν φορτιστή αυτοκινήτου! Έκανα την αναβάθμιση σε 1.54.401.5 και τώρα μου έβγαλε την 1.54.401.10. :)

 

ΥΓ.2 Μερικοί reviewers λένε ότι το double tap δεν λειτουργεί όταν το τηλέφωνο είναι οριζόντιο. Σε εμένα λειτουργεί πάντως!

Edited by Wildfire
Link to comment
Share on other sites

@wildfire και unbranded κιόλας...

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

 

Κατοχος και εγω της συσκευης απο την περασμενη Τεταρτη.

Οι πρωτες μου εντυπωσεις ειναι οι παρακατω που λιγο πολυ εχουν υποθει.

 

Στα θετικα του:

-Ποιοτητα κατασκευης και σχεδιαμος. Η συσκευη ειναι αριστη! οτι και να πουμε ειναι λιγο.

-Sense. Ερχομενος απο Touchwiz και Vanila Android, η διαφορα ειναι τρομερη. Ειναι ακριβως αυτο που χρειαζεται το Android.

-Γρηγορο σε ολα. Δε χρειαζεται να πω κατι αλλο.

-Μπαταρια. Αν και ειμαι στις πρωτες φορτισεις, ειαμι απολυτα ικανοποιημενος. Στο 3ημερο ειχα σε καθημερινη βαση πλοηγηση gps με το maps, (wifi, sync, nfc, lte παντα ανοιχτα) αρκετες κλησεις, μηνυματα whatsapp, αρκετες φωτογραφιες, σκαλισμα και σερφαρισμα. Με ολα αυτα με εβγαζε ενα 24ωρο με μπαταρια με ενα υπολοιπο ~15%

 

Στα αρνητικα του:

-Η καμερα ειναι μετρια. οχι κακη, απλα ικανοποιητικη.

-To power button ειανι σε πολυ αβολο σημειο. Ευτυχως χρησιμοποιω gesture και δε θα χρειαστει να το ακουμπησω ποτε ξανα.

-Χρονος φορτισης. Αναλογικα με το μεγεθος της μπαταριας, αργει να φορτισει.

-Μεγεθος. Ναι, εχει καποια περιττα bezel.

 

Αυτα εν συντομια. Γενικα ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενος.

Edited by johnsour

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

1.54.401.10 αυτό ήρθε το πρωί...

 

Έχει έρθει καιρόοοοοοοο τώρα αυτό το update...

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν θεωρώ ότι τα bezels του είναι τόσο τραγικά. Στις φωτογραφίες φαίνονται πιο μεγάλα από ότι είναι στην πραγματικότητα. Αν δεν υπήρχαν τα ηχεία δεν θα λέγαμε κάτι γι'αυτά. Και τα ηχεία δεν θα τα άλλαζα με τίποτα.

 

Εγώ δεν μπορώ με τίποτα να φορέσω τα ακουστικά που μας δίνει η htc. Μπορεί να έχουν ωραίο ήχο, αλλά δεν με βολεύουν καθόλου στο αυτί! Επίσης δυσκολεύτηκα να ανοίξω τα πορτάκια για την nano-sim και την sd. Φοβόμουν μην το χαλάσω... :lol:

Edited by Wildfire
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...