Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

 

Τελικά όποιον ενδοιασμό και αν είχα για το αν άξιζε η μετάβαση στο Μ8 από το Μ7 ήταν λάθος. Πολύ καλή υλοποίηση hardware software. Δεν περίμενα βέβαια κάτι διαφορετικό. Σίγουρα κάποιοι θα θέλανε κάτι παραπάνω σε specs (κάμερα, ωφέλιμο χώρο οθόνης) αλλά αυτό δεν μπορεί σε καμία περίπτωση να μειώσει την αξία του M8, άλλωστε ο καθένας μας έχει διαφορετικό γούστο. Από χτες που το σκαλίζω παρατηρώ πολύ καλή διαχείριση στην μπαταρία, καλύτερη οθόνη, για την σβελτάδα του δεν μπορώ να πω κάτι απλά εκπληκτικό (πάντα σε σχέση με το M7).

Το μόνο ενοχλητικό είναι το ακουστικό του το οποίο είναι χαμηλό, μυρίζομαι κάποιο πρόβλημα με τη δική μου συσκευή, ειδικά όταν καλώ εγώ ο πρώτος χτύπος είναι δυνατός και μετά χαμηλώνει απότομα. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο αυτό;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους,

 

Τελικά όποιον ενδοιασμό και αν είχα για το αν άξιζε η μετάβαση στο Μ8 από το Μ7 ήταν λάθος. Πολύ καλή υλοποίηση hardware software. Δεν περίμενα βέβαια κάτι διαφορετικό. Σίγουρα κάποιοι θα θέλανε κάτι παραπάνω σε specs (κάμερα, ωφέλιμο χώρο οθόνης) αλλά αυτό δεν μπορεί σε καμία περίπτωση να μειώσει την αξία του M8, άλλωστε ο καθένας μας έχει διαφορετικό γούστο. Από χτες που το σκαλίζω παρατηρώ πολύ καλή διαχείριση στην μπαταρία, καλύτερη οθόνη, για την σβελτάδα του δεν μπορώ να πω κάτι απλά εκπληκτικό (πάντα σε σχέση με το M7).

Το μόνο ενοχλητικό είναι το ακουστικό του το οποίο είναι χαμηλό, μυρίζομαι κάποιο πρόβλημα με τη δική μου συσκευή, ειδικά όταν καλώ εγώ ο πρώτος χτύπος είναι δυνατός και μετά χαμηλώνει απότομα. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο αυτό;

δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο,κ το εχω 2 κλικ κατω απο το τερμα το ακουστικο.απο που το πηρες?

Edited by geo35
Link to comment
Share on other sites

Καλά το κατάλαβα ότι έχει θέμα. Το περίεργο είναι ότι δεν το κάνει συνέχεια. Από κατάστημα Wind οπότε την Δευτέρα θα το πάω
Link to comment
Share on other sites

Καλά το κατάλαβα ότι έχει θέμα. Το περίεργο είναι ότι δεν το κάνει συνέχεια. Από κατάστημα Wind οπότε την Δευτέρα θα το πάω

 

μηπως ειναι θεμα δικτυου?γιατι δεν εχουν ακουστει προβληματα,κ γω απο τις πρωτες παρτιδες εχω κ δεν μου εχει κανει κατι κουλο.

Link to comment
Share on other sites

To έχω σκεφτεί και αυτό, αλλά με προβληματίζει το γεγονός οτί χαμηλώνει ο ήχος ενώ καλώ κάποιον, πριν μιλήσω
Link to comment
Share on other sites

To έχω σκεφτεί και αυτό, αλλά με προβληματίζει το γεγονός οτί χαμηλώνει ο ήχος ενώ καλώ κάποιον, πριν μιλήσω

 

μα αυτο ειναι θεμα δικτυου λογικα,οταν μιλας με τον συνομιλητη εχεις θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Θα το τσεκάρω αυτές τις μέρες και θα δω. Δεν είχα παρατηρήσει ποτέ τέτοιο φαινόμενο με το M7 ίσα ίσα που και εγώ χαμήλωνα τον ήχο.
Link to comment
Share on other sites

Θα το τσεκάρω αυτές τις μέρες και θα δω. Δεν είχα παρατηρήσει ποτέ τέτοιο φαινόμενο με το M7 ίσα ίσα που και εγώ χαμήλωνα τον ήχο.

 

εγω στο δικο μου το εχω 2 κλικ κατω απο το τερμα κ ακουω μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,μερικες φορες δεν ενεργοποιειται η οθονη με την κινηση του δαχτυλου,εχει συμβει κ σε εσας?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,μερικες φορες δεν ενεργοποιειται η οθονη με την κινηση του δαχτυλου,εχει συμβει κ σε εσας?

Δεν μου έχει τύχει αυτό που λες.

Εγώ το έχω με διπλό κτύπημα και λειτουργεί άψογα στο άνοιγμα της οθόνης...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει τύχει αυτό που λες.

Εγώ το έχω με διπλό κτύπημα και λειτουργεί άψογα στο άνοιγμα της οθόνης...

 

ισως φταει κ η ζελατινη που εχω βαλει.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το έχουν ρωτήσει και παιδιά σελίδες πίσω, αλλά δεν βρήκα κάποια απάντηση. Σε χρήση αρκετής διάρκειας 3g/4g ή και GPS ανεβάζει θερμοκρασία και πόσο;
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για εμένα η οθόνη είναι παραπάνω απο το φυσιολογικό ευαίσθητη και όχι μόνο όταν είναι να καθαρίσεις την οθόνη με ενα πανάκι που ανάβει με την μια,αλλά πολλές φορές όταν βάζω το κινητό στη τσάντα μου μαζί με άλλο πράγματα με την παραμικρή κίνηση ανάβει απο μόνη της.

 

Πρέπει η htc να το διορθώσει αυτο με κανα update.

Ούτε βέβαια λύση είναι να απενεργοποιήσω τα gestures.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για εμένα η οθόνη είναι παραπάνω απο το φυσιολογικό ευαίσθητη και όχι μόνο όταν είναι να καθαρίσεις την οθόνη με ενα πανάκι που ανάβει με την μια,αλλά πολλές φορές όταν βάζω το κινητό στη τσάντα μου μαζί με άλλο πράγματα με την παραμικρή κίνηση ανάβει απο μόνη της.

 

Πρέπει η htc να το διορθώσει αυτο με κανα update.

Ούτε βέβαια λύση είναι να απενεργοποιήσω τα gestures.

 

Προφανώς βρίσκει το κραγιόν πάνω της και την ανάβει :p

 

Μεταξύ μας τώρα, κινητό μέσα σε τσάντα μόνο με flip cover τύπου θήκη είναι ασφαλής. Πόσο μάλλον στο κινητό με την ταχύτερη απόκριση οθόνης όλων.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς βρίσκει το κραγιόν πάνω της και την ανάβει :p

 

Μεταξύ μας τώρα, κινητό μέσα σε τσάντα μόνο με flip cover τύπου θήκη είναι ασφαλής. Πόσο μάλλον στο κινητό με την ταχύτερη απόκριση οθόνης όλων.

 

:lol::lol::lol:

Η γοητεία της πρέπει να είναι μνημειώδεις δηλαδή :D

Στο άλλο ναι πιθανός να έχεις δίκιο,αν και μου αρέσει γυμνή να την έχω:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

παιδες το power button τωρα που παρατηρω δεν προεξεχει πολυ με σχεση με αλλες συσκευες,ειναι φυσιολογικο ε?
Link to comment
Share on other sites

παιδες το power button τωρα που παρατηρω δεν προεξεχει πολυ με σχεση με αλλες συσκευες,ειναι φυσιολογικο ε?

Φυσιολογικό είναι θα έλεγα.

Ποτέ δεν μου έκανε εντύπωση να το πω και διαφορετικά και λειτουργικά είναι άψογο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικό είναι θα έλεγα.

Ποτέ δεν μου έκανε εντύπωση να το πω και διαφορετικά και λειτουργικά είναι άψογο.

 

βεβαιως ειναι λειτουργικο,απλα σε αλλες συσκευες ειναι πιο εξω,ενω στο M8 ειναι περιπου flat.

Link to comment
Share on other sites

βεβαιως ειναι λειτουργικο,απλα σε αλλες συσκευες ειναι πιο εξω,ενω στο M8 ειναι περιπου flat.

 

Ναι το έχω προσέξει όπως είπα,αλλά δεν αποτελεί πρόβλημα απο τη στιγμη που λειτουργεί άψογα.

Είναι ίσως μέρος του σχεδιασμού απο την εταιρία να μην εξεχει όπως σε αλλά κινητά.

Δεν το βρίσκω δηλαδή ως μη φυσιολογικό,αντίθετα με την ευαισθησία της οθόνης η την θύρα των ακουστικών απο κάτω που θα μπορούσε η htc διαφορετικά να πράξη.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω προσέξει όπως είπα,αλλά δεν αποτελεί πρόβλημα απο τη στιγμη που λειτουργεί άψογα.

Είναι ίσως μέρος του σχεδιασμού απο την εταιρία να μην εξεχει όπως σε αλλά κινητά.

Δεν το βρίσκω δηλαδή ως μη φυσιολογικό,αντίθετα με την ευαισθησία της οθόνης η την θύρα των ακουστικών απο κάτω που θα μπορούσε η htc διαφορετικά να πράξη.

 

οποτε κ σε εσενα ειναι flat.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,μερικες φορες δεν ενεργοποιειται η οθονη με την κινηση του δαχτυλου,εχει συμβει κ σε εσας?

 

Το σηκωνεις πρωτα πριν κανεις την χειρονομια;;

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

οποτε κ σε εσενα ειναι flat.

 

Συγκρίνοντας το με το z2 έχουν ακριβώς το ιδιο σε ύψος,επίσης με το iPad το ιδιο εξίσου,απλά στο iPad και τονz2 είναι πιο σκληρό το κουμπί.

Flat δεν θα το χαρακτήριζα διότι δεν εφάπτεται με το υπόλοιπο σασι,αλλά προεξεχει ξεκάθαρα.

Ανέβασε καμία φωτό να δούμε αν θες.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το σηκωνεις πρωτα πριν κανεις την χειρονομια;;

 

πιστευω οτι ειναι θεμα ζελατινης,σπανια το κανει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συγκρίνοντας το με το z2 έχουν ακριβώς το ιδιο σε ύψος,επίσης με το iPad το ιδιο εξίσου,απλά στο iPad και τονz2 είναι πιο σκληρό το κουμπί.

Flat δεν θα το χαρακτήριζα διότι δεν εφάπτεται με το υπόλοιπο σασι,αλλά προεξεχει ξεκάθαρα.

Ανέβασε καμία φωτό να δούμε αν θες.

 

δεν εννοω εντελως φλατ,εχει περιπου δυο νυχακια προεξοχη.

Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι ειναι θεμα ζελατινης,σπανια το κανει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

δεν εννοω εντελως φλατ,εχει περιπου δυο νυχακια προεξοχη.

Κομπλέ είσαι τοτε.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...