Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ οι αλλαγές/βελτιώσεις με το update.

 

Here's the official changelog as provided by HTC:

 

System improvements

- Radio stability improvement

 

Application improvements

- Camera stability

- Video Highlight stability

- FM Radio stability

- Weather app barometer update

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το e-shop είναι από τα ποιο μεγάλα και παλιά ελληνικά ηλεκτρονικά καταστήματα και έχει και αρκετά φυσικά καταστήματα για παραλαβές (έχουν κάποια προβληματάκια με το άρθρο 99, αλλά δεν νομίζω να έχουμε γρήγορες εξελίξεις)... σε κάθε περίπτωση μπορείς να το κάνεις όπως το έκανα εγώ για έξτρα προστασία....

Τώρα για το unbranded που ρωτάς, τους πήρα ένα τηλέφωνο και δεν μου είπαν κάτι, θα το δω με την παραλαβή. Αυτό που λέει στην περιγραφή του Κινητού είναι ότι το μενού είναι στην αγγλική γλώσσα, πράγμα που διορθώνετε, νομίζω, αν βάλεις ελληνική sim με του που το κάνεις την πρώτη φορά Power up.

 

καλησπερα,παρελαβες απο eshop?

Link to comment
Share on other sites

οχι ακομα, το e-shop λεει οτι ειναι στην φαση αποστολης, οποτε αυριο ή το αργοτερο σαββατο θα το εχω...
Link to comment
Share on other sites

οχι ακομα, το e-shop λεει οτι ειναι στην φαση αποστολης, οποτε αυριο ή το αργοτερο σαββατο θα το εχω...

 

Οντως η τιμη ειναι μια χαρα φιλε.

Edited by geo35
Link to comment
Share on other sites

η συσκευή παρελήφθει απο e-shop Αμαρουσιου, κλειστό πακέτο, με όλα τα παρελκόμενα. Πολωνικό κινητό, αλλά γυρνάει στο ελληνικά πολύ εύκολα, πρώτες εντυπωσεις εξαιρετικες! :) Edited by Paris77
Link to comment
Share on other sites

Καλοδουλευτο!branded η unbranded;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

unbranded, τουλαχιστον απο οσο μπορω να δω... δεν φαινεται τιποτα...

 

Βάλε το cid getter, τρεξτο μια φορά και δες τι θα σου βγάλει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

το ετρεξα, ψαχνω κατι συγκεκριμενο η απλα το ονομα καποιας εταιρειας εκτοσ απο cosmote Που ειναι ο παροχος μου?
Link to comment
Share on other sites

Δες τα κόκκινα γράμματα τι γράφουν και ποσταρε το...πχ HTC_101

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

t-mob009 ara einai t-mobile.

κανένα application της t-mobile δεν είναι εμφανές. και δεν μπορώ να φανταστώ κάποιο θέμα. το πολύ πολύ κάποια καθυστέρηση μερικών ημερών σε κάποια updates... αν υπάρχει κάτι άλλο θα ήθελα να μου το έλεγε κάποιος από εσάς! :)

Edited by Paris77
Link to comment
Share on other sites

η συσκευή παρελήφθει απο e-shop Αμαρουσιου, κλειστό πακέτο, με όλα τα παρελκόμενα. Πολωνικό κινητό, αλλά γυρνάει στο ελληνικά πολύ εύκολα, πρώτες εντυπωσεις εξαιρετικες! :)

 

καλοριζικο φιλε κ καλοδουλευτο.

Link to comment
Share on other sites

[/color]

η συσκευή παρελήφθει απο e-shop Αμαρουσιου, κλειστό πακέτο, με όλα τα παρελκόμενα. Πολωνικό κινητό, αλλά γυρνάει στο ελληνικά πολύ εύκολα, πρώτες εντυπωσεις εξαιρετικες! :)

 

Καλοριζικο και να το προσέχεις φίλε μου... Να σε ρωτήσω ήθελα, βάζοντας την ελληνική SIM σου έβγαλε τα ελληνικά ή κατέβασες κάποιο πρόγραμμα (γιατί συνήθως στα ευρωπαικά στο κουτί πίσω στο κάτω μέρος έχει εκείνο το τετραγωνάκι με τα αρχικά απο τις γλώσσες και έχει και τα ελληνικά). Θα ήθελα να σε ρωτήσω ακόμα αν είχε μέσα στο κουτί την extra θήκη που έχω δει σε κάποια βιντεάκια και επίσης επειδή το παρήγγειλα κι εγώ απο eshop και το περιμένω, πώς σου φαίνεται σαν μέγεθος και κατασκευή. Σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

t-mob009 ara einai t-mobile.

κανένα application της t-mobile δεν είναι εμφανές. και δεν μπορώ να φανταστώ κάποιο θέμα. το πολύ πολύ κάποια καθυστέρηση μερικών ημερών σε κάποια updates... αν υπάρχει κάτι άλλο θα ήθελα να μου το έλεγε κάποιος από εσάς! :)

 

δε τρέχει τίποτα..άντε και να καθυστερήσουν μερικές ενημερώσεις!μεγεια!

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

t-mob009 ara einai t-mobile.

κανένα application της t-mobile δεν είναι εμφανές. και δεν μπορώ να φανταστώ κάποιο θέμα. το πολύ πολύ κάποια καθυστέρηση μερικών ημερών σε κάποια updates... αν υπάρχει κάτι άλλο θα ήθελα να μου το έλεγε κάποιος από εσάς! :)

 

Καλά, μερικών ημερών δεν είναι οι καθυστερήσεις αλλά μερικών μηνών. Στο Μ7, μόλις την προηγούμενη εβδομάδα πήραμε την 4.4 , όταν στο ελληνικό που είχε την είχα πάρει Φεβρουάριο η Ιανουάριο, δεν θυμάμαι ακριβώς.

Ευτυχώς βέβαια που στο μεσοδιάστημα αυτό το κινητό συνεχίζει να λειτουργεί. :-D

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

1. είχε τα πάντα (θηκούλα, charger, ακουστικά).

2. απλά την επέλεξα απο το μενού τίποτα το δύσκολο.

3. το κινητό σε πρώτη επαφή φαίνεται σουπερ. θα μπορώ να σου πω ποιο πολλά σε μερικές μέρες. προέρχομαι απο hts one S , οπότε έχς διαφορά στο μέγεθος, όχι τίποτα το ανησυχητικό ομώς.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλά, μερικών ημερών δεν είναι οι καθυστερήσεις αλλά μερικών μηνών. Στο Μ7, μόλις την προηγούμενη εβδομάδα πήραμε την 4.4 , όταν στο ελληνικό που είχε την είχα πάρει Φεβρουάριο η Ιανουάριο, δεν θυμάμαι ακριβώς.

Ευτυχώς βέβαια που στο μεσοδιάστημα αυτό το κινητό συνεχίζει να λειτουργεί. :-D

 

χμμμ,

κάπου διάβασα ότι πλέον τις αναβαθμίσεις θα τις στέλνει η HTC από το GooglePlay. όπως και να είναι τώρα το πήραμε και θα περιμένουμε... :)

Edited by Paris77
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας!

Από σήμερα και εγώ ευτυχής κάτοχος του θηρίου αυτού.( είναι πανέμορφο !!!!!)

Το παρέλαβα από e-shop στο Μενίδι.

και ναι! έχει την θήκη σιλικόνης που βλέπουμε στα unboxing!!

όμως και εγώ θα ήθελα να μου πείτε τι κάνω για να έχω ελληνικά;

να βάλω πρώτα την sim και μετά να το ενεργοποιήσω ή μπορώ να το ανοίξω χωρίς sim και να το΄΄ χαζεύω΄΄ μέχρι να πάω αύριο το πρωί στον πάροχο του δικτύου μου!

Old but not forgotten : Nokia E72

Previous : Galaxy S3

Current : HTC one m8 :D

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα t-Moblle ειναι.

Ελληνικά(GR)γράφει και έξω στο κουτί μαζί με πολλές άλλες χώρες τις ΕΕ.

Επισης ελληνικά εχει στο πρώτο setup στην αρχή να επιλέξεις.

Δεν χρειάζεται sim για να μπουν ελληνικά τουλάχιστον στο γερμανικό το δικό μου.

 

Αναβάθμισεις δεν ανησυχείτε καθόλου.

2 αναβάθμισεις έβγαλε για unbranded η htc,2 εχει δώσει αντίστοιχα η t-mobile(το τελευταία μέσα στις επόμενες ημέρες πιστεύω θα το πάρουμε που ειναι minor update(αυτά που αναφέρω στιν πίσω σελίδα,τίποτα το συγκλονιστικό)

Η συσκευή πετάει έτσι κι αλλιώς ;)

Ότι συνέβαινε στο m7 δεν σημαίνει απαραίτητα ότι το ίδιο και στο m8 όπως αναφέρθηκε πίσω.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας!

Από σήμερα και εγώ ευτυχής κάτοχος του θηρίου αυτού.( είναι πανέμορφο !!!!!)

Το παρέλαβα από e-shop στο Μενίδι.

και ναι! έχει την θήκη σιλικόνης που βλέπουμε στα unboxing!!

όμως και εγώ θα ήθελα να μου πείτε τι κάνω για να έχω ελληνικά;

να βάλω πρώτα την sim και μετά να το ενεργοποιήσω ή μπορώ να το ανοίξω χωρίς sim και να το΄΄ χαζεύω΄΄ μέχρι να πάω αύριο το πρωί στον πάροχο του δικτύου μου!

 

θα πρότεινα για σιγουριά να βάλεις πρώτα την sim. Μια μέρα αναμονή... :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως τα πάει από θερμοκρασία τώρα πουαρχίζουν οι ζέστες όταν το δουλεύετε με 3g?
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα t-Moblle ειναι.

Ελληνικά(GR)γράφει και έξω στο κουτί μαζί με πολλές άλλες χώρες τις ΕΕ.

Επισης ελληνικά εχει στο πρώτο setup στην αρχή να επιλέξεις.

Δεν χρειάζεται sim για να μπουν ελληνικά τουλάχιστον στο γερμανικό το δικό μου.

 

Αναβάθμισεις δεν ανησυχείτε καθόλου.

2 αναβάθμισεις έβγαλε για unbranded η htc,2 εχει δώσει αντίστοιχα η t-mobile(το τελευταία μέσα στις επόμενες ημέρες πιστεύω θα το πάρουμε που ειναι minor update(αυτά που αναφέρω στιν πίσω σελίδα,τίποτα το συγκλονιστικό)

Η συσκευή πετάει έτσι κι αλλιώς ;)

Ότι συνέβαινε στο m7 δεν σημαίνει απαραίτητα ότι το ίδιο και στο m8 όπως αναφέρθηκε πίσω.

 

Στα HTC δεν γίνεται να φλασαρεις μια unbranded rom όπως γίνεται στα xperia;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως τα πάει από θερμοκρασία τώρα πουαρχίζουν οι ζέστες όταν το δουλεύετε με 3g?

 

Αυτο με ενδιαφέρει και μένα...ήδη σκέφτομαι την αγορά του..Βέβαια το m7 μάλλον θα το κρατήσω γιατί θεωρώ το μέγεθος του το ιδανικό για μένα...

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα κ γω σημερα απο το extreme mobile,ολα μια χαρα,η συσκευη ειναι απιστευτη,δεν την χορταινεις με τπτ,το μονο που παρατηρησα,ψιλοτρεμει το volume button αλλα πιστευω δεν ειναι κατι. Edited by geo35
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικη!!! έχεις δουλίτσα για να το σεταρεις, αλλά είναι σούπερ!! :) ψάξε λίγο στο ιντερνετ για hints and tips, βοηθάνε να κάνεις κάποια πραγματάκια!

Μέχρι στιγμής το μόνο που θα ήθελα είναι να ήταν παραμετροποιήσημα ta gestures.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν σερφαρω με 3g παρα μονο 10-15 λεπτα μεγιστο,στο διαστημα αυτο μια ελαφρυα θερμοτητα αναπτυσσει,σε νορμαλ πλαισια θα ελεγα δηλαδη.

Παραπανω πχ 1ωρα δεν γνωριζω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...