Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4g κλειστό φωτεινότητα στο αυτόματο και στη μέση.

Δικαιολογείται να είναι συνδεδεμένο στο ασύρματο και να τρώει τόση μπαταρία;

 

Για μόνο WiFi είναι λίγες οι 2 ώρες στο 50%. Δοκίμασε να απεργοποιησεις το πληκτρολόγιο που έχεις κατεβάσει κ δούλεψε για μερικές μέρες με το μαμά να το ξαναδούμε...

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπερβολικά πολύ το SwiftKey, γενικά για το 4g ότι τρώει πιο πολύ μπαταρία είναι μύθος πάντως σε περιοχές που υπάρχει καλυψη. Ειδικά με το μόντεμ του 801 η κατανάλωση είναι κοντά σ αυτη μόνο με WiFi
Link to comment
Share on other sites

You wish.. Με 4G ανοικτό υπάρχουν μέρες που με το ζόρι βγάζω 19-20 ώρες πριν ψάξω για πρίζα. Την στιγμή που με 3G βγάζω άνετα 36-38 ώρες..

Με την ίδια πάντα χρήση..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

You wish.. Με 4G ανοικτό υπάρχουν μέρες που με το ζόρι βγάζω 19-20 ώρες πριν ψάξω για πρίζα. Την στιγμή που με 3G βγάζω άνετα 36-38 ώρες..

Με την ίδια πάντα χρήση..

 

ήμουν σίγουρος για μια τέτοια απάντηση και δεν αμφισβητώ την προσωπική σου εμπειρία. Παραθέτω 3 screenshot από το πιο σοβαρό site για reviews κατ' εμέ και σχολίασε τα μου αν θέλεις. Και το λινκ του review http://www.anandtech.com/show/8169/the-lg-g3-review/3

Link to comment
Share on other sites

Όταν βγάζω φωτογραφία με την μπροστινή κάμερα με την γυρίζει σαν καθρέπτης, έτσι είναι και σας ή έχω καμιά ρύθμιση πειραγμένη και δεν το θυμάμαι ?
Link to comment
Share on other sites

ήμουν σίγουρος για μια τέτοια απάντηση και δεν αμφισβητώ την προσωπική σου εμπειρία. Παραθέτω 3 screenshot από το πιο σοβαρό site για reviews κατ' εμέ και σχολίασε τα μου αν θέλεις. Και το λινκ του review http://www.anandtech.com/show/8169/the-lg-g3-review/3

Έχει μεγάλη διαφορά το να είσαι σταθερός ή αν κινείσαι. Αν δηλαδή έχει σταθερή σύνδεση σε μια κεραία ή μεταπηδάει από την μια σε άλλη, δουλεύει οριακά μέχρι να περάσει στην επόμενη και πάει λέγοντας. Ας πούμε στο σπίτι με σταθερό σήμα και κεραία 3g έχω καλή κατανάλωση. Όταν αρχίζω και κινούμαι ανεβαίνει.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Προβλημάτων συνέχεια...

 

Αποθηκεύω επαφές στο τηλέφωνο, αλλά ως δια μαγείας εξαφανίζονται. :blink:Διαπίστωσα ότι οι επαφές υπάρχουν κάπου στο κινητό όταν μια φίλη μου έστειλε το κιν ενός παιδιού, οπότε όταν πάτησα το νούμερο μου εμφάνισε την επαφή. Έχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε κάποιον;

Link to comment
Share on other sites

Προβλημάτων συνέχεια...

 

Αποθηκεύω επαφές στο τηλέφωνο, αλλά ως δια μαγείας εξαφανίζονται. :blink:Διαπίστωσα ότι οι επαφές υπάρχουν κάπου στο κινητό όταν μια φίλη μου έστειλε το κιν ενός παιδιού, οπότε όταν πάτησα το νούμερο μου εμφάνισε την επαφή. Έχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε κάποιον;

 

Δες που τις αποθηκεύεις. Στην συσκευή στη sim ή στο Gmail. Kαι δες αν έχεις βάλει να σου δείχνει όλες τις επαφές ή μόνο από ένα μέρος πχ sim.

Link to comment
Share on other sites

Όταν βγάζω φωτογραφία με την μπροστινή κάμερα με την γυρίζει σαν καθρέπτης, έτσι είναι και σας ή έχω καμιά ρύθμιση πειραγμένη και δεν το θυμάμαι ?

 

Αν πας στην εφαρμογή κάμερα--> ρυθμίσεις-->επιλογές κάμερας-->αποθήκευση ειδώλου και τικαρε την επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Δες που τις αποθηκεύεις. Στην συσκευή στη sim ή στο Gmail. Kαι δες αν έχεις βάλει να σου δείχνει όλες τις επαφές ή μόνο από ένα μέρος πχ sim.

Είχες δίκιο, ενεργοποίησα τις επαφές από το gmail και εμφανίστηκαν. Δε μπορώ να βρω όμως τη ρύθμιση για να αποθηκεύω τις επαφές κάπου αλλού, στο τηλέφωνο πχ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αν θες να αποθηκεύεις επαφές μόνο στη συσκευή σου, θα πρέπει να ΞΕτικάρεις (στον τηλεφ. κατάλογο) όλες τις υπόλοιπες επιλογές ώστε να μείνει μόνο η συσκευή. Οι συγχρονισμοί θα συνεχίσουν να σου γίνονται κανονικά.
πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια μήπως και βρεθεί λύση. Εδώ και δύο μέρες δε μπορούσα να γράψω στη μπάρα του chrome και πίστευαν ότι είχα πρόβλημα ο browser... Το γτρναω στο μαμά και βλέπω πάλι τα ίδια... Μετά αντιλυφθηκα ότι όταν σπηγαινω να κατεβασω το μενού αυτόν δεν ανταποκρίνεται... Εκεί κατάλαβα ότι κάτι παίζει με το touch της οθόνη μου. Κατέβασα μια εφαρμογή που για έλεγχο της οθόνης και ριδα ότι το πάνω μέρος δεν ανταποκρίνεται....

 

http://s15.postimg.org/6qeizhjjr/Screenshot_2015_06_22_20_34_43.jpg

 

Τι μπορεί να συμβαίνει?

Το τηλέφωνο είναι 5 μηνών δεν έχει πέσει φοράει θηκη , δεν έχει πάρει ποτέ νερό (γενικά δεν έχει γρατζουνια...)

motorola startac 130(1997)-->Nokia 3210(1999)-->Nokia 6310(2001)-->SonyEricsson T610(2004)-->Sony Ericsson S500(2007)-->Sony Ericsson K800i(2007)-->Samsung i900 Omnia(2008)-->iphone 4(2010)-->????
Link to comment
Share on other sites

Λογικά η εγγύηση θα σε καλύψει!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είναι προς αγοράς νέας συσκευής, και η αλήθεια είναι τώρα που έπεσε η τιμή του m8, είναι πρόκληση, είδα όμως οτι βγήκε το m8s. με 13mpx κάμερα και επειδή με ενδιαφέρει ο τομέας φωτογραφία που λέτε οτι πρέπει να κινηθω? Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είναι προς αγοράς νέας συσκευής, και η αλήθεια είναι τώρα που έπεσε η τιμή του m8, είναι πρόκληση, είδα όμως οτι βγήκε το m8s. με 13mpx κάμερα και επειδή με ενδιαφέρει ο τομέας φωτογραφία που λέτε οτι πρέπει να κινηθω? Ευχαριστώ πολύ

 

Τέτοιες ερωτήσεις παρακαλω να γίνονται αποκλειστικά και μόνο στους Διαξιφισμούς.

 

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είναι προς αγοράς νέας συσκευής, και η αλήθεια είναι τώρα που έπεσε η τιμή του m8, είναι πρόκληση, είδα όμως οτι βγήκε το m8s. με 13mpx κάμερα και επειδή με ενδιαφέρει ο τομέας φωτογραφία που λέτε οτι πρέπει να κινηθω? Ευχαριστώ πολύ

 

Φιλε μου κτύπα το m8 γιατί το 8s που κοιτάς είναι με μείον στα τεχνικά χαρακτηριστικά.

Βασικό ο επεξεργαστής που είναι 801 vs 615(αν δεν κάνω λάθος) το τηλέφωνό δεν είναι μόνο για φωτογραφία είναι και για όλα τα άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε μια εφαρμογή που ονομάζεται "θέματα"(είναι της HTC) βρήκα τα εικονίδια του iOS 8 και επειδή μου άρεσαν τα έβαλα .Επίσης έβαλα ένα θέμα full hd και το όρισα ως ταπετσαρία αρχικής οθόνης ,οθόνης κλειδώματος,ταπετσαρία όλων των εφαρμογών και ταπετσαρία των λεπτομερειών μηνύματος.Επιβραδύνουν αυτά τη συσκευή?Περισσότερο φοβάμαι μήπως τα εικονίδια που έβαλα επιβαρύνουν την συσκευή όπως οι live wallpapers που χρειάζονται ένα μέρος της CPU ,τι λέτε?(Μπορεί να είναι εντελώς ηλίθια η ερώτηση αλλά δεν έχω ακούσει ποτέ κάτι σχετικά με αυτό :fool::( )
Link to comment
Share on other sites

Πιστευεις ειναι καλυτερα εαν τα βγαλω ?

 

Καλημέρα, αυτό θα το κρίνεις εσύ, γιατί εξαρτάται και από τη χρήση που κάνει στη συσκευή ο καθένας μας. Αν δεις πως αλλάζει η συμπεριφορά της συσκευής σου προς το χειρότερο, τότε τα ξυρίζεις, αν όχι κράτα τα και απόλαυσέ τα.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα!Θα ηθελα να ρωτησω αν εχει κανενας προβλημα με το gps στο κινητο του..Βασικα δεν μπορει να κλειδωσει δορυφορους με τιποτα ενω εχω ανοιχτο και το 3g!Και αν κλειδωσει μετα απο πολυ λιγο θα το χασει..Καμια ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα!Θα ηθελα να ρωτησω αν εχει κανενας προβλημα με το gps στο κινητο του..Βασικα δεν μπορει να κλειδωσει δορυφορους με τιποτα ενω εχω ανοιχτο και το 3g!Και αν κλειδωσει μετα απο πολυ λιγο θα το χασει..Καμια ιδεα;

 

Καλησπέρα φίλε μου..

Όχι κανένα πρόβλημα..με κρύο ξεκίνημα κλειδώνει μέσα σε 15 δευτερα το πολυ και δεν αποσυνδέεται με τπτ...δοκίμασες να το βάλεις σε υψηλή ακρίβεια?

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Μετά ακριβώς 1 ετος που είχα επί ένα μήνα το m8 σε ασημι αυτή την φορά το τσίμπησα στο καταπληκτικό μπλε χρώμα το οποιο απλά δεν υπάρχει :)

Είναι ότι πιο όμορφο συνδυασμός που έχω συναντήσει σε κινητά τηλέφωνα.:love::p

Αγγλικό unbranded με την 4.4.4 out of the box όπου και θα παραμείνει έως την 5.1.1

Είχα μιλήσει με την HTC μέσω chat όπου τους έδωσα το IMEI και μου είπαν την ακριβή προέλευση της συσκευής και έτσι το τσίμπησα χωρίς κανένα ενδοιασμό.

Το πρώτο που είχα παρει πέρσι ήταν γερμανικό T-Mobile.

Κλασικά με την σφραγισμένη αεροστεγώς συσκευασία και όλα άψογα εσωτερικά και εξωτερικά.

 

Οπτικο-Φωτογραφικό υλικο αύριο με το φως της ημέρας.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μετά ακριβώς 1 ετος που είχα επί ένα μήνα το m8 σε ασημι αυτή την φορά το τσίμπησα στο καταπληκτικό μπλε χρώμα το οποιο απλά δεν υπάρχει :)

Είναι ότι πιο όμορφο συνδυασμός που έχω συναντήσει σε κινητά τηλέφωνα.:love::p

Αγγλικό unbranded με την 4.4.4 out of the box όπου και θα παραμείνει έως την 5.1.1

Είχα μιλήσει με την HTC μέσω chat όπου τους έδωσα το IMEI και μου είπαν την ακριβή προέλευση της συσκευής και έτσι το τσίμπησα χωρίς κανένα ενδοιασμό.

Το πρώτο που είχα παρει πέρσι ήταν γερμανικό T-Mobile.

Κλασικά με την σφραγισμένη αεροστεγώς συσκευασία και όλα άψογα εσωτερικά και εξωτερικά.

 

Οπτικο-Φωτογραφικό υλικο αύριο με το φως της ημέρας.

 

Καλοδουλευτο αγορινα!

Μια χαρά δουλεύει κ με τη 5.0.1 αρκεί να κάνεις επαναφορά. Κανένα θέμα έως τώρα κ μπαταρία μια μέρα φουλ 5.45 ώρες οθόνης στο 15%. Γύρω στις 6.45+ μέχρι σβήσιμο όλα με χρήση WiFi. (Έχω δει μέχρι κ 6.50 στο 20% αλλά μέσα σε 16 ώρες χρησης)

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αν και θα το αφήσω ως εχει διοτι η 5.0.1 δεν ηταν η πλέον ομαλή εκδοση που έβγαλε η Google.

Να ηταν η 5.0.2 κατι γινόταν.

Ετσι κι αλλιως δεν νομίζω να αργήσει πολυ η 5.1.1:)

 

Εδω φωτό

 

http://s26.postimg.org/j24p33drt/image.jpg

 

http://s26.postimg.org/3quw2hgft/image.jpg

 

http://s26.postimg.org/lse10aagp/image.jpg

 

http://s26.postimg.org/5svdgqeex/image.jpg

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...