Jump to content

Kingzone K1 Turbo


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άλλαξα την μαμά μπαταρία που ήταν 2500 με την 3200 και πακέτο ήρθε και ένας φορτιστής διεθνείς για ότι μπαταριά μπορείς να τοποθετήσεις επάνω του. Το τηλεφωνώ άλλαξε 2 με 2,5 μέρες κρατάει αφόρτιστο,αν έχει κανείς πρόβλημα με την διάρκεια τής μπαταρίας να δώσω λινκ από που την έφερα

Και τι περιμενεις????

Ολοι εχουμε θεματακι με την διαρκεια της μπαταριας!:p

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα , είμαι και εγώ κατοχος του κινητού εδώ και ενα εξάμηνο... πολύ ικανοποιητική αγορά για τα λεφτά του...κανένα πρόβλημα ως τώρα.

Θέλω να ρωτήσω αν κανένας έχει βάλει την official ROM 4.4 από το site της εταιρείας http://www.kingzone.cc/download2.aspx

Αν έχει κανένα προβλημα με αυτήν?

Δεν θα άλλαζα την 4.2.2. που έχει αλλά επειδή έκανα αγορα ενα smartwatch(δεν έχει ερθει ακόμα απο Κίνα) που ειναι συμβατό με adroid 4.3 και πάνω μάλλον θα θέλει την νέα 4.4

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα! Ξέρει κανείς που θα στείλουμε το kingzone k1 turbo για σερβις; δεν μου δουλευει το μικροφωνο κ πρεπει να εχω το Bluetooth για να μιλαω.
Link to comment
Share on other sites

Να το στείλεις-αφού υπάρξει πρώτα συνεννόηση μέσω chat/skype/email-στο μαγαζί απ όπου αγοράστηκε.
Keep Calm and be a Simple Man..!
Link to comment
Share on other sites

Σπασμένη οθόνη από άτυχο πέσιμο του κινητού στο πρώτο εξάμηνο και αποστολή στο μαγαζί απ όπου αγοράστηκε (Vickmall)

και με 40€ γύρισε σε κάνα δίμηνο πίσω καινούριο!(πέσαμε πάνω στον πολυήμερο εορτασμό της Κινέζικης προωτοχρονιάς δυστηχώς..)

Το δικό σου πρόβλημα θα είναι πάνω-κάτω τα μεταφορικά και κανα 10ρι € επιπλέον..

Να μας ενημερώσεις αν δεν σου κάνει κόπο τι έγινε και το κόστος να το χουμε στα υπ όψην μας..! :)

Edited by makisagn
Keep Calm and be a Simple Man..!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω το κινητο ενα χρονο περιπου κ μετα απο πεσι.ο εσπασε η οθονη να παραγγειλω οθονη απο εξω κ να την περασω εδω η το στελνω εκει που το πηρα η εγγυηση εχει περασει κ αν οχι απο που την αγοραζω;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα προτείνω ότι πρότεινα και στον άλλο φίλο πιο πάνω.

Να το στείλεις στο μαγαζί απ όπου αγοράστηκε,αφού υπάρξει πρώτα συνεννόηση μέσω chat/skype/email.

Keep Calm and be a Simple Man..!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα!ενδιαφερομαι να αγορασω και εγω αυτο το κινητο. Εχει φοβερα χαρακτηριστικα, αλλα με προβληματιζει που δεν ειναι 4g αλλα 3g....Κ κανεις δεν το εχει αναφερει...Μπορει να μου πει καποιος που το εχει, τι παιζει με τις ταχυτητες internet? Ευχαριστω !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!ενδιαφερομαι να αγορασω και εγω αυτο το κινητο. Εχει φοβερα χαρακτηριστικα, αλλα με προβληματιζει που δεν ειναι 4g αλλα 3g....Κ κανεις δεν το εχει αναφερει...Μπορει να μου πει καποιος που το εχει, τι παιζει με τις ταχυτητες internet? Ευχαριστω !

 

Απλα δεν εχει 4g....το 3g του όμως δουλευει μια χαρα.....οι ταχύτητες του 3g είναι ομοιες με τα υπολοιπα τηλεφωνα στην αγορα και αναλογα με τον παρωχο-δικτυο

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
:O Έχει ξεμείνει σε κανένα καμιά μπαταρία που δεν χρειάζεται να μου την πουλήσει ή έστω να μου δανείσει αν είναι Αθήνα για λίγες μέρες ;;;;;;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα σε όλους! Τον τελευταίο καιρό, ανεξήγητα, στη lock screen που εισάγουμε το PIN (όχι της SIM, γιατί όταν το κάνω restart, δείχνει κανονικά... μετά από λίγη ώρα, αν το κλειδώσω, τότε συμβαίνει), τα γράμματα (αριθμοί) του ρολογιού γίνονται πολύ μεγαλύτερα, με αποτέλεσμα, αντί να δείχνει πχ 09:29 να βγάζει ένα τεράστιο 09:2 και το 9 να πέφτει από κάτω (ή να κρύβεται, ως επί το πλείστον, από τα κουμπιά του PIN). Έχω ψάξει τα πάντα, δε βρίσκω τί φταίει...

 

Κανείς τα φώτα του; :/

 

καλησπέρα λοιπόν! Τελικά απλά έβγαλα το widget του ρολογιού που είχε, έμεινε χωρίς widget και έδειξε κανονικά ώρα και ημ/νία! Salvation!

 

Ερώτημα καινούργιο: Έπεσε μια φορά από πολύ χαμηλό ύψος και ΓΕΙΑ ΣΑΣ το μεταλλικό πλαίσιο αριστερά... εκεί που είναι η τρύπα των ακουστικών, στράβωσε... έβαλα το mini-jack 2-3 φορές με το ζόρι και ψευτο-ήρθε στα ίσια της η τρύπα (είχε στραβώσει ρε παιδιά!)... όμως, μετά από κανα-2 χρήσεις, βγάζοντας το mini-jack, "ζεύλωσε" (όπως λέμε στην Κρήτη) ή αλλιώς στράβωσε το λαμάκι και βγήκε...

 

Τί κάνω τώρα εδώ; Στον Κινέζο δε λέω να το στείλω... το πάω σε κανα τεχνικό σε κανα μαγαζάκι και του βάζουμε κόλλα γιούχου;

 

Ορίστε και η... ζημιά:

 

1. https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t34.0-12/11998731_10152953272437294_72565615_n.jpg?oh=00e47408d6919ff2c96311c6a2613dfb&oe=55F24EFF

 

2. https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t34.0-12/11998602_10152953272447294_1465310657_n.jpg?oh=1b461b5f78aaed5576f880a667722ef0&oe=55F2483F

 

3. https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t34.0-12/11997461_10152953272457294_1181785557_n.jpg?oh=8246df8e9c33cb4ac85d61bfc2fc96a8&oe=55F21DB7

 

4. https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t34.0-12/11992063_10152953272452294_78066924_n.jpg?oh=da0b93386e700671618916831a18ddd4&oe=55F24A0D

 

Υπάρχει άραγε το "λαμάκι" αυτό σαν ανταλλακτικό; Γνωρίζει κανείς τί μπορώ να κάνω; :(

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
d-petrakis.com
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Υπαρχει θεμα με service κινεζικων κινητών τηλεφωνων....είναι στην πρωτη σελιδα.....
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά ψάχνω οθόνη ολόκληρη και τα καμάκια τα πλαϊνά.Έχω δει τιμές από οθόνες αλλά τι είναι αυτά.Ούτε iPhone να παίρνανε.Καμία βοήθεια ???
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα , είμαι και εγώ κατοχος του κινητού εδώ και ενα εξάμηνο... πολύ ικανοποιητική αγορά για τα λεφτά του...κανένα πρόβλημα ως τώρα.

Θέλω να ρωτήσω αν κανένας έχει βάλει την official ROM 4.4 από το site της εταιρείας http://www.kingzone.cc/download2.aspx

Αν έχει κανένα προβλημα με αυτήν?

Δεν θα άλλαζα την 4.2.2. που έχει αλλά επειδή έκανα αγορα ενα smartwatch(δεν έχει ερθει ακόμα απο Κίνα) που ειναι συμβατό με adroid 4.3 και πάνω μάλλον θα θέλει την νέα 4.4

Την δοκίμασα για 1 μήνα έχει πρόβλημα στη σύνδεση δεδομένων ( Internet 2G 3G ) και αρκετές φορές δεν συνδεόταν στο wi-fi αν κάποιος έχει χρόνο ελεύθερο ας τους έστελνε ένα mail έπρεπε να το υποστηρίξουνε εδώ πέσουν άλλα με android 5 :!::!::!:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Συγνώμη για το άσχετο της παρέμβασης, αλλά μόλις γράφτηκα στο myphone forum, και δεν μπορώ να βρω πως θα καταχωρήσω ερώτηση.

Αντιλαμβάνεστε ότι δεν είμαι και τόσο σχετικός.

Έχω το συγκεκριμένο τηλέφωνο 1 χρόνο τώρα και αντιμετωπίζω διάφορα προβλήματα, αλλά δεν είναι του παρόντος.

Εκείνο που με απασχολεί, είναι ότι η μπαταρία του τα έχει παίξει τελείως και είμαι σε δύσκολη κατάσταση.

Παρήγγειλα μία από το coolicool, που είναι το μοναδικό ίσως από όπου μπορείς να αγοράσεις με Ελληνική πιστωτική κάρτα, λόγω capital controls, αλλά ενώ το πλήρωσα στις 14 Νοεμβρίου, ακόμα δεν την έχω παραλάβει και μάλλον δεν θα την παραλάβω ποτέ.

Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο κινητό στην Ελληνική αγορά, του οποίου η μπαταρία να ταιριάζει στο KINGZONE K1...?

Ευχαριστώ...!!!

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το άσχετο της παρέμβασης, αλλά μόλις γράφτηκα στο myphone forum, και δεν μπορώ να βρω πως θα καταχωρήσω ερώτηση.

Αντιλαμβάνεστε ότι δεν είμαι και τόσο σχετικός.

Έχω το συγκεκριμένο τηλέφωνο 1 χρόνο τώρα και αντιμετωπίζω διάφορα προβλήματα, αλλά δεν είναι του παρόντος.

Εκείνο που με απασχολεί, είναι ότι η μπαταρία του τα έχει παίξει τελείως και είμαι σε δύσκολη κατάσταση.

Παρήγγειλα μία από το coolicool, που είναι το μοναδικό ίσως από όπου μπορείς να αγοράσεις με Ελληνική πιστωτική κάρτα, λόγω capital controls, αλλά ενώ το πλήρωσα στις 14 Νοεμβρίου, ακόμα δεν την έχω παραλάβει και μάλλον δεν θα την παραλάβω ποτέ.

Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο κινητό στην Ελληνική αγορά, του οποίου η μπαταρία να ταιριάζει στο KINGZONE K1...?

Ευχαριστώ...!!!

 

Εχω κανει σχεδον 20 παραγγεελιεσ απο το coolicool και ολες ηρθαν..απλα μερικεσ αργησαν αρκετα..επισης η περιοδο αυτη ειναι λιγο δυσκολη γιατι λογο εορτων υπαρχει μεγαλος φορτος παραγγελιων και αποστολων..οποτε υπομονη...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
εχει κανείς καμία ιδέα για μπαταρία στο εν λόγω κινητό ?? εχω 2 και τις τρώει Αν υπάρχει καμία για αγορά.. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Υπάρχει κάποιος φίλος να με ενημερώσει, για το ποιά καταστήματα έχουν λογαριασμό σε Ελληνική Τράπεζα και μπορώ να ψωνίσω με Ελληνική πιστωτική κάρτα? Εκτός απο το coolicool, γιατί αυτό δεν έχει αυτά που θέλω. Προσπάθησα από alliexpress, gearbest αλλά τίποτα.

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
εσείς που έχετε πρόβλημα με την μπαταρία παράγγειλα μία από εδώ http://www.aliexpress.com/item/In-Stock-100-Original-Genuine-K1-Battery-3200mAh-For-Kingzone-K1-Turbo-Pro-Smart-Phone-Battery/32303020457.html?spm=2114.32010308.0.397.B9SaxG και δεν έχω ποια κανένα πρόβλημα με της φωτίσεις και τι διάρκεια τις
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα στη παρέα!

Έπεσε το τηλεφωνάκι στα χέρια μου, έχει την 4.4.2 έκδοση και λέω να του βάλω κάτι πιο σύγχρονο. Είναι ρουταρισμένο πως περνάω την custom recovery? μέσω mobileuncle tools αν κάνω απλά "update recovery" θα μπορέσω να βάλω την twrp??

Mobile: Nokia 3310 -> Nokia 3510 -> Nokia 6260 -> Nokia N72 -> Nokia E51 -> ZTE中兴 blade (CyanogenMod 9.0) -> Jiayu G3S (original ROM) -> Motorola Moto G -2014 (CM 14.1) -> Xiaomi Mi4C

Tablet: Ainol Fire (CyanogenMod 10.1)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα!

Έπεσε το τηλεφωνάκι στα χέρια μου, έχει την 4.4.2 έκδοση και λέω να του βάλω κάτι πιο σύγχρονο. Είναι ρουταρισμένο πως περνάω την custom recovery? μέσω mobileuncle tools αν κάνω απλά "update recovery" θα μπορέσω να βάλω την twrp??

 

ελα ρε φιλε τι λες τωρα,ζει ακομη αυτο κινητο..??ηταν το πρωτο κινεζικο που πειρα στην ζωη μου...μετα απο αυτο φαγαν Χ οι μεγαλες επωνυμες εταιριες

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...