Jump to content

Kingzone K1 Turbo


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Περιμένεις εμπεριστατωμένη απάντηση σε αυτή την ερώτηση; Αν έχεις διαβάσει το παρόν θέμα θα έχεις πάρει ήδη την απάντηση που ζητάς η οποία είναι και πιο σίγουρη από την άποψη ενός ή δύο ατόμων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά επειδή δεν το ξερω το τηλέφωνο αν μπορείτε να μου δώσετε κάποιο λινκ για να το ξεκλείδωσω και να του περάσω αλλη ρομ γιατι δεν πιάνει καθόλου σημα (σιμ)

Η διαδικασία είναι όπως του 1+(toolkit)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή δεν το ξερω το τηλέφωνο αν μπορείτε να μου δώσετε κάποιο λινκ για να το ξεκλείδωσω και να του περάσω αλλη ρομ γιατι δεν πιάνει καθόλου σημα (σιμ)

Η διαδικασία είναι όπως του 1+(toolkit)

 

Δες εδώ : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5633625#post5633625

Xiaomi Mi Mix 6/256
Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ για το λινκ .Ενώ τα έκανα όλα σωστά όταν πάω να δω τα αρχεία rar για να κάνω την εγκατάσταση της ρομ δεν μου τα εμφανίζει.Ούτε στην εσωτερική μνήμη ούτε και στη sd:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το λινκ .Ενώ τα έκανα όλα σωστά όταν πάω να δω τα αρχεία rar για να κάνω την εγκατάσταση της ρομ δεν μου τα εμφανίζει.Ούτε στην εσωτερική μνήμη ούτε και στη sd:confused:

 

Θα πρέπει να αποσυμπιέσεις το αρχείο rar, θα προκύψει ένα αρχείο zip και αυτό θα το βάλεις στην κάρτα sd.

Xiaomi Mi Mix 6/256
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
μόλις την πέρασα.θα την δοκιμάσω και θα σου πω

 

ενταξει φιλε σ'ευχαριστω.Θα περιμενω.Με sp flash tool την περασες ???

Link to comment
Share on other sites

ναι με sp flash tool .ολα δουλεύουνε κανονικά το τηλ πάει σφαίρα φόρτωσα της εφαρμογές μου και δεν καταλαβαίνει τίποτα.δεν είδα κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους , μετά την εγκατάσταση και δοκιμή της 4.4.2 είδαμε σημαντικά προβλήματα αστάθειας και μπαταρίας.

Επίσης διαπιστώσαμε θέματα ασφάλειας (έδωσαν δικαιώματα σε διαεργασίες χωρίς λόγο)

 

Και η δοκιμή συνεχίζεται...

 

Smartdigi Team:worry:

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου απο χθες το βράδυ φορτίζει μόνο κλειστό!!!! Τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Επίσης μπορεί κάποιος να δώσει αναλυτικά τα βήματα για την αναβάθμιση στην 4.4.2 ; (φυσικά θα πρέπει να λύσω το παραπάνω πρόβλημα καθώς ανοιχτό δεν το βλέπει ο υπολογιστής - κλειστό δεν υπάρχει δυνατότητα)

 

Φαντάζομαι ο smartdigi θα ενσωματώσει την 4.4.2 στις δικές του υλοποιήσεις-ρομ οπότε δεν θα έχουμε κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου απο χθες το βράδυ φορτίζει μόνο κλειστό!!!! Τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Επίσης μπορεί κάποιος να δώσει αναλυτικά τα βήματα για την αναβάθμιση στην 4.4.2 ; (φυσικά θα πρέπει να λύσω το παραπάνω πρόβλημα καθώς ανοιχτό δεν το βλέπει ο υπολογιστής - κλειστό δεν υπάρχει δυνατότητα)

 

Φαντάζομαι ο smartdigi θα ενσωματώσει την 4.4.2 στις δικές του υλοποιήσεις-ρομ οπότε δεν θα έχουμε κανένα πρόβλημα.

 

Πρέπει πρώτα να διορθώσουμε ότι μ@....ς έκαναν στην ρομ..

 

Γράψε στο http://support.smartdigi.gr το θέμα σου και κάποιος από την ομάδα θα σε βοηθήσει (μπορείς να γράψεις στα ελληνικά κανονικά)

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει πρώτα να διορθώσουμε ότι μ@....ς έκαναν στην ρομ..

 

Γράψε στο http://support.smartdigi.gr το θέμα σου και κάποιος από την ομάδα θα σε βοηθήσει (μπορείς να γράψεις στα ελληνικά κανονικά)

 

Περιμενουμε νεα σου (μιας και το εχω παροπληση και ασχολουμε πιο πολύ με το nubia z7 max) και μιας και δεν εχω χρονο για δοκιμες (αλλωστε αυτη που εχω πανω λειτουργει τελεια)ας μας πει καποιος αν εχουν γεινει βασικες αλλαγες στο ''interface'' αν δηλαδή εχει γεινει πιο ομορφο το λειτουργικο και εχουν βελτιωθεί καποια βασικα όπως καμερα, ηχος, gps, ληψει σηματος κτλ (αν και δεν ειχα καποιο σοβαρο θεμα με την 4.2.2)...Ευχαριστω....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! εγκατέστησα την 4.4 κιτκατ. Όλα καλά, εκτός απο ένα. Η σύνδεση δεδομένων δεν λειτουργεί. Έχω κάνει τις απαραίτητες ενέργειες μέσω μενού, αλλά τίποτα. Καμμιά ιδέα; Δηλαδή για ιντερνετ έχω πλέον μόνο το wifi.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να το πάρω για την γυναίκα μου? Το είδε και της άρεσε, γενικως της αρέσουν οι βαριές, στοιβαρές και γερές κατασκευές. Την έχει κουράσει το Λενοβο της, είμαστε για αλλαγή...:X
Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να το πάρω για την γυναίκα μου? Το είδε και της άρεσε, γενικως της αρέσουν οι βαριές, στοιβαρές και γερές κατασκευές. Την έχει κουράσει το Λενοβο της, είμαστε για αλλαγή...:X

 

Έχει μειωμένη ευαισθησία λήψης σήματος. Συγκριτικά με άλλες συσκευές εκεί που έχουν 1 γραμμή το k1 δεν έχει καθόλου σήμα

Γενικός αυτό συμβαίνει σε όλες τις συσκευές που έχουν καθαρά μεταλλικό πλαίσιο διότι εκεί βρίσκεται το coaxial της κεραίας , με αποτέλεσμα μαζί με το χέρι που το κρατάς να το γειώνεις και να χάνει σήμα. Επίσης το καλοκαίρι θέλει λίγο δροσούλα γιατί ζεσταίνεται λίγο:D

 

Ωραίο τηλέφωνο αλλά έχει και τα ελαττώματα του....

Link to comment
Share on other sites

Προς smartdigi :

Η σελίδα του Live Community έχει αλλάξει; Ο σύνδεσμος που υπάρχει στην υπογραφή δε δουλεύει κι επίσης δεν μπορώ να συνδεθώ με τον λογαριασμό που είχα φτιάξει πριν από δύο εβδομάδες.

Xiaomi Mi Mix 6/256
Link to comment
Share on other sites

Προς smartdigi :

Η σελίδα του Live Community έχει αλλάξει; Ο σύνδεσμος που υπάρχει στην υπογραφή δε δουλεύει κι επίσης δεν μπορώ να συνδεθώ με τον λογαριασμό που είχα φτιάξει πριν από δύο εβδομάδες.

 

 

Καλημέρα, έχει αλλάξει όλη η πλατφόρμα.

 

Στο smartdigi.gr μπορείς με την πρώτη λήψη ρομ να κάνεις εγγραφή σαν customer

Και στο support.smartdigi.gr εγγράφεσαι για ερωτοαπαντήσεις

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα μας πει καποιος εντυπώσεις από την 4.4.2....τι αλλαξε προς το καλυτερο και τι προς το χειροτερο, αν εχουν αλλαξει εικονίδια & περιβαλλον χρησης κτλ....

Ευχαριστω...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παίδες καλησπέρα! Ελπίζω να είστε όλοι καλά - Καλή Χρονιά επίσης (κάλλιο αργά παρά ποτέ!) :Ρ

 

Έχω την εξής ερώτηση: Το GPS του παρατηρώ ότι είναι ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΑΖΑ! Για πέταμα κανονικά! Το'χω σιχαθεί το GPS! Και ναι, η μπαταρία ΕΙΝΑΙ πρόβλημα. Αυτά τα 2 με έχουν απογοητεύσει, κατά τα άλλα συνεχίζω να δηλώνω υπέρ-ευχαριστημένος.

 

Όμως, γιατί το GPS είναι τόσο ελεεινό; Λόγω software; Προηγουμένως διάβασα τον φίλο Vaskir να το χαρακτηρίζει ως "άριστο". Γιατί εμένα είναι για τα σκουπίδια;

 

Υπόψιν, έχω ακόμα την factory default rom και ενώ μόλις κατέβασα την kitkat, δεν τολμάω να τη βάλω ακόμα... Μην πάω για καλύτερα πράγματα και βγω με χειρότερα! :Ρ

 

Επίσης, για πρώτη φορά μετά από τόσο καιρό, μου έβγαλε ότι έχει updates διαθέσιμα και έκανα 2 σήμερα, μέσα σε μια μέρα!

 

Καμμιά πρόταση για διόρθωση του GPS; Η ROM του Smartdigi τα διορθώνει τα προβλήματα αυτά;

d-petrakis.com
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παίδες καλησπέρα! Ελπίζω να είστε όλοι καλά - Καλή Χρονιά επίσης (κάλλιο αργά παρά ποτέ!) :Ρ

 

Έχω την εξής ερώτηση: Το GPS του παρατηρώ ότι είναι ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΑΖΑ! Για πέταμα κανονικά! Το'χω σιχαθεί το GPS! Και ναι, η μπαταρία ΕΙΝΑΙ πρόβλημα. Αυτά τα 2 με έχουν απογοητεύσει, κατά τα άλλα συνεχίζω να δηλώνω υπέρ-ευχαριστημένος.

 

Όμως, γιατί το GPS είναι τόσο ελεεινό; Λόγω software; Προηγουμένως διάβασα τον φίλο Vaskir να το χαρακτηρίζει ως "άριστο". Γιατί εμένα είναι για τα σκουπίδια;

 

Υπόψιν, έχω ακόμα την factory default rom και ενώ μόλις κατέβασα την kitkat, δεν τολμάω να τη βάλω ακόμα... Μην πάω για καλύτερα πράγματα και βγω με χειρότερα! :Ρ

 

Επίσης, για πρώτη φορά μετά από τόσο καιρό, μου έβγαλε ότι έχει updates διαθέσιμα και έκανα 2 σήμερα, μέσα σε μια μέρα!

 

Καμμιά πρόταση για διόρθωση του GPS; Η ROM του Smartdigi τα διορθώνει τα προβλήματα αυτά;

 

Αυτό το έχεις κάνει; http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372981

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για σε ολους στο forum ..είναι τελικά αξιόπιστο για αγορά το Κ1 ??? η τιμή του εδώ στην Ελλάδα είναι περίπου 340 ευρώ ... ενώ από την Κίνα δεν ξεπερνάει τα 220 ευρω ... εχω το galaxy s3 και θα το κανω δωρο στην κόρη μου ...πεστε μου έναν λΌγο για την αγορά του Κ1 ..το βγήκα εδώ ..

http://www.teknistore.com/index.php?id_product=112&controller=product&id_lang=1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...