Jump to content

Kingzone K1 Turbo


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν λίγο τσέκαρα το tracking number που μου είχε δώσει το Antelife απο τις 22 Μαίου , και γράφει 2014-05-29 15:06, Despatched to overseas (Country code: GR)

 

Βρε λες να έρθει μεχρι τέλος εβδομάδας;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πριν λίγο τσέκαρα το tracking number που μου είχε δώσει το Antelife απο τις 22 Μαίου , και γράφει 2014-05-29 15:06, Despatched to overseas (Country code: GR)

 

Βρε λες να έρθει μεχρι τέλος εβδομάδας;;;

 

κανει 10-15 μερες να φτασει απο την ημερομηνια που εφυγε.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά Από χθές μέχρι και αύριο έχουν 3 ημέρες Dragon Boat Festival 2014 και δεν δουλεύουν είναι αργία.
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά Από χθές μέχρι και αύριο έχουν 3 ημέρες Dragon Boat Festival 2014 και δεν δουλεύουν είναι αργία.
αυτοι εχουν ποιο πολλες αργιες και απο εμας τελικα,η χαρα του δημοσιου υπαλληλου η κινα
Link to comment
Share on other sites

αυτοι εχουν ποιο πολλες αργιες και απο εμας τελικα,η χαρα του δημοσιου υπαλληλου η κινα

 

xaxaxaxa Κάπως έτσι, η γιορτή αυτή είναι κάτι σαν τους δικούς μας ολυμπιακούς αγώνες ξεκινάνε στις 2/6 και τελειώνουν 20/6, έχουν 3ήμερο έναρξης γιορτής με αργία. Ά ρε 2004 εμείς δουλεύαμε πάντως στην τελετή έναρξης:)

Link to comment
Share on other sites

xaxaxaxa Κάπως έτσι, η γιορτή αυτή είναι κάτι σαν τους δικούς μας ολυμπιακούς αγώνες ξεκινάνε στις 2/6 και τελειώνουν 20/6, έχουν 3ήμερο έναρξης γιορτής με αργία. Ά ρε 2004 εμείς δουλεύαμε πάντως στην τελετή έναρξης:)
που τα ξερεις ολα αυτα,εγω που μιλησα με καποιον γιαφαγουρα γιαγαμοτο τα ιδια μου ειπε?
Link to comment
Share on other sites

Kingzone K1 Pro MTK6592 Octa Core 1.7GHz Android 4.3 Smartphone 2GB 16GB 5.5 Inch LTPS OGS Screen NFC OTG Wireless Charging Black

Από τα καλυτερα χαρακτιριστηκα που εχουμε δει ως τωρα σε ΜΤΚ 8cores

 

http://www.1949deal.com/kingzone-k1-mtk6592-octa-core-1-7ghz-android-4-3-smartphone-2gb-16gb-5-5-inch-ltps-ogs-screen-nfc-otg-wireless-charging-black.html

 

http://www.antelife.com/kingzone-k1-smartphone-with-android-4-3-mtk6592-octa-core-5-5inch-1080p-ltps-ogs-screen-2gb-16gb-dual-camera-8-0-14-0mp-nfc-otg-wireless-charging-6-8mm-black.html

 

You tube1

You tube2

 

 

Basic Information

Model Kingzone K1 Turbo

Band

2G: GSM 850/900/1800/1900MHz

3G: WCDMA 850/1900/2100MHz

Sim Card

Dual SIM Card Dual Standby(one micro-sim card)

Service Provide Unlocked

Style Bar

Color Black & White

Shell Material

Full metal and super slim body with unique profile design

System OS Android 4.3

CPU MTK6592, Cortex A7 octa core, 1.7GHz

ROM 16GB

RAM 2GB

Screen Display Size 5.5 Inch

Type LTPS screen, OGS

Resolution 1920 x 1080 pixels FHD screen

Support Format

Ringtones Type

Polyphonic/MP3

Audio File Format

MP3/WAV/AMR/AWB

Video File Format

3GP/MPEG4

Image File Format

JPEG/BMP/GIF/PNG/GIF

E-book Format

TXT/CHM/DOC/HTML

FM Radio Yes, earphone needed

Earphone Port 3.5mm

Card Extend Support TF card up to 32GB extended

Data transfer USB/Bluetooth

Mobile Internet WAP/WIFI

General

Camera/Picture Resolution

Dual Cameras, 14.0MP Back Camera, 8.0MP Front Camera,

with flashlight and auto focus

Language

Support multilanguage, afrikaans, bahasa lndonesia, bahasa melayu,

Catala,,Bosnian, Cestina,Dansk,English, Deutsch, Spanish, Filipino,

French, Hrvatski, IsiZulu, Italiano, Kiswahili, Latviesu, Lietuviu, Magyar,

Macedonian, Nederlands, Norsk bokmal, Polish, Portugues, Romana,

Rumantsch, Slovencina, Slovenscina, Suomi,Svenska,Turkish, Greek,

Bulgarian, Russian, Serbian, Ukrainian, Hebrew, Arabic, Persian, Hindi,

Thai, Simplified/Traditional Chinese, Japanese

Phonebook 500

Message SMS/MMS

Input Handwrite/Keypad

TV mhl No

GPS Yes, built in, also support A-GPS With EPO assistance to speed up postioning

WIFI Yes, 802.11 b/g/n

Bluetooth Yes

Gravity Sensor Yes

Multi-Touch Yes

Dimensions 153 x 75.7 x 6.8mm

Net Weight(Including battery) 189g

Standby Time About 2~3 days

Other Feature

3G,GPS,Bluetooth, Ebook, Email, Messaging, wallpapers,

calendar, calculator, clock, camera, tethering & portable hotspot,

NFC,OTG,Wireless Charging,Air Gesture(4 directions) ,G-sensor, P-Sensor, L-Sensor, Magnetic Sensor, FM radio, Wifi, GPS, Multi-touch, Dual SIM, Schedule Power on/off,Wifi display, Dual-Mic Noise Reduction technology, E-compass, Missed Calls Notification LED

Play Store, etc

Accessories

1 x 2500mAh Battery Removable

1 x USB Cable

1 x Charger

1 x User Manual

1 x Earphone

1 x Screen Protector

1 x Protective Case(silicone)

1 x OTG Cable

 

Από 260$ εως 290$

 

Εξτρα μπαραρια, screen protector & μαγνιτικη θηκη υπαρχουν διαθεσημα στο δευτερο λινκ(shop)

 

To εχει παρει κανεις αραγε.....?????

μπορεις να ξαναβαλεις το δευτερο λινκ για την δευτερη μπαταρια και επισης εαν ρουταρετε το τηλ.?

Link to comment
Share on other sites

http://www.antelife.com/catalogsearch/result/?q=Kingzone+k1+

 

μπορεις να ξαναβαλεις το δευτερο λινκ για την δευτερη μπαταρια και επισης εαν ρουταρετε το τηλ.?

 

Στο λινκ από πάνω τα έχει όλα... Αλλά και στο Aliexpres έχει τα πάντα και σε καλύτερες τιμές.

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά από σχετική ταλαιπωρία στο τελωνείο και συνολικό κόστος στο 150% της αξίας του, το έχω στα χέρια μου.

Δώδεκα περίπου ώρες στην κατοχή μου μπορώ να πω τα εξής.

Πάρα πολύ καλή αίσθηση κατασκευής, πολύ καλή συναρμολόγηση, πολύ καλή ανάλυση οθόνης, πολύ καλά χρώματα, σφαίρα τα μενού και οι εφαρμογές, μέτρια προς καλή προς το παρόν η μπαταρία, και όσο με ευχαρίστησαν τα προηγούμενα, τόσο με απογοήτευσε ο ήχος. Στα υπόλοιπα της συσκευασίας. Φορτιστής τυπικός, πολύ καλή εφαρμογή της θήκης σιλικόνης, τα ακουστικά που σου δίνει είναι κατάλληλα για να αυτομαστιγώνεσαι μετά την πρώτη φορά που θα τα βάλεις για να "ακούσεις" μουσική και τέλος η θήκη που πήρα στα εξτρά που σου δίνει και ασύρματη φόρτιση, οριακά μέτρια. Για εμένα η σχέση τιμής απόδοσης, αν εξαιρέσουμε την ατυχία ή άγνοια που με οδήγησε στους φόρους αυτόυς, τουλάχιστον από την πρώτη μέρα χρήσης, είναι άριστη Χ2 :cool:

Link to comment
Share on other sites

επιτέλους ήρθε σε κάποιον....τι χρώμα το παρήγγειλες?

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύονται τα greeklish.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά από σχετική ταλαιπωρία στο τελωνείο και συνολικό κόστος στο 150% της αξίας του, το έχω στα χέρια μου.

Δώδεκα περίπου ώρες στην κατοχή μου μπορώ να πω τα εξής.

Πάρα πολύ καλή αίσθηση κατασκευής, πολύ καλή συναρμολόγηση, πολύ καλή ανάλυση οθόνης, πολύ καλά χρώματα, σφαίρα τα μενού και οι εφαρμογές, μέτρια προς καλή προς το παρόν η μπαταρία, και όσο με ευχαρίστησαν τα προηγούμενα, τόσο με απογοήτευσε ο ήχος. Στα υπόλοιπα της συσκευασίας. Φορτιστής τυπικός, πολύ καλή εφαρμογή της θήκης σιλικόνης, τα ακουστικά που σου δίνει είναι κατάλληλα για να αυτομαστιγώνεσαι μετά την πρώτη φορά που θα τα βάλεις για να "ακούσεις" μουσική και τέλος η θήκη που πήρα στα εξτρά που σου δίνει και ασύρματη φόρτιση, οριακά μέτρια. Για εμένα η σχέση τιμής απόδοσης, αν εξαιρέσουμε την ατυχία ή άγνοια που με οδήγησε στους φόρους αυτόυς, τουλάχιστον από την πρώτη μέρα χρήσης, είναι άριστη Χ2 :cool:

 

Για την ένταση του ήχου mobile uncle tools. Ενώ για την ποιότητα κάνε Root και βάλε Viper4Android FX

Edited by Kamui
Link to comment
Share on other sites

επιτέλους ήρθε σε κάποιον....τι χρώμα το παρήγγειλες?

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύονται τα greeklish.

Σε μαύρο

 

Για την ένταση του ήχου mobile uncle tools. Ενώ για την ποιότητα κάνε Root και βάλε Viper4Android FX

Τα ανέβασα όλα +9 και είδα διαφορά σημαντική, ελπίζω να μην πεταχτεί κανένας Κινέζος από το μεγαφωνάκι :lol: τώρα το viper θέλει δουλειά, σε ευχαριστώ!

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά από σχετική ταλαιπωρία στο τελωνείο και συνολικό κόστος στο 150% της αξίας του, το έχω στα χέρια μου.

Δώδεκα περίπου ώρες στην κατοχή μου μπορώ να πω τα εξής.

Πάρα πολύ καλή αίσθηση κατασκευής, πολύ καλή συναρμολόγηση, πολύ καλή ανάλυση οθόνης, πολύ καλά χρώματα, σφαίρα τα μενού και οι εφαρμογές, μέτρια προς καλή προς το παρόν η μπαταρία, και όσο με ευχαρίστησαν τα προηγούμενα, τόσο με απογοήτευσε ο ήχος. Στα υπόλοιπα της συσκευασίας. Φορτιστής τυπικός, πολύ καλή εφαρμογή της θήκης σιλικόνης, τα ακουστικά που σου δίνει είναι κατάλληλα για να αυτομαστιγώνεσαι μετά την πρώτη φορά που θα τα βάλεις για να "ακούσεις" μουσική και τέλος η θήκη που πήρα στα εξτρά που σου δίνει και ασύρματη φόρτιση, οριακά μέτρια. Για εμένα η σχέση τιμής απόδοσης, αν εξαιρέσουμε την ατυχία ή άγνοια που με οδήγησε στους φόρους αυτόυς, τουλάχιστον από την πρώτη μέρα χρήσης, είναι άριστη Χ2 :cool:

 

Καλορίζικο και να το ευχαριστηθείς. Τι εννοείς με την θήκη-φορτιση "οριακα μέτρια" ? Δεν έχει καλή εφαρμογή? δεν είναι καλής ποιότητας κλπ...? ΕΠίσης δες εάν μπορείς και το gps και πόσο γρήγορα λοκάρει και πες μας.

Edited by xristos_mi
Link to comment
Share on other sites

Καλος ορισε!!!!Καλοριζικο φιλε μου χαιρομαι που τελιωσε η ταλαιπορια σου.....

Εχουν βγει συνολικα 3 ΟΤΑ UPDATE από την Kingzone....σου ηρθε κανενα???

 

Προς γνωση ολων με την μαμα ρομ το expose framework και gravity BOX δεν δουλευουν (το τηλεφωνο κολλαει στην αρχικη οθονη)....στο 4pda εχει ειδη βγει η τελευται original rom deobex που λειτουργει κανονικα expose framework και gravity BOX και γενικος τρεχει πολύ καλα ....

Μεχρι να το παρουμε και οι υπολοιποι θα εχουν βγει και costum roms.....ειδη εχει βγει και LEWA stable.....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Το SAR που δίνει το εργοστάσιο είναι 0.5 W/Kg

Πολύ καλό εάν σκεφτείς ότι το Samsung S5 έχει SAR EU 0.56 W/kg (head) 0.41 W/kg (body)

:up:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά από σχετική ταλαιπωρία στο τελωνείο και συνολικό κόστος στο 150% της αξίας του, το έχω στα χέρια μου.

Δώδεκα περίπου ώρες στην κατοχή μου μπορώ να πω τα εξής.

Πάρα πολύ καλή αίσθηση κατασκευής, πολύ καλή συναρμολόγηση, πολύ καλή ανάλυση οθόνης, πολύ καλά χρώματα, σφαίρα τα μενού και οι εφαρμογές, μέτρια προς καλή προς το παρόν η μπαταρία, και όσο με ευχαρίστησαν τα προηγούμενα, τόσο με απογοήτευσε ο ήχος. Στα υπόλοιπα της συσκευασίας. Φορτιστής τυπικός, πολύ καλή εφαρμογή της θήκης σιλικόνης, τα ακουστικά που σου δίνει είναι κατάλληλα για να αυτομαστιγώνεσαι μετά την πρώτη φορά που θα τα βάλεις για να "ακούσεις" μουσική και τέλος η θήκη που πήρα στα εξτρά που σου δίνει και ασύρματη φόρτιση, οριακά μέτρια. Για εμένα η σχέση τιμής απόδοσης, αν εξαιρέσουμε την ατυχία ή άγνοια που με οδήγησε στους φόρους αυτόυς, τουλάχιστον από την πρώτη μέρα χρήσης, είναι άριστη Χ2 :cool:

καλοριζικο φιλε αν και σου κοστισε λιγο ακριβοτερα αλλα δεν πειραζει ,τουλαχιστον να το ευχαριστηθεις,αν θες πες μας για το gps ποσο γρηγορα κλειδωνει,το ραδιοφωνο αν λειτουργει σωστα και ποσο σκορ sou !δινει στο antutu!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μηπως ξερει κανενας τι σημαινει αυτο?2014-06-03 20:32, Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article) σημερα φαινεται στο http://www.17track.net για το κ1 που παρηγγειλα!

Link to comment
Share on other sites

[/color]μηπως ξερει κανενας τι σημαινει αυτο?2014-06-03 20:32, Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article) σημερα φαινεται στο http://www.17track.net για το κ1 που παρηγγειλα!

 

Και εμενα το ιδιο σημερα....αυτό σημαινει ότι σημερα το περασαν από το scaner του singapore post και είναι προς αποστολή.....

Εχουμε μελλον ακομα...εγω συνηθως από σημερα υπολογιζω 2 το πολύ 3 εβδομάδες.....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

εδω 2 εβδομαδες περιμενα το μπρους λη να μου στειλει τρακιν ναμπερ, στις 2-3 εβδομαδες θα κολλησω τωρα που θα κανει να ερθει?ολα καλα μπηκε το νερο στο αυλακι!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά από σχετική ταλαιπωρία στο τελωνείο και συνολικό κόστος στο 150% της αξίας του, το έχω στα χέρια μου.

Δώδεκα περίπου ώρες στην κατοχή μου μπορώ να πω τα εξής.

Πάρα πολύ καλή αίσθηση κατασκευής, πολύ καλή συναρμολόγηση, πολύ καλή ανάλυση οθόνης, πολύ καλά χρώματα, σφαίρα τα μενού και οι εφαρμογές, μέτρια προς καλή προς το παρόν η μπαταρία, και όσο με ευχαρίστησαν τα προηγούμενα, τόσο με απογοήτευσε ο ήχος. Στα υπόλοιπα της συσκευασίας. Φορτιστής τυπικός, πολύ καλή εφαρμογή της θήκης σιλικόνης, τα ακουστικά που σου δίνει είναι κατάλληλα για να αυτομαστιγώνεσαι μετά την πρώτη φορά που θα τα βάλεις για να "ακούσεις" μουσική και τέλος η θήκη που πήρα στα εξτρά που σου δίνει και ασύρματη φόρτιση, οριακά μέτρια. Για εμένα η σχέση τιμής απόδοσης, αν εξαιρέσουμε την ατυχία ή άγνοια που με οδήγησε στους φόρους αυτόυς, τουλάχιστον από την πρώτη μέρα χρήσης, είναι άριστη Χ2 :cool:

 

Επειδή μου έχει τύχει μια παρόμοια περίπτωση με ένα άλλο κινητό. Θέλω να σε ρωτήσω... Την απόδειξη από την συναλλαγή την έδωσες εσύ στην DHL για να γίνει ο εκτελωνισμός; Εμένα μου ζήτησαν να στείλω την απόδειξη από το paypal και μία ηλεκτρονική εξουσιοδότηση για να γίνει ο εκτελωνισμός από την DHL. Συνολικό κόστος: 35 ευρώ (για την DHL) + 23% από την τιμή που θα γράφει η απόδειξη που θα τους στείλω.

 

ΥΓ: Για να σας προλάβω, ρώτησα στο κατάλληλο θέμα άλλα δν απάντησε κανείς...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η δεύτερη ημέρα δεν ήταν τόσο κατάλληλη για να απαντήσω στα ερωτήματά σας. Η χρήση που του έκανα ήταν ενδεικτική της πρώτης εικόνας του τηλεφώνου. Τα updates γίνανε, νομίζω 2 μου έκανε. Αγνοώ τις έννοιες expose framework και gravity BOX. Η θήκη είναι ένα άθλιο πλαστικό, με σκληρό διάφανο παράθυρο που δεν κάνει και τόσο καλό τατς. Το gps δεν μπορώ να πω πως το έχω τεστάρει καλά για να εκφράσω σωστή γνώμη. Την κάμερα επίσης δεν την έχω χρησιμοποιήσει ημέρα ώστε να δω τι γίνεται. Στην DHL έστειλα ο ίδιος την απόδειξη paypal. Συγνώμη που απάντησα ανακατεμένα. Σας ευχαριστώ για τα καλορίζικα! Θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κανείς πως συγχρονίζω επαφές FB για να έχει ο κατάλογός μου εικόνες κλπ. Έχω δώσει τα απαραίτητα δικαιώματα στην εφαρμογή αλλά δεν γίνεται κάτι. Τα ονόματα που έχω στις επαφές μου είναι τα ίδια με της λίστας των φίλων στο FB. Κανονικά θα έπρεπε να τα έχει συνδέσει. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

@chrisvschris

Αν θυμάμαι καλά, από τις ρυθμίσεις του android πας στο λογαριασμοί και συγχρονισμός και προσθέτεις το account του fubu και μετά θα σε ρωτήσει αν θέλεις να συνδέσεις τις επαφές.

Link to comment
Share on other sites

Σε μαύρο

 

 

Τα ανέβασα όλα +9 και είδα διαφορά σημαντική, ελπίζω να μην πεταχτεί κανένας Κινέζος από το μεγαφωνάκι :lol: τώρα το viper θέλει δουλειά, σε ευχαριστώ!

 

νασαι καλα με εκανες και γελασα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το SAR που δίνει το εργοστάσιο είναι 0.5 W/Kg

Πολύ καλό εάν σκεφτείς ότι το Samsung S5 έχει SAR EU 0.56 W/kg (head) 0.41 W/kg (body)

:up:

ποσο ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα αυτο?γιατι αλλο να στο λεει πχ η samsung και αλλο να στο λεει μια νεα εταιρεια και μαλιστα κινεζικη,για εμενα που θα το αποκτησω μακαρι να ισχυει αυτο ,αλλα εχω τις αμφιβολιες μου!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...