Jump to content

Kingzone K1 Turbo


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παρατηρησα ενα πολυ περιεργο πραγμα ενω δεν ειμαι root αλλα ουτε και μπηκα στην διαδικασια ακομα να το κανω τελικα ειμαι χωρις να εχω πειραξει το κινητο,εχω κατεβασει 2 εφαρμογες την cpu-z και την MobileUncle MTK Tools και οι δυο εφαρμογες μου λενε το ιδιο οτι το κινητο ειναι root τι μπορει να συμβαινει,να το κανανε οι κινεζοι χωρις να τους το πω?και αντε το κανανε οταν πρωτοανοιξα το κινητο πως πηρε ενημερωση συστηματος ενω ειναι root?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχουν πολλές εφαρμογές root checker στο play και μπορείς να το επιβεβαιώσεις , ακόμα και το titanium backup το γράφει στην πρώτη σελίδα

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα ενα πολυ περιεργο πραγμα ενω δεν ειμαι root αλλα ουτε και μπηκα στην διαδικασια ακομα να το κανω τελικα ειμαι χωρις να εχω πειραξει το κινητο,εχω κατεβασει 2 εφαρμογες την cpu-z και την MobileUncle MTK Tools και οι δυο εφαρμογες μου λενε το ιδιο οτι το κινητο ειναι root τι μπορει να συμβαινει,να το κανανε οι κινεζοι χωρις να τους το πω?και αντε το κανανε οταν πρωτοανοιξα το κινητο πως πηρε ενημερωση συστηματος ενω ειναι root?

 

Δεν έχει καμμία σχέση η ενημέρωση OTA με το root.

Ναί τα περισσότερα τα στέλνουν root γιατί τα ζητάει ο κόσμος.

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με το root.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλές εφαρμογές root checker στο play και μπορείς να το επιβεβαιώσεις , ακόμα και το titanium backup το γράφει στην πρώτη σελίδα
λοιπον εβαλα και την τιτανιουμ για να μου φυγει η περιεργεια στην πρωτη σελιδα μου λεει προσβαση ρουτ απετυχε αρα δεν ειναι η cpu -z μου λεει προσβαση ρουτ ναι και η μκτ δουλευει κανονικα ενω θα επρεπε να ανοιγει μονο σε ρουτενυ συσκευες ...περιεργα πραγματα

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έχει καμμία σχέση η ενημέρωση OTA με το root.

Ναί τα περισσότερα τα στέλνουν root γιατί τα ζητάει ο κόσμος.

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με το root.

τι εννοεις κανενα προβλημα...οι ρουτ συσκευες παιρνουν τις ota updates?
Link to comment
Share on other sites

OTA UPDATES

 

1. UPDATE 6.52 OK BUG FIXES

2. UPDATE 6.50 OK BUG FIXES

3. UPDATE 15.32 NOT DRIVER UPDATE+BUG FIXES (4.2.2)

4. UPDATE 6.10 NOT UPDATE KERNEL FILES TO 4.2.2

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λοιπον εβαλα και την τιτανιουμ για να μου φυγει η περιεργεια στην πρωτη σελιδα μου λεει προσβαση ρουτ απετυχε αρα δεν ειναι η cpu -z μου λεει προσβαση ρουτ ναι και η μκτ δουλευει κανονικα ενω θα επρεπε να ανοιγει μονο σε ρουτενυ συσκευες ...περιεργα πραγματα

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τι εννοεις κανενα προβλημα...οι ρουτ συσκευες παιρνουν τις ota updates?

 

Το συγκεκριμένο τηλέφωνο που λέμε όπως και πολλά root εφόσον δεν έχουν την root library εγκατεστημένη συμπεριφέρονται σαν μη root απλά ονομαστικά είναι root (δηλ. εν μέρη) στην πραγματικότητα.

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο τηλέφωνο που λέμε όπως και πολλά root εφόσον δεν έχουν την root library εγκατεστημένη συμπεριφέρονται σαν μη root απλά ονομαστικά είναι root (δηλ. εν μέρη) στην πραγματικότητα.

καταλαβα ντεμιρουτ δηλαδη ,και πως θα δω αν εχει μεσα και την root library?υπαρχει καμια εφαρμογη να σου το λεει πχ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καταλαβα ντεμιρουτ δηλαδη ,και πως θα δω αν εχει μεσα και την root library?υπαρχει καμια εφαρμογη να σου το λεει πχ?

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο τηλέφωνο που λέμε όπως και πολλά root εφόσον δεν έχουν την root library εγκατεστημένη συμπεριφέρονται σαν μη root απλά ονομαστικά είναι root (δηλ. εν μέρη) στην πραγματικότητα.
καταλαβα ντεμιρουτ δηλαδη ,και πως θα δω αν εχει μεσα και την root library?υπαρχει καμια εφαρμογη να σου το λεει πχ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καταλαβα ντεμιρουτ δηλαδη ,και πως θα δω αν εχει μεσα και την root library?υπαρχει καμια εφαρμογη να σου το λεει πχ?

 

ΌΠως προανέφερε ο Athanaso77 με super SU είσαι πλήρης root

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για όποιον θέλει να ξεφορτωθεί τα άχρηστα σε root περιβάλλον μπορεί με ασφάλεια να πετάξει τα εξής

 

calendar.apk

calendar.odex

cds_info.apk

cds_info.odex

chivinweather.apk

chivinweather.odex

cubescape.apk

deskclock.apk

deskclock.odex

devicetestapp.apk

devicetestapp.odex

galaxy4.apk

galaxy4.odex

geniewidget.apk

livewallpapers.apk

livewallpapers.odex

livewallpaperspicker.apk

livewallpaperspicker.odex

magicsmokewallpapers.apk

magicsmokewallpapers.odex

mtkweatherprovider.apk

mtkweatherwidget.apk

mtkworldclockwidget.apk

mtkworldclockwidget.odex

musicfx.apk

musicfx.odex

todos.apk

todos.odex

VisualizationWallpapers.apk

VisualizationWallpapers.odex

Weather3DWidget.apk

Weather3DWidget.odex

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα ντεμιρουτ δηλαδη ,και πως θα δω αν εχει μεσα και την root library?υπαρχει καμια εφαρμογη να σου το λεει πχ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καταλαβα ντεμιρουτ δηλαδη ,και πως θα δω αν εχει μεσα και την root library?υπαρχει καμια εφαρμογη να σου το λεει πχ?

 

ΌΠως προανέφερε ο Athanaso77 με super SU είσαι πλήρης root

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για όποιον θέλει να ξεφορτωθεί τα άχρηστα σε root περιβάλλον μπορεί με ασφάλεια να πετάξει τα εξής

 

calendar.apk

calendar.odex

cds_info.apk

cds_info.odex

chivinweather.apk

chivinweather.odex

cubescape.apk

deskclock.apk

deskclock.odex

devicetestapp.apk

devicetestapp.odex

galaxy4.apk

galaxy4.odex

geniewidget.apk

livewallpapers.apk

livewallpapers.odex

livewallpaperspicker.apk

livewallpaperspicker.odex

magicsmokewallpapers.apk

magicsmokewallpapers.odex

mtkweatherprovider.apk

mtkweatherwidget.apk

mtkworldclockwidget.apk

mtkworldclockwidget.odex

musicfx.apk

musicfx.odex

todos.apk

todos.odex

VisualizationWallpapers.apk

VisualizationWallpapers.odex

Weather3DWidget.apk

Weather3DWidget.odex

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τελικα εριξα μεσα 4-5 εφαρμογες Root Checker να δω αν ειναι η οχι ολες ηταν αρνητικες ,τωρα γιατι οι αλλες που ειπα πριν ελεγαν το αντιθετο η ανοιγαν κανονικα δεν ξερω,περιεργα πραγματα...ισως ειναι αυτο που λες κατα ονομα ρουτ μονο:)

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΕΙΔΗ ΟΛΟΚΛΗΡΩΝΩ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΑ ΓΙΑ ΤΡΟΠΟ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΥΤΟ Standard((Registered Air Mail) ΚΑΙ ΟΧΙ Add Customs Insurance ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ ΣΑΣ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΑΓΟΡΑ

 

Shipping Method

Standard(Registered Air Mail) 10-30 business days with tracking number (Due to the possibility of parcel loss, we strongly recommend you to choose Expedited shipping method and add the insurance for packages worth more than $80.) Notice: Sweden Post, Malaysia Post or Netherlands Post €0.00

Add Customs Insurance(Customs Insurance offers premium protection and safety for your valuable items during internationl shipping. We will refund you the tax once package has been caught by the customs or you will undertake all

ΕΠΙΣΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΓΡΑΨΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΣΧΟΛΙΟ ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΕΙΔΗ ΟΛΟΚΛΗΡΩΝΩ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΑ ΓΙΑ ΤΡΟΠΟ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΥΤΟ Standard((Registered Air Mail) ΚΑΙ ΟΧΙ Add Customs Insurance ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ ΣΑΣ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΑΓΟΡΑ

 

Shipping Method

Standard(Registered Air Mail) 10-30 business days with tracking number (Due to the possibility of parcel loss, we strongly recommend you to choose Expedited shipping method and add the insurance for packages worth more than $80.) Notice: Sweden Post, Malaysia Post or Netherlands Post €0.00

Add Customs Insurance(Customs Insurance offers premium protection and safety for your valuable items during internationl shipping. We will refund you the tax once package has been caught by the customs or you will undertake all

ΕΠΙΣΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΓΡΑΨΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΣΧΟΛΙΟ ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

διαλεξε το Standard(Registered Air Mail) η ακομα καλυτερα αφου εχει επιλογη Netherlands Post διαλεξε αυτο Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Συζητήσεις για παράνομους τρόπους αποφυγής τελωνείου απαγορεύονται. Επίσης μην συνεχίζετε εδώ την συζήτηση για τις αποστολές.
Link to comment
Share on other sites

OTA UPDATES

 

1. UPDATE 6.52 OK BUG FIXES

2. UPDATE 6.50 OK BUG FIXES

3. UPDATE 15.32 NOT DRIVER UPDATE+BUG FIXES (4.2.2)

4. UPDATE 6.10 NOT UPDATE KERNEL FILES TO 4.2.2

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Tι έιναι όλα αυτά τα update; εμένα έκανε ένα update μόλις το πρωτοάνοιξα και μετά όταν πηγαίνω στη εφαρμογή που έχει update δεν βρίσκει κάτι. Παίζει κάποιο ρόλο που έχω εγκαταστήσει NOVA LAUNCHER;

Link to comment
Share on other sites

OTA UPDATES

 

1. UPDATE 6.52 OK BUG FIXES

2. UPDATE 6.50 OK BUG FIXES

3. UPDATE 15.32 NOT DRIVER UPDATE+BUG FIXES (4.2.2)

4. UPDATE 6.10 NOT UPDATE KERNEL FILES TO 4.2.2

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Tι έιναι όλα αυτά τα update; εμένα έκανε ένα update μόλις το πρωτοάνοιξα και μετά όταν πηγαίνω στη εφαρμογή που έχει update δεν βρίσκει κάτι. Παίζει κάποιο ρόλο που έχω εγκαταστήσει NOVA LAUNCHER;

 

Όχι δεν παίζει ρόλο. Πιθανόν σου είχαν περάσει τα updates πριν το στείλουν. Εάν το τηλέφωνό σου λέει android 4.2.2 τότες έχεις πάρει το 3 και 4 update, εάν λέει 4.3.9 έχεις το 1 + 2.

Link to comment
Share on other sites

παιδια σας ευχαριστω ολους τελικα εκανα την παραγγελια μου απο εδω που μου ειπατε http://www.coolicool.com/kingzone-k1-mtk6592-17ghz-octa-core-55-inch-fhd-ips-screen-android-43-3g-smartphone-g-33282 ελπιζω ολα να πανε καλα με την παραλαβη (χρονος παραδοσης και τελωνειο) και ελπιζω να εκανα καλη επιλογη κινητου απο οτι λετε κα εσεις απο εδω μεσα

 

παμε τωρα να δουμε το μουντιαλ και με την ΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑΡΑ

Link to comment
Share on other sites

 

Όχι δεν παίζει ρόλο. Πιθανόν σου είχαν περάσει τα updates πριν το στείλουν. Εάν το τηλέφωνό σου λέει android 4.2.2 τότες έχεις πάρει το 3 και 4 update, εάν λέει 4.3.9 έχεις το 1 + 2.

 

4.3.9 λέει.

Πως μπορώ να κατεβάσω τις άλλες 2 αναβαθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πουλάω το κινητό σε πολύ καλή τιμή. Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει PM. To έχω τρεις μέρες μόνο και είναι με την θήκη ασύρματης φόρτισης σε χρώμα μαύρο (είναι το Κ1 TOURBO με 2GB). Είναι αγορασμένο από to2c. Είναι μεν πολύ ωραίο όπως ανέφεραν πολύ εδώ μέσα αλλά με τον τρόπο που το δουλεύω (πρέπει να έχω ανοιχτά συνέχεια bluetooth & 3G) δεν μου κάνει σαν αυτονομία. Αν κάποιος δεν τα πολυδουλεύει αυτά και ενδιαφέρεται ας μου στείλει PM.
One for all, all for one.
Link to comment
Share on other sites

 

4.3.9 λέει.

Πως μπορώ να κατεβάσω τις άλλες 2 αναβαθμίσεις;

 

Μην τις κατεβάσεις όπως διάβασες έχουν προβλήματα. Περίμενε την καινούργια σε λίγο καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πουλάω το κινητό σε πολύ καλή τιμή. Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει PM. To έχω τρεις μέρες μόνο και είναι με την θήκη ασύρματης φόρτισης σε χρώμα μαύρο (είναι το Κ1 TOURBO με 2GB). Είναι αγορασμένο από to2c. Είναι μεν πολύ ωραίο όπως ανέφεραν πολύ εδώ μέσα αλλά με τον τρόπο που το δουλεύω (πρέπει να έχω ανοιχτά συνέχεια bluetooth & 3G) δεν μου κάνει σαν αυτονομία. Αν κάποιος δεν τα πολυδουλεύει αυτά και ενδιαφέρεται ας μου στείλει PM.

 

 

 

Παιδιά το κινητό πουλήθηκε. Ευχαριστώ όσους ενδιαφέρθηκαν.

One for all, all for one.
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το θέμα μπαταρία είναι "φλέγον" υπάρχει replacement battery ?

Μήπως λέω μήπως και βρούμε τίποτα απο το battery upgrade :baby:

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το θέμα μπαταρία είναι "φλέγον" υπάρχει replacement battery ?

Μήπως λέω μήπως και βρούμε τίποτα απο το battery upgrade :baby:

 

Και βεβαια από aliexpres....οσες θες.....μιλαμε παντα για την αυθεντικη μπαταρια....το αργοτερο σε 3 μερες περιμενω να μου ερθει μια....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Και βεβαια από aliexpres....οσες θες.....μιλαμε παντα για την αυθεντικη μπαταρια....το αργοτερο σε 3 μερες περιμενω να μου ερθει μια....

 

Οκ ...το έχω δει (και πάλι καλά) αλλά δεν λέω για ίδιας χωρητικότητας αλλά μεγαλύτερη :cool:

Link to comment
Share on other sites

Για το μικροφωνο είναι λιγο πιο περιπλοκο το μενου του engineering mode και γιαυτο δεν το αλλαξα....

Αν γνωριζει καποιος άλλος ας βοηθηση....

 

Μετα τις αλλαγες στο engineering mode(δυστυχως δεν κρατησα και τις αρχικες τιμες οπως προτεινες φιλε tsiglas) οι συνομιλητες μου παραπονιουνται οτι δεν με ακουνε σχεδον καθολου στην ανοιχτη ακροαση.Μπορουμε να το διωρθωσουμε;απο εκει ειναι το προβλημα ή χρειαζεται καποια αλλη ρυθμιση;

Link to comment
Share on other sites

[QQUOTExUOTE=stavr79;5476929]Μετα τις αλλαγες στο engineering mode(δυστυχως δεν κρατησα και τις αρχικες τιμες οπως προτεινες φιλε tsiglas) οι συνομιλητες μου παραπονιουνται οτι δεν με ακουνε σχεδον καθολου στην ανοιχτη ακροαση.Μπορουμε να το διωρθωσουμε;απο εκει ειναι το προβλημα ή χρειαζεται καλυμμένα λη ρυθμιση;

 

Και αι εγώ έχω παρατηρήσει το ίδιο πρόβλημα.... Και εμένα μου λένε ότι με ψιλό ακούνε.... Αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι πριν κάνουμε τις άλλαγες με ακουγαν καλύτερα.... Δεν το έχω τσεκάρει... Εσύ θυμάσαι να σε άκουγαν καλά??? Το μόνο σίγουρο είναι ότι εγώ δεν άκουγα τίποτα.... Ή τιμες που προϋπήρχαν συμφωνα με τον οδηγό που εδωσα είναι στο level 6-128

.

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...