Jump to content

Xiaomi Redmi / Hongmi 1s


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα είναι ότι όταν περνάω το zip από τον υπολογιστή στην SD, στο recovery δεν βρίσκει το update.zip :(

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν μπορεί κάποιος να μου στείλει ένα invitation για το xiaomi-miui.gr γιατί είναι επείγον παιδιά : email: bilakos_10@hotmail.com

Bilako αν μπαινεις recovery κανε ολα τα wipe και reset, μετα power off. αν πατησεις power on θα πρεπει κανονικα να ξεκινησει η τελευταια rom που ειχε μεσα το κινητο.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Bilako αν μπαινεις recovery κανε ολα τα wipe και reset, μετα power off. αν πατησεις power on θα πρεπει κανονικα να ξεκινησει η τελευταια rom που ειχε μεσα το κινητο.

 

Το θέμα είναι ότι δεν ξεκινάει, μέχρι το logo για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Ένα screenshot με την διάρκεια και την χρήση της μπαταρίας, μετά την αναβάθμιση στην νέα έκδοση....

 

http://img.tapatalk.com/d/14/06/11/zynube2u.jpg

 

Στάλθηκε από το HM 1SW μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη εάν έχει επαναληφθεί η ερώτηση αλλά απο GPS πως τα πάει , είναι σημαντικό για εμένα να είναι αξιόπιστο και να κλειδώνει γρήγορα !
Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη εάν έχει επαναληφθεί η ερώτηση αλλά απο GPS πως τα πάει , είναι σημαντικό για εμένα να είναι αξιόπιστο και να κλειδώνει γρήγορα !

 

Και γρήγορο, και κλειδώνει γρήγορα .....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Ένα screenshot με την διάρκεια και την χρήση της μπαταρίας, μετά την αναβάθμιση στην νέα έκδοση....

 

http://img.tapatalk.com/d/14/06/11/zynube2u.jpg

 

Στάλθηκε από το HM 1SW μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εμένα μια από τα ίδια ;)

Φαίνεται ότι έστρωσε η διαχείριση μπαταρίας!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

επειδή είμαι έτοιμος να παραγγείλω το πρώτο μου smartphone και είμαι μεταξύ του 1S και του INew V3,

θα μπορούσατε να μου δώσετε επιγραμματικά κάποια στοιχεία για το κινητό?

1. Η κάμερα του είναι καλή?

2. Το σήμα του wifi είναι επαρκές και σε μακρινή απόσταση?

3. Το σήμα του GPS? Μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν πλοηγός?

4. Γενικά σαν ποιότητα, αντοχή στιβαρότητα είστε ικανοποιημένοι?

5. Να το παραγγείλω με root ή μπορώ να το κάνω και μόνος μου? Θα μου χρειαστεί για να περάσω νέες εκδόσεις fw?

Σας ευχαριστώ για την βοήθειά σας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο το βραδυ στις 3 που το εβγαλα απο τη φορτιση μεχρι το πρωι στις 9.30 επεσε στο 92% η μπαταρια μονο με wifi ανοιχτο. και τωρα το σκαλιζω καμια ωριτσα και μου εφαγε για πλακα αλλο 30% επεσε στο 62%. Ειναι λογικο αυτο? Τα εχω ολα κλειστα εχω βαλει greenify και παλι τιποτα:(...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο το βραδυ στις 3 που το εβγαλα απο τη φορτιση μεχρι το πρωι στις 9.30 επεσε στο 92% η μπαταρια μονο με wifi ανοιχτο. και τωρα το σκαλιζω καμια ωριτσα και μου εφαγε για πλακα αλλο 30% επεσε στο 62%. Ειναι λογικο αυτο? Τα εχω ολα κλειστα εχω βαλει greenify και παλι τιποτα:(...

 

Ποια ΡΟΜ έχει? Έχουμε πει πολλές φορές ότι έχει ένα θεματάκι με την μπαταρία που διαρκεί 1 μέρα ΜΑΧ.....:wacko:

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

επειδή είμαι έτοιμος να παραγγείλω το πρώτο μου smartphone και είμαι μεταξύ του 1S και του INew V3,

θα μπορούσατε να μου δώσετε επιγραμματικά κάποια στοιχεία για το κινητό?

1. Η κάμερα του είναι καλή?

2. Το σήμα του wifi είναι επαρκές και σε μακρινή απόσταση?

3. Το σήμα του GPS? Μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν πλοηγός?

4. Γενικά σαν ποιότητα, αντοχή στιβαρότητα είστε ικανοποιημένοι?

5. Να το παραγγείλω με root ή μπορώ να το κάνω και μόνος μου? Θα μου χρειαστεί για να περάσω νέες εκδόσεις fw?

Σας ευχαριστώ για την βοήθειά σας.

 

Ήμουν στο ίδιο δίλημμα. Νομίζω ότι μπορείς να καταλάβεις που κατέληξα. Και μάλλον αν εξαιρέσεις την εμφάνιση σε όλα τα άλλα (πρέπει να) υπερέχει. Δες πιο πάνω ή στο topic των φωτογραφιών μερικά δείγματα, χωρίς να έχω προσέξει κάτι ιδιαίτερο κατά τη λήψη τους..

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Ποια ΡΟΜ έχει? Έχουμε πει πολλές φορές ότι έχει ένα θεματάκι με την μπαταρία που διαρκεί 1 μέρα ΜΑΧ.....:wacko:

 

1 μερα? μεσα σε 10 λεπτα χωρις να κανω τιποτα εχασε αλλα 5%... Σε 2 ωρες οπως βλεπω θα θελω να το φορτισω:mad:

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και εγω 3.10 και βλεπουμε.

Τα δυο σημαντικοτερα προβληματα που θα λυθούν γιατι μην ξεχνατε το κινητο κυκλοφορει 1,5 μηνα και δεν εχουν μπει με τα μπουνια οι developers ειναι

1)μπαταρια

2)resources λειτουργικού.

Αυτα τα δυο πανε παρεα. Αν η καταναλωση του λειτουργικου MIUI που υποτίθεται ειναι λιγοτερο ενεργοβορο πεσει στα 500mb για να δουμε προκοπη.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και εγω 3.10 και βλεπουμε.

Τα δυο σημαντικοτερα προβληματα που θα λυθούν γιατι μην ξεχνατε το κινητο κυκλοφορει 1,5 μηνα και δεν εχουν μπει με τα μπουνια οι developers ειναι

1)μπαταρια

2)resources λειτουργικού.

Αυτα τα δυο πανε παρεα. Αν η καταναλωση του λειτουργικου MIUI που υποτίθεται ειναι λιγοτερο ενεργοβορο πεσει στα 500mb για να δουμε προκοπη.

 

+1 κι από μένα...

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ στο 2 οφείλεται και το χάλια multitasking της συσκευής. 1Gb RAM θεωρητικά θα έπρεπε να είναι υπεραρκετό για να λειτουργεί άνετα η συσκεύη. Στα προηγούμενα μου android (stock AOSP όχι MIUI) δεν είχα ποτέ πρόβλημα, iδίως αν έβαζες το RAM manager.

Τώρα αν έχεις ανοικτό κάποιο παιχνίδι και δεχτείς κλήση ή αναγκαστείς να κλεισεις την οθόνη, όταν ξαναπεράσεις στην εφαρμογή ξεκινάει από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

.....Τώρα αν έχεις ανοικτό κάποιο παιχνίδι και δεχτείς κλήση ή αναγκαστείς να κλεισεις την οθόνη, όταν ξαναπεράσεις στην εφαρμογή ξεκινάει από την αρχή.

 

Αυτό ακριβώς ήθελα να αναφέρω τώρα, είναι σημαντικό μειονέκτημα αυτό......θα το αναφέρω στους υπευθύνους του Miui.gr.....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και εγω 3.10 και βλεπουμε.

Τα δυο σημαντικοτερα προβληματα που θα λυθούν γιατι μην ξεχνατε το κινητο κυκλοφορει 1,5 μηνα και δεν εχουν μπει με τα μπουνια οι developers ειναι

1)μπαταρια

2)resources λειτουργικού.

Αυτα τα δυο πανε παρεα. Αν η καταναλωση του λειτουργικου MIUI που υποτίθεται ειναι λιγοτερο ενεργοβορο πεσει στα 500mb για να δουμε προκοπη.

 

+ χαμηλο κουδουνισμα

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν στο ίδιο δίλημμα. Νομίζω ότι μπορείς να καταλάβεις που κατέληξα. Και μάλλον αν εξαιρέσεις την εμφάνιση σε όλα τα άλλα (πρέπει να) υπερέχει. Δες πιο πάνω ή στο topic των φωτογραφιών μερικά δείγματα, χωρίς να έχω προσέξει κάτι ιδιαίτερο κατά τη λήψη τους..

 

Και οι εντυπώσεις σου ποιές είναι? Ευχαριστημένος? Για αυτά που ρωτάω μπορείς να μου δώσεις κάποιες πληροφορίες?

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η rom είναι η multilang ή η αγγλοκινέζικη παιδιά;

 

http://en.miui.com/download-226.html

 

...όπως παρατίθεται και στην πρώτη σελίδα, πρόκειται για την Stable English-Chinese.

Link to comment
Share on other sites

Και οι εντυπώσεις σου ποιές είναι? Ευχαριστημένος? Για αυτά που ρωτάω μπορείς να μου δώσεις κάποιες πληροφορίες?

 

Για να μην κουράζουμε το topic σου έχω στείλει pm

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Αημερα ειδα πως στο φμπ δεν κανει λαικ

(Κανει και μετα το ξεκανει)

 

Προσπθησα να αποκαθηλωσω την εφαρμογη και δεν......

 

Τι παιζει αραγες;;

 

Καμμια ιδεα;

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

θελω να παραγγειλω ενα screen protector με γυαλι της nillkin . το θεμα μου ειναι οτι δεν μπορω να το παραγγειλω με απλο ταχυδρομειο γιατι χανονται τα δεματα και θελω να ειναι απλο ταχυδρομειο με tracking ωστε να μου αφηνουν ειδοποιηση και να πηγαινω στο ταχυδρομειο να το παιρνω και οχι να το πετανε κατω στην πορτα και να μου τα κλεβουν. εχετε να μου προτεινετε κατι? κοιταξα εδω http://www.aliexpress.com/wholesale?SearchText=nillkin+hongmi+tempered+glass&catId=&initiative_id=SB_20140610072743 αλλα δε βρηκα κατι...

 

Αυτό το παρατήρησα και εγώ σε μια συσκευή....Το έχει δει καποιος άλλος.Κάποια λύση?

Επίσης όταν φορτίζει ,μπερδευει το touch και αρκετες φορες πατάει ότι θέλει . Εδώ κάτι?

Του κατεβασα εναν player και ειναι οκ τωρα

Link to comment
Share on other sites

Αημερα ειδα πως στο φμπ δεν κανει λαικ

(Κανει και μετα το ξεκανει)

 

Προσπθησα να αποκαθηλωσω την εφαρμογη και δεν......

 

Τι παιζει αραγες;;

 

Καμμια ιδεα;

 

Μια χαρά παίζει.....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια παράκληση.

Βάλτε στο αρχικό post προειδοποίηση σχετικά με την εγκατάσταση του Xposed Framework.

 

Μετά από την εγκατάστασή του το κινητό γίνεται soft bricked και δεν bootάρει και ο μόνος τρόπος για να το στρώσεις είναι να flashάρεις μέσω fastboot τα flashboot files για την τελευταία stable έκδοση.

 

Προσοχή μην την πατήσετε σαν κι εμένα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω (από την έλλειψη απαντήσεων) ότι τελικά το 1s δεν μπαίνει σε service mode για να τροποποιήσουμε τις default ρυθμίσεις για τους ήχους?
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...