Jump to content

Tengda S5


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και λίγο off-topic, αποστολή μέσω Ολλανδίας είναι γρήγορη αλλά όντως δύσκολο να κάνεις Tracking. Υπομονή :)

Ψήνεται φίλος για παραγγελία, είναι όντως 1-1: θήκες, μπαταρία κλπ ταιριάζουν; ποιότητα κεραιών (wifi, 3g,gps) ηχείου;

Όσοι το έλαβαν - καλορίζικο - γράψτε σχόλια να έχουμε εικόνα :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 106
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια ετσι ειναι οπως στη φωτο??δεν εχει το κεντρικο κουμπι κατω οπως το S5??

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

ok....τωρα το ειδα...εγω ψηνομαι να τ παρω...αξιζει νομιζω...εχει και δωρο θηκες???

-

Αν και λίγο off-topic, αποστολή μέσω Ολλανδίας είναι γρήγορη αλλά όντως δύσκολο να κάνεις Tracking. Υπομονή :)

Ψήνεται φίλος για παραγγελία, είναι όντως 1-1: θήκες, μπαταρία κλπ ταιριάζουν; ποιότητα κεραιών (wifi, 3g,gps) ηχείου;

Όσοι το έλαβαν - καλορίζικο - γράψτε σχόλια να έχουμε εικόνα :)

 

αποτι ειπαν οσοι το πηραν δειτε στην προηγουμενη σελιδα.. οχι δεν ταιριαζουν οι θηκες ακριβος γιατι η θυρα τον ακουστικων ειναι στα αριστερα ενω στο S5 ειναι στα δεξια.

Link to comment
Share on other sites

Γράφω χωριστά γιατί είναι θεμα:

Αποστολή, μόλις διάβασα μόνο με DHL! Δεδομένων των φόρων που σίγουρα θα πληρώσει κανείς είναι πρόβλημα. Άλλος αξιόπιστος πωλητής;

 

Διάβασα τα παλιότερα σχόλια, είμαι σε κινητό και.. στραβωμάρα..

Edited by Costas_v
Link to comment
Share on other sites

Γράφω χωριστά γιατί είναι θεμα:

Αποστολή, μόλις διάβασα μόνο με DHL! Δεδομένων των φόρων που σίγουρα θα πληρώσει κανείς είναι πρόβλημα.

 

τι εννοεις?

εγω απο 1buy το πηρα και μου ελεγαν μονο με netherlands η με dhl ems και τους ειπα ειτε θα το στειλετε με singapore post η ακυρωστε το και εννοειτε το στειλανε με singapore post αμεσως..

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις?

εγω απο 1buy το πηρα και μου ελεγαν μονο με netherlands η με dhl ems και τους ειπα ειτε θα το στειλετε με singapore post η ακυρωστε το και εννοειτε το στειλανε με singapore post αμεσως..

Μπαίνοντας δοκιμαστικά, έφτασα στο cart και με κόκκινα γράμματα διαβαζω: συγνώμη αλλά μόνο DHL.!

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνοντας δοκιμαστικά, έφτασα στο cart και με κόκκινα γράμματα διαβαζω: συγνώμη αλλά μόνο DHL.!

:wacko: μπα?

γιατι ετσι τι εχουν να κερδισουν? η απο τα παραπανω λεφτα που σου ζητανε βαζουν και κατι στν τσεπι τους?

edit:

εβαλα μερικα λινκς απο καποια αλλα γνωστα σιτε..

http://vifocal.com/mobile-phones/android-phones/octa-core-phone/tengda-s5-smartphone-5-1-inch-fhd-mtk6592-2gb-16gb-android-4-2-os.html

http://www.fastcardtech.com/Tengda-S5-Android-Phone-Black.html

http://www.aliexpress.com/item/Octa-core-MTK6592-Tengda-S5-Smartphone-5-1-Inch-FHD-2GB-16GB-Android-4-2-Gesture/1854429599.html

Edited by akatamakata
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Επειδη ενδιαφέρομαι να προχωρήσω κι εγω στην αγορά της συσκευής να ρωτήσω μερικά πραγματα τα παιδια που το έχουν ηδη πάρει.Προσωπικα δε με ενδιαφέρει κατα πόσο μοιάζει σαν κλωνος του s5 η να ταιριάζουν οι θήκες κτλ...με ενδιαφέρει το value for money που βλεπω στη συσκευή,οκταπυρηνο,με full HD οθονη και 2 gb μνήμης.Το γεγονός οτι εχει μπαταρία 3800 με εκανε να πιστεύω πως θα εχει διάρκεια μεγαλύτερης των 2 ημερών που αναφέρει ο φίλος μας.Αυτη η εκτίμηση έρχεται και απο άλλους που πήραν το κινητο?Και γενικα τα καλα του τηλεφώνου τα ψιλοβλεπουμε,αν υπαρχει κάποιο αλλο παράπονο σε κατι απο τη συσκευή θα ήθελα να μάθω.
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω... Εγω προσωπικα, θεωρω οτι αν και φτηνο, ειναι μια πολυ καλη επιλογη. Σχεδον μια βδομαδα στα χερια μου, δεν εχει κολλησει καθολου. Και τα παιχνιδακια μου παιζω, και διαδικτυο μπαινω, σε ολα μια χαρα και γρηγορο... Δεν το εχω φτασει στα ορια για να δωσω μια πολυ αντικειμενικη αποψη, αλλα σιγουρα δε θα εχεις προβλημα με την καθημερινη χρηση, ακομα και με πιο βαριες εφαρμογες... Ποιοτικα, και τα πλαστικα, και τα μεταλλικα μερη του ειναι πολυ ωραια σε αισθηση, κι η οθονη καθαρη και με μεγαλη ευκρηνια... Δεν εχω κανενα παραπονο σε γενικες γραμμες σαν συσκευη, εκτος απο το προβλημα που ανεφερα στην προηγουμενη αναρτηση μου...
taz2001gr
Link to comment
Share on other sites

και εγω 4 μερες το εχω.γενικα πολυ ευχαριστημενος χωρις να εχω κανενα προβλημα.σε εμενα δουλευουν και οι 2 καρτες ταυτοχρονα,βεβαια η μια ειναι μονο για ιντερνετ και την αλλη την εχω σε απλο gsm.οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω ουτε κολληματα και μια χαρα στα λιγο πιο απαιτητικα παιχνιδια.

η μπαταρια μου ομως ειναι 2800 και οχι 3800.στο βιντεο ξερω οτι δειχνει 3800 αλλα καλυτερα να ρωτησεις τον πωλητη.

αλλα και παλι σε βγαζει 2 μερες με κανονικη χρηση και ολα ανοιχτα.τωρα αν παιζεις 3d παιχνιδια σχεδον κανενα κινητο δεν βγαζει την πρωτη μερα.

παντως σε γενικες γραμες πολυ καλο τηλεφωνο

Edited by helloween83
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Επειδη ενδιαφέρομαι να προχωρήσω κι εγω στην αγορά της συσκευής να ρωτήσω μερικά πραγματα τα παιδια που το έχουν ηδη πάρει.Προσωπικα δε με ενδιαφέρει κατα πόσο μοιάζει σαν κλωνος του s5 η να ταιριάζουν οι θήκες κτλ...με ενδιαφέρει το value for money που βλεπω στη συσκευή,οκταπυρηνο,με full HD οθονη και 2 gb μνήμης.Το γεγονός οτι εχει μπαταρία 3800 με εκανε να πιστεύω πως θα εχει διάρκεια μεγαλύτερης των 2 ημερών που αναφέρει ο φίλος μας.Αυτη η εκτίμηση έρχεται και απο άλλους που πήραν το κινητο?Και γενικα τα καλα του τηλεφώνου τα ψιλοβλεπουμε,αν υπαρχει κάποιο αλλο παράπονο σε κατι απο τη συσκευή θα ήθελα να μάθω.

 

Σε μερικά το έχουν με 3800 και σε αλλά site με 2800..πρόσεξε το και ρώτησε τους να στο επιβεβαιώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα, απο Pandawill ηρθε με μπαταρια 3800, δερματινη θηκη flip, και την προστατευτικη ζελατινα στην οθονη...
taz2001gr
Link to comment
Share on other sites

Εμενα, απο Pandawill ηρθε με μπαταρια 3800, δερματινη θηκη flip, και την προστατευτικη ζελατινα στην οθονη...

 

το pandawill δεν το πουλαει πλεον..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις γρήγορες απαντήσεις σας καταρχήν,τωρα απλα ψαχνω να δω απο που ειναι καλυτερα να το πάρω κι εγω και που θα βρω την μεγαλύτερη μπαταρία αν ειναι δυνατόν,εφόσον το pandawill σταμάτησε να το πουλάει (γιατι άραγε?)
Link to comment
Share on other sites

Απ' οτι εχω καταλαβει, το Pandawill, οταν ξεμεινει απο αποθεμα, δεν ξαναφερνει. Ειχα βρει μια αλλη συσκευη καποια αλλη στιγμη που με ενδιεφερε, και τους ειχε τελειωσει, και μετα δεν το ξαναφεραν... Γενικα, τα περισσοτερα Κινεζικα site εχουν πανω κατω την ιδια τιμη ( παιζει για λιγα €), και αν τους ζητησεις συγκεκριμενες λεπτομερειες αποστολης (δηλωση ως δωρο, εταιρια αποστολης, περιεχομενο κτλ...) δε φερνουν ευκολα αντιρρηση.
taz2001gr
Link to comment
Share on other sites

Απλα το pandawill η το minideal τα εμπιστεύομαι πιο πολυ,εχω και καλή εμπειρία απο προηγούμενες αγορές και δε ξερω ποιο αλλο site να εμπιστευτω τωρα.κανενα απο τα δυο δε το πουλάει τωρα και βλεπω το 1buy πιέζει για Dhl που δε το θελω,επισης δε βλεπω την 3800 μπαταρία εκει.
Link to comment
Share on other sites

Τωρα, σ' αυτο, δεν εχω να προτεινω κατι... Μονο το να κοιταξεις και στα site που προτεινουν και πιο πανω, αν βρεις καποιο πακετο της συσκευης που να σε καλυπτει...
taz2001gr
Link to comment
Share on other sites

Απλα το pandawill η το minideal τα εμπιστεύομαι πιο πολυ,εχω και καλή εμπειρία απο προηγούμενες αγορές και δε ξερω ποιο αλλο site να εμπιστευτω τωρα.κανενα απο τα δυο δε το πουλάει τωρα και βλεπω το 1buy πιέζει για Dhl που δε το θελω,επισης δε βλεπω την 3800 μπαταρία εκει.

Στο 1buy το έχει με την 3800 μπαταρία εκεί το πήρα εγώ πριν 9 μέρες ε και περιμένω τώρα να έρθει! Δοκίμασε αν είναι να τους πεις να το πάρεις με άλλο εκτός του dhl..γενικά γνωστό είναι το 1buy

Link to comment
Share on other sites

Στο 1buy το έχει με την 3800 μπαταρία εκεί το πήρα εγώ πριν 9 μέρες ε και περιμένω τώρα να έρθει! Δοκίμασε αν είναι να τους πεις να το πάρεις με άλλο εκτός του dhl..γενικά γνωστό είναι το 1buy

 

Οταν το παρηγγειλες πριν 9 μερες επέλεξες Dhl η σου είχε κι αλλες επιλογές?

Link to comment
Share on other sites

Οταν το παρηγγειλες πριν 9 μερες επέλεξες Dhl η σου είχε κι αλλες επιλογές?

 

δεν θυμαμαι να σου πω ακριβος.. αλλα μου στειλανε εμαιλ και μου ειπανε οτι θαρθει με netherland post η αν θελω να πληρωσω κατι παραπανω για dhl για να μην περιμενω κιολας.. και τους ειπα εφοσον γραφεται αυτο στο σιτε σας επειδη το γραφουν κατω κατω

 

"Free & Fast Worldwide Shipping

1Buy.com ships shipments to more than 200 countries with thousands of orders dispatched securely on an almost daily basis. Our partners include DHL, EMS, FEDEX, SINGAPORE POST, CHINA POST, HK POST and so on. Especially, we offer free shipping and a number of other shipping options for every budget."

 

θελω με singapore post τους ειπα, παρολο που με επριξαν γιατι οχι με netherland ειναι καλο και και τους ειπα η με singapore η στειλτε μου τα λεφτα πισω. Τελικα μου ειπε οκ και το στειλανε αμεσως με singapore post :P

Link to comment
Share on other sites

Φαινεται να λένε πως απο 27 μαιου και μετα χρησιμοποιούν μονο Dhl όπως προειπε κι ένας αλλος φίλος νωρίτερα,και θα θέλαμε να αποφύγω Dhl.Αλλα βλεπω επισης οτι σε αλλα sites δεν υπαρχει στοκ πια η δε το πουλάνε πια για κάποιο λόγο εκτος απο κανα δυο που το έχουν μονο με 2800 μπαταρία...άτιμη Κινα τι μας κανεις...:p
Link to comment
Share on other sites

Φαινεται να λένε πως απο 27 μαιου και μετα χρησιμοποιούν μονο Dhl όπως προειπε κι ένας αλλος φίλος νωρίτερα,και θα θέλαμε να αποφύγω Dhl.Αλλα βλεπω επισης οτι σε αλλα sites δεν υπαρχει στοκ πια η δε το πουλάνε πια για κάποιο λόγο εκτος απο κανα δυο που το έχουν μονο με 2800 μπαταρία...άτιμη Κινα τι μας κανεις...:p

 

ουτε καν να σκεφτεσαι για dhl,θα το πληρωσεις χρυσο,στειλε τους μεηλ και ζητησε αλλη ταχυδρομικη

Link to comment
Share on other sites

Αυτο προσπαθώ να κανω αλλα μέσω του "contact us" στη σελίδα τους δε περνάει το Mail για κάποιο λόγο.....προσπαθώ ξανά ομως γιατι διάβασα εδω μεσα τι τράβηξαν πολλα παιδια με Dhl και δεν εχω όρεξη για περιπέτειες.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...