Jump to content

Αξεσουάρ για το ΗΤC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ηθελα και εγω με την σειρα μου να ρωτησω αν και τι θηκες χρησιμοποιειτε;Εχετε να προτινεται καμια;Η Dot view λεει τιποτα;

Spigen slim armor case ΚΑΙ nillkin tempered glass screen protector... Full protected για παν ενδεχόμενο...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 463
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προφανώς το ενεργοποίησες χωρίς να έχεις βάλει την sim.

Πριν το στήσεις ολοκληρωτικά, βάλε την καρτα sim και καντου επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων. Θα χάσεις ότι έχεις βάλει στο τηλέφωνο, γι αυτό πσρε backup ότι δεν θέλεις να χάσεις.

 

Η επαναφορά γίνεται από τις ρυθμίσεις/ Δημιουργία αντίγραφου/ Επαναφορά τηλεφώνου.

 

Οχι το ενεργοποιησα με την καρτα. Αν και μπερδευτηκα και το εγραψα εδω πρωτα, μου απαντησε καποιος οτι ειναι branded vodafone κι οντως ειναι. Αλλα δεν ειναι περιεργο να μην την εχει ? Και τωρα τι κανω ? Το παω στη vodafone την δικη μας ή να ζητησω επιστροφη χρηματων ?

Link to comment
Share on other sites

Spigen slim armor case ΚΑΙ nillkin tempered glass screen protector... Full protected για παν ενδεχόμενο...

 

Πιστευω η καλυτερη προστασια,αλλα χαλαει και ολη την ομορφια του κινητου!

 

Εμένα μ αρεσει πολύ αλλα βέβαια την εχω μονο μια μέρα!Ειναι πολύ καλής ποιότητας και μπορεις να μιλάς στο τηλ οταν ειναι κλειστεί η θήκη!Απαντας δηλαδή με ενα σύρσιμο στη θήκη!Διπλωνει ωραια οταν την ανοίγεις για να χρησιμοποιήσεις το κινητο και κλείνει σχεδόν αυτόματα !Επισης λόγω πολύ καλής ποιότητας δεν τσακιζει στη μέση της απο το άνοιξε κλεισε!

 

Ειδα ενα βιντεο στο youtube που οταν την διπλωνε δεν βολευε απο οτι ελεγε και φαινοταν τουλαχιστον να κρατησεις με ενα χερι το κινητο...

 

Και η Bugatti πολύ καλή αλλα ρε συ θα ήθελα να μπορώ να τραβάω την συσκευή με ενα στυλ κορδονακι οπως έχουν πολλές universal και να μην πιάνω τη συσκευή με φόβο πολλές φορές να μου γλιστρήσει!Καταλαβες τι εννοώ ε;Ξέρεις να τραβάς το κορδόνι και να βγαίνει έξω η συσκευή!

 

Και εγω τετοια ψανχω....ειχα μια για το μ7,αλλα δεν εμπαινε ολο το κινητο μεσα,με αποτελεσμα να κανω κατι μικροσημαδακια στις γωνιες.Και προτιμω pouch για να εχω την αισθηση του κινητου και οχι της θηκης,αλλα να μην αφηνει τιποτα εκτεθειμενο.

Edited by flampouras
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω η καλυτερη προστασια,αλλα χαλαει και ολη την ομορφια του κινητου!

 

 

 

Ειδα ενα βιντεο στο youtube που οταν την διπλωνε δεν βολευε απο οτι ελεγε και φαινοταν τουλαχιστον να κρατησεις με ενα χερι το κινητο...

 

 

 

Και εγω τετοια ψανχω....ειχα μια για το μ7,αλλα δεν εμπαινε ολο το κινητο μεσα,με αποτελεσμα να κανω κατι μικροσημαδακια στις γωνιες.Και προτιμω pouch για να εχω την αισθηση του κινητου και οχι της θηκης,αλλα να μην αφηνει τιποτα εκτεθειμενο.

Κοιτά εγω απαντάω οταν με καλεί κάποιος με κλειστή θήκη οποτε δεν εχω καποιο θέμα!Αν την ανοίξεις για να δουλέψεις το κιν όντως δυσκολεύει λίγο αλλα να πω την αλήθεια δεν με προβληματίζει πολύ!Πιο πολύ μου την δίνει που αν ασχολούμε πολύ με το κινητο ιδρώνει το χέρι μου λόγω του υλικού της!Παντως τον χειμώνα θα το εχω με την Bugatti λόγω του οτι τωρα το καλοκαίρι ιδρώνω εύκολα και δεν θέλω αν το εχω γυμνό να του βρομίζω την πλάτη!!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ είμαι ικανοποιημενος με τη θήκη που είχε μέσα η συσκευασία;;;

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ είμαι ικανοποιημενος με τη θήκη που είχε μέσα η συσκευασία;;;

Και εγώ έμεινα αλλά επειδή την βαγζω συχνά για να καθαρίζω το τηλέφωνο κλπ χαλάρωσε αρκετά με αποτέλεσμα να μπαίνει σκόνη μέσα. Μπήκε ξανά στο κουτι

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εγω spiegen slim armor για να χω το κεφαλακι μου ησυχο μιας και το δουλευω πολυ στην εργασια μου (πανω σε βαπορια) οποτε θελω να μαι οσο πιο σιγουρος γινεται...

Το ιδανικο θα ηταν να μην βαζαμε καν θηκη και να απολαμβαναμε την πανεμορφη συσκευη μας αλλα...

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

παιδια ψαχνω μια flip cover στυλ s5 η g2.Τη dot view την έιχα αλλα λογω παχιας ζελατινης τζαμακι δηλαδη δε κλεινει καλα.εχετε καμια υποψην σας.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίδες το δουλεύω γυμνό. Έχω την dot view αλλά την χρησιμοποιώ σαν pouch.

Δηλαδή στην μεταφορά, να απαντήσω σε μια κλήση ενώ είμαι στον δρόμο, όταν πάω κάπου και βγάζω φωτογραφίες κλπ.

 

Δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο γι αυτή την δουλειά, βγαίνει και μπαίνει πανεύκολα συν ότι οι ενισχυμένες γωνίες και το καπάκι που κλείνει ακόμα και να σου φύγει από τα χέρια προσφέρουν ικανοποιητική προστασία.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίδες το δουλεύω γυμνό. Έχω την dot view αλλά την χρησιμοποιώ σαν pouch.

Δηλαδή στην μεταφορά, να απαντήσω σε μια κλήση ενώ είμαι στον δρόμο, όταν πάω κάπου και βγάζω φωτογραφίες κλπ.

 

Δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο γι αυτή την δουλειά, βγαίνει και μπαίνει πανεύκολα συν ότι οι ενισχυμένες γωνίες και το καπάκι που κλείνει ακόμα και να σου φύγει από τα χέρια προσφέρουν ικανοποιητική προστασία.

 

Οταν την βγαζεις και την βαζεις συνεχεια δεν ειναι επικινδυνη να σου κανει σημαδια;

Link to comment
Share on other sites

Οταν την βγαζεις και την βαζεις συνεχεια δεν ειναι επικινδυνη να σου κανει σημαδια;

Δεν είναι και τόσο μαλακό το μέταλλο.

Μην το φοβάστε τόσο πολύ.

Και προ πάντως μην κάθεστε κάτω από την λάμπα να ψάχνετε σημαδάκια.

 

Το πέσιμο είναι αυτό που με φοβίζει. Θέλει προσοχή στο πως το πιάνεις. Δεν πρέπει να φοβάσαι να ακουμπήσεις την οθόνη.

Το γυαλί έχει το καλύτερο grip.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει καποιο screen protector για 5ην πίσω πλευρά του κινητού?

Σκέφτομαι γυαλί μπροστά και πίσω καμιά ζελατίνα γιατί μου αρέσει να έχω το κινητο χωρίς θήκη όταν είμαι σπίτι και απλά να βάζω τη θήκη όταν βγαίνω έξω η στο τρέξιμο..... Φοβάμαι ότι είναι πολύ ευαίσθητο στις γρατσιυνιες το αλουμίνιο

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει καποιο screen protector για 5ην πίσω πλευρά του κινητού?

Σκέφτομαι γυαλί μπροστά και πίσω καμιά ζελατίνα γιατί μου αρέσει να έχω το κινητο χωρίς θήκη όταν είμαι σπίτι και απλά να βάζω τη θήκη όταν βγαίνω έξω η στο τρέξιμο..... Φοβάμαι ότι είναι πολύ ευαίσθητο στις γρατσιυνιες το αλουμίνιο

Αυτό θα ήταν το ιδανικό αλλά δυστυχώς κάτι πανάκριβα σετ της zagg μόνο και η τοποθέτηση τους είναι πραγματικά δύσκολη, τουλάχιστον για μένα. Έχω πετάξει δυο φορές τα λεφτά μου. Αν όμως τα καταφέρεις πρέπει να είναι το ιδανικό.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το χρησιμοποιώ ακριβώς έτσι. Χωρίς θήκη σε σπίτι γραφείο καφέ όπου το έχω στην τσέπη. Θήκη βάζω μόνο όταν πρόκειται να το χρησιμοποιήσω κάπου έξω, όπως περπάτημα, βόλτα, εκδρομές.

 

Προσέχω που το ακουμπάω και πως το κρατάω.

Το πάνω πάντα με τον αντίχειρα στην οθόνη για καλύτερο grip.

 

Δεν αγόρασα μεταλλική συσκευή για να την βάζω σε πλαστικές θήκες.

 

Δυστυχώς δεν έχουμε το αμερικανικό σύστημα που με 75$ το μήνα συμβόλαιο το παίρνεις 199$.

Εκεί λίγοι τα βάζουν σε θήκες.

Το κρατάνε 2 χρόνια και μετά το πετάνε. Αν γίνει στραβή και σπάσει η οθόνη δίνουν άλλα 150.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει καποιο screen protector για 5ην πίσω πλευρά του κινητού?

Σκέφτομαι γυαλί μπροστά και πίσω καμιά ζελατίνα γιατί μου αρέσει να έχω το κινητο χωρίς θήκη όταν είμαι σπίτι και απλά να βάζω τη θήκη όταν βγαίνω έξω η στο τρέξιμο..... Φοβάμαι ότι είναι πολύ ευαίσθητο στις γρατσιυνιες το αλουμίνιο

Γεια σου φίλε. Πήρα την ιδέα πριν καιρό από το xda πολύ καλά φαίνονται και όμορφα με το τηλέφωνο και φθηνά.

Βέβαια έμεινα εκεί γιατί επέλεξα την baseus

 

Εδώ είναι το τοπικ στο xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2859105

 

Και εδώ η σελίδα τους. http://www.bestskinsever.com/htc-one-2-2014-m8-skins-screen-protectors-cases-covers-shields-films

 

Άλλη μια εταιρία καλή είναι η slickwraps

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε η παραγγελεια απο slickwarps. Ειχα παρει το naked με τα διαφανη προστατευτικα+lens covers.

 

Ανοιγω λοιπον και με πρωτη ματια βλεπω περιεργο το screen protector. Μπαινω στη σελιδα τους να δω πως ειναι και θυμομουν καλα..Το διαφημιζουν σαν full front face ενω αυτο που ειχε εμενα ηταν μονο το μερος της οθονης, χωρις προστασια και για τα ηχεια δηλαδη.

Για καλη μου τυχη εχει στη σελιδα live support chat και ρωταω τι εχει γινει. Μου απαντησαν οτι εχουν σταματησει τη διαθεσιμοτητα για το full face και εχουν μονο αυτο για την οθονη! Τους λεω τα αμαζευτα και μου απαντησαν με ενα sorry..:!::angry:

 

Παμε παρακατω..Το μπροστινο λοιπον το εβαλα χωρις καποιο προβλημα μαζι με το υγρο που ειχε μεσα για να μην αφησει φουσκαλες και ολα καλα! Δεν φαινεται καθολου!

 

Εν συνεχεια βαζω τα δυο προστατευτικα για τις πισω καμερες, με μεγαλη ευκολια χωρις κανενα προβλημα. Ολα καλα και εδω.

 

Σειρα ειχε το πισω μερος το οποιο θυμιζει απιστευτα τις ζελατινες που ντυνουμε τα βιβλια. Ειναι λιγο πιο χοντρο αλλα εξισου ευαισθητο και με το που το πιανεις να το βγαλεις μενουν δακτυλιες πανω στην "κολλα" του. 2-3 Προσπαθιες μετα, το αποτελεσμα ηταν απαισιο. Η ευθυγραμμιση των φακων, του φλας και του ηχειου ηταν αψογη οταν το ταιριαζα αλλα περιμετρικο δεν ηταν τελεια κομμενο με αποτελεσμα στα ματια μου να μη φαινεται ωραιο. Λιγο σκονη απο εδω, λιγο αερας απο εκει, την ξηλωσα μεσα σε δευτερολεπτα.

 

Στα χρωματιστα slickwarps δε νομιζω να υπηρθε καποιο θεμα γιατι και λιγο σκονη να μπει (που θα μπει κατα της εφαρμογη-παραειναι ευαισθητο) δε θα φαινεται. Αλλα στο διαφανο χανει πολυ το μεταλικο του M8!

 

Αυτα..Με 23 USD θα επαιρνα μια θηκη παντως..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

John κρίμα σε ευχαριστώ πολύ γιατί το σκεφτόμουν κάποτε. Βέβαια υπάρχει και άλλη εταιρία που είναι ματ υφή και δεν θα χάνει τόσο. Κάπου είχα ποστάρει πιο πίσω
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Με τη βοήθεια;φίλου από και μέλος του φόρουμ στην παραγγελία μετά από 20 ημέρες ήρθαν η baseus και το γυαλί της nillkin από aliexpress.

Η θήκη έχει και κωδικό για να δεις αν είναι αυθεντικό από ότι κατάλαβα.

Για το γυαλί τα λόγια είναι περιττά. Άψογο. Η θήκη απίστευτα μικρή και έχει ένα ελαφρύ texture πίσω ώστε να μην κολλάει το χέρι μιας και είναι ελάχιστα γυαλιστερή.

 

Προτείνω άφοβα.

 

Edit το μόνο κακό με την baseus είναι ότι κάνει δύσκολο το πάτημα στα κουμπιά. Τίποτα άλλο. Σαν να μην φοράει. Όγκος 0

Edited by tpal
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή όσοι έχουν dot view.

Πριν λίγο ειχα βγάλει βόλτα τον σκύλο και όπως το κρατούσα με τράβηξε ο σκύλος και έφυγε η συσκευή απο τα χέρια μου.

Μόλις έσκασε κάτω, το τηλέφωνο βγήκε αλλά για καλή μου τύχη, δεν ειχε φόρα και ίσα που γλίστρησε το μισό εξω απο την θήκη χωρίς να πάθει απολύτως τίποτα.

Σε γερό πέσιμο απο μεγαλύτερο ύψος θα γίνει ζημιά. Δεν μπορεί η θήκη να κρατήσει το βάρος της συσκευής.

 

@@ Θοδωρή περιμένω και την δική μου baseus αλλά είναι η smok. Τις εντελώς διάφανες τις φοβάμαι γιατι κιτρινιζουν με τον καιρό.

Θα την δοκιμάσω αλλά δεν ξέρω αν θα την χρησιμοποιησω γιατί δεν βγαίνει εύκολα και δεν θέλω να χάσω αυτήν την αίσθηση του μετάλλου.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κώστα βγαίνει πολύ εύκολα. Λες να έχω καμία μούφα? έχει authentication code στο κουτί.

Όχι βρε, δεν την έχω δοκιμάσει. Απλά φαντάζομαι ότι δεν βγαίνει εύκολα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε, δεν την έχω δοκιμάσει. Απλά φαντάζομαι ότι δεν βγαίνει εύκολα.

Όταν δοκιμάσεις πες. Πιστεύω πώς βγαίνει αρκετά εύκολα. Πιο εύκολα από αυτή που έχει το κουτί. Βέβαια είναι θήκη η οποία δεν προστατεύει από πτώσεις αλλά κρατάει την ομορφιά του κινητού

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και την δική μου Baseus σε smoke transparent.

Θα με βολέψει μάλλον γιατί βγαίνει εύκολα όταν θέλω να το χρησιμοποιώ χωρίς θήκη.

 

http://imagizer.imageshack.com/img661/2135/yZ3pL6.jpg

 

http://imagizer.imageshack.com/img661/4498/gEAEps.jpg

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και την δική μου Baseus σε smoke transparent.

Θα με βολέψει μάλλον γιατί βγαίνει εύκολα όταν θέλω να το χρησιμοποιώ χωρίς θήκη.

 

http://imagizer.imageshack.com/img661/2135/yZ3pL6.jpg

 

http://imagizer.imageshack.com/img661/4498/gEAEps.jpg

 

Καλοριζικη Κώστα!Ωραία και λεπτή φαίνεται και δείχνει σαν να μην φοράει από πίσω τίποτα!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...