Jump to content

Αξεσουάρ για το ΗΤC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ισχυει αυτο που λες ,αλλα προτιμω να τα αφηνω ολα κατω κ να το βγαζω απο την θηκη.

δεν θελω με τιποτα σιλικονη.

Έτσι έλεγα και εγώ μέχρι που πήγα διακοπές και με κούρασε. Καλή αλλά με κούρασε

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 463
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια, η θηκουλα που εχει στη συσκευασια με εχει βολεψει και λεω να τη χρησιμοποιω μονιμα.

Εχετε παρατηρησει να κανει σημαδια μετα απο καιρο χρησης η κατι αλλο?

Ευχαριστω.

Δεν μπαίνει σε τσέπη... με τίποτα λέμε.

Κολλάει και μου σπάει τα νεύρα. Εγώ την έχω κρατήσει και την χρησιμοποιώ όταν είναι να τοποθετήσω την συσκευή στο universal car mount

3>4
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαίνει σε τσέπη... με τίποτα λέμε.

Κολλάει και μου σπάει τα νεύρα. Εγώ την έχω κρατήσει και την χρησιμοποιώ όταν είναι να τοποθετήσω την συσκευή στο universal car mount

 

Εμένα μια χαρά μπαίνει στην τσέπη εδω και ενάμιση μήνα!Εχει μια αντίσταση αλλα μπαίνει χωρίς ιδιαίτερο κόπο!Το συν της ειναι οτι δεν της δίνει πολύ όγκο!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτό που είχα γράψει πιο πίσω. Έχει αυτή την υφή πίσω και κολλάει παντού. Από τη μια καλό γιατί πιάνεται καλά το τηλέφωνο από την άλλη έχει θέματα όπως κολλάει σκόνη και δυσκολεύει στο να μπει σε τσέπη
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το Mocolo glass screen protector.

Από την συσκευασία φαίνεται πολύ premium. Έχει πάχος 0.33 mm

 

Δεν ξέρω αν θα το αντέξω. Τι τους έπιασε και δεν τα έκαναν να πιάνουν όλη την επιφάνεια αφήνοντας κενό μόνο για τα ηχεία?

Αν δεν μου αρέσει θα πάνε χαμένα τα 13 ευρώ.

[ATTACH]49102[/ATTACH]

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η θήκη της συσκευασίας δεν μου άρεσε. Καταρχάς το πώμα στο κάτω μέρος χαλάρωσε μέσα σε 10 μέρες και στο τέλος το έκοψα. Στην συνέχεια χαλάρωσε και η ίδια η θήκη όποτε έφαγε τον αέρα της μια κι έξω.. Επίσης το γκρι χρώμα έκρυβε το χρυσό της συσκευης και δεν την κολακευε.. Είναι καλή για λύση ανάγκης απλά :)
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η θήκη της συσκευασίας δεν μου άρεσε. Καταρχάς το πώμα στο κάτω μέρος χαλάρωσε μέσα σε 10 μέρες και στο τέλος το έκοψα. Στην συνέχεια χαλάρωσε και η ίδια η θήκη όποτε έφαγε τον αέρα της μια κι έξω.. Επίσης το γκρι χρώμα έκρυβε το χρυσό της συσκευης και δεν την κολακευε.. Είναι καλή για λύση ανάγκης απλά :)

 

Αυτο είπα κ εγω οτι για δωρεάν ειναι μια χαρά!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν είναι καθόλου άσχημο με protector.

Φοβερή ποιότητα το Mocolo. Είναι λίγο ακριβότερο σε σχέση με το nilkin.

Το δόντι που κάνει δεν ενοχλεί γιατί δεν πάει το χέρι εκεί και οι γωνίες είναι κάπως οβάλ.

Έχει πραγματικά καλό filling όταν σερνεις το δάχτυλο καμία διαφορά από το κρύσταλλο της οθόνης. Αν δεν γεμίζει δαχτυλιές θα είναι τέλειο.

 

Έλεγα να το αφήσω χωρίς, αλλά το iPhone μου έκανε γρατζουνιά μόλις το άφησα μια μέρα χωρίς protector.

Θα δω τις επόμενες μέρες.

 

EDIT

 

Έχει δοκιμάσει κανείς να αφαιρέσει glass protector και να τον ξαναπεράσει αφού τον πλύνει?

Την ώρα που ξεκίνησα να τον ακουμπάω στην οθόνη κόπηκε το ρεύμα και ολοκλήρωσα την εργασία με λάμπα κινδύνου.

Παρατηρώ όμως ότι υπάρχουν από κάτω σε κάποια σημεία πολύ λεπτές ίνες χνούδια. Ναι μεν δεν σηκώνουν τον protector, αλλά όταν είναι πολύ καθαρή η οθόνη φαίνονται.

 

Μάλλον όταν το άφησα για να βρω την λάμπα, η κίνηση μου μετέφερε τα χνούδια.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κώστα δοκιμασε να τη σηκώσεις και βγάλε τα με σελοτειπ. Δεν θα την έβγαζα στη θέση σου αλλά είναι μια λύση.

 

Περιμένω με ανυπομονησία την baseus εγώ παιδες. Όσον αφορά τις θήκες έχω και την pouch αλλά βαρέθηκα το βάλε βγάλε. Πολύ καλή βέβαια.

 

Έβαλα την θήκη που έχει πλέον και δικαιώθηκε αφού έφαγε τούμπα γερή και δεν έχει γρατζουνιά πουθενά. Ευτυχώς

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Κυρίως προς όσους χρησιμοποιούν την dot view.

Στην πληκτρολόγιση δεν βολεύει ανοιχτή η θήκη, όταν το μπροστινό μέρος το γυρίζεις τέρμα πίσω δημιουργείς κάποιο πρόβλημα στη θήκη; Φθείρεται μήπως ο "μεντεσές" - αν μπορούμε να το πούμε και έτσι - και μετά δεν λειτουργεί σωστά;

3>4
Link to comment
Share on other sites

Κυρίως προς όσους χρησιμοποιούν την dot view.

Στην πληκτρολόγιση δεν βολεύει ανοιχτή η θήκη, όταν το μπροστινό μέρος το γυρίζεις τέρμα πίσω δημιουργείς κάποιο πρόβλημα στη θήκη; Φθείρεται μήπως ο "μεντεσές" - αν μπορούμε να το πούμε και έτσι - και μετά δεν λειτουργεί σωστά;

Ακριβώς έτσι τη χρησιμοποιώ κανένα 3μηνο τώρα. Κανένα πρόβλημα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι τη χρησιμοποιώ κανένα 3μηνο τώρα. Κανένα πρόβλημα

Πολύ καλό αυτό. Εγώ φοβόμουν να το γυρίσω και το κρατάω ίσια. Πολύ ενοχλητικό αυτό. Ξεκινάω από τώρα και το διπλώνω πίσω και εγώ.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μόνο η dot view κάνει αυτό που θέλω. Μπορώ να την δουλέψω κλειστή στην βάση του αυτοκινήτου και βγαίνει πανεύκολα όταν θέλω να το έχω χωρίς θήκη, όπως συνηθίζω εκτός των επικίνδυνων καταστάσεων.

 

Για να αποφύγω τις ανούσιες αγορές και δοκιμές, την πήρα σήμερα σε προσφορά στην μισή τιμή μόνο για το μπλε και το πορτοκαλί.

Προτίμησα το πορτοκαλί γιατί το μπλε αυτό το σιχαίνομαι.

Εντάξει δεν είναι ότι καλύτερο σε πορτοκαλί αλλά δεν ήθελα να δώσω 40 ευρώ για μια πλαστική θήκη που θα χρησιμοποιώ περιστασιακά.

 

Δεν κλείνει εντελώς. Δεν ξέρω αν οφείλεται στον glass protector των 0.33mm η επειδή είναι καινούργια.

Δουλεύει κανονικά όμως.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μόνο η dot view κάνει αυτό που θέλω. Μπορώ να την δουλέψω κλειστή στην βάση του αυτοκινήτου και βγαίνει πανεύκολα όταν θέλω να το έχω χωρίς θήκη, όπως συνηθίζω εκτός των επικίνδυνων καταστάσεων.

 

Για να αποφύγω τις ανούσιες αγορές και δοκιμές, την πήρα σήμερα σε προσφορά στην μισή τιμή μόνο για το μπλε και το πορτοκαλί.

Προτίμησα το πορτοκαλί γιατί το μπλε αυτό το σιχαίνομαι.

Εντάξει δεν είναι ότι καλύτερο σε πορτοκαλί αλλά δεν ήθελα να δώσω 40 ευρώ για μια πλαστική θήκη που θα χρησιμοποιώ περιστασιακά.

 

Δεν κλείνει εντελώς. Δεν ξέρω αν οφείλεται στον glass protector των 0.33mm η επειδή είναι καινούργια.

Δουλεύει κανονικά όμως.

Λόγω glass μάλλον.Εγώ δεν έχω τέτοιο θεμα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Λόγω glass μάλλον.Εγώ δεν έχω τέτοιο θεμα

Όντως. Γιατί χωρίς το τηλέφωνο κλείνει μια χαρά.

Δεκτή το βγάζω όμως το glass γιατί το χρησιμοποιώ πολύ χωρίς θήκη. Αλλά και γιατί είναι υπέροχο σε αίσθηση και δεν κάνει δαχτυλιες με τίποτα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όντως. Γιατί χωρίς το τηλέφωνο κλείνει μια χαρά.

Δεκτή το βγάζω όμως το glass γιατί το χρησιμοποιώ πολύ χωρίς θήκη. Αλλά και γιατί είναι υπέροχο σε αίσθηση και δεν κάνει δαχτυλιες με τίποτα.

Εγώ το έβγαλα πάντως. Χάνει πολύ η dot με το glass.... δυστυχώς! :-(

3>4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έβγαλα πάντως. Χάνει πολύ η dot με το glass.... δυστυχώς! :-(

Από xda διαβασα για τα dot view friendly classes και προτείνουν αυτό που επιλέγεις εσύ πόσο πάχος θες.

 

http://www.wackydot.com/glass-m-premium-tempered-glass-screen-protector-for-new-htc-one-m8

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έβγαλα πάντως. Χάνει πολύ η dot με το glass.... δυστυχώς! :-(

Ό δικός μου της Micolo και έχει πάχος 0,33mm. Αφήνει ένα καινό και λιγότερο από μισό πόντο όταν είναι κλειστή η dot view.

Ίσως να καλυτερεύσει γιατί τι αφήνω όλο το βράδυ με την πρόσοψη προς τα κάτω.

 

Δεν Το βγάζω πάντως γιατί την θήκη την χρησιμοποιώ μόνο στο αυτοκίνητο η αν πάω κάπου όπου θα τραβήξω φώτο και θα περπατάω.

 

Είναι φοβερός screen protector, είχα γράψει ότι μου είχαν περάσει κάποια χνούδια. Τον αφαίρεσα τελείως και τα χνούδια δεν είχαν καν κολλήσει στην επιφάνεια του.

Απλά καθάρισα την οθόνη και τον έβαλα ξανά.

Τα τελειώματα του είναι οβάλ ώστε να μην φαίνονται άσχημα και να μην ενοχλούν.

Δύο μέρες χρήσης και δεν έχει πιάσει δαχτυλιές.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το τζαμακι της nillkin πάντως αφήνει δαχτυλιές... :(

Σου απαντώ εδώ Σπύρο αφού λέμε για αξεσουάρ. Πραγματικά αν είναι όπως τα λες τότε είναι ότι να Ναι οι τύποι. Γενικότερα δεν με πειράζει να αφήνει λίγες δαχτυλιες αρκεί να μην είναι όπως τα κοινά screen protectors που βάζαμε πιο παλιά.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σε απασχολήσει φαντάζομαι... Κατά τα άλλα έχει φοβερή αίσθηση και δεν καταλαβαίνεις καν ότι φοράς προστασία.
Link to comment
Share on other sites

Κώστα για δώσε λινκ από το micolo

Την αγόρασα από τοπικό ιντερνετομαγαζο εδώ στην Αίγυπτο. Μου κόστισε μου κόστισε 13,5 € με τα μεταφορικά και την παρέλαβα σε 2 μέρες.

Υπάρχουν στο eBay κάπου στις 11 λίρες Αγγλίας.

 

Προσοχή στην τοποθέτηση. Να την περνάτε στην τουαλέτα που είναι ο χώρος με την λιγότερη σκόνη.

Ανοίξτε πρώτα την βρύση στο ζεστό να κάνει υδρατμούς ώστε να κάτσει τυχόν σκόνη η χνούδια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Την αγόρασα από τοπικό ιντερνετομαγαζο εδώ στην Αίγυπτο. Μου κόστισε μου κόστισε 13,5 € με τα μεταφορικά και την παρέλαβα σε 2 μέρες.

Υπάρχουν στο eBay κάπου στις 11 λίρες Αγγλίας.

 

Προσοχή στην τοποθέτηση. Να την περνάτε στην τουαλέτα που είναι ο χώρος με την λιγότερη σκόνη.

Ανοίξτε πρώτα την βρύση στο ζεστό να κάνει υδρατμούς ώστε να κάτσει τυχόν σκόνη η χνούδια.

 

Μονο αυτο βρισκω

http://www.ebay.co.uk/itm/Mocolo-Premium-Tempered-Glass-Screen-Protector-HTC-One-M8-/321412796748?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item4ad5b2114c

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...